CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Warunki i sposoby zabudowy ciepłomierzy

FIRMA BMETERS  |  28.12.2015

Prawidłowy montaż ciepłomierza to klucz do sukcesu. Dobrze zainstalowane urządzenie jest precyzyjne, niemal bezawaryjne i nie wymaga regulacji i konserwacji.

Zapisy europejskiej dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej nakazują rozliczanie kosztów ciepła i ciepłej wody użytkowej na podstawie rzeczywistego zużycia. Dlatego w nowych budynkach instalacje C.O. projektuje się w taki sposób, żeby można było kontrolować zużycie ciepła za pomocą ciepłomierzy. To one dostarczają najbardziej precyzyjnych danych.

Etap projektu

To, jaki ciepłomierz zostanie zamontowany na danej instalacji, ustala projektant. Wiele zależy od tego, jaki jest rodzaj instalacji: (jedno, dwururowa, podłogowa), z jakich materiałów jest wykonana, jaka jest jej termoizolacja oraz jakie wymienniki ciepła zastosowano. Poznaj kompaktowe ciepłomierze BMETERS

O tym, jaki ciepłomierz sprawdzi się w danych warunkach najlepiej decydują: przepływ nominalny, średnica i straty ciśnień.

Etap zakupu

Do obowiązków zarządcy należy późniejszy wybór ciepłomierzy w określonych przez projektanta ramach. Zarówno podczas pierwszej instalacji jak i wymiany ciepłomierzy ważną rolę odgrywają takie parametry jak dynamika przepływu, klasa dokładności oraz sposób pomiaru przepływu

Zarządcy coraz częściej zwracają uwagę na „inteligencję” urządzenia, bo to ona decyduje o komforcie ich pracy. Nowoczesny ciepłomierz powinien przede wszystkim umożliwiać zdalny odczyt w dowolnym momencie wybranym przez inkasenta, alarmować o błędach w pracy, uszkodzeniach czy problemach z dystrybucją ciepła i archiwizować wskazania zużycia ciepła/chłodu z konkretnymi datami. Czemu warto zaufać BMETERS?

Etap montażu

Aby ciepłomierz pełnił te wszechstronne funkcje, bardzo ważny jest jego poprawny montaż. O czym warto pamiętać?

  • Ciepłomierz powinien znajdować się w miejscu umożliwiającym swobodny dostęp i dokonanie odczytu. Nie powinien być narażony na uderzenia czy wibracje mechaniczne oraz na działanie pola elektromagnetycznego (np. sąsiedztwo silników czy transformatorów). Te czynniki mogą spowodować uszkodzenie ciepłomierza.
  • Przetwornik przepływu może być zamontowany w rurociągu powrotnym lub zasilającym, zgodnie z wymaganiami danego rodzaju ciepłomierza, w odpowiedniej, wskazanej w instrukcji pozycji (poziomo lub pionowo). Dobrze jest przed i za nim założyć armaturę odcinającą. Będzie stanowić ułatwienie podczas przyszłej wymiany przetwornika.
  • Warto również instalować filtry przed przetwornikiem. Duża zawartość jonów wapnia i magnezu, rdzy i kamienia w wodzie może skrócić czas pracy przetwornika.
  • Czujniki temperatury instaluje się w kierunku przeciwnym lub prostopadłym do kierunku przepływu. Zgodnie z przepisami jeśli średnica nominalna rurociągu to DN 25 lub mniej czujniki powinny być zamontowane bezpośrednio w rurociągach. Jeżeli średnica rur jest większa, stosuje się specjalne tuleje immersyjne.
  • Czujniki temperatury montuje się symetrycznie w stosunku do osi przewodu, identycznie dla przewodów zasilającego i powrotnego. Dzięki temu osiąga się najlepszą dokładność pomiaru różnicy temperatur.
  • Nie wolno skracać ani przedłużać przewodów łączących czujniki temperatury z przelicznikiem.
  • Po zakończeniu montażu urządzenie zabezpiecza się plombą. Plomba musi pozostać nienaruszona, jej uszkodzenia powodują utratę świadectwa legalizacji
  • Wymianę ciepłomierza warto potraktować jako okazję do wymiany uszczelek.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10160|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl