CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wyścig po redukcję zużycia ciepła

Redakcja Administratora  |  06.04.2016  |  1
Celem  projektu UE DREEAM jest pokazanie możliwości uzyskania redukcji zużycia energii w budynkach mieszkalnych o 75% - mówi Andrzej Rajkiewicz
Celem projektu UE DREEAM jest pokazanie możliwości uzyskania redukcji zużycia energii w budynkach mieszkalnych o 75% - mówi Andrzej Rajkiewicz
NAPE

Rusza pilotażowy program UE DREEAM, którym zostaną objęte nieruchomości w kilku krajach: we Włoszech, w Szwecji, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Ma on zapewnić beneficjentom wsparcie w przygotowaniu strategii głębokiej modernizacji nieruchomości oraz doborze technologii, których zastosowanie da gwarancję zmniejszenia zużycia energii o 75 proc. oraz redukcję emisji CO2.

- Celem  projektu jest pokazanie możliwości uzyskania redukcji zużycia energii w budynkach mieszkalnych, w układzie wielobudynkowym o 75% – mówił Andrzej Rajkiewicz, wice prezes Narodowej Agencji Poszanowania Energii (NAPE) podczas konferencji, poświęconej temu programowi i możliwościom uczestnictwa w nim właścicieli nieruchomości w Polsce.

Do udziału w projekcie pilotażowym, polegającym na kompleksowej modernizacji nieruchomości z zastosowaniem innowacyjnych technologii władze samorządowe różnych miast oraz związki gminne i właściciele prywatni zgłosili w sumie kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, zlokalizowanych w Warszawie, Toruniu, Lublinie, Lubaniu k/Kościerzyny i Związku Gmin Górnej Narwi.

Do realizacji zostanie wybranych prawdopodobnie ok. 30 budynków, a o zakwalifikowaniu zadecyduje ocena potencjału oszczędności energii i wykonalności planowanych inwestycji, których efektem będzie spadek zużycia energii o 75 proc.

Czytaj także: Produkcja prądu z kogeneracji ma wzrosnąć dwukrotnie

Obecni na konferencji potencjalni beneficjenci prezentowali nieruchomości, które chcieliby poddać głębokiej modernizacji - według strategii specyficznie dobranej dla nieruchomości przez doradców, w oparciu o bardzo różne dane, w tym m.in. dotyczące stanu ścian, elewacji, podłóg, hydroizolacji, systemu wentylacji, źródła ciepła, rachunków za energię itd.

Warto tu dodać, że ocena stanu technicznego budynku oraz oczekiwania jego właściciela w sprawie energooszczędności będą ostatecznie decydowały o doborze nowoczesnych technologii, pozwalających w krótkim czasie na redukcji i zużycia ciepła, i emisji CO2.

Przygotowanie oceny stanu technicznego budynku oraz strategii modernizacji i wyboru technologii zostanie sfinansowane ze środków unijnych w ramach programu Horizon 2020, którego koordynatorem jest Chalmers University w Goeteborgu, a partnerem w Polsce - Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Czytaj także: Program "Kawka" przynosi efekty

Obecny na konferencji Marcin Idczak - przedstawiciel Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) zapewnił, że właściciele nieruchomości mogą liczyć w tej materii również na dalszą pomoc finansową, związaną z realizacją modernizacji już zdiagnozowanych i wyposażonych w strategię budynków. Mogą bowiem skorzystać z dotacji w ramach programu unijnego ELENA na przygotowanie audytu, dokumentacji projektowej itd.  oraz – na prace modernizacyjne budowlano – remontowe – z programu Infrastruktura i Środowisko w ramach regionalnych programów operacyjnych i funduszy, którymi dysponują wojewódzkie oddziały NFOŚiGW.

Komentarze

(1)
kontra | 20.04.2016, 07:26
Ta polityka ma przede wszystkim zapewnić świeży dopływ dopływ gotówki niektórym sektorom przede wszystkim prywatnym bo zwykły obywatel na tym nic nie skorzysta te pieniądze które przeznaczy na oszczędzanie energii przejma firmy które z tego żyją i się utrzymują . Ludziom jest wciskany zwyczajnie kit . Prosty przykład na zastąpieniu zwykłej żarówki żarówka ledową . Koszt takiej żarówki kilkadziesiąt złotych a koszt zwykłej żarówki kilka złotych . To kwotę którą się przeznacza na zastąpienie żarówki wejdzie w koszt zużycia energii przez zwykłą żarówkę . Jeżeli nawet uda się kupić tańsze ledy to ich trwałość będzie krótsza . To samo dotyczy wprowadzaniu innych nowości na których obywatele nie korzystają a sa wprowadzeni w maliny .Prawa fizyki i ekonomiczne są tak ustanawiane aby korzyści z wprowadzania tkich zmian odnosiła tylko jedna strona
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11072|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10653|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl