CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Chcesz zarządzać innymi? Zacznij od siebie!

Rozmowa z Joanną Malinowską-Parzydło - trenerem biznesu
Redakcja Administratora  |  19.02.2016
Joanna Malinowska-Parzydło jest trenerem biznesu oraz doradcą strategicznym, prekursorką idei zarządzania kapitałem reputacji w oparciu o koncepcję marki osobistej. Założycielką Personal Brand Institute oraz Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu
Joanna Malinowska-Parzydło jest trenerem biznesu oraz doradcą strategicznym, prekursorką idei zarządzania kapitałem reputacji w oparciu o koncepcję marki osobistej. Założycielką Personal Brand Institute oraz Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu
PFRN

Jak w branży nieruchomości skutecznie budować markę osobistą? Jak rekrutować odpowiednich ludzi i motywować ich do jeszcze lepszej pracy? Nie chodzi o to, żeby założyć profile we wszystkich portalach społecznościowych czy tweetować, kiedy nie ma się nic do powiedzenia. No chyba, że zależy nam na marce „Naczelny spamer Rzeczpospolitej” – ostrzega Joanna Malinowska-Parzydło. I zdradza, jak budować markę osobistą, ale też, jak rekrutować odpowiednich ludzi i motywować ich do jeszcze lepszej pracy.

Dla pośredników w obrocie nieruchomościami, podobnie jak dla innych grup zawodowych, niezwykle ważne powinno być budowanie marki osobistej, marki własnego biura. Dziś wielu - odpowiedzi na pytanie jak to robić - szuka w Internecie…

Rzeczywiście wiedza i różnego rodzaju rozwiązania są dziś powszechnie dostępne. Człowiek przestaje się liczyć. Równocześnie jednak jesteśmy świadkami zmian biznesowych paradygmatów, gdzie relacja B2B (Business to Business) czy B2C (Business to Customer) jest zastępowana relacją H2H, czyli Human to Human. Ludzie są dziś zmęczeni wyborem, koniecznością podejmowania licznych decyzji. Dlatego marka świeci tryumfy, a branding, czyli budowanie świadomości marki, czy w ogóle marka osobista stały się szeroko dyskutowanymi i ważnymi zagadnieniami. I nic nie zastąpi przy tym kompetentnego, wiarygodnego i rzetelnego człowieka, który - z racji pełnionej roli np. szefa czy pośrednika nieruchomości - nastawi ucho i postara się usłyszeć, z jakimi potrzebami przyszliśmy. Nie obawiam się tego, że Internet, oferując szeroko dostępną wiedzę, zastąpi człowieka. Przeciwnie - jesteśmy złaknieni wartościowych ludzi.

W jaki sposób można wykorzystać Internet do budowania reputacji i własnej marki?

Internet jest tylko narzędziem. Jeśli chcemy wykorzystać je do budowania marki osobistej, to musimy pamiętać, że ma ona różne wymiary. Możemy skupić się na tym, żeby ludzie nas rozpoznawali i kojarzyli z pewnymi wartościami. Możemy budować markę eksperta na danym rynku albo w danej dziedzinie. Możemy też postawić sobie za cel rozwijanie kompetencji w roli lidera, tak żeby ludzie mówili, że jesteśmy wyjątkowo wartościowym szefem. Marka jest szerokim zagadnieniem. Jeśli chcemy ją budować, to przede wszystkim powinniśmy ustalić, którą. Słowem powinniśmy mieć konkretną strategię. Jeśli chcemy zarządzać ludźmi i ich decyzjami, wspierać ich w wyborach, zarządzać biznesem czy zespołem, to najpierw powinniśmy zarządzić sobą. I to jest pierwsze wyzwanie! Jeżeli chcę budować markę, to muszę umieć sobie odpowiedzieć na pytania: kim jestem, jakie są moje wartości, co jest dla mnie ważne w życiu i w pracy zawodowej? Co jest wreszcie ważne dla moich klientów, po co do mnie przychodzą, jakie korzyści powinienem im zaoferować, czego potrzebują? Marketing i branding są pewnym zestawem działań, które trzeba przejść i powiedzieć: oto moja strategia marki. Dopiero wtedy możemy zastanowić się jak wykorzystać Internet, social media i różnego rodzaju narzędzia do tego, żeby nasze wartości i naszą markę skutecznie komunikować.

No właśnie jak?

Trzeba się przede wszystkim zastanowić gdzie są nasi odbiorcy? Nie chodzi o to, żeby sobie założyć profile we wszystkich portalach społecznościowych czy tweetować, kiedy nie ma się nic do powiedzenia. Marka to jest efekt naszej komunikacji. Najpierw trzeba odpowiedź sobie na pytania po co w ogóle chcę się angażować w komunikację internetową? Co wiem na ten temat? Czy rozumiem kim są moi odbiorcy? Czy mam pomysł na to, kogo zaproszę do kręgu swoich znajomych, bo to oni będą później odbiorcami mojego kontentu? Ba! Czy w ogóle mam pomysł na kontent, wartościowe treści? Czy to, co chcę publikować: zdjęcia, myśli, utwory muzyczne etc. ma jakąkolwiek wartość dla ludzi? Bo być może właśnie buduję sobie w Internecie markę „Naczelny spamer Rzeczpospolitej”.

Jak po deregulacji zawodu pośrednika budowanie marki, tak własnej jak i biura, może pomóc konsumentom oddzielić rzetelnego specjalistę od tego, który nie dotrzymuje standardów? 

Koncepcja marki to także poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jakie są moje mocne strony, jakich potrzebuję kompetencji? Czego mi trzeba, żeby być profesjonalnym partnerem, pośrednikiem dla klientów? Przepracowanie takiego procesu, wykonanie pewnej pracy z samym sobą natychmiast pozwala wejść na wyższy poziom rozwoju zawodowego. Profesjonalista to jest osoba, która zarządza również własnym rozwojem. Z tego względu koncepcja marki i narzędzia z zakresu personal brandingu są ważne. I nie mam tu na myśli kursów wizerunkowych. Wizerunek jest jednym z ostatnich punktów w naszej strategii komunikacji. Adekwatnym opakowaniem do wartościowego wnętrza człowieka, który wie kim jest i co chce zaoferować w relacjach z innymi ludźmi, także klientami.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19256|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12627|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11752|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl