CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Danuta Gąsiorowska

Artykuły autora

> 161 - 180 z 266
«    6  7  8  9  10  11  12    »

Gorąca sesja Rady Warszawy – niższe opłaty za śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  13.06.2013
Nowy system pomostowy, czyli system gospodarowania odpadami w Warszawie, będzie trwał w stolicy od 1 lipca do 31 stycznia 2014 r.

Wrocławski bunt zarządców

Danuta Gąsiorowska  |  12.06.2013  |  6
Deklaracja o wysokości opłaty za odbiór śmieci musi być złożona do gminy w imieniu wszystkich mieszkańców danej spółdzielni albo wspólnoty przez jej zarządcę – uważa Ministerstwo Środowiska.

Sopot zrezygnował z przetargu. Będzie kara?

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
Sopot się wyłamał i nie zorganizowal przetargów na śmieci, mimo że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie do nich zobowiązuje. Minister środowiska grozi karą.

Od 1 lipca prąd będzie tańszy, choć niewiele

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
W drugim półroczu tego roku, konsumenci energii elektrycznej w gospodarstwach domowych będą z niej kozystali przez pół roku po niższych cenach. Ale nie będzie to duża obniżka.

Częstochowa zawiadamia prokuraturę

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
Częstochowa nie jest jedynym miastem, w którym przedsiębiorstwa wywożące odpady zabierają pojemniki jeszcze przed zakończeniem umów, zostawiając bezradnych mieszkańców bez możliwości wyrzucania śmieci.

Warszawa – nowa organizacja wywozu śmieci od 1 lipca

Danuta Gąsiorowska  |  11.06.2013
12 czerwca Rada Warszawy podejmie nowe uchwały, m.in. dotyczące obniżenia opłat za wywóz komunalnych śmieci. Przepisy będą obowiązywały do czasu rozstrzygnięcia poprawionego przetargu.

100 tysięcy samospłacających się domów

Danuta Gąsiorowska  |  10.06.2013  |  1
Program BOŚ zakłada wybudowanie w ciągu 5 lat 100 tys. domów jednorodzinnych.

Ekspert: Za odbiór śmieci powinna zapłacić Warszawa, a nie jej mieszkańcy

Danuta Gąsiorowska  |  10.06.2013
W ocenie ekspertki, ze względu na szczególne regulacje ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Warszawa nie może też zastosować trybu zamówienia z wolnej ręki.

Firmy już zabierają pojemniki na odpady

Danuta Gąsiorowska  |  09.06.2013
Częstochowa grozi pozwem zbiorowym przeciwko firmie dotychczas wywożącej śmieci. Już na początku miesiąca zabrała swoje pojemniki, zostawiając bezradnych klientów bez możliwości pozbywania się odpadów.

Mapa śmieciowych przetargów w miastach

Danuta Gąsiorowska  |  09.06.2013
Wszystkie przetargi na wybór firmy wywożącej śmieci powinny być zakończone do 1 lipca, ale życie kreśli inne scenariusze.

Właściciele muszą sprzątać swoją posesję

Danuta Gąsiorowska  |  09.06.2013
Każdy właściciel posesji, działki, pola, drogi czy lasu ma obowiazek, zgodnie z ustawą śmieciową, utrzymywać na nich porządek i czystość.

Deweloperzy: Warunki NFOŚiGW zbyt kosztowne

Danuta Gąsiorowska  |  08.06.2013
Według oceny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, program NFOŚiGW jest nieopłacalny zarówno z punktu widzenia klientów, jak i deweloperów.

Gminy nie zbierają elektrośmieci

Danuta Gąsiorowska  |  07.06.2013
Resort środowiska przygotowuje nowelizację ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która ma dostosować polskie prawo do unijnego.

Zręby śmieciowej protezy w Warszawie

Danuta Gąsiorowska  |  07.06.2013
Prezydent stolicy uspokaja warzszawiaków, że miasto nie utonie w śmieciach. Dotychczasowe firmy przewozowe otrzymały poropozycję przedłużenia umowy w okresie przejściowym, do końca 2013 r.

Lepiej zapobiegać niż naprawiać - o ubezpieczeniu majątkowym wspólnoty mieszkaniowej

Danuta Gąsiorowska  |  07.06.2013
Artykuł przedstawia zagadnienia związane z ubezpieczeniem majątkowym wspólnoty mieszkaniowej. Autorka przekonuje, że zapobieganie stratom jest znacznie tańsze niż naprawa, dlatego warto by wspólnoty...

Co i gdzie – jak wyrzucać komunalne śmieci?

Danuta Gąsiorowska  |  06.06.2013
Ministerstwo Środowiska uważa, że gminy powinny się starać, aby zbierane odpady komunalne były dobrej jakości, ale przy tym nie obciążały zbytnio mieszkańców. Podaje przykłady, np. opakowania...

Samorządom grożą kary za nierozstrzygnięty przetarg na śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  06.06.2013
Od 1 lipca rozpoczną się kontrole samorządów pprzeprowadzane przez inspektorów ochrony środowiska. Sprawdzane będą m.in.nierozstrzygnięte przetargi na wywóz odpadów komunalnych.

Warszawskie trzęsienie śmieci

Danuta Gąsiorowska  |  06.06.2013  |  1
Samorządy są odpowiedzialne za gospodarkę odpadami komunalnymi. Ministerstwo Środowiska może zaś pomóc „na poziomie eksperckim".

Gminni prymusi – już gotowi do nowego śmieciowego systemu

Danuta Gąsiorowska  |  05.06.2013
Gminy miały 18 miesiecy na przygotowanie i wdrożenie nowego systemu gospodarowania odpadami. Większość jest mocno spóźniona i prawdopodobnie nie będzie gotowa na 1 lipca. Ale są i takie, które już od...

Gaz ziemny nie zdrożeje dla gospodarstw domowych

Danuta Gąsiorowska  |  04.06.2013  |  1
Resort finansów szykuje podatkowe niespodzianki.
Strona: 9 z 14
«    6  7  8  9  10  11  12    »

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17991|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11268|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10840|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl