CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 21 - 40 z 266
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Kraków dofinansuje łapanie deszczu

Danuta Gąsiorowska  |  27.08.2013
Kraków chce w przyszłym roku dofinansowywać budowę lub modernizację instalacji i montaż zbiorników na wodę deszczową

Pierwsze certyfikowane domy energooszczędne

Danuta Gąsiorowska  |  26.08.2013
Deweloper, który buduje podkrakowskie osiedla domów pasywnych, zgłosił je do programu dopłat do kredytów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rewolucja śmieciowa w Kielcach i Łomży: wyłoniono odbiorców komunalnych odpadów

Danuta Gąsiorowska  |  26.08.2013
W Kielcach i w Łomży udało się wreszcie rozstrzygnąć przetargi śmieciowe.

Kto wygra warszawskie śmieci w nowym przetargu?

Danuta Gąsiorowska  |  25.08.2013
Warszawa planuje wydać w najbliższych trzech latach 1,8 mld złotych na odbiór śmieci i gospodarkę nimi. Remondis, MPO, Sita, Lekaro i Byś – to firmy, które złożyły swoje oferty na wywóz i...

Projekt założeń nowej ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

Danuta Gąsiorowska  |  22.08.2013  |  1
Projekt nowelizacji ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zakłada dostosowanie polskich przepisów do unijnej dyrektywy z 2012 roku.

Jakich danych może wymagać gmina w deklaracji śmieciowej?

Danuta Gąsiorowska  |  22.08.2013  |  1
Ministerstwo Środowiska opublikowało stanowisko, w którym przedstawia, jakich danych może wymagać gmina w deklaracji śmieciowej.

Mały trójpak podpisany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego

Danuta Gąsiorowska  |  22.08.2013
Mały trójpak dostosowuje polskie prawo do prawa UE. Wprowadza m.in. przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady ws. promowania energii ze źródeł odnawialnych, jednakże nie zawiera oczekiwanych...

Setki nieprawidłowości przy odbiorze śmieci w Lublinie

Danuta Gąsiorowska  |  21.08.2013
Urzędnicy lubelskiego ratusza przeprowadzili kontrolę odbioru śmieci w mieście. Sprawdzano zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowościach oraz funkcjonowanie systemu odbioru odpadów. Stwierdzono setki...

Gminy za często żądają zwrotu bonifikaty za mieszkania

Danuta Gąsiorowska  |  21.08.2013
Zdaniem prof. Ireny Lipowicz Rzecznika Praw Obywatelskich, gminy zbyt często żądają zwrotu bonifikaty od mieszkańców, którzy nabyli mieszkania komunalne.

Większość śmieci nadal trafia na wysypiska

Danuta Gąsiorowska  |  20.08.2013
Jedną z najbardziej zyskownych frakcji wśród śmieci są tworzywa sztuczne. Niestety w Polsce ponad połowa z nich zamiast do powtórnego przetworzenia trafia na wysypiska.

Ruszyły kredyty z dopłatą NFOŚiGW na domy energooszczędne

Danuta Gąsiorowska  |  20.08.2013
Kredyty hipoteczne na energooszczędne mieszkania i domy, do których dopłaci NFOŚiGW, są już w ofercie Banku Ochrony Środowiska, Banku Polskiej Spółdzielczości, SGB-Banku, a także w bankach...

Zbiorowy zakup energii elektrycznej tańszy o 20 proc.

Danuta Gąsiorowska  |  19.08.2013
Zbiorowy zakup energii elektrycznej z Mazowiecką Agencją Energetyczną tańszy o 20 proc.

Gminne kontrole podatkowe

Danuta Gąsiorowska  |  19.08.2013
W Rudzie Śląskiej gminni kontrolerzy będą sprawdzać, czy wyliczony podatek od nieruchomości zgadza się z zadeklarowaną powierzchnią gruntów.

Zużycie wody pod ochroną prawa

Danuta Gąsiorowska  |  19.08.2013
Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne nie ma obowiązku udostępniania gminie danych o ilości zużytej wody przez mieszkańców poszczególnych nieruchomości.

KIO oddaliła kolejne odwołanie Byś od warszawskiego przetargu śmieciowego

Danuta Gąsiorowska  |  17.08.2013
KIO odrzuciła drugie odwołanie stołecznej firmy Byś, która podważyła warunki warszawskiego przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci.

Nie każdy dostanie pożyczkę na selektywną zbiórkę odpadów

Danuta Gąsiorowska  |  17.08.2013  |  1
Prywatna firma, nawet jeśli realizuje zadania po przetargu dla gminy, nie otrzyma pożyczki z WOŚiGW zadania związane z selektywną zbiórką odpadów komunalnych.

Wydatki gminy na część wspólnej nieruchomości

Danuta Gąsiorowska  |  17.08.2013
Udział gminy w pokrywaniu wydatków związanych z remontem części wspólnej nieruchomości nie może wykraczać poza zakres dotyczący majątku gminy.

Gminna egzekucja. Resort środowiska radzi, jak ściągać opłaty za śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  17.08.2013
Odpowiedzi resortu środowiska na pytania zawarte w poselskich interpelacjach dotyczące egzekucji opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zbiorowe zakupy taniego prądu i gazu w Czechach

Danuta Gąsiorowska  |  15.08.2013
Mieszkańcy Czeskiego Cieszyna, biorący udział w internetowej aukcji na zakup prądu i gazu, będą płacić za te media niższe rachunki nawet o kilkadziesiąt procent!

Spalarnie czy wysypisko?

Danuta Gąsiorowska  |  15.08.2013
Już niedługo za składowanie odpadów komunalnych w ziemi będziemy płacić wysokie kary. Bardziej będzie się opłacało stawiać instalacje termicznej obróbki, które zagospodarują te odpady komunalne i...
Strona: 2 z 14
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19397|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16526|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11830|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl