CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,
 Grzegorz Okoński

Grzegorz Okoński

  • Licencjonowany Zarządca i Pośrednik Nieruchomości
  • Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Obrony Narodowej
  • Autor publikacji i wykładów oraz szkoleń z zakresu gospodarki nieruchomościami
  • Prezes Zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Zarządców i Właścicieli Nieruchomości
  • Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy
  • W latach 2006 – 2010 Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Artykuły autora

> 1 - 12 z 12

Odrębna własność lokalu a nieruchomość wspólna w spółdzielni mieszkaniowej

Grzegorz Okoński  |  31.03.2017
Artykuł odpowiada na najważniejsze pytania, jakie powstają z powodu wyodrębniania lokali w budynkach spółdzielni mieszkaniowych.

Optymalizacja kosztów w zasobach publicznych

Grzegorz Okoński  |  14.08.2014  |  1
Autor artykułu podpowiada, gdzie można szukać oszczędności przy zarządzaniu nieruchomości, zachowując odpowiedni standard dbałości o ich stan.

Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy jako skuteczne narzędzie rozwoju miasta

Grzegorz Okoński  |  08.05.2013
Skuteczne gospodarowanie gminnym zasobem mieszkaniowym nie jest możliwe bez przygotowania i skrupulatnego realizowania wieloletniego programu. Autor artykułu prezentuje m.in. strategiczne cele wieloletniego...

Miejskie podwórka – wspólny problem

Grzegorz Okoński  |  07.03.2013  |  1
Na tle obowiązujących przepisów prawnych autor wskazuje na problematykę sposobu zarządzania przestrzenią publiczną miejskich podwórek zachęcając do korzystania z polubownych rozwiązań

Miasto we wspólnocie mieszkaniowej

Grzegorz Okoński  |  14.02.2013
W oparciu o zapisy ustaw autor przekonuje, że miasto jako udziałowiec we wspólnocie mieszkaniowej ma takie same prawa i obowiązki jak właściciele wyodrębnionych lokali

Jakość zarządzania – warto zainwestować w standardy

Grzegorz Okoński  |  02.01.2013  |  1
Publikacja promuje zarządzanie nieruchomościami zgodnie ze standardami wynikającymi z posiadania certyfikatu jakości ISO 9001:2008. Autor ponadto prezentuje niezbędną wiedzę o procedurach związanych ze...

Konkurs ,,Warszawa w kwiatach i zieleni 2012” rozstrzygnięty

Grzegorz Okoński  |  06.12.2012  |  2
29 listopada w Teatrze Kamienica Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz po raz kolejny wręczyła przedstawicielom wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych oraz prywatnym właścicielom budynków i...

Sytuacja zarządcy publicznego – problemy i wyzwania

Grzegorz Okoński  |  06.11.2012
Autor opisuje jak na tle zmian ustrojowych kreuje się sytuacja zarządcy publicznego

Wykonywać czy zlecać? Opłacalność wykonywania prac samodzielnie i zlecania ich podmiotom zewnętrznym

Grzegorz Okoński  |  28.08.2012
Autor analizuje przypadki, gdzie istnieje dylemat na ile opłaca się wykonywanie osobiste prac, bądź ich zlecanie

Jak inwestować w nieruchomości gdy brak jest gotówki?

Grzegorz Okoński  |  26.04.2012  |  2
W artykule o praktycznych sposobach podnoszenia jakości zasobów mieszkaniowych wspólnot mieszkaniowych poprzez finansowanie z pożytków z części wspólnych oraz linii kredytowych

Publiczny współwłaściciel we wspólnocie mieszkaniowej

Grzegorz Okoński  |  02.03.2012
W publikacji o niuansach wynikających ze sprawowania przez zarządcę publicznego funkcji współwłaściciela części wspólnej mieszkań komunalnych

Jak zwiększyć skuteczność windykacji

Grzegorz Okoński  |  02.02.2012  |  1
Autor podsuwa kilka rozwiązań mogących ułatwić windykację należności od zadłużonych lokatorów przez zarządców i wspólnoty mieszkaniowe

Wybrane dla Ciebie


Kurs - Aktualne zasady prowadzenia rachunkowości przez wspólnotę mieszkaniową »

Kurs księgowości dla wspólnot mieszkaniowychW większości przypadków w księgowości prowadzonej przez wspólnotę mieszkaniowej pojawiają się błędy. Wynika to przede wszystkim z nieznajomości elementarnych zasad rozliczania przychodów i rozchodów wspólnoty. Nieprawidłowa ewidencja księgowa może doprowadzić... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak zapewnić zdrowy mikroklimat w budynku?»

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Fotowoltaika na dachu budynku - zobacz, gdzie uzyskać dotacje »

Fotowoltaika na dachuInstalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu nieruchomości pozyskuje energię z promieniowania słonecznego, a następnie zamienia ją w energię elektryczną. Wytworzony w panelach... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC wilgoć w ścianach
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

W Szwajcarii na początku lat 80. XX w., w trakcie prac badawczych nad wpływem atmosfery zawilgoconych pomieszczeń na zdrowie ludzi, zauważono, że zastosowanie określonych fal elektromagnetycznych może być użyteczne... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Nowe podejście do modernizacji budynków wielorodzinnych»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Rosnące koszty prac i materiałów budowalnych istotnie wpływają na decyzje co do planowanych modernizacji energetycznych budynków wielorodzinnych. Z drugiej strony lokatorzy... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19695|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16968|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12041|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl