CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Mieszkanie w wysokim budynku: fakty i mity

Redakcja Administratora  |  11.03.2015
Mieszkanie w wysokim budynku: fakty i mity
Mieszkanie w wysokim budynku: fakty i mity

Brud, hałas i wiecznie zepsute windy - do niedawna tylko z tym kojarzyły się Polakom budynki mieszkalne, potocznie zwane wieżowcami. Na szczęście dzisiejsze budownictwo nie przypomina tego sprzed kilkudziesięciu lat. Poprawił się jakość wykonania i standard, a co za tym idzie, również komfort i bezpieczeństwo lokatorów uległo poprawie.

Minęły już czasy kiedy, na mieszkanie czekało się latami, a wybór był mocno okrojony. Zmieniły się także technologie i jakość wykonania budynków wielorodzinnych. Tym samym, porównując wysokie budynki kiedyś a dziś, łączy je jedynie niesamowity widok z okna. Firmy budowlane idą krok dalej i twierdzą, że w dzisiejszych czasach nawet ten widok z okna to coś zupełnie innego

"Wprowadzenie okien z profili PCW o odpowiednim podziale komór i niskiej przewodności cieplnej oraz szyb wypełnionych argonem zamiast okien drewnianych podniosło energooszczędność budynku. Stosuje się też 2- lub 3-szybowe pakiety szklenia oraz inne technologie ograniczające wpływ promieniowania UV" - mówi Artur Pluta dyrektor ds. inwestycji Democo Poland, budująca trzynastopiętrowiec o nazwie Red Park, na poznańskim Dębcu.

Przeczytaj: PKP planuje budowę wieżowca w centrum Warszawy

Tym, co zazwyczaj zniechęcało nas do mieszkania w wieżowcach, jest obecność wielu sąsiadów za ścianą, co za tym idzie brak prywatności i wszechobecny hałas. Na szczęście obecnie ściany wykonuje się z pustaka ceramicznego lub cegły silikatowej, która wpływa na podwyższoną izolacyjność akustyczną. Montuje się również rury niskoszumowe. Problemu odgłosów zza ściany już zatem nie ma.

W następstwie wielkości działki czy warunków zabudowy pod nowoczesnymi wysokimi budynkami powstają wygodne przestronne jedno - bądź dwukondygnacyjne hale garażowe. Dużą uwagę przykłada się również do ochrony przeciwpożarowej - oraz monitoringu osiedla, który zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo.

Kiedyś wprowadzano jedynie domofony. Ponadto zmianie uległ też wygląd klatek schodowych. Dziś możemy zauważyć, że te części wspólne przypominają raczej korytarze hotelowe. Posadzka jest wykładana płytkami (kiedyś stosowano lastryko), światło uruchamia się za pomocą fotokomórki, używane są energooszczędne światła ledowe.

Zobacz też: Kiedy ruszą prace przy budowie krakowskiego Szkieletora?

W zapomnienie odeszło także zatrudnienie dozorcy. Teraz zajmują się tym wyspecjalizowane firmy sprzątające regularnie części wspólne. Mieszkańcy najnowszych „wieżowców” mogą też liczyć na szereg udogodnień ze strony dewelopera. Dbałość o małą architekturę to już standard.

"Przywiązujemy ogromną wagę do terenu wokół inwestycji. Zieleń między budynkami ma zamontowane automatyczne podlewanie, przez co całość jest regularnie nawadniana. Inwestujemy w trawę, w niską roślinność, a także w zieleń poszczególnych ogródków, by zapewnić mieszkańcom intymność w przynależnych do mieszkań ogródkach" - mówi Roma Pikulska Marketing Manager Red Parku.

Różnice pomiędzy wysokimi budynkami mieszkalnymi kiedyś a dziś można pokazywać w wielu aspektach. Każdy świadomy klient zdaje sobie sprawę, że budynek z XXI wieku nijak ma się do obiektów z tzw. Wielkiej Płyty. Tym samym stereotypowe myślenie o wieżowcach powinno zmienić się w obiektywną ocenę.

Warto przeczytać: Największe transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych w 2014 roku

Obalamy także mit, że takie budynki zamieszkują tylko ludzie młodzi, idący z duchem czasu. Coraz częściej tego typu mieszkania, nawet na ostatnich piętrach, wybierają seniorzy, którzy cenią sobie spokój i bezpieczeństwo, a także wygodę, którą zapewnia podwyższony standard mieszkań w nowoczesnych wysokich budynkach.


Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014 z dodatkiem Efektywność energetyczna w budownictwieRozliczenia podatkowe wspólnot i spółdzielni mieszkaniowychPsychologia w zarządzaniu nieruchomościami
CZYTAJ OPIS » CZYTAJ OPIS » CZYTAJ OPIS »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

pożar w budynku termomodernizacja
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Rewitalizacja konstrukcji balkonu - Balkon +  »

rewitalizacja balkonówWychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano unikalny system, który pozwala na montaż balkonów zarówno w budynkach już istniejących jak i nowych inwestycjach. Dodatkowo... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11298|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10867|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl