CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

BMETERS ciepłomierze Hydrosplit M3 i HydroSonic

FIRMA BMETERS  |  28.12.2015
Foto.: BMETERS
Foto.: BMETERS

Do sprzedaży trafiły dwa nowe ciepłomierze sygnowane logo BMETERS. Model Hydrosplit M3, zaprojektowany i produkowany w pełni w BMETERS, wyróżniają mnogość dostępnych interfejsów komunikacyjnych oraz bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności. Z kolei HydroSonic to pierwszy w gamie produktowej BMETERS ciepłomierz ultradźwiękowy.

Hydrosplit M3

Ciepłomierz rozłączny – przelicznik elektroniczny Hydrosplit M3 przystosowany jest do współpracy z szeroką gamą przetworników przepływu. Może być wykorzystywany zarówno w instalacjach grzewczych, jak i w chłodniczych. Zasilanie bateryjnie (okres żywotności baterii wynosi 10 lat) lub z sieci 230 V. Najwyższą precyzję pomiarów zapewnia zastosowanie czujników temperatury Pt1000.

Interfejs dla urządzeń z wyjściem impulsowym umożliwia podłączenie dwóch dodatkowych wodomierzy impulsowych, których wskazania mogą być transmitowane wraz z pozostałymi danymi za pomocą wbudowanych modułów radiowych Wireless M-BUS zgodnych ze specyfikacją OMS lub przewodowych M-BUS zgodnie z PN-EN 13757.

Nowy ciepłomierz w ofercie BMETERS znajduje zastosowanie w przemyśle, a szczególnie w przypadku braku możliwości użycia ciepłomierza kompaktowego, ponieważ może być stosowany wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych (DN15 – DN200). Nowoczesna konstrukcja, najwyższej jakości materiały, z których wykonano licznik oraz jego funkcje czynią z Hydrosplita M3 ciepłomierz o wszechstronnym zastosowaniu. Więcej informacji dostępnych na stronie.

Wśród najważniejszych wskazań ciepłomierza Hydrosplit M3 znajdują się:

 • Odczyt bieżący zużycia ciepła w GJ;
 • Aktualna ilość zużytej energii ciepła/chłodu;
 • 26-miesięczne wskazania zużycia ciepła/chłodu oraz wodomierzy C1 i C2 z datami;
 • Przepływ chwilowy medium grzewczego;
 • Skumulowana objętość przepływu;
 • Temperatura zasilania/powrotu oraz różnica temperatury
 • Chwilowe zużycie energii w kW;
 • Godziny pracy urządzenia od wydania oceny zgodności;
 • Wskazania wodomierzy C1 i C2.

HydroSonic

Pierwszy w ofercie BMETERS Polska kompaktowy ciepłomierz ultradźwiękowy, przystosowany także do pomiarów energii chłodu. Zapis danych o zużyciu odbywa się do dwóch niezależnych rejestrów. UltraSonic spełnia swe zadanie w wielolokalowych budynkach mieszkalnych, biurowcach lub obiektach przemysłowych.

Jednostka zliczająca pozwala na odłączenie jej od przetwornika przepływu stając się ciepłomierzem rozłącznym, dzięki czemu umożliwia montaż w mniej dogodnych miejscach (np. w ciasnych szachtach). Ciepłomierz HydroSonic BMETERS
Zastosowanie technologii ultradźwiękowej oznacza całkowity brak ruchomych części przetwornika przepływu, co przekłada się na najwyższą precyzję dokonywanych pomiarów.

Pozwala to na montaż ciepłomierza zarówno w pionie, jak i w poziomie, w górę lub w dół kierunku przepływu cieczy grzewczej – za sprawą technologii ultradźwiękowej osady i zanieczyszczenia nie wpływają na wynik pomiaru objętości cieczy, a brak elementów ruchomych wewnątrz przetwornika ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Ciepłomierz HydroSonic charakteryzuje się bogatym wyborem interfejsów, które pozwalają na transmisję danych drogą radiową WMBUS lub przewodową MBUS lub za pomocą impulsów (ciepła i chłodu). Umożliwiają również podłączenie dwóch dodatkowych urządzeń impulsowych (np. dwóch wodomierzy) i przesyłanie danych o ich zużyciu wraz z innymi danymi rejestrowanego zużycia ciepła i/lub chłodu. Bateria o dziesięcioletnim okresie żywotności oraz wysoka dynamika przepływu pozwalająca na dużą precyzję pomiaru stawiają HydroSonic w czołówce ciepłomierzy na polskim rynku.

Użytkownik ciepłomierza HydroSonic może samodzielnie skonfigurować listę wyświetlanych parametrów pomiaru; bardzo szeroki zakres programowalnych funkcji i wskazań. Ciepłomierz umożliwia rejestrację nawet do 36 miesięcy archiwalnych wskazań ciepła i chłodu, wskazań dziennych z ostatnich 1116 dni oraz godzinowych z ostatnich 960 godzin pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Prawo a praktyka – debata
 • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10156|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl