CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 161 - 180 z 266
«    6  7  8  9  10  11  12    »

Gorąca sesja Rady Warszawy – niższe opłaty za śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  13.06.2013
Nowy system pomostowy, czyli system gospodarowania odpadami w Warszawie, będzie trwał w stolicy od 1 lipca do 31 stycznia 2014 r.

Wrocławski bunt zarządców

Danuta Gąsiorowska  |  12.06.2013  |  6
Deklaracja o wysokości opłaty za odbiór śmieci musi być złożona do gminy w imieniu wszystkich mieszkańców danej spółdzielni albo wspólnoty przez jej zarządcę – uważa Ministerstwo Środowiska.

Sopot zrezygnował z przetargu. Będzie kara?

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
Sopot się wyłamał i nie zorganizowal przetargów na śmieci, mimo że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie do nich zobowiązuje. Minister środowiska grozi karą.

Od 1 lipca prąd będzie tańszy, choć niewiele

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
W drugim półroczu tego roku, konsumenci energii elektrycznej w gospodarstwach domowych będą z niej kozystali przez pół roku po niższych cenach. Ale nie będzie to duża obniżka.

Częstochowa zawiadamia prokuraturę

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
Częstochowa nie jest jedynym miastem, w którym przedsiębiorstwa wywożące odpady zabierają pojemniki jeszcze przed zakończeniem umów, zostawiając bezradnych mieszkańców bez możliwości wyrzucania śmieci.

Warszawa – nowa organizacja wywozu śmieci od 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
12 czerwca Rada Warszawy podejmie nowe uchwały, m.in. dotyczące obniżenia opłat za wywóz komunalnych śmieci. Przepisy będą obowiązywały do czasu rozstrzygnięcia poprawionego przetargu.

100 tysięcy samospłacających się domów

Danuta Gąsiorowska  |  10.06.2013  |  1
Program BOŚ zakłada wybudowanie w ciągu 5 lat 100 tys. domów jednorodzinnych.

Ekspert: Za odbiór śmieci powinna zapłacić Warszawa, a nie jej mieszkańcy

Danuta Gąsiorowska  |  10.06.2013
W ocenie ekspertki, ze względu na szczególne regulacje ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Warszawa nie może też zastosować trybu zamówienia z wolnej ręki.

Firmy już zabierają pojemniki na odpady

Danuta Gąsiorowska  |  09.06.2013
Częstochowa grozi pozwem zbiorowym przeciwko firmie dotychczas wywożącej śmieci. Już na początku miesiąca zabrała swoje pojemniki, zostawiając bezradnych klientów bez możliwości pozbywania się odpadów.

Mapa śmieciowych przetargów w miastach

Danuta Gąsiorowska  |  09.06.2013
Wszystkie przetargi na wybór firmy wywożącej śmieci powinny być zakończone do 1 lipca, ale życie kreśli inne scenariusze.

Właściciele muszą sprzątać swoją posesję

Danuta Gąsiorowska  |  09.06.2013
Każdy właściciel posesji, działki, pola, drogi czy lasu ma obowiazek, zgodnie z ustawą śmieciową, utrzymywać na nich porządek i czystość.

Deweloperzy: Warunki NFOŚiGW zbyt kosztowne

Danuta Gąsiorowska  |  08.06.2013
Według oceny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, program NFOŚiGW jest nieopłacalny zarówno z punktu widzenia klientów, jak i deweloperów.

Gminy nie zbierają elektrośmieci

Danuta Gąsiorowska  |  07.06.2013
Resort środowiska przygotowuje nowelizację ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która ma dostosować polskie prawo do unijnego.

Zręby śmieciowej protezy w Warszawie

Danuta Gąsiorowska  |  07.06.2013
Prezydent stolicy uspokaja warzszawiaków, że miasto nie utonie w śmieciach. Dotychczasowe firmy przewozowe otrzymały poropozycję przedłużenia umowy w okresie przejściowym, do końca 2013 r.

Lepiej zapobiegać niż naprawiać - o ubezpieczeniu majątkowym wspólnoty mieszkaniowej

Danuta Gąsiorowska  |  07.06.2013
Artykuł przedstawia zagadnienia związane z ubezpieczeniem majątkowym wspólnoty mieszkaniowej. Autorka przekonuje, że zapobieganie stratom jest znacznie tańsze niż naprawa, dlatego warto by wspólnoty...

Co i gdzie – jak wyrzucać komunalne śmieci?

Danuta Gąsiorowska  |  06.06.2013
Ministerstwo Środowiska uważa, że gminy powinny się starać, aby zbierane odpady komunalne były dobrej jakości, ale przy tym nie obciążały zbytnio mieszkańców. Podaje przykłady, np. opakowania...

Samorządom grożą kary za nierozstrzygnięty przetarg na śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  06.06.2013
Od 1 lipca rozpoczną się kontrole samorządów pprzeprowadzane przez inspektorów ochrony środowiska. Sprawdzane będą m.in.nierozstrzygnięte przetargi na wywóz odpadów komunalnych.

Warszawskie trzęsienie śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  06.06.2013  |  1
Samorządy są odpowiedzialne za gospodarkę odpadami komunalnymi. Ministerstwo Środowiska może zaś pomóc „na poziomie eksperckim".

Gminni prymusi – już gotowi do nowego śmieciowego systemu

Danuta Gąsiorowska  |  05.06.2013
Gminy miały 18 miesiecy na przygotowanie i wdrożenie nowego systemu gospodarowania odpadami. Większość jest mocno spóźniona i prawdopodobnie nie będzie gotowa na 1 lipca. Ale są i takie, które już od...

Gaz ziemny nie zdrożeje dla gospodarstw domowych

Danuta Gąsiorowska  |  04.06.2013  |  1
Resort finansów szykuje podatkowe niespodzianki.
Strona: 9 z 14
«    6  7  8  9  10  11  12    »

Wybrane dla Ciebie


Gdzie można kupić niedrogie detektory gazu »

Uwaga na gaz w garażachGaraże i parkingi są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak pozbyć się wilgoci, pleśni i grzybów z mieszkania?

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Kocio jaki wybraćW blisko połowie gospodarstw domowych w Polsce do ogrzewania wykorzystuje się kotły na paliwa stałe. Wynika to ze względów ekonomicznych i technicznych, dostępności paliw... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak wyeliminować błędy w działaniu zaworów i głowic?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC zawory i głowice
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

instalacja grzewcza również „przeżywa” stany chorobowe, które bez właściwego diagnozowania nie będą możliwe do usunięcia. W konsekwencji praca systemu jest... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Zapewnij sobie ciepłą wodę do woli»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Masz problem z wentylacją pomieszczeń? Zobacz to rozwiązanie?

Wentylacja pomieszczeńKuchnia to miejsce szczególne -  to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego pragniesz spokoju. Teraz już możesz przygotować posiłki lub... Chcę zobaczyć »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19717|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 17010|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12058|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl