CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

BMETERS ciepłomierze Hydrosplit M3 i HydroSonic

FIRMA BMETERS  |  20.05.2019
Foto.: BMETERS
Foto.: BMETERS

Do sprzedaży trafiły dwa nowe ciepłomierze sygnowane logo BMETERS. Model Hydrosplit M3, zaprojektowany i produkowany w pełni w BMETERS, wyróżniają mnogość dostępnych interfejsów komunikacyjnych oraz bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności. Z kolei HydroSonic to pierwszy w gamie produktowej BMETERS ciepłomierz ultradźwiękowy.

Hydrosplit M3

Ciepłomierz rozłączny – przelicznik elektroniczny Hydrosplit M3 przystosowany jest do współpracy z szeroką gamą przetworników przepływu. Może być wykorzystywany zarówno w instalacjach grzewczych, jak i w chłodniczych. Zasilanie bateryjnie (okres żywotności baterii wynosi 10 lat) lub z sieci 230 V. Najwyższą precyzję pomiarów zapewnia zastosowanie czujników temperatury Pt1000.

Interfejs dla urządzeń z wyjściem impulsowym umożliwia podłączenie dwóch dodatkowych wodomierzy impulsowych, których wskazania mogą być transmitowane wraz z pozostałymi danymi za pomocą wbudowanych modułów radiowych Wireless M-BUS zgodnych ze specyfikacją OMS lub przewodowych M-BUS zgodnie z PN-EN 13757.

Masz pytania odnośnie ciepłomierzy? Zadzwoń - 71 388 90 83

Nowy ciepłomierz w ofercie BMETERS znajduje zastosowanie w przemyśle, a szczególnie w przypadku braku możliwości użycia ciepłomierza kompaktowego, ponieważ może być stosowany wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych (DN15 – DN200). Nowoczesna konstrukcja, najwyższej jakości materiały, z których wykonano licznik oraz jego funkcje czynią z Hydrosplita M3 ciepłomierz o wszechstronnym zastosowaniu. Więcej informacji dostępnych na stronie.

Wśród najważniejszych wskazań ciepłomierza Hydrosplit M3 znajdują się:

 • Odczyt bieżący zużycia ciepła w GJ;
 • Aktualna ilość zużytej energii ciepła/chłodu;
 • 26-miesięczne wskazania zużycia ciepła/chłodu oraz wodomierzy C1 i C2 z datami;
 • Przepływ chwilowy medium grzewczego;
 • Skumulowana objętość przepływu;
 • Temperatura zasilania/powrotu oraz różnica temperatury
 • Chwilowe zużycie energii w kW;
 • Godziny pracy urządzenia od wydania oceny zgodności;
 • Wskazania wodomierzy C1 i C2.

HydroSonic

Pierwszy w ofercie BMETERS Polska kompaktowy ciepłomierz ultradźwiękowy, przystosowany także do pomiarów energii chłodu. Zapis danych o zużyciu odbywa się do dwóch niezależnych rejestrów. UltraSonic spełnia swe zadanie w wielolokalowych budynkach mieszkalnych, biurowcach lub obiektach przemysłowych.

Jednostka zliczająca pozwala na odłączenie jej od przetwornika przepływu stając się ciepłomierzem rozłącznym, dzięki czemu umożliwia montaż w mniej dogodnych miejscach (np. w ciasnych szachtach). Ciepłomierz HydroSonic BMETERS
Zastosowanie technologii ultradźwiękowej oznacza całkowity brak ruchomych części przetwornika przepływu, co przekłada się na najwyższą precyzję dokonywanych pomiarów.

Pozwala to na montaż ciepłomierza zarówno w pionie, jak i w poziomie, w górę lub w dół kierunku przepływu cieczy grzewczej – za sprawą technologii ultradźwiękowej osady i zanieczyszczenia nie wpływają na wynik pomiaru objętości cieczy, a brak elementów ruchomych wewnątrz przetwornika ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i zapytaj o ciepłomierz HydroSonic.

Ciepłomierz HydroSonic charakteryzuje się bogatym wyborem interfejsów, które pozwalają na transmisję danych drogą radiową WMBUS lub przewodową MBUS lub za pomocą impulsów (ciepła i chłodu). Umożliwiają również podłączenie dwóch dodatkowych urządzeń impulsowych (np. dwóch wodomierzy) i przesyłanie danych o ich zużyciu wraz z innymi danymi rejestrowanego zużycia ciepła i/lub chłodu. Bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności oraz wysoka dynamika przepływu pozwalająca na dużą precyzję pomiaru stawiają HydroSonic w czołówce ciepłomierzy na polskim rynku. Sprawdź jakie ciepłomierze oferujemy »

Użytkownik ciepłomierza HydroSonic może samodzielnie skonfigurować listę wyświetlanych parametrów pomiaru; bardzo szeroki zakres programowalnych funkcji i wskazań. Ciepłomierz umożliwia rejestrację nawet do 36 miesięcy archiwalnych wskazań ciepła i chłodu, wskazań dziennych z ostatnich 1116 dni oraz godzinowych z ostatnich 960 godzin pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
 • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 11267|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10839|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl