CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Gdzie po kredyt hipoteczny?

Agnieszka Zygmunt  |  27.04.2016
Które banki oferują najlepsze warunki?
Które banki oferują najlepsze warunki?
arch.

Niskie stopy procentowe, a zatem i niższe koszty kredytu, zachęcają Polaków do brania kredytów. Z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl wynika, że aktualnie najtaniej jest w Banku BPS, Banku Zachodnim WBK oraz PKO BP.

Przeczytaj także: Więcej kredytów mieszkaniowych

Jak podaje raport Amron-Sarfin, w całym 2015 r. polskie banki udzieliły aż 181 325 kredytów hipotecznych. To najlepszy wynik od roku 2012, a nawet - od 2011, jeśli weźmiemy pod uwagę  wartość akcji kredytowych – 39,32 mld zł.

"Akcję kredytową wspierają rekordowo niskie stopy procentowe w kraju. Potwierdzenia nie trzeba szukać daleko. Jak wynika z danych, niemal przez cały zeszły rok średnie rzeczywiste oprocentowanie kredytów hipotecznych na rynku nie przekraczało 4,5%, podczas gdy rok czy dwa lata wcześniej taki odczyt był o ok. 1 p.p. wyższy" – komentuje Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Dzisiaj widać kontynuację dobrej sytuacji kredytobiorców. Wprawdzie na początku roku banki, w obliczu nadchodzącego podatku bankowego, podniosły marże kredytowe, ale razem z przyjściem wiosny koszty kredytu zaczęły maleć.

"W 2016 r. wzrósł również, teoretycznie, minimalny wkład własny – z 10 do 15% – ale dalej większość banków stosuje ten niższy limit. Wymagają one jednak od klientów dodatkowego ubezpieczenia lub blokady środków na rachunku. W połowie marca skończyły się też pieniądze na ten rok na dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, kolejne środki można sobie "zaklepywać" dopiero na 2017 r." – zauważa Mikołaj Fidziński.

Dowiedz się, Jak zmiany w sektorze bankowym wpłyną na rynek kredytów hipotecznych?

Redakcja Comperia.pl w tym miesiącu stworzyła ranking kredytów na 15 lat na 135 000 zł na mieszkanie warte 150 000 zł (czyli przy wkładzie własnym w wysokości 10%). O takich parametrach porównania zadecydowali w ankiecie użytkownicy Fast50Club. W większych miastach suma 150 000 zł wystarczyłaby na kawalerkę (choć raczej nie w centrum), ale w mniejszych  za te pieniądze można kupić większe mieszkanie.

Najlepszą ofertę przy przyjętych założeniach w kwietniu 2016 roku ma Bank BPS. Rzeczywiste oprocentowanie (RRSO) oferty promocyjnej wynosi tu tylko 3,35%.

Marża banku to 1,3%, co jest najniższym wynikiem na całym rynku. W celu skorzystania z marży 1,3% należy otworzyć w BPS konto osobiste oraz rachunek karty kredytowej VISA Gold, a także ubezpieczyć mieszkanie. Istotny jest też dobry scoring (zdolność kredytowa). Do tego dochodzi prowizja za udzielenie finansowania – 1,9%. kwoty kredytu, czyli w analizowanym przypadku 2565 zł. Decydując się na kredyt w rachunku (z limitem min. 1000 zł) można obniżyć prowizję do 1,8% Łączna rata w BPS, przy 15-letnim okresie spłaty i kredycie na 135 000 zł, wynosi więc 930 zł.

Na drugim miejscu znalazł się Bank Zachodni WBK. Tu w ramach promocyjnej oferty kredytu hipotecznego, marża wynosi 1,69%, a prowizja za udzielenie finansowania 2%. Takie warunki dostępne są dla klientów, którzy skorzystają z oferty z ubezpieczeń Bezpieczna Hipoteka – na życie oraz na wypadek utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy. Rata kredytu w BZ WBK to 956 zł, przy RRSO 3,72%.

Sprawdź: Gdzie najwięcej kredytów mieszkaniowych?

Podium zamyka oferta pakietowa WŁASNY KĄT Hipoteczny w PKO Banku Polskim. Tu RRSO to 3,78%, a rata miesięczna 978 zł. Marża banku wynosi 2,03% (1,1% w pierwszym roku). Jeśli klient skorzysta z oferty konta, karty kredytowej i ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji, to bank nie pobierze prowizji za udzielenie kredytu. Dodatkowo, wymagane jest ubezpieczenie na życie i wpływy rzędu min. 5000 zł. TOP5 zamykają promocyjne oferty Pekao oraz mBanku.

źródło: housemarket.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10798|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10372|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl