CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 101 - 120 z 266
«    3  4  5  6  7  8  9    »

Wiatraki i solary za kilka lat źródłem taniej energii

Danuta Gąsiorowska  |  11.07.2013
„Produkcja energii w postaci farm wiatrowych czy fotowoltaiki na dużą skalę w Polsce się nie uda, ponieważ nie pozwalają na to warunki" – uważa ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego Dominik...

Kiedy wnosić opłaty za śmieci – z góry czy z dołu?

Danuta Gąsiorowska  |  11.07.2013
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (DzU z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.) nie dała gminom możliwości ustalenia opłaty z góry.

Dymisja zarządu gminnej spółki za nieudolność w odbiorze śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  11.07.2013
Po dziesięciu dniach funkcjonowania nowego systemu odbioru odpadów znaczna część mieszkańców Bydgoszczy skarży się na nieudolność firm wywożących smieci.

Prezydent podpisał ustawę opakowaniową zgodną z wymogami UE

Danuta Gąsiorowska  |  10.07.2013
Głównym celem ustawy opakowaniowej jest uszczelnienie systemu zagospodarowania odpadów opakowaniowych w kraju.

Deklaracji w Poznaniu wciąż za mało

Danuta Gąsiorowska  |  10.07.2013
Wymagane dokumenty złożyło w Poznaniu około 80 tys. osób, czyli nieco ponad połowa do tego zobowiązanych. Termin minął 3 czerwca.

Miasta będą budować mieszkania dla seniorów

Danuta Gąsiorowska  |  10.07.2013
Kilka polskich miast zainteresowało się budową mieszkań dla osób w podeszłym wieku. Powstają lokale niedroge, wygodne, bez architektonicznych barier.

Ciąg dalszy śmieciowych kłopotów Białegostoku

Danuta Gąsiorowska  |  10.07.2013
W niektórych częściach Białegostoku wciąż nie ma pojemników, firmy nie wywożą też odpadów z posesji.

Ze śmieciowego frontu. Nadal brakuje pojemników

Danuta Gąsiorowska  |  09.07.2013
Od dnia obowiązywania nowych zasad odbioru śmieci największym problemem dla mieszkańców i firm wywozowych jest brak pojemników oraz odpady zalegające na posesjach i osiedlach.

Bez spalarni śmieciowa rewolucja nie wypali

Danuta Gąsiorowska  |  09.07.2013
Gminy nie mają jeszcze pełnej świadomości, że w nowym systemie nie chodzi tylko o zapewnienie odbioru odpadów od mieszkańców, ale również osiągnięcie docelowych wskaźników związanych z ich...

Niższe kary za nielegalną wycinkę drzew

Danuta Gąsiorowska  |  08.07.2013  |  2
Ministerstwo Środowiska uważa, że obecne stawki za nielegalne wyciecie drzewa są zbyt wysokie.

Białystok zmienia firmę odpowiedzialną za wywóz odpadów z części miasta

Danuta Gąsiorowska  |  08.07.2013
Władze Białegostoku szybko zareagowały na niedotrzymanie warunków umowy przez jedną z firm wywożących odpady, rozwiązując z nią współpracę. Miasto podpisało już umowę z wolnej ręki z inną firmą.

Będzie jedna umowa na sprzedaż i dystrybucję prądu

Danuta Gąsiorowska  |  08.07.2013
Na początku 2014 r. będzie obowiązywała jedna umowa przy zmianie sprzedawcy prądu. Nie trzeba już będzie zawierać osobnej z dystrybutorem energii.

Nowe zasady oznaczania wyrobów budowlanych

Danuta Gąsiorowska  |  07.07.2013
Ustawodawca nie zdążył z nowelizacją ustawy o wyrobach budowlanych przed 1 lipca, kiedy weszło w życie rozporządzenie PE. Dlatego Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wydał komunikat,...

Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę

Danuta Gąsiorowska  |  07.07.2013  |  1
Projekt nowelizacji prawa budowlanego znosi w większości przypadków wymóg uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego.

W Zabrzu powstanie biogazownia produkująca energię z odpadów

Danuta Gąsiorowska  |  07.07.2013
Biogaz, który po oczyszczeniu jest czystym metanem, może być wykorzystywany – jak planowane jest w Zabrzu – do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Uzależnienie sprzedaży mieszkania od zakupu garażu

Danuta Gąsiorowska  |  06.07.2013  |  1
Sąd Najwyższy wskazał, iż „w pierwszej dekadzie XXI w. posiadanie miejsca do parkowania samochodu jest integralnie związane z budownictwem mieszkaniowym, tak jak posiadanie piwnicy czy dostęp do suszarni".

Częstochowski śmieciowy przetarg – do trzech razy sztuka

Danuta Gąsiorowska  |  06.07.2013
Dwie kolejne firmy uczestniczące w przetargu na wywóz odpadów w Częstochowie odmówiły podpisania umowy z miastem. Trzecia – Remondis – podpisała umowę, ale oferta jest droższa o 10 mln zł od...

Wygrali przetargi, a śmieci nie ma gdzie wyrzucać

Danuta Gąsiorowska  |  05.07.2013
Chyba nie ustrzegniemy się jednak śmieciowego chaosu. I to nie z powodu przedłużających się przetargów, ale z braku organizacji u zwycięskich firm, które nie zdążyły ustawić pojemników na śmieci.

Pierwsza kara za nadużywanie ustawy śmieciowej

Danuta Gąsiorowska  |  04.07.2013
UOKiK ukarał wrocławską spólkę Chemeko-System za 115- procentową podwyżkę cen za swoje usługi składowania odpadów, wykorzystując pozycje monopolisty na lokalnym rynku.

NSA: roboty budowlane poza budynkiem z 23-proc. stawką VAT

Danuta Gąsiorowska  |  04.07.2013
NSA stwierdził, że obniżonej stawki VAT nie stosuje się do robót wykonywanych poza budynkiem, co oznacza, że są one objęte podstawową 23-procentową stawką VAT.
Strona: 6 z 14
«    3  4  5  6  7  8  9    »

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19237|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12604|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11736|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl