Okiem brokera - prolog

Krzysztof  Cichecki  |  27.03.2017  |  5
Tym tekstem rozpoczynam cykl niepublikowanych dotąd artykułów, w których ja oraz moi koledzy i koleżanki postaramy się zrozumiale przedstawić złożony świat ubezpieczeń.
Tym tekstem rozpoczynam cykl niepublikowanych dotąd artykułów, w których ja oraz moi koledzy i koleżanki postaramy się zrozumiale przedstawić złożony świat ubezpieczeń.
KC

Seria skutecznej i niepublikowanej wcześniej wiedzy dla każdego, kto zajmuje się nieruchomościami.

Cześć, mam na imię Krzysztof!

Prywatnie jestem ojcem dwóch synów i mężem Ewy. Przez wiele lat pracowałem dla kilku zakładów ubezpieczeń w Polsce. 17 lat temu przeszedłem „na jasną stronę mocy” –  stronę klienta - zatrudniając się w firmie brokerskiej zajmującej się doradztwem ubezpieczeniowym dla klienta biznesowego. Obecnie jestem jednym z głównych akcjonariuszy spółki giełdowej WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. Jedną ze specjalizacji tej firmy jest obszar rynku nieruchomości.

Trzy ważne wyjaśnienia

Po pierwsze: tym tekstem rozpoczynam cykl niepublikowanych dotąd artykułów, w których ja oraz moi koledzy i koleżanki postaramy się zrozumiale przedstawić złożony świat ubezpieczeń. Zakładam też, że publikowane treści będą zróżnicowane i nie zawsze bezpośrednio związane z ubezpieczeniami, które często wydają się nudne i budzą wiele negatywnych skojarzeń. Jeśli  też tak czujesz, to mam nadzieję, że uda mi się choć odrobinę zmienić twoje negatywne nastawienie. Pokażę ci, że ubezpieczenie to nic innego, jak  narzędzie służące przede wszystkim twojej ochronie. Może uda się  również przedstawić opinię twoich kolegów po fachu, aby pokazać na konkretnych przykładach, jak świadome wprowadzenie pewnych zmian w sferze zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i likwidacji szkód potrafi znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa i profesjonalizmu danego zarządcy.

Po drugie: przyjąłem formę zwracania się do ciebie per „ty”. Kieruje mną chęć pominięcia zbędnych konwenansów i  uproszczenia naszych kontaktów. Będzie mi miło, jeśli zaakceptujesz taką formę komunikacji ze mną, czy to poprzez maile, czy np. w komentarzach pod  artykułami. Nie znaczy to, że kiedy  spotkamy się na jakimś kongresie, konferencji czy szkoleniu, to też mamy się do siebie zwracać per „ty” –   o tym zadecydujesz sam. Jeśli jednak uznasz, że taka forma  odpowiada ci również  podczas bezpośrednich spotkań,  będzie mi bardzo miło komunikować się z tobą w taki sposób.

Po trzecie: jak już pewnie zauważyłeś, używam formy męskiej – a jeśli jesteś kobietą i wolałabyś formę żeńską  – z góry przepraszam. Używanie obu form naraz lub  na przemian byłoby  kłopotliwe i nienaturalne. Dlatego choć przyjąłem  jedynie formę męską,  zapewniam  że z wielkim szacunkiem adresuję treść tego cyklu do każdego zainteresowanego. Bez względu na płeć, rasę, wiek, wyznanie, wykształcenie, zainteresowania, itd. Choć zabrzmi to nieco pompatycznie,  zakończę ten  punkt art. 1 powszechnej deklaracji praw człowieka, pod którym się podpisuję - "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa."

Dlaczego warto śledzić kolejne artykuły ? To proste:

- Umocnisz swój wizerunek profesjonalisty w oczach  klientów i współpracowników.

- Będziesz potrafił wyczuć różnice pomiędzy dobrymi  a złymi zapisami umowy.

- Dowiesz się, jak unikać wielu zagrożeń dla twojej firmy i  klientów.

- Poznasz metody usprawniające pracę związaną z obszarem ubezpieczeń i likwidacji szkód.

- Dowiesz się,  jak eliminować niekorzystne zapisy z umowy ubezpieczenia.

- Zobaczysz wiele przykładów szkód,  które wystąpiły na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

- Uzyskasz dostęp do  dodatkowych materiałów .

- Będziesz wiedział więcej  niż konkurencja, która tego nie przeczyta.

- Uzyskasz informacje o ciekawych szkoleniach i konferencjach.

- Podyskutujesz o wszystkim, co cię interesuje, nie tylko ze mną, czy moimi kolegami, ale również ze swoimi kolegami po fachu.

To tylko część korzyści, jakie osiągniesz czytając ten cykl artykułów stanowiący swoisty poradnik „Okiem brokera” 

Bądź zaangażowany

Szczerze mówiąc,  już na samym starcie ciekawi mnie twoja opinia dotycząca tego cyklu. Bardzo  liczę na twoje sugestie dotyczące tematyki, jaką powinienem poruszać  w ciągu najbliższego roku. Co  sprawia ci najwięcej problemów w codziennej pracy  w sferze ubezpieczeń i likwidacji szkód? Wszelkie sugestie możesz kierować bezpośrednio do mnie na adres:

Skąd pomysł na taki cykl artykułów?

To nieprawdopodobne, jak wiele jeszcze jest do zrobienia i poprawienia na rynku ubezpieczeń dla zarządców nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych, tbs-ów, spółdzielni mieszkaniowych i całego rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Pierwszy raz zetknąłem się z rynkiem zarządców nieruchomości w roku 2000. Pomimo tego, że  upłynęło już równe 17 lat, to patrząc na niektóre programy ubezpieczeń i procedury likwidacji szkód często mam wrażenie, że czas stanął w miejscu. Nadal funkcjonuje mnóstwo przestarzałych rozwiązań, które narażają na szereg zagrożeń zarówno zarządców nieruchomości, jak i właścicieli. 

Zamierzam zgromadzić ciekawą i wartościową wiedzę w jednym miejscu, z którego możesz czerpać inspiracje w każdej wygodnej dla ciebie chwili.

Bierz  to, co chcesz i ile chcesz.

Wszystkie pisane artykuły będą przede wszystkim opierały się na doświadczeniu ich autorów. Wiedza w nich zawarta będzie więc cenna i często poparta praktycznym zastosowaniem i sprawdzeniem u wielu zarządców takich jak ty. Pamiętaj jednak, że zwykle kiedy wdrażam jakiekolwiek rozwiązania,  zawsze biorę pod uwagę specyfikę konkretnej firmy. Dlatego możesz czerpać z moich doświadczeń i doświadczeń moich kolegów tyle, ile zechcesz. Biorąc pod uwagę swoją sytuację, wybierz to, co uważasz za korzystne. Jeśli nawet wykorzystasz tylko część  porad i  osiągniesz zadowalające rezultaty, dla mnie będzie to najlepszy dowód na sens tego projektu.

Będę też wdzięczny, jeśli  napiszesz, co udało ci się wykorzystać w twoim życiu zawodowym, a może nawet prywatnym? Pamiętaj jednocześnie, że informacje te są wyłącznie osobistymi poglądami ich autorów i nie stanowią w żadnym wypadku „rekomendacji brokerskich” w rozumieniu art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym.

Kolejne artykuły będą publikowane w tygodniowych odstępach w każdy poniedziałek. Zapraszam.

Otrzymuj Informacje o nowych artykułach i dodatkowych materiałach prosto na Twój e-mail »

 

 

Krzysztof Cichecki      

 Od wielu lat pomaga ludziom zrozumieć, że lepiej stracić niewiele dzisiaj, by uniknąć ogromnych strat jutro. Ukończył Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Posiada zdany egzamin brokerski. Z rynkiem ubezpieczeniowym związany zawodowo od 1991 roku. Pracował w kilku zakładach ubezpieczeń oraz dużych spółkach brokerskich. Obecnie pełni funkcje zarządcze, zasiada w radach nadzorczych i jest akcjonariuszem w kilku spółkach oraz zajmuje się inwestowaniem.

Od 2008 roku związany z WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., gdzie jest również jednym z większych akcjonariuszy.

 

 

 

Komentarze

(5)
Ciekawy | 20.04.2017, 16:04
Wartościowe ilustracje.
okiembrokera | 20.04.2017, 16:17
dzięki za komentarz i zapraszam do śledzenia kolejnych artykułów z serii :-)
Krzysztof
Wojciech | 25.04.2017, 11:09
Bardzo, ciekawy artykuł, oby takich więcej:)
Agata74 | 25.04.2017, 11:11
Zdecydowanie będę śledzić kolejne artykuły, bardzo ciekawe
okiembrokera | 25.04.2017, 21:00
@Wojciech
@Agata72

Dziękuję za pozytywny komentarz.

Zapraszam Was do zapisania się na newsletter - w treści artykułu macie link. Dzięki temu będziecie na bieżąco informowani o kolejnych artykułach i otrzymacie specjalny dostęp do dodatkowych darmowych materiałów, które też zamierzamy udostępniać w przyszłości.
Krzysztof
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Produkty i technologie

4/2018

Aktualny numer:

Administrator 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O zawodzie zarządcy nieruchomości refleksji kilka
  • - Dojazd pożarowy do budynku zabytkowego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl