Żeby jednak urządzenia te dawały oczekiwany efekt, muszą być dobrze dobrane do naszych potrzeb i wysokiej jakości. Co to znaczy? Mamy nadzieję, że nasz e-book poświęcony temu zagadnieniu pomoże się tego dowiedzieć i ułatwi oszczędzanie na co dzień w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. W publikacji poruszamy następujące zagadnienia:
Nowa dyrektywa pomoże oszczędnie korzystać z ciepła w budynkach mieszkalnych
W dniu 11 grudnia 2018 r. została uchwalona dyrektywa, która nowelizuje dyrektywę 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej. Postanowienia nowej dyrektywy w stosunku do poprzedniej, porządkują kwestię dostarczania ciepła do budynków mieszkalnych wielolokalowych, w szczególności rozliczanie kosztów ogrzewania oraz kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej w lokalach takich budynków.
lub wyświetl plik
Media we wspólnocie mieszkaniowej – z doświadczeń zarządcy budynku
Czy niesprawne urządzenia pomiarowe mogą wypaczać dane dotyczące faktycznego zużycia mediów? W jaki sposób możemy zmniejszyć koszty dostawy energii cieplnej do nieruchomości?
Wodomierze a racjonalizacja zużycia wody
Ministerstwo Środowiska w nowelizacji Prawa wodnego zaproponowało nowy system naliczania opłat za korzystanie z wody od 20 lipca 2017 r. Najwięcej zapłacą ci, którzy nie oszczędzają krajowych, bardzo szczupłych, zasobów wodnych. Wysokość obciążeń, jakie będą nakładane na poszczególne podmioty, będzie zależeć od ilości zużywanej przez nie wody. Im kto więcej będzie jej czerpał, tym więcej będzie musiał za to zapłacić.
lub wyświetl plik
Zdalny odczyt mediów
Zarządzanie budynkiem wyposażonym w urządzenia mierzące zużycie ciepła oraz wody w każdym lokalu pozwala na dokonanie podziału kosztów odpowiadających realnemu zużyciu.
Zdalny odczyt to większa niezależność zarządcy
Od ponad dziesięciu lat BMETERS dostarcza na polski rynek najwyższej jakości wodomierze, ciepłomierze i podzielniki kosztów ogrzewania. Uzupełnienie oferty urządzeń pomiarowych stanowi system zdalnego odczytu, który zapewnia wygodę, samowystarczalność i kontrolę nad zarządzaną nieruchomością.
Przegląd wodomierzy
lub wyświetl plik
Jakie powinny być ciepłomierze?
Dobry ciepłomierz jest możliwie dokładny, bezawaryjny i wyposażony w opcję zdalnego od-czytu. Jeszcze lepiej, gdy producent dostarcza urządzenie razem z odpowiednim oprogramo-waniem, wtedy zarządca budynku lub sieci sam może dokonywać odczytów. System może stanowić uzupełnienie inteligentnego budynku – takie rozwiązania są możliwe dzięki rozwojowi elektroniki i automatyki procesów.
Porównanie ciepłomierzy mechanicznych i ultradźwiękowych
Rosnąca popularność ciepłomierzy ultradźwiękowych przyczyniła się do postępujących obniżek cen tych urządzeń pomiarowych. Ultradźwiękowe liczniki ciepła są instalowane coraz częściej, dlatego też warto porównać zasadę ich działania z najbardziej rozpowszechnionymi na rynku ciepłomierzami mechanicznymi.
Przegląd ciepłomierzy
lub wyświetl plik
Z czym się wiąże wybór podzielnika?
Wybór podzielników kosztów ciepła nakłada na zarządcę/właściciela szczególny obowiązek staranności w ich stosowaniu, gdyż urządzenia te nie podlegają żadnym regulacjom prawnym. W dodatku sposób naliczenia należności za ogrzewanie może być wadliwy, nawet pomimo prawidłowego montażu i rozmieszczenia podzielników, jeśli nie odpowiada rzeczywistemu zużyciu ciepła na ogrzewanie.
Podzielniki BMETERS gwarancją prawidłowego rozliczenia kosztów zużycia energii w budownictwie wielolokalowym
Podzielnik jest obecnie najlepiej dostosowanym urządzeniem pozwalającym na prawidłowe i sprawiedliwe rozliczenie kosztów ogrzewania. Jest również jednym ze sposobów rozliczenia indywidualnych kosztów ciepła określonym przez polskie prawo oraz przez zaimplementowaną w bieżącym roku do prawa polskiego dyrektywę efektywności energetycznej (EED).
Przegląd podzielników
lub wyświetl plik
Zintegrowany system zdalnego odczytu HYDROLINK
Firma BMETERS Polska od lat bada, rozwija i na bieżąco doskonali system zdalnego odczytu i rozliczeń mediów. W trosce o maksymalną wygodę użytkowników wszystkie urządzenia BMETERS wyposażone w moduły radiowe są ze sobą w pełni kompatybilne i można je samodzielnie oraz w wygodny sposób odczytać za pomocą jednego zestawu inkasenckiego.
Przegląd czujników
Publikacja powstała we współpracy z firmą BMeters.