Artykuł sponsorowany

Pielęgnacja zieleni z profesjonalnymi maszynami akumulatorowymi Husqvarna

 Maciej Pobocha  |  05.09.2017
Gama profesjonalnych urządzeń akumulatorowych obejmuje wykaszarki, nożyce do żywopłotu, pilarki łańcuchowe, dmuchawy oraz podkaszarki. Oznaczenia maszyn należących do serii profesjonalnej rozpoczynają się cyfrą „5”.
Gama profesjonalnych urządzeń akumulatorowych obejmuje wykaszarki, nożyce do żywopłotu, pilarki łańcuchowe, dmuchawy oraz podkaszarki. Oznaczenia maszyn należących do serii profesjonalnej rozpoczynają się cyfrą „5”.
Husqvarna

W przypadku obsługi zieleni liczą się niskie koszty, wysoka jakość i możliwe najkrótszy czas wykonania prac. Coraz istotniejsze są też aspekty związane z ochroną środowiska i komfortem, np. niska emisja spalin czy zmniejszenie poziomu hałasu. Odpowiedź na te potrzeby stanowią profesjonalne urządzenia akumulatorowe Husqvarna – od pilarek łańcuchowych, przez nożyce do żywopłotu, po wykaszarki i dmuchawy.

Do miast z coraz większym rozmachem wkraczają zaawansowane technologie. Ich celem jest nie tylko podniesienie jakości życia mieszkańców, ale i zwiększenie wydajności pracy, w tym związanej z obsługą miejskiej zieleni: parków, cmentarzy, obszarów należących do szkół i szpitali, terenów wzdłuż ulic i dróg czy przestrzeni osiedlowych.

Firma Husqvarna oferuje do takich zastosowań profesjonalne maszyny z napędem akumulatorowym, które swoją wydajnością i skutecznością nie ustępują konwencjonalnym urządzeniom.

Dla użytkowników zawodowo zajmujących się zielenią mają one mnóstwo zalet. Poza ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko, liczą się także redukcja drgań charakterystycznych dla silników spalinowych, ograniczenie zakresu prac konserwacyjnych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji i niższa masa maszyn. To wszystko ma bezpośrednie przełożenie na efektywność i koszty – wyjaśnia Maciej Konieczny, dyrektor sprzedaży Husqvarna Poland.

Skonsultuj się z naszymi specjalistami >>

Co oczywiste, maszyny akumulatorowe sprawdzają się szczególnie dobrze w miejscach, gdzie należy dbać o ciszę i środowisko naturalne. Hałas przez nie generowany jest nawet o 13 dB(A) mniejszy niż w przypadku sprzętu spalinowego. To sporo, bo różnica 3 dB(A) jest zwykle odczuwana jako zmniejszenie poziomu hałasu o połowę. Ogromne znaczenie ma również sama budowa tych urządzeń.

Silnik bezszczotkowy został skonstruowany tak, by przez cały okres użytkowania nie były wymagane wizyty w serwisie. Dodatkowo moment obrotowy urządzenia jest wyższy niż w przypadku wielu innych maszyn zasilanych benzyną. Udało się tego dokonać dzięki… analizie działania modeli samolotów. Ich małe, lekkie jednostki napędowe zapewniają bardzo dużą wydajność, wynikającą z wysokiej mocy i znakomitego przyspieszenia już od niewielkiej prędkości obrotowej.   

 

Ładowarka Husqvarna Akumulator Husqvarna
Akumulatory są wyposażone w układ chłodzenia, który wydłuża czas eksploatacji ogniw i umożliwia pracę w wysokiej temperaturze. Ładowarka pozwala na szybkie uzupełnienie niedoborów prądu. Dla przykładu 80-procentowy poziom naładowania akumulatora BLi150 jest uzyskiwany już po 35 minutach.


Niemal wszystkie maszyny elektryczne Husqvarna mogą być zasilane takim samym akumulatorem zintegrowanym (umieszczanym w specjalnym gnieździe) lub plecakowym (połączonym z urządzeniem za pomocą przewodu). Umożliwia to szybkie przekładanie akumulatora – np. z wykaszarki do dmuchawy czy z pilarki do nożyc do żywopłotu – i sprawne kontynuowanie pracy.

Poznaj bogaty asortyment Husqvarna >>

Ponadto użytkownik może kupić kolejne urządzenie bez akumulatora lub dodatkowy akumulator bez urządzenia. Pozwala to dostosować opcje zasilania do własnych potrzeb. Zastosowane akumulatory litowo-jonowe są bardzo trwałe – ich żywotność sięga nawet 1 500 cykli ładowania. Do wyboru jest kilka wersji różniących się wydajnością i masą.

Dmuchawy akumulatorowe Dmuchawy akumulatorowe Husqvarna
Dmuchawy akumulatorowe firmy Husqvarna to jedne z najlżejszych urządzeń tego typu na rynku. Brak bezpośredniej emisji zanieczyszczeń oraz niski poziom hałasu i drgań przekładają się na doskonałe warunki pracy operatorów tych maszyn.
Lekkie i ciche akumulatorowe nożyce do żywopłotu są łatwe w obsłudze zarówno podczas cięcia w pionie, jak i w poziomie.


Korzystanie z urządzeń z napędem akumulatorowym do użytku zewnętrznego nie musi oznaczać skrócenia czasu pracy. Jedno ładowanie akumulatora litowo-jonowego umożliwia używanie maszyny równie długo jak na pełnym zbiorniku benzyny. Wspomniany akumulator plecakowy zapewnia najdłuższy czas pracy, co pozwala na wykorzystywanie urządzenia z mniejszą liczbą przestojów, niezbędnych do uzupełnienia niedoboru prądu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że ładowanie z użyciem dedykowanej ładowarki można rozpocząć w każdym momencie, tzn. bez konieczności oczekiwania na ostygnięcie akumulatora wyjętego z maszyny. Jakby tego było mało – zastosowane rozwiązania chronią ogniwo przed przegrzaniem, przeładowaniem i głębokim rozładowaniem.

Pilarki akumulatorowe Husqvarna
Pilarki akumulatorowe o dużej mocy przeznaczone są do wymagającej pracy w terenie i w pomieszczeniach. Niewielka masa własna i wysoko umieszczony środek ciężkości sprawiają, że są niezwykle poręczne.

 Koszt inwestycji w urządzenie z napędem akumulatorowym firmy Husqvarna jest wyższy niż w przypadku odpowiedników spalinowych. Ta różnica szybko się jednak zwraca, choćby ze względu na brak konieczności zakupu benzyny. Ponadto serwisowanie takiej maszyny obejmuje mniejszy zakres elementów, a elektronicznie sterowany układ napędowy umożliwia z kolei skrócenie czasu przestojów i obniżenie kosztów eksploatacji.

INTELIGENTNA MASZYNA 

Husqvarna pracuje już nad zastosowaniem inteligentnych baterii, które pozwolą użytkownikom maszyn zbierać cenne informacje o ich działaniu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo akumulator można będzie połączyć ze smartfonem w celu przesyłania danych operatorowi konkretnego sprzętu czy pozostałym członkom jego zespołu (np. menadżerom, technikom), a także dealerom. Dzięki temu firmy zajmujące się architekturą krajobrazu zmaksymalizują produktywność swoich narzędzi i pracowników. W jaki sposób? Z urządzenia automatycznie zostanie wysłana informacja do menadżera lub technika o konieczności przeprowadzenia niezbędnych napraw i konserwacji. Inteligentne rozwiązania zabezpieczą też sprzęt przed kradzieżą i użyciem go przez niepowołane osoby. A ponadto członkowie zespołów będą mogli się lepiej ze sobą komunikować, natomiast osoba zarządzająca - lepiej zaplanować dzień pracy.


W gamie profesjonalnych maszyn akumulatorowych marki Husqvarna (ich oznaczenia rozpoczynają się cyfrą „5”) znajdują się m.in. wykaszarka 536LiRX oraz podkaszarka 536LiLX, obie o średnicy roboczej 40 cm. Do tego dochodzą trzy modele nożyc do żywopłotu: 536LiHE3, 536LiHD60X i 536LiHD70X o długości listwy tnącej wynoszącej odpowiednio 55, 60 i 70 cm oraz prędkości 4.000 cięć/min.

Oferta obejmuje ponadto dmuchawy 536LiB (wzmocnienie przepływu powietrza w rurze 800 m³/min., prędkość przepływu 48 m/s) i 536LiBX (odpowiednio 850 m³/min., 50 m/s), a także pilarkę 536Li XP o dużej mocy (do wymagających zastosowań w terenie i w pomieszczeniach) oraz wydajną, lekką pilarkę T536Li XP dla arborystów do całodziennej pracy. Gamę profesjonalnych maszyn elektrycznych Husqvarna do pielęgnacji zieleni uzupełniają: wycinarka 536LiPX z prowadnicą łańcucha o długości 25–30 cm oraz pilarki na wysięgniku 536LiP4 i 536LiPT5 mające długość po rozłożeniu (z urządzeniem tnącym) odpowiednio 219 i 260 cm.

Więcej informacji o maszynach akumulatorowych Husqvarna na: http://www.husqvarna.com/pl/produkty/urzadzenia-bateryjne/

Husqvarna Husqvarna
Wysockiego 15B,
03-371 Warszawa
husqvarna@husqvarna.com.pl
22 330 96 00

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Produkty i technologie

9/2017

Aktualny numer:

Administrator 9/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - UWAGA! Niepełnosprawni w niebezpieczeństwie
  • - Postanowienie sądu zastępujące uchwałę
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 13776|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl