CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

BMETERS ciepłomierze Hydrosplit M3 i HydroSonic

FIRMA BMETERS  |  20.05.2019
Foto.: BMETERS
Foto.: BMETERS

Do sprzedaży trafiły dwa nowe ciepłomierze sygnowane logo BMETERS. Model Hydrosplit M3, zaprojektowany i produkowany w pełni w BMETERS, wyróżniają mnogość dostępnych interfejsów komunikacyjnych oraz bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności. Z kolei HydroSonic to pierwszy w gamie produktowej BMETERS ciepłomierz ultradźwiękowy.

Hydrosplit M3

Ciepłomierz rozłączny – przelicznik elektroniczny Hydrosplit M3 przystosowany jest do współpracy z szeroką gamą przetworników przepływu. Może być wykorzystywany zarówno w instalacjach grzewczych, jak i w chłodniczych. Zasilanie bateryjnie (okres żywotności baterii wynosi 10 lat) lub z sieci 230 V. Najwyższą precyzję pomiarów zapewnia zastosowanie czujników temperatury Pt1000.

Interfejs dla urządzeń z wyjściem impulsowym umożliwia podłączenie dwóch dodatkowych wodomierzy impulsowych, których wskazania mogą być transmitowane wraz z pozostałymi danymi za pomocą wbudowanych modułów radiowych Wireless M-BUS zgodnych ze specyfikacją OMS lub przewodowych M-BUS zgodnie z PN-EN 13757.

Masz pytania odnośnie ciepłomierzy? Zadzwoń - 71 388 90 83

Nowy ciepłomierz w ofercie BMETERS znajduje zastosowanie w przemyśle, a szczególnie w przypadku braku możliwości użycia ciepłomierza kompaktowego, ponieważ może być stosowany wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych (DN15 – DN200). Nowoczesna konstrukcja, najwyższej jakości materiały, z których wykonano licznik oraz jego funkcje czynią z Hydrosplita M3 ciepłomierz o wszechstronnym zastosowaniu. Więcej informacji dostępnych na stronie.

Wśród najważniejszych wskazań ciepłomierza Hydrosplit M3 znajdują się:

 • Odczyt bieżący zużycia ciepła w GJ;
 • Aktualna ilość zużytej energii ciepła/chłodu;
 • 26-miesięczne wskazania zużycia ciepła/chłodu oraz wodomierzy C1 i C2 z datami;
 • Przepływ chwilowy medium grzewczego;
 • Skumulowana objętość przepływu;
 • Temperatura zasilania/powrotu oraz różnica temperatury
 • Chwilowe zużycie energii w kW;
 • Godziny pracy urządzenia od wydania oceny zgodności;
 • Wskazania wodomierzy C1 i C2.

HydroSonic

Pierwszy w ofercie BMETERS Polska kompaktowy ciepłomierz ultradźwiękowy, przystosowany także do pomiarów energii chłodu. Zapis danych o zużyciu odbywa się do dwóch niezależnych rejestrów. UltraSonic spełnia swe zadanie w wielolokalowych budynkach mieszkalnych, biurowcach lub obiektach przemysłowych.

Jednostka zliczająca pozwala na odłączenie jej od przetwornika przepływu stając się ciepłomierzem rozłącznym, dzięki czemu umożliwia montaż w mniej dogodnych miejscach (np. w ciasnych szachtach). Ciepłomierz HydroSonic BMETERS
Zastosowanie technologii ultradźwiękowej oznacza całkowity brak ruchomych części przetwornika przepływu, co przekłada się na najwyższą precyzję dokonywanych pomiarów.

Pozwala to na montaż ciepłomierza zarówno w pionie, jak i w poziomie, w górę lub w dół kierunku przepływu cieczy grzewczej – za sprawą technologii ultradźwiękowej osady i zanieczyszczenia nie wpływają na wynik pomiaru objętości cieczy, a brak elementów ruchomych wewnątrz przetwornika ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i zapytaj o ciepłomierz HydroSonic.

Ciepłomierz HydroSonic charakteryzuje się bogatym wyborem interfejsów, które pozwalają na transmisję danych drogą radiową WMBUS lub przewodową MBUS lub za pomocą impulsów (ciepła i chłodu). Umożliwiają również podłączenie dwóch dodatkowych urządzeń impulsowych (np. dwóch wodomierzy) i przesyłanie danych o ich zużyciu wraz z innymi danymi rejestrowanego zużycia ciepła i/lub chłodu. Bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności oraz wysoka dynamika przepływu pozwalająca na dużą precyzję pomiaru stawiają HydroSonic w czołówce ciepłomierzy na polskim rynku. Sprawdź jakie ciepłomierze oferujemy »

Użytkownik ciepłomierza HydroSonic może samodzielnie skonfigurować listę wyświetlanych parametrów pomiaru; bardzo szeroki zakres programowalnych funkcji i wskazań. Ciepłomierz umożliwia rejestrację nawet do 36 miesięcy archiwalnych wskazań ciepła i chłodu, wskazań dziennych z ostatnich 1116 dni oraz godzinowych z ostatnich 960 godzin pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przegląd budynku - pobierz bezpłatnie gotową dokumentację »

prawo budowlaneProtokół kontroli kanałów spalinowych, protokół odbioru robót przy odstąpieniu od umowy, uniwersalny protokół przekazania nieruchomości, protokół kontroli obowiązkowej po zakończonej budowie lub... Chcę pobrać »


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
 • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10819|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10393|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl