CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Czym jest standard Open Metering System dla urządzeń pomiarowych?

FIRMA BMETERS  |  20.05.2019
Foto.: OMS-Group
Foto.: OMS-Group

Standard OMS – Open Metering System – został opracowany w Niemczech. Działający na tamtejszym rynku dostawcy mediów komunalnych niejednokrotnie zajmują się dystrybucją więcej niż jednego ich rodzaju. Zrodziło to potrzebę opracowania jednolitego,niezależnego standardu komunikacji dla użytkowanych urządzeń pomiarowych i służących do ich odczytu.


Mówiąc o miernikach w standardzie OMS nie mamy na myśli całkowicie nowego typu urządzenia pomiarowego, którego instalacja wiąże się ze skomplikowanych wdrożeniem lub koniecznością zastosowania nowej procedury odczytu. - Z perspektywy użytkownika ciepłomierza lub wodomierza, urządzenia pomiarowe działające w oparciu o standard OMS nie różnią się od innych mierników. Odczyt danych o zużyciu odbywa się w takim sam sposób – wyjaśnia Jan Bejszer, dyrektor techniczny BMETERS Polska.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i dowiedz się więcej o systemie.

Open Metering System - specyfika

Różnica opiera się na zastosowanej architekturze przesyłu odczytywanych danych. Open Metering System stanowi jednolitą specyfikację, opartą na europejskiej normie EN 13757. Opracowano ją na życzenie niemieckich dystrybutorów usług komunalnych, którzy wystąpili z taką inicjatywą w odpowiedzi na unijne plany budowy inteligentnej sieci elektroenergetycznej(smart grid) z wykorzystaniem technologii smart metering – inteligentnych liczników.

Wdrożenie urządzeń OMS umożliwi powstanie smart grids w Europie, a to przełoży się na ograniczenie zużycia energii oraz pozwoli zwiększyć integrację sieci elektroenergetycznych z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Pierwsze prace nad opracowaniem nowej specyfikacji rozpoczęły się w maju 2007 roku.

Twórcom OMS przyświecało stworzenie specyfikacji przesyłu odczytywanych danych, która umożliwiałaby wykorzystanie tego samego urządzenia (sprawdź ofertę ciepłomierzy BMETERS) do odczytu mierników różnych mediów lub tego samego medium o odmiennej charakterystyce (np. różne typy gazu: gaz naturalny, biogaz etc.).

Takie rozwiązanie jest możliwe, ponieważ mierniki OMS komunikują się ze sprzętem do odczytu tym samym językiem. To przekłada się na wysoki poziom interoperacyjności oraz kompatybilności (w gospodarstwie domowym można zamontować liczniki wody, ciepła, gazu i prądu różnych producentów, ale jeśli wszystkie będą wykorzystywać standard OMS – odczyt danych przez administratora będzie możliwy w uproszczony sposób , za pomocą tych samych narzędzi co pozwoli na obniżenie kosztów obsługi).

Porozmawiaj z ekspertem, zadzwoń - 71 388 90 83!

Open Metering System - bezpieczeństwo

Specyfikacja Open Metering System to także idea skutecznego zwiększenia poziomu zabezpieczenia przesyłanych danych. OMS wykorzystuje szyfrowanie AES128. Każde urządzenie posiada indywidualny klucz szyfrowania, bez którego nie będzie możliwe odczytanie danych - złamanie kodowania jest w praktyce niemożliwe. Dlatego też właściciele urządzeń pomiarowych mogą być spokojni, że odczyty wskazań zużycia rozliczanego przez nich mediów nie trafią w niepowołane ręce. Poznaj wodomierze BMETERS

Rozwój standardu Open Metering System wspierają producenci urządzeń pomiarowych, zrzeszeni w organizację OMS-Group. Należy do niej również firma BMETERS, która w swojej ofercie posiada linię produktów opracowanych zgodnie ze specyfikacją OMS – mówi Jan Bejszer z polskiego oddziału BMETERS.

Działające w oparciu o standard Open Metering System urządzenia pomiarowe zostały opracowane zgodnie z unijnymi wymogami i stworzone z myślą o przyszłych kierunkach rozwoju europejskich sieci inteligentnych mierników energii, wody, ciepła i gazu. Oznacza to, że stanowią inwestycję na wiele lat.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Ile kosztuje ocieplenie stropodachu bloku lub wieżowca?

Studia dla zarządców Ocieplenie stropodachu
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej... chcę wiedzieć ile to kosztuje»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Jak zapewnić ciepłe grzejniki mieszkańcom?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywamy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10660|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10235|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl