CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Gdzie po kredyt hipoteczny?

Agnieszka Zygmunt  |  27.04.2016
Które banki oferują najlepsze warunki?
Które banki oferują najlepsze warunki?
arch.

Niskie stopy procentowe, a zatem i niższe koszty kredytu, zachęcają Polaków do brania kredytów. Z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl wynika, że aktualnie najtaniej jest w Banku BPS, Banku Zachodnim WBK oraz PKO BP.

Przeczytaj także: Więcej kredytów mieszkaniowych

Jak podaje raport Amron-Sarfin, w całym 2015 r. polskie banki udzieliły aż 181 325 kredytów hipotecznych. To najlepszy wynik od roku 2012, a nawet - od 2011, jeśli weźmiemy pod uwagę  wartość akcji kredytowych – 39,32 mld zł.

"Akcję kredytową wspierają rekordowo niskie stopy procentowe w kraju. Potwierdzenia nie trzeba szukać daleko. Jak wynika z danych, niemal przez cały zeszły rok średnie rzeczywiste oprocentowanie kredytów hipotecznych na rynku nie przekraczało 4,5%, podczas gdy rok czy dwa lata wcześniej taki odczyt był o ok. 1 p.p. wyższy" – komentuje Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Dzisiaj widać kontynuację dobrej sytuacji kredytobiorców. Wprawdzie na początku roku banki, w obliczu nadchodzącego podatku bankowego, podniosły marże kredytowe, ale razem z przyjściem wiosny koszty kredytu zaczęły maleć.

"W 2016 r. wzrósł również, teoretycznie, minimalny wkład własny – z 10 do 15% – ale dalej większość banków stosuje ten niższy limit. Wymagają one jednak od klientów dodatkowego ubezpieczenia lub blokady środków na rachunku. W połowie marca skończyły się też pieniądze na ten rok na dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, kolejne środki można sobie "zaklepywać" dopiero na 2017 r." – zauważa Mikołaj Fidziński.

Dowiedz się, Jak zmiany w sektorze bankowym wpłyną na rynek kredytów hipotecznych?

Redakcja Comperia.pl w tym miesiącu stworzyła ranking kredytów na 15 lat na 135 000 zł na mieszkanie warte 150 000 zł (czyli przy wkładzie własnym w wysokości 10%). O takich parametrach porównania zadecydowali w ankiecie użytkownicy Fast50Club. W większych miastach suma 150 000 zł wystarczyłaby na kawalerkę (choć raczej nie w centrum), ale w mniejszych  za te pieniądze można kupić większe mieszkanie.

Najlepszą ofertę przy przyjętych założeniach w kwietniu 2016 roku ma Bank BPS. Rzeczywiste oprocentowanie (RRSO) oferty promocyjnej wynosi tu tylko 3,35%.

Marża banku to 1,3%, co jest najniższym wynikiem na całym rynku. W celu skorzystania z marży 1,3% należy otworzyć w BPS konto osobiste oraz rachunek karty kredytowej VISA Gold, a także ubezpieczyć mieszkanie. Istotny jest też dobry scoring (zdolność kredytowa). Do tego dochodzi prowizja za udzielenie finansowania – 1,9%. kwoty kredytu, czyli w analizowanym przypadku 2565 zł. Decydując się na kredyt w rachunku (z limitem min. 1000 zł) można obniżyć prowizję do 1,8% Łączna rata w BPS, przy 15-letnim okresie spłaty i kredycie na 135 000 zł, wynosi więc 930 zł.

Na drugim miejscu znalazł się Bank Zachodni WBK. Tu w ramach promocyjnej oferty kredytu hipotecznego, marża wynosi 1,69%, a prowizja za udzielenie finansowania 2%. Takie warunki dostępne są dla klientów, którzy skorzystają z oferty z ubezpieczeń Bezpieczna Hipoteka – na życie oraz na wypadek utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy. Rata kredytu w BZ WBK to 956 zł, przy RRSO 3,72%.

Sprawdź: Gdzie najwięcej kredytów mieszkaniowych?

Podium zamyka oferta pakietowa WŁASNY KĄT Hipoteczny w PKO Banku Polskim. Tu RRSO to 3,78%, a rata miesięczna 978 zł. Marża banku wynosi 2,03% (1,1% w pierwszym roku). Jeśli klient skorzysta z oferty konta, karty kredytowej i ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji, to bank nie pobierze prowizji za udzielenie kredytu. Dodatkowo, wymagane jest ubezpieczenie na życie i wpływy rzędu min. 5000 zł. TOP5 zamykają promocyjne oferty Pekao oraz mBanku.

źródło: housemarket.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12215|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11557|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl