CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 141 - 160 z 266
«    5  6  7  8  9  10  11    »

Jak oceniamy ustawę śmieciową?

Danuta Gąsiorowska  |  22.06.2013
Według badania CBOS, rozwiązania ustawy śmieciowej (m.in. przetargi na wybór firm odbierających śmieci, sortowanie odpadów) bardzo dobrze ocenia 21 proc. badanych; raczej dobrze – 47 proc.

Jak pogodzić zsypy w wieżowcach z segregacją śmieci?

Danuta Gąsiorowska  |  22.06.2013  |  2
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe muszą wybrać: wyższe opłaty za śmieci albo zamknięcie zsypów na klatkach schodowych wieżowców.

Program „MDM" już w Sejmie

Danuta Gąsiorowska  |  20.06.2013
Program „Mieszkanie dla Młodych" pomoże ok. 120 tys. młodych ludzi otrzymać wsparcie rządu na zakup pierwszego mieszkania.

Gminy muszą zapewnić kontenery na odpady

Danuta Gąsiorowska  |  20.06.2013
Jeśli firmy odbierające odpady zabierają mieszkańcom pojemniki, samorządy zobowiązane są do zapewnienia zastępczych kontenerów.

Podeszły wiek nie może oznaczać niższej opłaty śmieciowej

Danuta Gąsiorowska  |  20.06.2013
Zróżnicowanie wysokości stawki opłaty śmieciowej, uwzględniającej podeszły wiek mieszkańca, narusza art. 6j ust. 2a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Spółdzielnie mieszkaniowe powinny wypełniać śmieciowe deklaracje

Danuta Gąsiorowska  |  20.06.2013
Zarząd wykonywany przez spółdzielnię mieszkaniową jest zarządem tożsamym z zarządem nieruchomością wspólną, w rozumieniu przepisów ustawy o własności lokali.

Ministerstwo Środowiska nie wyklucza zmian w prawie śmieciowym

Danuta Gąsiorowska  |  19.06.2013
Brak zapisu o obowiązku wprowadzania przetargów mógł doprowadzić do tego, że część gmin doprowadzi do skomunalizowania usług.

Latem za śmieci niektórzy mogą zapłacić dwa razy

Danuta Gąsiorowska  |  19.06.2013
Nie wszędzie nowy system śmieciowy będzie od 1 lipca działał bez zarzutów. Wszystko zależy od tego, czy gmina zdążyła z jego organizacją, czy nie.

Śmieciowy przetarg w Krakowie rozstrzygnięty

Danuta Gąsiorowska  |  19.06.2013
Zapowiadało sie, że Kraków nie zdąży z rozstrzygnięciem przetargu przed 1 lipca. Teraz wejście systemu uzależnione jest od odwołań konkurentów.

Gminy powinny mieć rezerwę na płacenie za oszustów

Danuta Gąsiorowska  |  18.06.2013
Wiceminister Gawłowski przyznaje, że tworząc ustawę śmieciową, zakładano, że będzie to samofinansujący się system. Rzeczywistość pokazuje, że tak nie musi być.

Unia dofinansuje budowę białostockiej spalarni

Danuta Gąsiorowska  |  18.06.2013
Wiele gmin w kraju może mieć kłopoty z odpadami, bo w Polsce nie ma wystarczająco dużo instalacji do ich przetwarzania. Takiego problemu nie będzie jednak w Białymstoku, bo tu w 2015 r. powstanie...

Apel ornitologów do warszawiaków. Szukają miejsc lęgowych ptaków

Danuta Gąsiorowska  |  17.06.2013
Ocieplanie budynków jest dla wielu gatunków ptaków sporym zagrożeniem, gdyż powoduje utratę siedlisk lęgowych, a nawet zniszczenie lęgów. Remonty elewacji są np. trudne dla wróbli, które wychowują...

W Piekarach Śląskich nie ma i nie będzie przetargu. Będzie kara?

Danuta Gąsiorowska  |  17.06.2013  |  1
Jeśli nie zostanie ogłoszony przetarg, to gmina działa niezgodnie z ustawą śmieciową.

Sklepy elektroniczne muszą przyjmować zużyty sprzęt

Danuta Gąsiorowska  |  17.06.2013
Sklepy handlujące elektroniką przekazują przyjęty zużyty sprzęt odpłatnie organizacjom odzysku.

Większość gmin zorganizowała przetargi śmieciowe

Danuta Gąsiorowska  |  17.06.2013
Tam, gdzie gminy nie podjęły odpowiednich uchwał dotyczących nowych zasad gospodarowania odpadami, wojewodowie wprowadzają zarządzenia zastępcze.

Znikające pojemniki, śmieci za płotem

Danuta Gąsiorowska  |  16.06.2013
Firmy wywożące odpady komunalne, od początku czerwca zabierają śmieci, ale także pojemniki – nie uprzedzając mieszkańców korzystających z ich usług.

Nadzór budowlany pod lupą NIK

Danuta Gąsiorowska  |  16.06.2013  |  4
Skuteczność i jakość prowadzonych przez nadzór budowlany kontroli często pozostawia wiele do życzenia.

Znowelizowane materiały budowlane

Danuta Gąsiorowska  |  15.06.2013  |  1
Każdy wyrób budowlany wprowadzany na rynek krajów Unii Eoropejskiej od 1 lipca będzie musiał posiadać informację o jego właściwościach uzytkowych, oraz o tym gdzie i jak może być stosowany.

Praktyki wodociągów napiętnowane

Danuta Gąsiorowska  |  13.06.2013
Od początku roku UOKiK wydał 23 decyzje dotyczące przedsiębiostw wodno-kanalizacyjnych. Obecnie trwają 34 kolejne postępowania oraz 40 wyjaśniających.

Mazowieckie gminy – stan śmieciowej gotowości przed 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  13.06.2013
Mazowszu wszystkie gminy podjęły uchwały, które pozwolą na wdrożenie nowego systemu gospodarowania odpadami i wojewoda nie musiał regulować tych kwestii zarządzeniami nadzorczymi.
Strona: 8 z 14
«    5  6  7  8  9  10  11    »

Wybrane dla Ciebie


Kurs - Aktualne zasady prowadzenia rachunkowości przez wspólnotę mieszkaniową »

Kurs księgowości dla wspólnot mieszkaniowychW większości przypadków w księgowości prowadzonej przez wspólnotę mieszkaniowej pojawiają się błędy. Wynika to przede wszystkim z nieznajomości elementarnych zasad rozliczania przychodów i rozchodów wspólnoty. Nieprawidłowa ewidencja księgowa może doprowadzić... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak zapewnić zdrowy mikroklimat w budynku?»

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Fotowoltaika na dachu budynku - zobacz, gdzie uzyskać dotacje »

Fotowoltaika na dachuInstalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu nieruchomości pozyskuje energię z promieniowania słonecznego, a następnie zamienia ją w energię elektryczną. Wytworzony w panelach... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC wilgoć w ścianach
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

W Szwajcarii na początku lat 80. XX w., w trakcie prac badawczych nad wpływem atmosfery zawilgoconych pomieszczeń na zdrowie ludzi, zauważono, że zastosowanie określonych fal elektromagnetycznych może być użyteczne... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Nowe podejście do modernizacji budynków wielorodzinnych»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Rosnące koszty prac i materiałów budowalnych istotnie wpływają na decyzje co do planowanych modernizacji energetycznych budynków wielorodzinnych. Z drugiej strony lokatorzy... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19689|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16964|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12038|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl