Artykuł sponsorowany

Renowacja i uszczelnianie dachów - płynne membrany dachowe

 PROOF-TECH  |  14.02.2017
Renowacja i uszczelnianie dachów - płynne membrany dachowe
Renowacja i uszczelnianie dachów - płynne membrany dachowe
PROOF-TECH

Utrzymanie dachu w odpowiednim (prawidłowym) stanie technicznym to dla właściciela, zarządcy wyzwanie  a zarazem obowiązek.

Przeszkodę stanowią zazwyczaj ograniczone budżety finansowe, brak wykwalifikowanych firm dekarskich, słaba jakość oferowanych materiałów, oraz niejednokrotnie zły stan techniczny pokrycia dachu uniemożliwiający wykonanie naprawy przy użyciu rozwiązań konwencjonalnych.

Potrzebujesz szybkiej porady?
ZADZWOŃ - 606 612 651

 

Dzięki zastosowaniu oferowanych przez firmę PROOF-TECH wyrobów z grupy HYDRONYLON – uzyskuje się skuteczną, długoletnią ochronę naprawianych dachów bez konieczności wymiany oraz utylizacji starego pokrycia dachowego.

Podstawowe cechy omawianych wyrobów:

 • Wyroby z grupy HYDRONYLON to nowoczesny sposób renowacji i uszczelniana istniejących pokryć dachowych.
 • Wyroby z grupy HYDRONYLON są łatwe w stosowaniu, nie wymagają zrywania i utylizacji istniejących pokryć dachowych, a przy tym dają skuteczną, długoletnią ochronę.
 • Wyroby z grupy HYDRONYLON nie wymagają stosowania otwartego ognia, charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych, są bezpieczne dla ludzi i środowiska.
 • Wyroby z grupy HYDRONYLON mogą być nakładane pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Po wyschnięciu tworzą jednolitą, trwale elastyczną, odporną na działanie wilgoci powłokę ochronną.
 • Wyroby z grupy HYDRONYLON zapewniają idealną ochronę dachów o skomplikowanym kształcie, charakteryzują się doskonałą przyczepnością do naprawianych podłoży, ponad 300% rozciągliwością, pamięcią kształtu oraz wodoszczelnością


Wyroby z grupy HYDRONYLON są odporne na duże amplitudy temperatury oraz na promieniowanie UV – tak bardzo szkodliwe dla większości innych pokryć. Jeśli dodać do tego możliwość zastosowania na różnych podłożach i w różnorodnej kolorystyce, aż trudno uwierzyć, że materiały tego typu tak długo musiały czekać w Polsce na swoich entuzjastów.

PROOF-TECH

Obecnie na rynku występują trzy podstawowe odmiany HYDRONYLONU:

HYDRONYLON HN – „Zimne dachy”

Do wykonywania wodochronnych powłok ochronnych na istniejących pokryciach dachowych na podłożach z papy, gontu bitumicznego, pianki poliuretanowej, podłożach mineralnych (betony, tynki, materiały ścienne) oraz na podłożach metalowych wyłącznie na podkładzie HYDRONYLON HMS (P) - zobacz opis.

HYDRONYLON HP

Do wykonywania podkładów wypełniających na istniejących pokryciach dachowych na podłożach z papy, gontu bitumicznego, pianki poliuretanowej oraz na podłożach mineralnych (betony, tynki, materiały ścienne)- zobacz opis.

HYDRONYLON HMS (P)

Do wykonywania podkładów antykorozyjnych na podłożach metalowych pełnościennych, kratowych lub szkieletowych gdzie w trakcie eksploatacji chronione elementy ulegają odkształceniom sprężystym lub plastycznym - zobacz opis.

Masz pytania?
ZADZWOŃ TERAZ - 606 612 651

Może być nakładany bezpośrednio na oczyszczone z korozji podłoża metalowe lub dobrze przylegające stare powłoki malarskie.

Firma PROOF – TECH posiada w swojej ofercie również inne materiały uzupełniające jak siatki zbrojące, taśmy wzmacniające i uszczelniające oraz grunty głęboko – penetrujące.

PROOF-TECH

Z początkiem II kwartału 2014 r. firma Proof – Tech wprowadziła do sprzedaży nową ulepszoną odmianę swojego flagowego wyrobu pn. Hydronylon HN (Zimne dachy) o właściwościach odbijających promieniowanie słoneczne.

Projekt dofinansowany poprzez Naczelną Organizację Techniczną Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych (NOT) z funduszy MNiSW na realizację projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie do produkcji innowacyjnego systemu powłok organicznych na tzw. „zimne dachy” o właściwościach odbijających promieniowanie słoneczne”.

Potrzebujesz szybkiej porady?
ZADZWOŃ - 606 612 651


Podstawowe korzyści płynące z stosowania ulepszonych powłok Hydronylon HN (Zimne dachy) to:

 • zwiększenie trwałości pokrycia dachu dzięki zmniejszeniu szybkości chemicznych reakcji rozkładu (nienagrzewanie się powłok)
 • poprawa stabilności wymiarowej pokrycia dachu,
 • zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do chłodzenia w klimatyzowanych budynkach oraz poprawa komfortu w nieklimatyzowanych,
 • łagodzenie działania tzw. letnich wysp ciepła i poprawa jakości powietrza w aglomeracjach miejskich,
 • ograniczenie efektu cieplarnianego.

PROOF-TECH

POWŁOKA HYDRONYLON - NOWA KLASYFIKACJA OGNIOWA

Na podstawie aktualnych badań ogniowych, dach w układzie warstw:

 • podkład: profilowana trapezowa blacha stalowa ocynkowana,
 • paroizolacja,
 • płyty styropianowe,
 • papa asfaltowa termozgrzewalna podkładowa,
 • papa asfaltowa termozgrzewalna wierzchniego krycia
 • Powłoka HYDRONYLON składająca się z: HYDRONYLON HP w który wtopiona jest techniczna siatka poliestrowa oraz HYDRONYLON HN jako warstwa nawierzchniowa
 • został sklasyfikowany zgodnie z procedurą podaną w PN-EN 13501-5:2006 oraz PN-EN 13501-5:2006/AC:2008 w zakresie oddziaływania ognia zewnętrznego następująco:
  BROOF(t1) - nierozprzestrzeniający ognia
  (badane zgodnie z Polską Normą PN-ENV 1187:2004 "Metody badań oddziaływania ognia zewnętrznego na dachy"; metoda 1)

PROOF-TECH
Poza widoczną skutecznością preparatów z grupy HYDRONYLON, jednym z powodów sukcesu firmy PROOF-TECH jest również zaangażowanie, jakie producent HYDRONYLONU wkłada w ścisłą współpracę z firmami wykonawczymi.

Firma PROOF - TECH zaoferowała dekarzom i firmom budowlanym nie tylko nową technologię odpowiadającą na potrzeby ich klientów, ale także certyfikowane szkolenia i sprzęt do aplikacji w najniższych cenach na rynku. Najważniejsze jednak, że współpracujące z PROOF-TECH firmy mogą liczyć wciąż na nowe zlecenia.

Zadzwoń teraz, udzielimy porady!
606 612 651


– Na chwilę obecną – informuje prezes firmy Proof - Tech – ilość zamówień przekracza możliwości współpracujących z nami firm wykonawczych i dodaje: – Na pewno chętnie podejmiemy współpracę z nowymi firmami wykonawczymi, które chcą się rozwijać i gotowe są zakasać rękawy.

 

Proof-Tech Sp. z o.o.
(biuro czynne 8.00–16.00)
42-677 Szałsza
ul. Tarnogórska 9

tel.: 32 700-92-85, 32 700-92-86
fax: 32 700-92-87
e-mail:
www.proof-tech.com

Dlaczego my?

Nasze wyroby produkujemy w oparciu o najnowsze technologie, zgodnie z aktualnymi normami. Naszym klientom oferujemy kompleksowe wsparcie techniczne oraz obsługę na najwyższym poziomie. Dzięki prowadzonej przez nas polityce cenowej oraz wysokiej jakości produktów, jesteśmy niezawodnym partnerem w realizacji małych i dużych przedsięwzięć na terenie całego kraju, a grono zadowolonych klientów stale się powiększa. Renowacja i uszczelnianie dachów to nasza domena.

Co robimy?

Firma Proof-Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Szałszy (k. Gliwic) jest producentem ekologicznych, bezpiecznych i trwałych wyrobów z grupy HYDRONYLON, służących do uszczelniania i renowacji istniejących pokryć dachowych. Firma oferuje również kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz sprzęt do aplikacji swoich produktów w konkurencyjnych cenach.

Kim jesteśmy?

Firma Proof-Tech Sp. z o.o. powstała w 2009 r. w Gliwicach. W ciągu zaledwie kilku lat zdobyła znaczącą pozycję na polskim rynku wyrobów chemii budowlanej w dziedzinie związanej z produkcją syntetycznych materiałów do renowacji istniejących pokryć dachowych. Obecnie firma rozszerza swoją działalność o kraje UE. Pod koniec 2012 r. powstał pierwszy zamiejscowy oddział firmy zlokalizowany w Wielkiej Brytanii.

Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Produkty i technologie

1/2/2018

Aktualny numer:

Administrator 1/2/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Zarządca z mieszkańcem tworzą związek niemal rodzinny
 • - Rewolucja w ochronie danych
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 14698|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl