Artykuł sponsorowany

Pojemniki półpodziemne i podziemne - czy warto?

 Świat Pojemników  |  21.01.2016  |  3

Od czasu wprowadzenia nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wielu z nas ciągle zastanawia się, jak sprostać jej wymaganiom. Jak zacząć efektywnie segregować, a tym samym zmniejszyć ilość odpadów komunalnych, w tym odpadów ulegających biodegradacji kierowanych na składowiska odpadów? Jak najtaniej i najtrwalej wybudować wiaty zakrywające pojemniki na odpady i jak to wszystko zrobić, aby zachować estetykę miejsca, w którym mają stanąć pojemniki na odpady?

Najczęściej w Polsce śmieci zbierane są w przestarzały sposób – w pojemnikach naziemnych – popularnych „Bobrach”  na czterech kołach i o pojemności 1100 litrów, oraz w „dzwonach” - pojemnikach o pojemności 2 m3 w kształcie kopułek, przeznaczonych przede wszystkim do segregacji. Każdy z tych systemów cechuje nieestetyczny wygląd. Poza tym pojemniki ze względu na małą pojemność zazwyczaj są przepełnione i zajmują dużo miejsca. Wokół unosi się brzydki zapach, buszują gryzonie i owady. Niezadowoleni mieszkańcy nie dbają w takim przypadku o wygląd pojemników, które są brudne, przepełnione i zdewastowane. Dużo bałaganu robią też amatorzy wygrzebywania z nich „skarbów”.

Pojemniki półpodziemne i podziemne

Świat znalazł sposób na ten „cuchnący problem”. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie pojemników półpodziemnych lub podziemnych. Każdy z tych systemów działa na podobnych zasadach i rozwiązuje większość problemów związaną z gospodarką odpadami na poziomie ich zbierania. Czytaj dalej na ten temat >> 

Kliknij, aby powiększyć    Kliknij, aby powiększyć

Pojemniki na śmieci nie muszą być brzydkie, straszyć wyglądem i cuchnąć… a wręcz przeciwnie - mogą być estetyczne i wygodne w użyciu. Nie trzeba ich się brzydzić ani chować w pozamykanych wiatach. Mogą ładnie wpisywać się w otoczenie, stanowiąc jego element, być ozdobą, a nawet zachwycać.

Pierwsze pojemniki półpodziemne pojawiły się na rynku Europejskim już prawie 27 lat temu. W krótkim czasie stały się hitem na skalę światową. Dzisiaj z tego systemu korzysta się na wszystkich kontynentach, a sam system staje się bardziej popularny z dnia na dzień.

 

System pojemników półpodziemnych - dlaczego warto?

System pojemników półpodziemnych polega na użyciu konstrukcji, która umożliwia umieszczenie kontenera na odpady w 60% pod ziemią. To proste rozwiązanie jest o wiele korzystniejsze niż tradycyjny sposób zbierania odpadów. Zapoznaj się z naszą ofertą>>

Kliknij, aby powiększyć

 

Jeden kontener o pojemności 5 m3 mieści tyle samo śmieci, co 55 pojemników 120 l lub sześć kontenerów o pojemności 1100 l.

Pojemniki wykonane są metodą rotacyjną z twardego polietylenu, zgodnie z normami europejskimi EN 13071 (potwierdzone to zostało odpowiednimi badaniami). W środku znajduje się worek, worek ze zbiornikiem na odcieki lub twardy pojemnik. Wkład zawsze dopasowany jest do odpowiedniego rodzaju odpadów. W pojemnikach półpodziemnych można składować wszystkie rodzaje odpadów. Otwór wrzutowy także może być dostosowany do rodzaju odpadów i preferencji klienta. Kolor klapy wrzutowej również oznacza przeznaczenie pojemnika do danego rodzaju odpadów. Naziemna część pojemników może być obramowana drewnem naturalnym, drewnem kompozytowym lub aluminium.

Pionowy system przechowywania powoduje ubijanie starszych odpadów gromadzonych na dnie pojemnika, gdzie obniżona temperatura spowalnia rozwój bakterii i minimalizuje nieprzyjemny zapach, a pojemność kontenera dzięki temu znacznie zwiększa się.  Z prostego rachunku wynika, że opróżnianie w takim systemie jest parokrotnie tańsze, pojemniki półpodziemne opróżnia się po prostu rzadziej, co pozwala na redukcję kosztów transportu odpadów. Czytaj więcej na ten temat >>  

Kolejną zaletą systemu pojemników półpodziemnych jest oszczędność miejsca. Pionowa budowa i umieszczenie większej części pod ziemią pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Pojemniki półpodziemne można zainstalować w miejscach, gdzie wolna przestrzeń jest ograniczona. Zaoszczędzone powierzchnie można przeznaczyć na parkingi, place zabaw czy też inne miejsca użyteczności publicznej. Nie ma potrzeby budowania wiat śmietnikowych.

Co wyróżnia pojemniki półpodziemne:

  • Nasze pojemniki są solidnie wykonane, ściana ma ponad 2 cm grubości, co powoduje, że pojemniki są stabilne i nie „więdną”.
  • Montaż pojemników jest łatwy i tani, ponieważ wyposażone są trwałe obręcze, które utrzymują pojemnik w ziemi.
  • Pojemniki wykonane są metodą rotacyjną z polietylenu twardego, dziewiczego (użycie plastiku z recyklingu stanowi zagrożenie dla środowiska).Ichgórna część, na której opiera się aluminiowa obręcz worka na odpady, wykończona jest metalowym pierścieniem, który wzmacnia całą konstrukcjępojemnika i zabezpiecza pojemnik przed odkształceniem. Na górze opiera się cały ciężar worka. Tylko tak zabezpieczony pojemnik jest trwały.

     Kliknij, aby powiększyć

Opróżnianie pojemników

Nasz system pojemników półpodziemnych jest przyjazny dla użytkownika i bezpieczny w utrzymaniu. Proces opróżniania jest ergonomiczny i wolny od wszelkiego rodzaju zagrożeń, takich jak ciężkie, metalowe pokrywy, ostre kanty, nieprawidłowo funkcjonujące koła, zanieczyszczenia i wycieki oraz niefunkcjonujące ogrodzenia czy zabudowy. Pojemnik wykonany jest z jednej części z grubego plastiku PR HD, co zapewnia jego trwałość i szczelność.

 

Opróżnianie pojemników półpodziemnych:

 

 


Opróżnianie pojemników podziemnych:

 

VConsyst underground waste solutions from HDworkx on Vimeo.

 

 

Pojemniki półpodziemne opróżniane są przy pomocy samochodu wyposażonego w ramię HDS o jednym haku. Może to być taki sam samochód, który opróżnia popularne „dzwony”.

Pojemniki na odpady BIO:

System zarówno pojemników półpodziemnych, jak i podziemnych, przygotowany jest do zbierania odpadów bio (specjalne przygotowane pojemniki), których zbieranie także określa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zbieranie tych nieprzyjemnych odpadów w taki sposób zapewnia brak brzydkiego zapach oraz rozprzestrzeniania się insektów i gryzoni, a także całkowite bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego.

Zapytaj o szczegóły >>

Kliknij, aby powiększyć

Pojemniki podziemne:

Kolejnym nowoczesnym systemem zbierania odpadów jest system całkowicie podziemny. Jego zasady i zalety działania są praktycznie takie same, jak półpodziemnego, przy czym system podziemny zajmuje o wiele mniej miejsca nad ziemią. W obu systemach śmieci wrzucane są od góry pojemnika, a wyrzucane dołem, po wyciągnięciu pojemnika ramieniem HDS. Sposób ten gwarantuje, że „stare” odpady nie pozostają w pojemniku, tylko zawsze są wyrzucane jako pierwsze. Powoduje to także ograniczenie brzydkiego zapachu dookoła pojemnika praktycznie do zera. Pojemniki podziemne są inaczej zbudowane niż półpodziemne oraz wykonane są z innych materiałów. Zadzwoń pod numer 793 993 979 i dowiedz się więcej.

Kliknij, aby powiększyć

Całkowicie podziemne pojemniki, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się całkowicie pod ziemią. Nad ziemią znajduje się tylko kiosk wrzutowy i podest. Pod ziemią natomiast pojemnik podziemny składa się ze zbiornika na odpady wykonanego ze stali galwanizowanej, systemu bezpieczeństwa oraz betonowego silosu.

Kiosk naziemny wykonany jest ze stali galwanizowanej. Malowany jest proszkowo na dowolny kolor oraz pokryty lakierem anty-graffiti. Bęben wrzutowy, w wysokiej jakości pojemnikach, wykonany jest ze stali nierdzewnej i ma pojemność co najmniej 80 l, a otwory wrzutowe dostosowane są do rodzaju odpadów. W jednym pojemniku można zbierać nawet dwa lub trzy rodzaje odpadów, gdyż pozwala na to system opróżniania, możliwość podziału pojemnika na komory oraz odpowiedni rodzaj kiosku wrzutowego.

Podziemne pojemniki mogą mieć różne systemy opróżniania: jest to kinshofer, system jedno-, dwu- lub trzyhakowy. Do opróżniania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt – samochód z hakiem HDS, wyposażony w specjalny uchwyt.

Oferowane przez nas pojemniki podziemne spełniają wszystkie wymagania prawa europejskiego, zgodne są z normą EN 13071. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów.  Poznaj więcej zalet i zastosowań podziemnych pojemników >>     

Pojemniki półpodziemne pojemniki podziemne to najczęściej stosowany sposób zbierania odpadów na zachodzie i północy Europy. Pojemniki podziemne można znaleźć przede wszystkim na starówkach i na ulicach miast, a półpodziemne - na osiedlach dla zasobów lokalowych.

 

świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83, 
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

Komentarze

(2)
Karol | 16.05.2016, 12:47
Znacznie to estetyczniejsze niż te kontenery wszędzie. W Amsterdamie np. Stosowane od dawna, na powierzhcni kosz nie wiele większy niż zwykły śmietnik betonowy a pod ziemią zbiornik jak przedstawione na obrazku. Świetna sprawa!
Olus | 23.04.2018, 12:00

Świetny pomysł, może wreszcie piękne otoczenie będzie cieszyć nasze oczy. Póki co warto zadbać o swoje najbliższe podwórko i dom, dlategokosze na śmieci warto wybierać kierując się nie tylko ich przeznaczeniem, ale także wyglądem. Wiele pojemników ma obecnie ciekawe formy i kolory.

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11463|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11032|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl