CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Warunki i sposoby zabudowy ciepłomierzy

FIRMA BMETERS  |  28.12.2015

Prawidłowy montaż ciepłomierza to klucz do sukcesu. Dobrze zainstalowane urządzenie jest precyzyjne, niemal bezawaryjne i nie wymaga regulacji i konserwacji.

Zapisy europejskiej dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej nakazują rozliczanie kosztów ciepła i ciepłej wody użytkowej na podstawie rzeczywistego zużycia. Dlatego w nowych budynkach instalacje C.O. projektuje się w taki sposób, żeby można było kontrolować zużycie ciepła za pomocą ciepłomierzy. To one dostarczają najbardziej precyzyjnych danych.

Etap projektu

To, jaki ciepłomierz zostanie zamontowany na danej instalacji, ustala projektant. Wiele zależy od tego, jaki jest rodzaj instalacji: (jedno, dwururowa, podłogowa), z jakich materiałów jest wykonana, jaka jest jej termoizolacja oraz jakie wymienniki ciepła zastosowano. Poznaj kompaktowe ciepłomierze BMETERS

O tym, jaki ciepłomierz sprawdzi się w danych warunkach najlepiej decydują: przepływ nominalny, średnica i straty ciśnień.

Masz pytania odnośnie ciepłomierzy? Zadzwoń - 71 388 90 83

Etap zakupu

Do obowiązków zarządcy należy późniejszy wybór ciepłomierzy w określonych przez projektanta ramach. Zarówno podczas pierwszej instalacji jak i wymiany ciepłomierzy ważną rolę odgrywają takie parametry jak dynamika przepływu, klasa dokładności oraz sposób pomiaru przepływu

Zarządcy coraz częściej zwracają uwagę na „inteligencję” urządzenia, bo to ona decyduje o komforcie ich pracy. Nowoczesny ciepłomierz powinien przede wszystkim umożliwiać zdalny odczyt w dowolnym momencie wybranym przez inkasenta, alarmować o błędach w pracy, uszkodzeniach czy problemach z dystrybucją ciepła i archiwizować wskazania zużycia ciepła/chłodu z konkretnymi datami. Czemu warto zaufać BMETERS?

Etap montażu

Aby ciepłomierz pełnił te wszechstronne funkcje, bardzo ważny jest jego poprawny montaż. O czym warto pamiętać?

  • Ciepłomierz powinien znajdować się w miejscu umożliwiającym swobodny dostęp i dokonanie odczytu. Nie powinien być narażony na uderzenia czy wibracje mechaniczne oraz na działanie pola elektromagnetycznego (np. sąsiedztwo silników czy transformatorów). Te czynniki mogą spowodować uszkodzenie ciepłomierza.
  • Przetwornik przepływu może być zamontowany w rurociągu powrotnym lub zasilającym, zgodnie z wymaganiami danego rodzaju ciepłomierza, w odpowiedniej, wskazanej w instrukcji pozycji (poziomo lub pionowo). Dobrze jest przed i za nim założyć armaturę odcinającą. Będzie stanowić ułatwienie podczas przyszłej wymiany przetwornika.
  • Warto również instalować filtry przed przetwornikiem. Duża zawartość jonów wapnia i magnezu, rdzy i kamienia w wodzie może skrócić czas pracy przetwornika.
  • Czujniki temperatury instaluje się w kierunku przeciwnym lub prostopadłym do kierunku przepływu. Zgodnie z przepisami jeśli średnica nominalna rurociągu to DN 25 lub mniej czujniki powinny być zamontowane bezpośrednio w rurociągach. Jeżeli średnica rur jest większa, stosuje się specjalne tuleje immersyjne.
  • Czujniki temperatury montuje się symetrycznie w stosunku do osi przewodu, identycznie dla przewodów zasilającego i powrotnego. Dzięki temu osiąga się najlepszą dokładność pomiaru różnicy temperatur.
  • Nie wolno skracać ani przedłużać przewodów łączących czujniki temperatury z przelicznikiem.
  • Po zakończeniu montażu urządzenie zabezpiecza się plombą. Plomba musi pozostać nienaruszona, jej uszkodzenia powodują utratę świadectwa legalizacji
  • Wymianę ciepłomierza warto potraktować jako okazję do wymiany uszczelek.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i dowiedz się więcej.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ BMETERS

BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60

51-188 Psary k. Wrocławia
tel.: 71 388 90 83
faks: 71 387 15 37

www.bmeters.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Programy wspomagające pracę zarządcy - przegląd 2019»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Programy dla zarządców nieruchomości Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10517|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10084|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl