CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 121 - 140 z 266
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Niedoróbka ustawy śmieciowej

Danuta Gąsiorowska  |  03.07.2013
Gminy nie przygotowały punktów selektywnej zbiórki odpadów. Do 1 lipca nie miały do tego głowy, bo były zajęte przetargami i deklaracjami. Ale niebawem problem zacznie narastać.

Montaż szaf i mebli do zabudowy z preferencyjną stawką VAT

Danuta Gąsiorowska  |  03.07.2013  |  1
Uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego w skladzie siedmiu sędziow przecięła niekończące się spory w sprawie montażu szaf wnękowych i mebli do zabudowy.

1 lipca – samorządy na starcie

Danuta Gąsiorowska  |  02.07.2013
Start do rewolucji śmieciowej nie okazał się, jak wróżono, wielkim chaosem. Niedociągnęcia, choć zdarzały się, wkrótce miną. Problemem może okazać się codzienna segregacja domowych odpadów.

Śmieci na Mazowszu dobrze zorganizowane

Danuta Gąsiorowska  |  02.07.2013
Mazowsze dobrze przygotowało sie do nowych zasad śmieciowych. Potwierdził to wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Casus Jednorożca. Nie było przetargu, system działa

Danuta Gąsiorowska  |  02.07.2013
Jednorożec jest jedyną firmą na Mazowszu, która nie zorganizowała przetargu na śmieci.

Protest poznańskich spółdzielni i bunt wrocławskich zarządców

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013
Prezesi poznańskich i wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych nie chcą składać deklaracji do magistratu. Obawiaja sie, że tym samym oni będą odpowiedzialni za to, co w nich oświadczyli mieszkańcy lokali.

Cudzoziemcy chętnie kupują nieruchomości w Polsce

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013  |  1
Zgodnie z pochodzącą z 1920 r. regulacją, nabycie nieruchomości przez cudzoziemców co do zasady wymaga zezwolenia resortu spraw wewnętrznych.

Rewolucja śmieciowa zlikwiduje wysypiska?

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013
Co trzeci Polak w ogóle nie płaci za odbiór śmieci i prawdopodobnie pozbywa się ich nielegalnie, np. paląc je w piecach czy wyrzucając do lasu.

Działki rekreacyjne i ogródki działkowe w interpretacji Ministerstwa Środowiska

Danuta Gąsiorowska  |  01.07.2013  |  1
Gminy, na których terenach znajdują się skupiska rekreacyjnych działek, powinny przewidzieć w swojej uchwale możliwość opłat śmieciowych za część roku. Ale często o tym zapominają lub traktują...

Poznań i Kielce bez przetargów

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Opóźnione samorządy, które nie zdążyły z przetargiem, przyjmują przejsciowe zasady gpspodarowania odpadami do czasu rozstrzygnięcia przetargu.

Wrocław gotowy do startu 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Wrocław zdążył przygotować miasto do nowego systemu. Za to ma duży problem z deklaracjami ze wspolnot i spóldzielni mieszkaniowych, których zarządcy nie chcą przekazywać zbiorczych deklaracji do gminy.

15 gmin nie chce ogłaszać przetargu

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Gminy, które nie chcą w ogóle ogłaszać przetargów, zostaną ukarane.

Jak Pleszew przygotowuje się na 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  27.06.2013
Za odbiór i zagospodarowanie odpadów Pleszew zapłaci firmie 4,3 mln zł, zgodnie z przetargiem. Te pieniądze musi odzyskać z „podatku śmieciowego’’ zebranego od mieszkańców.

Nieuczciwi pośrednicy psują opinię całej branży

Danuta Gąsiorowska  |  26.06.2013
Dobry pośrednik to osoba z odpowiednim przygotowaniem zawodowym, doświadczeniem i wiedzą. Sprawdźmy, czy wybrany przez nas pośrednik posiada licencję zawodową.

Nie ma kar za brak deklaracji

Danuta Gąsiorowska  |  26.06.2013  |  1
Ustawa śmieciowa nie przewiduje kar za niezłożenie w gminie deklaracji przez właściciela nieruchomości.

Start deregulacji drugiej transzy zawodów

Danuta Gąsiorowska  |  25.06.2013
Przyjety przez Radę Ministrów projekt ustawy o ułatwieniu dostępu do zawodów obejmuje 91 zawodów z branży finansowej i technicznej, w tym budowlanej – architektów, urbanistów, inżynierów budownictwa.

Mandaty od gminnych strażników za odpady

Danuta Gąsiorowska  |  24.06.2013
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowił przywrócić uprawnienia strażników gminnych do nakładania mandatów, które utracili po wejściu w życie ustawy o odpadach w 2012 r.

Kłopoty handlowców i przedsiębiorców z rewolucją śmieciową

Danuta Gąsiorowska  |  24.06.2013
Nowe przepisy śmieciowe tworzą szereg problemów praktycznych związanych z zawieraniem umów z gminami, warunkami ustalania opłat i odpowiedzialności za odbiór odpadów komunalnych.

Uwolnione nieruchomościowe profesje

Danuta Gąsiorowska  |  23.06.2013  |  1
Dla bezpieczeństwa wykonywania zawodów zarządcy i pośrednika, Sejm postanowił uchwalić dla tej grupy zawodowej obowiązek zawierania umow z klientami w formie pisemnej oraz wykypienia polisy OC.

„Mały trójpak energetyczny" uchwalony

Danuta Gąsiorowska  |  23.06.2013  |  1
Uchwalony mały trójpak energetyczny odpowiada na żądania Komisji Europejskiej w sprawie liberalizacji przepisów prawa energetycznego i gazowego.
Strona: 7 z 14
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Wybrane dla Ciebie


Wszystko o ogrzewaniu osiedla gazem LPG »

Ogrzewanie osiedlaPlanujesz zmianę ogrzewania, ale nie masz dostępu do gazu ziemnego lub ciepła systemowego?Czytam więcej »


Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej naprawy rur »

Ogrzewanie osiedlaJak łatwo i bezinwazyjnie przeprowadzić remont przy pomocy rewolucyjnej technologii?Czytam więcej »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19462|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16601|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11869|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl