CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 81 - 100 z 266
«    2  3  4  5  6  7  8    »

W Bydgoszczy też powstanie spalarnia

Danuta Gąsiorowska  |  18.07.2013
Budowa spalarni odpadów w Bydgoszczy jest jedną z sześciu tego typu inwestycji realizowanych obecnie w kraju

Solary: unijne cło podcina polskie firmy

Danuta Gąsiorowska  |  18.07.2013  |  1
90 proc. paneli słonecznych instalowanych w Polsce pochodzi z Chin.

Nowy klaster pomoże wykorzystać odpady

Danuta Gąsiorowska  |  18.07.2013
Klastry są jednym z najważniejszych narzędzi polityki rozwoju regionalnego i polityki innowacyjnej UE. Skupiają działające blisko siebie firmy i organizacje (m.in. producentów, dostawców, odbiorców,...

Śląskie samorządy wspólnie kupią energię

Danuta Gąsiorowska  |  18.07.2013
Samorządowcy z woj. śląskiego szacują, że w tegorocznym przetargu na zakup prądu ich oszczędności mogą być jeszcze większe niż w poprzednim roku – nie tylko z racji większej skali, ale także z...

Mieszkania na wynajem od rządu

Danuta Gąsiorowska  |  18.07.2013
Fundusz Mieszkań na Wynajem ruszy prawdopodobnie w przyszłym roku. Jego organizatorem będzie Bank Gospodarstwa Krajowego.

Ważne grosze. Opłat za śmieci nie należy zaokrąglać do pełnych złotych

Danuta Gąsiorowska  |  18.07.2013
Opłat za śmieci nie należy zaokraglać do pełnych złotych.

ZMP: ustawa śmieciowa powinna być szybko znowelizowana

Danuta Gąsiorowska  |  17.07.2013
Zarząd Związku Miast Polskich uważa, że w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jest kilka kwestii, które wymagają zmiany.

Jaka będzie polityka rządu wobec miast?

Danuta Gąsiorowska  |  17.07.2013  |  1
Poprawa konkurencyjności i zdolności polskich miast oraz obszarów miejskich do kreowania rozwoju, wzrostu gospodarczego i zatrudnienia to podstawowe cele programu Krajowej Polityki Miejskiej.

Wspólne zakupy energii dla miasta i uczelni

Danuta Gąsiorowska  |  17.07.2013
Urząd Miasta Torunia, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Łódzka i Politechnika Gdańska ogłoszą wspólny przetarg na zakup energii elektrycznej w 2014 r.

KIO odrzuca odwołanie konkurenta w przetargu śmieciowym

Danuta Gąsiorowska  |  16.07.2013
Z powodu postępowania odwoławczego, władze miasta podpisały umowę ze zwycięzcą przetargu na wywóz odpadów z trzech rejonów Krakowa.

Domowi sprzedawcy energii

Danuta Gąsiorowska  |  16.07.2013
Sprzedający nadwyżki energii elektrycznej wytwarzanej we własnych gospodarstwach domowych dostaną za nią 80 proc stawki.

200 mln zł rocznie na odszkodowania za przejęte nieruchomości

Danuta Gąsiorowska  |  16.07.2013
Budżet Warszawy zostanie odciążony kwotą 200 mln zł rocznie na spłate odszkodowań i roszczeń za grunty odebrane tzw. dekretem Bieruta,

Inspektorzy sprawdzają, jak gminy radzą sobie ze śmieciami

Danuta Gąsiorowska  |  16.07.2013
Do końca roku wojewódzcy inspektorzy ochrony środowiska skontrolują 10 proc. gmin. Sprawdzą m.in, czy gminy rozpisały przetargi na wywóz odpadów.

W Warszawie brak deklaracji oznacza wyższą opłatę za śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  15.07.2013  |  1
Zaledwie 22 procent właścicieli i zarządców warszawskich nieruchomości złożyło śmieciowe deklaracje. 19 lipca mija termin ich składania. W ratuszu liczą, że powinno ich napłynąć 350 tysięcy.

Nie zdrożeje gaz ziemny dla gospodarstw domowych

Danuta Gąsiorowska  |  15.07.2013
Od 1 listopada 2013 r. akcyza obejmie wyroby gazowe, takie jak gaz ziemny i inne węglowodory. Ale będzie podwyzki m.in. dla gospodarstw domowych.

Czy w Częstochowie była śmieciowa zmowa cenowa?

Danuta Gąsiorowska  |  15.07.2013
Władze Częstochowy podpisały umowę z firmą Remondis, mimo że jej oferta była najdroższa i opiewała na ponad 26 mln zł. Najtańsza oferta była o 10 mln niższa. Ale najtańsza firma i następna, mimo...

Minister finansów: stawki za garaże mogą być jednolite

Danuta Gąsiorowska  |  15.07.2013
Gmina może w uchwale określić obowiązujące na jej terenie jednolite stawki podatku od nieruchomości od budynków lub ich części, pełniących funkcje garaży.

Zarabiać na segregowanych śmieciach

Danuta Gąsiorowska  |  12.07.2013
Małopolscy mali przedsiębiorcy wpadli na pomysł, jak nie dopłacać do wywożenia firmowych śmieci. Przede wszystkim starannie je segregują, a potem oddają firmom zajmującym się odzyskiem surowców,...

Budowa krakowskiej ekospalarni już bez przeszkód

Danuta Gąsiorowska  |  12.07.2013
Społeczni ekolodzy już nie przeszkodzą budowie spalarni dla Krakowa. Naczelny Sąd Administracyjny oddalil ich protest.

Czy ruszy wreszcie odwrócona hipoteka?

Danuta Gąsiorowska  |  11.07.2013
W październiku 2011 roku Komitet Stały Rady Ministrów rekomendował rządowi przyjęcie założeń projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Minęło półtora roku i nic. Może teraz, kiedy projekt...
Strona: 5 z 14
«    2  3  4  5  6  7  8    »

Wybrane dla Ciebie


Czy odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo mieszkańców?

Stacja do dezynkecjiPrzepisy prawne regulują odpowiedzialność prawną Administratorów, Zarządców i Użytkowników systemów detekcji gazów oraz wskazują częstotliwość wykonywania przeglądów...Sprawdź dostępne rozwiązania:
794 505 555 »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19389|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16517|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11825|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl