administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Centrum Monitoringu - koszty spadają, bezpieczeństwo rośnie

Redakcja | 2016-12-16
Local Network

Local Network

Rozmawiamy z dyrektorem generalnym Local Network, Aleksandrem Mrozkiem. Firma od ponad 12 lat zajmuje się tworzeniem i obsługą systemów monitoringu zwiększających bezpieczeństwo osiedli w całej Polsce. Od stycznia 2017 roku uruchamia największe w Polsce centrum monitoringu wizyjnego, w którym operatorzy wspierani patrolami interwencyjnymi będą pilnować bezpieczeństwa mieszkańców przez 24 godziny na dobę.

treść sponsorowana

Czy dzisiaj ochrona jest skuteczna?

AM: Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem wziętych.

Jednocześnie spora grupa tych osób ma niskie kwalifikacje zawodowe lub jest w podeszłym wieku, co w branży odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ma decydujące znaczenie. Kluczowy w tym aspekcie jest właściwy dobór kadr. Muszą to być ludzie z odpowiednimi predyspozycjami i po przejściu pełnowartościowego szkolenia. W naszej firmie zatrudniamy właśnie takie osoby i w tym wypadku zdecydowanie mogę stwierdzić, że tak, ochrona jest skuteczna i może być znaczącym wsparciem w utrzymywaniu porządku dla pozostałych służb mundurowych. Zobacz także »

Ile powinien zarabiać ochroniarz, żeby mógł ryzykować dla bezpieczeństwa mieszkańców?

AM: Nie sposób podać konkretnej stawki, gdyż naturalnie to zawsze sprawa indywidualna. Ważne, aby pracownicy ochrony mieli poczucie satysfakcji z otrzymywanego wynagrodzenia.

Dzięki temu bardziej identyfikują się z firmą i z większym zaangażowaniem poświęcają się pracy. Natomiast musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że praca w ochronie zawsze wiąże się z ryzykiem i osoby, które nie są gotowe go ponosić, nie powinny szukać zatrudnienia w tym sektorze. Osoby u nas zatrudnione mają tę świadomość i wierzę, że w sytuacji zagrożenia zawsze staną na wysokości zadania. Na szkoleniach stale powtarzamy naszym pracownikom, aby dążyli do uspokojenia sytuacji. Stosowanie środków przymusu traktujemy jako ostateczność.

Jakie skutki dla branży ochroniarskiej będzie miało podniesienie płacy minimalnej od 1 stycznia 2017 roku?

AM: Podniesienie płacy minimalnej będzie miało dwojakie skutki. Z jednej strony ludzie pracujący w ochronie na najniższych stanowiskach będą lepiej zarabiać, co – moim zdaniem – stanowi bardzo pozytywny aspekt tej sytuacji. Z drugiej strony dla wielu klientów podniesienie kosztów ochrony jest nie do przyjęcia i będzie się wiązało ze zmianami w umowach i redukcją liczby osób chroniących obiekty lub zmniejszeniem liczby godzin ich pracy. To zaś znacząco wpłynie na obniżenie poziomu świadczonych usług.

Czy od nowego roku będziemy bezpieczniejsi?

AM: Jak już wspomniałem, sporo zależy od nastawienia klientów. Jeżeli pozostaną z dotychczasową liczbą ochroniarzy, to będą musieli im płacić dużo więcej niż dotychczas – średnia stawka firm ochroniarskich będzie teraz wynosić około 16 zł/h co daje 11 520 zł miesięcznie – zaś przy zmniejszonej liczbie zatrudnionych poziom bezpieczeństwa z pewnością spadnie. 

Jaka jest alternatywa dla tradycyjnych usług ochroniarskich (jak stróż czy ochraniarz stacjonarny)?

AM: Szczelny system kamer połączony na żywo z centrum monitoringu, gdzie wykwalifikowani operatorzy obserwują chronione obiekty przez 24 godziny na dobę i pozostają w stałej łączności z grupami interwencyjnymi, które mogą interweniować szybciej niż policja czy straż miejska. Warto wspomnieć, że to rozwiązanie – wbrew pozorom – jest znacznie tańsze i skuteczniejsze niż tradycyjna ochrona – miesięczny abonament wynosi zaledwie 799 zł. Dowiedz się więcej »

Na czym ona polega?

AM: W centrum monitoringu, dzięki najnowocześniejszemu oprogramowaniu, zbierany jest obraz z tysięcy kamer w całej Polsce. Profesjonalni operatorzy przy wsparciu oprogramowania analizują go i podejmują decyzje dotyczące interwencji ochrony lub innych adekwatnych do zagrożenia służb, takich jak policja, straż pożarna czy pogotowie. W budynkach instalujemy również czujniki dymu, wycieku gazu czy zalania, dzięki którym możemy reagować przy pierwszych oznakach zagrożenia.

Czy ma ona realną przewagę nad tradycyjnymi usługami ochroniarskimi?

AM: Jej zasadnicza przewaga jest taka, że dzięki kamerom nasi pracownicy są w stanie na żywo jednocześnie obserwować cały chroniony budynek i jego okolice. Mogą wezwać wymagane do danej sytuacji służby w odpowiedniej ilości. Mogą prowadzić grupę interwencyjną, mając pełen ogląd zdarzenia, i przekazywać informacje o wszystkich zmianach. To znacząco wpływa na skuteczność podejmowanych akcji. W przeciwieństwie do tradycyjnej ochrony fizycznej, przez 24 godziny na dobę obserwujemy cały obiekt, a nie tylko obszary, w których właśnie znajduje się ochroniarz.

Jakie są korzyści dla mieszkańców?

AM: Korzyści dla mieszkańców są ogromne. Po pierwsze, według danych policji, wszelka przestępczość w chronionych obiektach spada o ponad 80%! Nasze rozwiązanie jest jeszcze skuteczniejsze. Koszty usuwania zniszczeń dokonanych przez wandali, według naszych statystyk, spadają o dwie trzecie. Dzięki wykorzystaniu centrum monitoringu cena tego typu ochrony jest niższa o 70–80% od tradycyjnej ochrony, dotychczas oferowanej na rynku!

Jak mieszkańcy oceniają zmianę usługi?

AM: Nasi klienci bardzo chwalą sobie nowy rodzaj usługi. Dzięki ogromnym oszczędnościom, idącym w setki tysięcy złotych – związanych z tańszą ochroną i znaczącym spadkiem dewastacji – mogą sobie pozwolić na modernizacje budynków.

Jakie są korzyści z jego stosowania dla spółdzielni / wspólnot /administratorów?

AM: Jak wcześniej wspomniałem, główne korzyści to bezpieczeństwo i wymiar finansowy. Poza niższym kosztem ochrony i mniejszymi obciążeniami wynikającymi ze zniszczeń spadają opłaty za ubezpieczenie i wzrasta wartość nieruchomości. Administratorzy budynków zyskują możliwość wglądu w obraz z kamer i mogą zweryfikować czystość na klatkach, sprawność dźwigów czy nawet odśnieżanie chodników. Sprawdź naszą ofertę »

Czy coś tracimy, zamieniając tradycyjną usługę na Centrum Monitoringu?

AM: Moim zdaniem: nic. Oczywiście, w wielu sytuacjach tracimy miłego starszego pana w stróżówce, któremu kurier może od czasu do czasu zostawić paczkę, gdy nas nie ma w domu, ale musimy zadać sobie pytanie, co jest dla nas najważniejsze – gwarancja bezpieczeństwa czy przyzwyczajenie. 

Jak będzie się rozwijał rynek ochrony mieszkańców w nadchodzących latach?

AM: Myślę, że rynek zostanie zdominowany przez proponowaną przez naszą firmę usługę. Kwestie finansowe są dla mieszkańców bardzo istotne, każda wydawana złotówka ma znacznie. Więc po co płacić więcej, skoro jest tańszy i skuteczniejszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa?

Local Network
ul. Krasnobrodzka 11
03-214 Warszawa
www.localnetwork.com.pl
tel: 22 299 12 23

Komentarze

Powiązane

Redakcja Kto nie musi prowadzić ewidencji odpadów?

Kto nie musi prowadzić ewidencji odpadów? Kto nie musi prowadzić ewidencji odpadów?

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, które nie muszą być ewidencjonowane.

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, które nie muszą być ewidencjonowane.

Redakcja Kawalerka vs. mieszkanie dwupokojowe

Kawalerka vs. mieszkanie dwupokojowe Kawalerka vs. mieszkanie dwupokojowe

Popularne niegdyś kawalerki ustąpiły miejsca lokalom dwupokojowym.

Popularne niegdyś kawalerki ustąpiły miejsca lokalom dwupokojowym.

Redakcja Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014 - Ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku

Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014 - Ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014 - Ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku

Redakcja miesięcznika „Administrator” i portalu www.administrator24.info ogłasza - po raz pierwszy w swojej historii - ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku.

Redakcja miesięcznika „Administrator” i portalu www.administrator24.info ogłasza - po raz pierwszy w swojej historii - ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku.

FIRMA BMETERS, Redakcja Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

Redakcja Koszty utrzymania i zarządu nieruchomością wspólną

Koszty utrzymania i zarządu nieruchomością wspólną

Stosownie do art. 14 ustawy z 1994 r. o własności lokali właściciele lokali ponoszą koszty utrzymania i zarządu nieruchomością wspólną.

Stosownie do art. 14 ustawy z 1994 r. o własności lokali właściciele lokali ponoszą koszty utrzymania i zarządu nieruchomością wspólną.

Redakcja Jak często zmieniamy miejsce zamieszkania?

Jak często zmieniamy miejsce zamieszkania? Jak często zmieniamy miejsce zamieszkania?

W Polsce statystycznie zmieniamy miejsce zamieszkania 5 razy w życiu – przeciętnie raz na 15 lat – wynika z szacunków Lion’s Banku. To jednak nawet kilka razy rzadziej niż na Zachodzie.

W Polsce statystycznie zmieniamy miejsce zamieszkania 5 razy w życiu – przeciętnie raz na 15 lat – wynika z szacunków Lion’s Banku. To jednak nawet kilka razy rzadziej niż na Zachodzie.

Redakcja Czy umowę najmu można dziedziczyć?

Czy umowę najmu można dziedziczyć? Czy umowę najmu można dziedziczyć?

W przypadku śmierci osoby figurującej w umowie najmu pojawia się pytanie – czy prawo najmu lokalu mieszkalnego jest dziedziczne? Osoby, które wspólnie z nią zajmowały wynajmowane mieszkanie często chciałyby...

W przypadku śmierci osoby figurującej w umowie najmu pojawia się pytanie – czy prawo najmu lokalu mieszkalnego jest dziedziczne? Osoby, które wspólnie z nią zajmowały wynajmowane mieszkanie często chciałyby utrzymać stosunek najmu na dotychczasowych zasadach.

Redakcja Gdy zaleje nam mieszkanie

Gdy zaleje nam mieszkanie Gdy zaleje nam mieszkanie

Odpowiedzialność za zalanie mieszkania zależy od przyczyny usterki. Nie zawsze winę ponosi sąsiad z góry. Odpowiedzialność może spoczywać na wspólnocie, spółdzielni mieszkaniowej albo na zarządcy budynku.

Odpowiedzialność za zalanie mieszkania zależy od przyczyny usterki. Nie zawsze winę ponosi sąsiad z góry. Odpowiedzialność może spoczywać na wspólnocie, spółdzielni mieszkaniowej albo na zarządcy budynku.

Redakcja KIGN stworzyła centralny rejestr zarządców nieruchomości i pośredników

KIGN stworzyła centralny rejestr zarządców nieruchomości i pośredników KIGN stworzyła centralny rejestr zarządców nieruchomości i pośredników

Instytut Gospodarki Nieruchomościami powołał do życia największą i niezależną ogólnopolską organizację samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami...

Instytut Gospodarki Nieruchomościami powołał do życia największą i niezależną ogólnopolską organizację samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

Redakcja Przekazanie mieszkania w drodze darowizny

Przekazanie mieszkania w drodze darowizny Przekazanie mieszkania w drodze darowizny

Przekazanie mieszkania w drodze darowizny oznacza konieczność zachowania odpowiedniej formy takiej czynności. Warto także znać zasady opodatkowania w razie podpisania umowy darowizny mieszkania na rzecz...

Przekazanie mieszkania w drodze darowizny oznacza konieczność zachowania odpowiedniej formy takiej czynności. Warto także znać zasady opodatkowania w razie podpisania umowy darowizny mieszkania na rzecz członków rodziny lub innych osób.

Redakcja Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej

Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej

Walne zgromadzenie, zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zarząd zwołuje przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Rokiem obrachunkowym...

Walne zgromadzenie, zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zarząd zwołuje przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Rokiem obrachunkowym w spółdzielni jest rok kalendarzowy, tzn. okres od 1 stycznia do 31 grudnia. Oznacza to, że do 30 czerwca we wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych winny odbyć się walne zgromadzenia, na których stosownie do wymogu ustawy o rachunkowości poddane będzie do zatwierdzenia sprawozdanie finansowe spółdzielni...

Redakcja Kto odpowiada za balkon przylegający do mieszkania?

Kto odpowiada za balkon przylegający do mieszkania? Kto odpowiada za balkon przylegający do mieszkania?

We wspólnocie mieszkaniowej rozróżniamy nieruchomość wspólną i lokale prywatne. Kto odpowiada za balkon przyległy do prywatnego lokalu, a jednocześnie stanowiący integralną część konstrukcji budynku? Tego...

We wspólnocie mieszkaniowej rozróżniamy nieruchomość wspólną i lokale prywatne. Kto odpowiada za balkon przyległy do prywatnego lokalu, a jednocześnie stanowiący integralną część konstrukcji budynku? Tego nie rozstrzygnął jeszcze nikt, dlatego radzimy, aby mieszkańcy sami o tym zadecydowali i umieścili stosowny zapis w regulaminie wspólnoty.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.