CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 121 - 140 z 266
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Niedoróbka ustawy śmieciowej

Danuta Gąsiorowska  |  03.07.2013
Gminy nie przygotowały punktów selektywnej zbiórki odpadów. Do 1 lipca nie miały do tego głowy, bo były zajęte przetargami i deklaracjami. Ale niebawem problem zacznie narastać.

Montaż szaf i mebli do zabudowy z preferencyjną stawką VAT

Danuta Gąsiorowska  |  03.07.2013  |  1
Uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego w skladzie siedmiu sędziow przecięła niekończące się spory w sprawie montażu szaf wnękowych i mebli do zabudowy.

1 lipca – samorządy na starcie

Danuta Gąsiorowska  |  02.07.2013
Start do rewolucji śmieciowej nie okazał się, jak wróżono, wielkim chaosem. Niedociągnęcia, choć zdarzały się, wkrótce miną. Problemem może okazać się codzienna segregacja domowych odpadów.

Śmieci na Mazowszu dobrze zorganizowane

Danuta Gąsiorowska  |  02.07.2013
Mazowsze dobrze przygotowało sie do nowych zasad śmieciowych. Potwierdził to wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Casus Jednorożca. Nie było przetargu, system działa

Danuta Gąsiorowska  |  02.07.2013
Jednorożec jest jedyną firmą na Mazowszu, która nie zorganizowała przetargu na śmieci.

Protest poznańskich spółdzielni i bunt wrocławskich zarządców

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013
Prezesi poznańskich i wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych nie chcą składać deklaracji do magistratu. Obawiaja sie, że tym samym oni będą odpowiedzialni za to, co w nich oświadczyli mieszkańcy lokali.

Cudzoziemcy chętnie kupują nieruchomości w Polsce

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013  |  1
Zgodnie z pochodzącą z 1920 r. regulacją, nabycie nieruchomości przez cudzoziemców co do zasady wymaga zezwolenia resortu spraw wewnętrznych.

Rewolucja śmieciowa zlikwiduje wysypiska?

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013
Co trzeci Polak w ogóle nie płaci za odbiór śmieci i prawdopodobnie pozbywa się ich nielegalnie, np. paląc je w piecach czy wyrzucając do lasu.

Działki rekreacyjne i ogródki działkowe w interpretacji Ministerstwa Środowiska

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013  |  1
Gminy, na których terenach znajdują się skupiska rekreacyjnych działek, powinny przewidzieć w swojej uchwale możliwość opłat śmieciowych za część roku. Ale często o tym zapominają lub traktują...

Poznań i Kielce bez przetargów

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Opóźnione samorządy, które nie zdążyły z przetargiem, przyjmują przejsciowe zasady gpspodarowania odpadami do czasu rozstrzygnięcia przetargu.

Wrocław gotowy do startu 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Wrocław zdążył przygotować miasto do nowego systemu. Za to ma duży problem z deklaracjami ze wspolnot i spóldzielni mieszkaniowych, których zarządcy nie chcą przekazywać zbiorczych deklaracji do gminy.

15 gmin nie chce ogłaszać przetargu

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Gminy, które nie chcą w ogóle ogłaszać przetargów, zostaną ukarane.

Jak Pleszew przygotowuje się na 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Za odbiór i zagospodarowanie odpadów Pleszew zapłaci firmie 4,3 mln zł, zgodnie z przetargiem. Te pieniądze musi odzyskać z „podatku śmieciowego’’ zebranego od mieszkańców.

Nieuczciwi pośrednicy psują opinię całej branży

Danuta Gąsiorowska  |  26.06.2013
Dobry pośrednik to osoba z odpowiednim przygotowaniem zawodowym, doświadczeniem i wiedzą. Sprawdźmy, czy wybrany przez nas pośrednik posiada licencję zawodową.

Nie ma kar za brak deklaracji

Danuta Gąsiorowska  |  26.06.2013  |  1
Ustawa śmieciowa nie przewiduje kar za niezłożenie w gminie deklaracji przez właściciela nieruchomości.

Start deregulacji drugiej transzy zawodów

Danuta Gąsiorowska  |  25.06.2013
Przyjety przez Radę Ministrów projekt ustawy o ułatwieniu dostępu do zawodów obejmuje 91 zawodów z branży finansowej i technicznej, w tym budowlanej – architektów, urbanistów, inżynierów budownictwa.

Mandaty od gminnych strażników za odpady

Danuta Gąsiorowska  |  24.06.2013
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowił przywrócić uprawnienia strażników gminnych do nakładania mandatów, które utracili po wejściu w życie ustawy o odpadach w 2012 r.

Kłopoty handlowców i przedsiębiorców z rewolucją śmieciową

Danuta Gąsiorowska  |  24.06.2013
Nowe przepisy śmieciowe tworzą szereg problemów praktycznych związanych z zawieraniem umów z gminami, warunkami ustalania opłat i odpowiedzialności za odbiór odpadów komunalnych.

Uwolnione nieruchomościowe profesje

Danuta Gąsiorowska  |  23.06.2013  |  1
Dla bezpieczeństwa wykonywania zawodów zarządcy i pośrednika, Sejm postanowił uchwalić dla tej grupy zawodowej obowiązek zawierania umow z klientami w formie pisemnej oraz wykypienia polisy OC.

„Mały trójpak energetyczny" uchwalony

Danuta Gąsiorowska  |  23.06.2013  |  1
Uchwalony mały trójpak energetyczny odpowiada na żądania Komisji Europejskiej w sprawie liberalizacji przepisów prawa energetycznego i gazowego.
Strona: 7 z 14
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17742|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11091|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10670|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl