Artykuł sponsorowany

Posadzki z lastryko i zalety ich renowacji

 Crisoma  |  02.10.2019  |  7
Crisoma s.c

Firma Crisoma s.c. zajmuje się renowacją posadzek od ponad 9 lat. Jesteśmy jedną z większych firm zajmujących się renowacją lastryka. Nasi pracownicy to wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy, a w sprzęcie i technologii wykorzystujemy innowacje pojawiające się na targach kamieniarskich w Weronie, w których co roku uczestniczymy.

Poniżej przedstawiamy 4 powody, dla których warto docenić walory posadzki lastrykowej oraz wykonać jej renowację.

Relatywnie niskie koszty remontu posadzki oraz niewielka uciążliwość prac remontowych dla mieszkańców

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie nową, wzmocnioną oraz łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z grubsza polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z innych materiałów, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia lastryko?
Pomoc techniczna: 502 096 093


Nasz park maszynowy pozwala na szlifowanie lastryko metodą „na sucho”, dzięki czemu unikamy obecności mokrego szlamu tak bardzo kłopotliwego dla mieszkańców. Wszystkie maszyny są wyposażone w odpowiednie pochłaniacze pyłów, dzięki czemu znaczne/umiarkowane zapylenie występuje jedynie w chwili szlifowania podstopnic schodowych. Oczywiście nasi pracownicy w odpowiedni sposób zabezpieczają drzwi wejściowe do lokali, okiennice, oświetlenie, barierki i inne elementy wyposażenia klatek/pomieszczeń, tak aby nie zostały zabrudzone pyłem.

Co bardzo ważne, skalę oraz zakres prac związanych z remontem lastryko możemy dopasować do budżetu, jakim dysponuje właściciel/zarządca nieruchomości. W zależności od stopnia zniszczenia posadzki możemy zaproponować co najmniej 3 metody wykonania renowacji. Podczas wykonywania bezpłatnej próby zweryfikujemy, czy zaproponowana metoda będzie właściwa dla danej posadzki. Dowiedz się więcej o naszych metodach >>

Prawidłowo wyremontowana posadzka lastryko zachowuje swoje właściwości przez min. 10 lat, oczywiście przy odpowiedniej konserwacji oraz stosowaniu się do zaleceń zawartych w karcie utrzymania posadzki, którą zawsze przekazujemy administratorowi obiektu. 

Posadzka przed renowacją Posadzka po renowacji

 

Łatwość napraw miejscowych uszkodzonej posadzki

Większość z nas wie, jakim problemem jest naprawa uszkodzonych płytek gresowych lub wymiana fragmentów przetartych/zużytych wykładzin typu PCV czy Tarkett. Najczęściej płytki gresowe ulegają uszkodzeniu przy nawet lekkim uderzeniu punktowym, zwykle dochodzi do ukruszenia płytki bądź jej pęknięcia. Naprawa polega po prostu na wymianie całej płytki, o ile oczywiście zarządca obiektu ma odpowiednią ilość płytek w zapasie. W innym przypadku zmuszeni jesteśmy kupować płytki nowe, które często różnią się barwą. W efekcie posadzka traci walor estetyczny lub po prostu z uwagi na ilość uszkodzonych płytek jej fragmenty nadają się do wymiany.

Lastryko nie dość, że jest kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od płytek gresowych, to w dodatku daje się naprawiać miejscowo. Niewielkie ubytki uzupełniane są żywicą zawsze barwioną w kolorze „oryginalnej” posadzki, przy użyciu kruszywa lub bez w zależności od stopnia wykruszenia. Dodatkowo większe ubytki likwiduje się poprzez zalanie nową masą lastryko, która kolorystycznie jest maksymalnie zbliżona do istniejącej posadzki.

Nasza technologia napraw posadzek lastryko eliminuje konieczność posiadania przez zarządcę nieruchomości „zapasu” jakichkolwiek materiałów, pozwala na szybką i tanią likwidację ubytków, które nawet kilka lat po remoncie posadzki pozostaną dopasowane do jej koloru/wybarwienia.

Niewielkie koszty związane z codziennym utrzymywaniem w czystości posadzki lastryko

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu i odpowiedniej impregnacji, dzięki bardzo gładkiej powierzchni (zamknięte pory) bardzo łatwo i tanio daje się utrzymywać w idealnej czystości. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej:

  • częste usuwanie z posadzki zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
  • okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu lub samą wodą;
  • stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często wymienianą wodą;
  • nie ma potrzeby kupowania żadnych innych preparatów nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Polecamy koncentraty do mycia oferowane przez naszą firmę. Jeden litr koncentratu roboczego kosztuje poniżej 20 zł, a daje ponad 500 litrów roztworu roboczego, czyli jego koszt wynosi około 4 groszy/litr. Sprawdź >>

Nowa posadzka lastryko – praktycznie nieograniczone możliwości

Projektując nową posadzkę, mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temu możemy puścić wodze fantazji i zaprojektować unikalny wzór, który będzie spełniał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, które nie powinny być większe niż 3 m2.

Posadzki lastryko, znane od lat, dzięki nowym technologiom renowacji będą jeszcze bardzo długo obecne w naszym otoczeniu, a dzięki dostępności coraz to nowych kruszyw, cementów oraz barwników będą stosowane z powodzeniem w wielu nowych inwestycjach.

Posadzka przed renowacją Posadzka po renowacji

 

Posadzka przed renowacją Posadzka po renowacji

 

Crisoma s.c

 

ul. Plac Czerwca 1976 r. 2
02-495 Warszawa

+ 48 (22) 373 29 22
+ 48 516 083 669
+ 48 502 096 093

http://www.crisoma.pl/

[lastryko,crisoma,renowacja posadzek,remont posadzek,renowacja posadzek lastryko,zalety lastryko, artykuł sponsorowany]

Komentarze

(4)
Łukasz | 18.03.2018, 19:13
decydowanie jestem zwolennikiem łatwego utrzymywania czystości
Felicja | 26.03.2018, 12:30
Mam pytanko, czy nada się na parkiet taneczny?
WWUA | 13.02.2020, 09:53
No i to jest bardzo ciekawe rozwiązanie, nie trzeba wymieniać całej płyty lastryko tylko naprawia się miejscowo i po kłopocie
Gerdos | 18.02.2020, 12:06
U nas firma zalewała masą ubytki i wyszło tak że nie było śladu po pęknięciach i ukruszeniach
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18228|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11452|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11022|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl