CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

BMETERS ciepłomierze Hydrosplit M3 i HydroSonic

FIRMA BMETERS  |  20.05.2019
Foto.: BMETERS
Foto.: BMETERS

Do sprzedaży trafiły dwa nowe ciepłomierze sygnowane logo BMETERS. Model Hydrosplit M3, zaprojektowany i produkowany w pełni w BMETERS, wyróżniają mnogość dostępnych interfejsów komunikacyjnych oraz bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności. Z kolei HydroSonic to pierwszy w gamie produktowej BMETERS ciepłomierz ultradźwiękowy.

Hydrosplit M3

Ciepłomierz rozłączny – przelicznik elektroniczny Hydrosplit M3 przystosowany jest do współpracy z szeroką gamą przetworników przepływu. Może być wykorzystywany zarówno w instalacjach grzewczych, jak i w chłodniczych. Zasilanie bateryjnie (okres żywotności baterii wynosi 10 lat) lub z sieci 230 V. Najwyższą precyzję pomiarów zapewnia zastosowanie czujników temperatury Pt1000.

Interfejs dla urządzeń z wyjściem impulsowym umożliwia podłączenie dwóch dodatkowych wodomierzy impulsowych, których wskazania mogą być transmitowane wraz z pozostałymi danymi za pomocą wbudowanych modułów radiowych Wireless M-BUS zgodnych ze specyfikacją OMS lub przewodowych M-BUS zgodnie z PN-EN 13757.

Masz pytania odnośnie ciepłomierzy? Zadzwoń - 71 388 90 83

Nowy ciepłomierz w ofercie BMETERS znajduje zastosowanie w przemyśle, a szczególnie w przypadku braku możliwości użycia ciepłomierza kompaktowego, ponieważ może być stosowany wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych (DN15 – DN200). Nowoczesna konstrukcja, najwyższej jakości materiały, z których wykonano licznik oraz jego funkcje czynią z Hydrosplita M3 ciepłomierz o wszechstronnym zastosowaniu. Więcej informacji dostępnych na stronie.

Wśród najważniejszych wskazań ciepłomierza Hydrosplit M3 znajdują się:

 • Odczyt bieżący zużycia ciepła w GJ;
 • Aktualna ilość zużytej energii ciepła/chłodu;
 • 26-miesięczne wskazania zużycia ciepła/chłodu oraz wodomierzy C1 i C2 z datami;
 • Przepływ chwilowy medium grzewczego;
 • Skumulowana objętość przepływu;
 • Temperatura zasilania/powrotu oraz różnica temperatury
 • Chwilowe zużycie energii w kW;
 • Godziny pracy urządzenia od wydania oceny zgodności;
 • Wskazania wodomierzy C1 i C2.

HydroSonic

Pierwszy w ofercie BMETERS Polska kompaktowy ciepłomierz ultradźwiękowy, przystosowany także do pomiarów energii chłodu. Zapis danych o zużyciu odbywa się do dwóch niezależnych rejestrów. UltraSonic spełnia swe zadanie w wielolokalowych budynkach mieszkalnych, biurowcach lub obiektach przemysłowych.

Jednostka zliczająca pozwala na odłączenie jej od przetwornika przepływu stając się ciepłomierzem rozłącznym, dzięki czemu umożliwia montaż w mniej dogodnych miejscach (np. w ciasnych szachtach). Ciepłomierz HydroSonic BMETERS
Zastosowanie technologii ultradźwiękowej oznacza całkowity brak ruchomych części przetwornika przepływu, co przekłada się na najwyższą precyzję dokonywanych pomiarów.

Pozwala to na montaż ciepłomierza zarówno w pionie, jak i w poziomie, w górę lub w dół kierunku przepływu cieczy grzewczej – za sprawą technologii ultradźwiękowej osady i zanieczyszczenia nie wpływają na wynik pomiaru objętości cieczy, a brak elementów ruchomych wewnątrz przetwornika ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i zapytaj o ciepłomierz HydroSonic.

Ciepłomierz HydroSonic charakteryzuje się bogatym wyborem interfejsów, które pozwalają na transmisję danych drogą radiową WMBUS lub przewodową MBUS lub za pomocą impulsów (ciepła i chłodu). Umożliwiają również podłączenie dwóch dodatkowych urządzeń impulsowych (np. dwóch wodomierzy) i przesyłanie danych o ich zużyciu wraz z innymi danymi rejestrowanego zużycia ciepła i/lub chłodu. Bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności oraz wysoka dynamika przepływu pozwalająca na dużą precyzję pomiaru stawiają HydroSonic w czołówce ciepłomierzy na polskim rynku. Sprawdź jakie ciepłomierze oferujemy »

Użytkownik ciepłomierza HydroSonic może samodzielnie skonfigurować listę wyświetlanych parametrów pomiaru; bardzo szeroki zakres programowalnych funkcji i wskazań. Ciepłomierz umożliwia rejestrację nawet do 36 miesięcy archiwalnych wskazań ciepła i chłodu, wskazań dziennych z ostatnich 1116 dni oraz godzinowych z ostatnich 960 godzin pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Programy wspomagające pracę zarządcy - przegląd 2019»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Programy dla zarządców nieruchomości Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Gospodarowanie ciepłem
 • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10518|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10085|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl