CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Ewelina Stańczyk-Malicka

Artykuły autora

> 1 - 15 z 15

Zamieszanie z przesyłkami sądowymi

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  31.01.2014
Wprowadzone zmiany związane z doręczeniem przesyłek sądowych i realna praktyka stały się przedmiotem kontrowersji.

Uproszczona droga do zawodów

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  14.05.2013
W dniu 19 kwietnia 2013 r. Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą łatwiejszy dostęp do 50 zawodów. Stało się to za aprobatą PO, PSL, PiS i SP. Jest to I transza zawodów, jednak to tylko początek.

Graffiti na elewacji budynku

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  14.05.2013  |  3
Graffiti w sferze publicznej traktowane jest jako akt wandalizmu, przez większość społeczeństwa i organy ścigania potępiane i piętnowanie. Tylko niewielki procent polskiego społeczeństwa akceptuje tego...

Mętna woda z kranu

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  14.03.2013  |  2
Kolorowa, mętna woda z kranu to plaga niektórych osiedli w naszym kraju. Takie zjawisko bardzo często występuje w południowej Polsce ale również w innych miastach naszego kraju. Aż 60 % Polaków nie ma...

Nie dać się czadowi

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  03.01.2013
W okresie jesienno-zimowym w całej Polsce ginie kilkaset osób z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Artykuł omawia obowiązek przeprowadzania regularnych kontroli instalacji oraz jak się ustrzec przed...

Umowa użyczenia lokalu

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  29.11.2012  |  1
Umowa użyczenia staje się wygodną formą nieodpłatnego odstąpienia np. własnego lokalu mieszkalnego. Na czym polega?

Bezpieczeństwo na budowach

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  31.10.2012
Prace na budowie należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych. Jednak oprócz obowiązków inwestorów czy kierowników wiele zależy od samego zachowania pracowników na budowie. Przeanalizowanie przepisów...

Nowe zasady handlu internetowego już za dwa lata

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  03.10.2012
Nowa dyrektywa ma wejść w życie 13 czerwca 2014 r., i dotyczyć zmian w związku z wdrożeniem przez Polskę Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów.

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie ogródków działkowych

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  25.07.2012
Trybunał Konstytucyjny w dniu 11 lipca 2012 r. orzekł, że 24 przepisy Ustawy o ROD są niekonstytucyjne. Niniejsze przepisy tracą moc po upływie 18 miesięcy. Wyrok TK dotyczył 966 tys. działek o...

Kominiarze na straży kratek wentylacyjnych

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  28.06.2012  |  1
Prawnik wypowiada się w kwestii uznaniowości formalnoprawnej dokumentów wystawianych przez kominiarzy na okoliczność okresowych kontroli drożności przewodów kominowych w budynkach

Hałaśliwy pupil a prawo

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  11.06.2012
Ekspert zajmuje się typowymi skutkami pieskiego życia w budynkach wielomieszkalnych i ich otoczeniu

Najem na czas określony

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  11.06.2012
W artykule o timesharingu, jego definicji, praktykach zakazanych oraz sankcjach karnych dla nieuczciwych przedsiębiorców

Budynki na certyfikowanym

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  02.02.2012
Nowa dyrektywa UE dotycząca charakterystyki energetycznej budynków wprowadza we wszystkich państwach członkowskich obowiązkowe świadectwa energetyczne już od 2013 r. Publikacji wymienia najważniejsze...

Palenie papierosów w częściach wspólnych budynku

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  22.12.2011  |  13
W artykule o tym, czy zakaz palenia wynikający ze znowelizowanej ustawy obejmuje także klatki schodowe i balkony

Nowa ustawa deweloperska i ochrona przyszłego nabywcy

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  21.12.2011
Każda umowa zawierana z przyszłym deweloperem wymaga nadzwyczajnej ostrożności. Czy ustawa deweloperska pomoże przyszłym nabywcom?

Wybrane dla Ciebie


Gdzie można kupić niedrogie detektory gazu »

Uwaga na gaz w garażachGaraże i parkingi są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak pozbyć się wilgoci, pleśni i grzybów z mieszkania?

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Kocio jaki wybraćW blisko połowie gospodarstw domowych w Polsce do ogrzewania wykorzystuje się kotły na paliwa stałe. Wynika to ze względów ekonomicznych i technicznych, dostępności paliw... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak wyeliminować błędy w działaniu zaworów i głowic?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC zawory i głowice
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

instalacja grzewcza również „przeżywa” stany chorobowe, które bez właściwego diagnozowania nie będą możliwe do usunięcia. W konsekwencji praca systemu jest... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Zapewnij sobie ciepłą wodę do woli»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Masz problem z wentylacją pomieszczeń? Zobacz to rozwiązanie?

Wentylacja pomieszczeńKuchnia to miejsce szczególne -  to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego pragniesz spokoju. Teraz już możesz przygotować posiłki lub... Chcę zobaczyć »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19706|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16986|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12050|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl