Pakiety medyczne – czy warto ubezpieczyć nasze zdrowie?

Agnieszka Mazur  |  25.07.2017  |  6
Dobrze skomponowany zakres opieki medycznej otwiera drzwi do kompleksowej opieki zdrowotnej.
Dobrze skomponowany zakres opieki medycznej otwiera drzwi do kompleksowej opieki zdrowotnej.
foto: pixabay.com

Motywowanie pracowników świadczeniami pozafinansowymi staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Jednym z najbardziej atrakcyjnych i efektywnych elementów wynagradzania pozapłacowego jest prywatna opieka medyczna. Za stosunkowo niewielką składkę otrzymujemy szansę zapewnienia sobie i swojej rodzinie wymiernych korzyści w postaci nieograniczonego i szybkiego dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej, która staje się coraz droższa i trudniej dostępna.

Takie rozwiązanie oszczędza czas pracownika oraz w dłuższej perspektywie zwiększa efektywność jego pracy. Dla pracodawcy jest to również bardzo istotne w sytuacji choroby zatrudnionego, którego absencja może zdezorganizować pracę całego zespołu.

Przeanalizujmy zatem kwestię ceny oraz zakresu abonamentu opieki medycznej. Te dwa czynniki są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ o koszcie usług decyduje wybrany przez zainteresowanego zakres ochrony. Ceny pakietów wahają się w przedziale od 35,00 do 100,00 zł za pracownika. Można również zdecydować się na wariant „VIP”, gdzie składki niejednokrotnie przekraczają 1000,00 zł. Szeroki wachlarz cenowy sprawia, iż oferta abonamentów medycznych dostępna jest dla ludzi ze średnimi zarobkami.

Dopasuj ofertę do swoich potrzeb

Elastyczna oferta pozwala na dopasowanie pakietów do potrzeb zarówno pracownika, jak i firmy. Podstawowy pakiet usług medycznych, gwarantujący poczucie ochrony i bezpieczeństwa, obejmuje następujące świadczenia:

  • podstawowe konsultacje medyczne,
  • zabiegi ambulatoryjne, laboratoryjne oraz diagnostyczne,
  • prowadzenie ciąży,
  • szczepienia profilaktyczne,
  • medycynę pracy.

Dobrze skomponowany zakres opieki medycznej otwiera nam drzwi do kompleksowej ochrony, czyli do nieograniczonego dostępu do wybranych lekarzy specjalistów, bez limitów oraz skierowań. Większość firm medycznych honoruje skierowania na badania diagnostyczne od lekarzy z zewnątrz, co znacznie usprawnia proces korzystania z programu. W dobie inwazji chorób cywilizacyjnych warto uwzględnić w swoim pakiecie profilaktykę stanu zdrowia, w której ramach lekarze specjaliści kierują pacjenta na badania dostosowane do potrzeb i wieku pacjenta. Jest to bardzo istotne, gdyż kontrola zdrowia raz do roku zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia choroby bądź łagodzi skutki zachorowania. Prewencja ochrony zdrowia to nic innego jak edukacja zdrowotna, dzięki której ludzie uczą się troski o zdrowie własne i swoich najbliższych.

Co jest dla ciebie ważne?

Argumentem, który przemawia za wyborem prywatnej opieki medycznej, jest krótki czas oczekiwania na wizytę. Podmioty świadczące usługi medyczne gwarantują wizytę u lekarzy podstawowej opieki medycznej - internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej - w ciągu 2 dni od daty zgłoszenia. Jeśli chodzi o pozostałych specjalistów, ubezpieczyciele dają nam gwarancję dostępu maksymalnie od 7 do 10 dni. Widmo wielomiesięcznego czasu oczekiwania może więc przestać nas przerażać.

Polecamy: Przezorny nie zawsze ubezpieczony

Po określeniu zakresu opieki medycznej należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię dostępności placówek medycznych w regionie pracownika. Warto zastanowić się nad wyborem abonamentu w sieciowym centrum medycznym, które posiada własne punkty w różnych miastach.

Kolejnym korzystnym aspektem jest dogodny sposób umawiania się na wizytę lekarską. Najpopularniejszą formą jest ogólnopolska infolinia, przez którą pracownik ma możliwość w krótkim czasie dostosować termin wizyty do swoich potrzeb, przełożyć wizytę lekarską lub uzyskać potrzebne informacje. Większe podmioty medyczne posiadają własne platformy internetowe, dzięki którym w prosty sposób otrzymujemy wgląd do wystawionych skierowań oraz do wyników badań z komentarzem lekarskim. Platforma może służyć do kontaktu z lekarzem, jak również do wystawienia opinii na temat usług medycznych proponowanych przez danego ubezpieczyciela.

Nienajlepsza kondycja państwowej służby zdrowia, niekończące się kolejki z odległym, trudnym do przewidzenia czasem oczekiwania na wizytę sprawiają, że poszukuje się nowych rozwiązań. Warto więc rozważyć dostępne na rynku nowoczesne programy opieki zdrowotnej, które proponują zewnętrzne firmy opieki medycznej.

Chcesz wiedzieć wcześniej o kolejnych artykułach z tej serii? Kliknij tutaj » 

Zachęcam do czytania kolejnych odcinków cyklu. Miło mi również będzie, jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią i doświadczeniami. Każdy może mieć wpływ na tematy kolejnych artykułów. Wystarczy, że napiszesz, co konkretnie cię interesuje, jaki problem moglibyśmy wyjaśnić, a obiecuję, że postaram się go uwzględnić. Swoje propozycje i oceny możesz wysyłać na adres: kontakt@okiembrokera.pl
lub wpisując je bezpośrednio do tego formularza >>

 

 

Agnieszka Mazur

 Jest studentką WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWOŚCI we Wrocławiu. Z WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. związana jest od roku 2013. Zajmuje się kompleksową obsługą klientów w ramach grupowych ubezpieczeń na życie oraz pakietów zdrowotnych.

 

Komentarze

(5)
Małgorzata | 27.07.2017, 10:10
WOW!
Świetny tekst!
Daje do myślenia...
izka | 16.08.2017, 12:47
Dla mnie warto było, mam pakiet w lux medzie, szeroka ofertę specjalistów, badań bez kolejek , na prawdę wizyty sa szybko umawiane. Opiekę lekarzy mam na najwyższym poziomie.
Anna-7 | 21.12.2017, 11:46
Pracownicy nie czekają w kolejkach i nie opuszczają pracy, bo mogą umówić wizytę w dogodnym terminie (po godzinach). To też czysta korzyść dla pracodawcy.
krawczyk | 04.01.2018, 14:19
Zgoda. a pakiet medyczny to coraz czesciej karta przetargowa, która decyduje o podpisaniu umowy...
okiembrokera | 21.02.2018, 13:56
Dzięki za komentarze. Widać po nich, że pakiety medyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. ZUS oraz kolejki w publicznej służbie zdrowia chyba nam w tym mocno pomagają :-)
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:

Produkty i technologie

12/2018

Aktualny numer:

Administrator 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozstanie z wieczystym użytkowaniem
  • - Termomodernizacja a smog
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 9520|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl