Artykuł sponsorowany

Ciepło Systemowe jeszcze bliżej mieszkańców

 Redakcja  |  23.03.2015

Na terenie Gdańska, Sopotu, oraz Starogardu Gdańskiego w roku 2015 planowana jest rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej. Dla mieszkańców, którzy chcą zmienić system grzewczy swojego mieszkania na bardziej efektywny, w dniach 24-26 marca będzie działać specjalna infolinia.

Ciepło Systemowe, czyli miejska sieć ciepłownicza lub inaczej centralne ogrzewanie, jest najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania budynków mieszkalnych i użytkowych.

Według badań przeprowadzonych wśród klientów Grupy GPEC aż 92% z nich wie, że Ciepło Systemowe Grupy GPEC to najlepszy sposób ogrzewania. Czytaj dalej na ten temat »

"Ciepło Systemowe to bardzo wygodny sposób ogrzewania. Wystarczy, że użytkownik włączy grzejnik, a ciepło popłynie do jego mieszkania. Miejska sieć ciepłownicza jest również bardzo korzystna finansowo. W przypadku korzystania z ciepła Grupy GPEC, odchodzą nam koszty serwisowania i corocznych przeglądów instalacji kominowych" -  mówi Mateusz Radecki, dyrektor ds. handlowych Grupy GPEC.

Korzystanie z Ciepła Systemowego wpływa na poprawę jakości powietrza na terenie Pomorza. Polskie miasta obecnie borykają się z problemem tzw. niskiej emisji. Jej najczęstszą przyczyną jest korzystanie z przydomowych pieców grzewczych zasilanych paliwami stałymi, a nawet odpadami komunalnymi. Czytaj więcej o Cieple Systemowym »

Zgodnie z Narodowym Spisem Powszechnym z 2011 r. prawie co piąte mieszkanie w Polsce jest zasilane przestarzałymi piecami węglowymi. W efekcie Efektem środowisko naturalne w Polsce to jedno z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. W tym niechlubnym rankingu wyprzedza nas jedynie Bułgaria.

Polskie miasta borykają się z problemem niskiej emisji, której negatywny wpływ na nasze zdrowie jest niepodważalny. Jest to głównie wynikiem korzystania przez mieszkańców z przydomowych pieców i kotłowni grzewczych zasilanych paliwami stałymi, takimi jak węgiel.

Chcąc poprawić jakość powietrza, powinniśmy eliminować indywidualne źródła ogrzewania na rzecz scentralizowanych systemów grzewczych lub odnawialnych źródeł energii - twierdzi Marcin Gregorowicz, specjalista w zakresie zwalczania niskiej emisji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Grupa GPEC w roku 2015 planuje kolejną rozbudowę sieci ciepłowniczej. Dzięki temu zwiększy się dostęp mieszkańców nie tylko do ekologicznego, ale też bardziej ekonomicznego źródła ciepła. Mieszkańcy, zgłaszając zarządcom chęć zapoznania się ze szczegółami oferty Grupy GPEC mają tym samym szansę na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Czytaj więcej »

To doskonały moment na decyzję o zmianie źródła, ponieważ Grupa GPEC rozpoczyna dużą inwestycję rozbudowy sieci w Gdańsku, Sopocie oraz Starogardzie Gdańskim.

Zapraszam mieszkańców oraz zarządców i administratorów nieruchomości, którzy są zainteresowani przyłączeniem do miejskiej sieci Grupy GPEC, aby kontaktowali się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Uruchamiamy specjalny numer telefonu dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat rozbudowy naszej sieci. Odpowiemy na każde pytanie i zweryfikujemy czy dana lokalizacja jest, bądź będzie, objęta planem rozwoju sieci. Bardzo nam zależy, aby kierunek rozwoju i harmonogram prac pomogli nam dookreślić sami mieszkańcy. Bo w końcu rozwijamy się dla nich - zachęca Mateusz Radecki.

W Gdańsku rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej planowana jest m.in. na terenach Jasienia, Szadółek, Kowali czy Dolnego Miasta. W Starogardzie Gdańskim inwestycja obejmie okolice Rynku, a także ulic: Sikorskiego, Hallera oraz Nowowiejskiej. Przyłącz się do miejskiej sieci ciepłowniczej »

Szczegółowe informacje na temat rozbudowy sieci ciepłowniczej w dniach 24-26 marca można uzyskać pod specjalnym numerem telefonu: 58 52 43 699  

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
KWATERA Zarządzanie Nieruchomościami KWATERA Zarządzanie Nieruchomościami KWATERA to ekspert i doradca w zarządzaniu nieruchomościami mieszkaniowymi obecnie obsługuje ponad 247 budynków mieszkalnych o...

Produkty i technologie

1/2/2017

Aktualny numer:

Administrator 1/2/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Winne kulawe prawo i brak świadomości ekologicznej
  • - Projekt zmian ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl