CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Czym jest standard Open Metering System dla urządzeń pomiarowych?

FIRMA BMETERS  |  20.05.2019
Foto.: OMS-Group
Foto.: OMS-Group

Standard OMS – Open Metering System – został opracowany w Niemczech. Działający na tamtejszym rynku dostawcy mediów komunalnych niejednokrotnie zajmują się dystrybucją więcej niż jednego ich rodzaju. Zrodziło to potrzebę opracowania jednolitego,niezależnego standardu komunikacji dla użytkowanych urządzeń pomiarowych i służących do ich odczytu.


Mówiąc o miernikach w standardzie OMS nie mamy na myśli całkowicie nowego typu urządzenia pomiarowego, którego instalacja wiąże się ze skomplikowanych wdrożeniem lub koniecznością zastosowania nowej procedury odczytu. - Z perspektywy użytkownika ciepłomierza lub wodomierza, urządzenia pomiarowe działające w oparciu o standard OMS nie różnią się od innych mierników. Odczyt danych o zużyciu odbywa się w takim sam sposób – wyjaśnia Jan Bejszer, dyrektor techniczny BMETERS Polska.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i dowiedz się więcej o systemie.

Open Metering System - specyfika

Różnica opiera się na zastosowanej architekturze przesyłu odczytywanych danych. Open Metering System stanowi jednolitą specyfikację, opartą na europejskiej normie EN 13757. Opracowano ją na życzenie niemieckich dystrybutorów usług komunalnych, którzy wystąpili z taką inicjatywą w odpowiedzi na unijne plany budowy inteligentnej sieci elektroenergetycznej(smart grid) z wykorzystaniem technologii smart metering – inteligentnych liczników.

Wdrożenie urządzeń OMS umożliwi powstanie smart grids w Europie, a to przełoży się na ograniczenie zużycia energii oraz pozwoli zwiększyć integrację sieci elektroenergetycznych z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Pierwsze prace nad opracowaniem nowej specyfikacji rozpoczęły się w maju 2007 roku.

Twórcom OMS przyświecało stworzenie specyfikacji przesyłu odczytywanych danych, która umożliwiałaby wykorzystanie tego samego urządzenia (sprawdź ofertę ciepłomierzy BMETERS) do odczytu mierników różnych mediów lub tego samego medium o odmiennej charakterystyce (np. różne typy gazu: gaz naturalny, biogaz etc.).

Takie rozwiązanie jest możliwe, ponieważ mierniki OMS komunikują się ze sprzętem do odczytu tym samym językiem. To przekłada się na wysoki poziom interoperacyjności oraz kompatybilności (w gospodarstwie domowym można zamontować liczniki wody, ciepła, gazu i prądu różnych producentów, ale jeśli wszystkie będą wykorzystywać standard OMS – odczyt danych przez administratora będzie możliwy w uproszczony sposób , za pomocą tych samych narzędzi co pozwoli na obniżenie kosztów obsługi).

Porozmawiaj z ekspertem, zadzwoń - 71 388 90 83!

Open Metering System - bezpieczeństwo

Specyfikacja Open Metering System to także idea skutecznego zwiększenia poziomu zabezpieczenia przesyłanych danych. OMS wykorzystuje szyfrowanie AES128. Każde urządzenie posiada indywidualny klucz szyfrowania, bez którego nie będzie możliwe odczytanie danych - złamanie kodowania jest w praktyce niemożliwe. Dlatego też właściciele urządzeń pomiarowych mogą być spokojni, że odczyty wskazań zużycia rozliczanego przez nich mediów nie trafią w niepowołane ręce. Poznaj wodomierze BMETERS

Rozwój standardu Open Metering System wspierają producenci urządzeń pomiarowych, zrzeszeni w organizację OMS-Group. Należy do niej również firma BMETERS, która w swojej ofercie posiada linię produktów opracowanych zgodnie ze specyfikacją OMS – mówi Jan Bejszer z polskiego oddziału BMETERS.

Działające w oparciu o standard Open Metering System urządzenia pomiarowe zostały opracowane zgodnie z unijnymi wymogami i stworzone z myślą o przyszłych kierunkach rozwoju europejskich sieci inteligentnych mierników energii, wody, ciepła i gazu. Oznacza to, że stanowią inwestycję na wiele lat.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zarządco, zzy znasz już te innowacyjne rozwiązania?

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Dużym kłopotem wszystkich firm zajmujących się gospodarką komunalną jest zagospodarowanie pustostanów. Jest to proces ciągły, ponieważ...czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10939|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10514|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl