CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Ewelina Stańczyk-Malicka

Artykuły autora

> 1 - 15 z 15

Zamieszanie z przesyłkami sądowymi

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  31.01.2014
Wprowadzone zmiany związane z doręczeniem przesyłek sądowych i realna praktyka stały się przedmiotem kontrowersji.

Uproszczona droga do zawodów

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  14.05.2013
W dniu 19 kwietnia 2013 r. Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą łatwiejszy dostęp do 50 zawodów. Stało się to za aprobatą PO, PSL, PiS i SP. Jest to I transza zawodów, jednak to tylko początek.

Graffiti na elewacji budynku

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  14.05.2013  |  3
Graffiti w sferze publicznej traktowane jest jako akt wandalizmu, przez większość społeczeństwa i organy ścigania potępiane i piętnowanie. Tylko niewielki procent polskiego społeczeństwa akceptuje tego...

Mętna woda z kranu

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  14.03.2013  |  2
Kolorowa, mętna woda z kranu to plaga niektórych osiedli w naszym kraju. Takie zjawisko bardzo często występuje w południowej Polsce ale również w innych miastach naszego kraju. Aż 60 % Polaków nie ma...

Nie dać się czadowi

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  03.01.2013
W okresie jesienno-zimowym w całej Polsce ginie kilkaset osób z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Artykuł omawia obowiązek przeprowadzania regularnych kontroli instalacji oraz jak się ustrzec przed...

Umowa użyczenia lokalu

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  29.11.2012  |  1
Umowa użyczenia staje się wygodną formą nieodpłatnego odstąpienia np. własnego lokalu mieszkalnego. Na czym polega?

Bezpieczeństwo na budowach

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  31.10.2012
Prace na budowie należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych. Jednak oprócz obowiązków inwestorów czy kierowników wiele zależy od samego zachowania pracowników na budowie. Przeanalizowanie przepisów...

Nowe zasady handlu internetowego już za dwa lata

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  03.10.2012
Nowa dyrektywa ma wejść w życie 13 czerwca 2014 r., i dotyczyć zmian w związku z wdrożeniem przez Polskę Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów.

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie ogródków działkowych

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  25.07.2012
Trybunał Konstytucyjny w dniu 11 lipca 2012 r. orzekł, że 24 przepisy Ustawy o ROD są niekonstytucyjne. Niniejsze przepisy tracą moc po upływie 18 miesięcy. Wyrok TK dotyczył 966 tys. działek o...

Kominiarze na straży kratek wentylacyjnych

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  28.06.2012  |  1
Prawnik wypowiada się w kwestii uznaniowości formalnoprawnej dokumentów wystawianych przez kominiarzy na okoliczność okresowych kontroli drożności przewodów kominowych w budynkach

Hałaśliwy pupil a prawo

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  11.06.2012
Ekspert zajmuje się typowymi skutkami pieskiego życia w budynkach wielomieszkalnych i ich otoczeniu

Najem na czas określony

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  11.06.2012
W artykule o timesharingu, jego definicji, praktykach zakazanych oraz sankcjach karnych dla nieuczciwych przedsiębiorców

Budynki na certyfikowanym

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  02.02.2012
Nowa dyrektywa UE dotycząca charakterystyki energetycznej budynków wprowadza we wszystkich państwach członkowskich obowiązkowe świadectwa energetyczne już od 2013 r. Publikacji wymienia najważniejsze...

Palenie papierosów w częściach wspólnych budynku

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  22.12.2011  |  13
W artykule o tym, czy zakaz palenia wynikający ze znowelizowanej ustawy obejmuje także klatki schodowe i balkony

Nowa ustawa deweloperska i ochrona przyszłego nabywcy

Ewelina Stańczyk-Malicka  |  21.12.2011
Każda umowa zawierana z przyszłym deweloperem wymaga nadzwyczajnej ostrożności. Czy ustawa deweloperska pomoże przyszłym nabywcom?

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Studia dla zarządców Nieprzyjemny zapach z kanalizacji
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Neprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... czytam więcej»


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić (...) ... Czytam więcej »

Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17083|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10653|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10225|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl