Redakcja

Artykuły autora

> 781 - 800 z 829
«    36  37  38  39  40  41  42    »

MŚ opublikowało listę opakowań

Redakcja  |  07.11.2013  |  1
Ministerstwo Środowiska opublikowało przykłady wyrobów, które uznaje się lub nie uznaje za opakowania.

Nowa wersja systemu certyfikacji budynków LEED

Redakcja  |  07.11.2013  |  1
Amerykańskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (USGBC) wprowadziło nowelizację w systemie ekologicznej certyfikacji budynków LEED – nowe kryterium dotyczące akustyki wnętrz poprawi komfort pracy w...

Rynek biurowy w Europie

Redakcja  |  07.11.2013
Trwa ożywienie na europejskim rynku biurowym. Warszawa notuje dobre wyniki zarówno w obszarze popytu, jak i aktywności budowlanej.

Urządzenia na wynajem usprawniają proces modernizacji

Redakcja  |  06.11.2013
Modernizacja energetyczna istniejących budynków stanowi doskonałą okazję nie tylko do poprawy efektywności energetycznej budynku, ale również do poczynienia oszczędności w zakresie kosztów energii i...

UNIQA doceniona przez brokerów

Redakcja  |  06.11.2013
Brokerzy uznali firmę UNIQA za firmę ubezpieczeniową, z którą najlepiej się współpracuje – wynika ostatniego raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

Kto odpowiada za balkon przylegający do mieszkania?

Redakcja  |  06.11.2013  |  1
We wspólnocie mieszkaniowej rozróżniamy nieruchomość wspólną i lokale prywatne. Kto odpowiada za balkon przyległy do prywatnego lokalu, a jednocześnie stanowiący integralną część konstrukcji...

Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi podpisana przez Prezydenta

Redakcja  |  05.11.2013  |  2
31 października Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi znaną jako program „Mieszkanie dla Młodych".

Schindler wprowadza nowe produkty

Redakcja  |  05.11.2013
Firma Schindler zaplanowała na 2013 r. wprowadzenie na rynek nowoczesnego modelu dźwigu 5500, nowa odsłona dźwigu 3300 oraz premierę energooszczędnej windy solarnej. Niebawem ruszy też budowa nowej...

Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa?

Redakcja  |  05.11.2013
Pełne wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej oznaczałoby dla unijnej gospodarki wymierne korzyści – wzrost PKB o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy. Unijna strategia w tym zakresie już...

Warszawski przetarg śmieciowy zgłoszony do CBA

Redakcja  |  04.11.2013  |  1
Firma Remondis, która przegrała przetarg na odbiór śmieci w Warszawie, złożyła w CBA zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości przy przetargu.

Renta dożywotnia a odwrócony kredyt hipoteczny – różnice

Redakcja  |  31.10.2013
Obecnie trwają prace legislacyjne nad uregulowaniem zasad oferowania świadczeń dożywotnich w zamian za nieruchomości. Przedstawiamy zasadnicze różnice między rentą dożywotnią a odwróconym kredytem...

Dobre wyniki deweloperów

Redakcja  |  31.10.2013  |  1
Według statystyk ośmiu czołowych deweloperów mieszkaniowych notowanych na GPW ma coraz lepsze wyniki sprzedaży.

Opłaty za śmieci na okrągło

Redakcja  |  30.10.2013  |  1
Zaokrąglać czy nie? Ministerstwo Finansów przedstawiło Krajowej Radzie RIO swoje stanowisko w sprawie zaokrąglania opłat za śmieci.

Kary dla gmin za brak przetargów na odbiór śmieci

Redakcja  |  29.10.2013
Inspekcja Ochrony Środowiska nałożyła kary finansowe na 17 gmin, które do tej pory nie przeprowadziły przetargów na odbiór śmieci – po 50 tys. zł.

Ustawa śmieciowa do kontroli

Redakcja  |  29.10.2013
Pierwsze kontrole, trzy miesiące po wejściu w życie ustawy śmieciowej, pokazują, że nowy system nie wszędzie funkcjonuje prawidłowo. Mieszkańcy skarżą się na nieterminowy wywóz śmieci, wysokość...

Rusza budowa ekospalarni w Krakowie

Redakcja  |  28.10.2013
Krakowski Holding Komunalny rozpoczyna budowę nowej spalarni odpadów komunalnych w Krakowie. Inwestycja, o wartości blisko 800 mln zł, uzyskała dofinansowanie z UE.

Rynek nieruchomości w Europie

Redakcja  |  25.10.2013
Czy ceny mieszkań w europejskich krajach rosną czy spadają? W których z nich zmiany są najbardziej dynamiczne? Widać to w ostatnim raporcie Eurostatu.

Jesteśmy ostrożni w zaciąganiu kredytów

Redakcja  |  25.10.2013
Polacy są coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu kredytu – wynika z analiz Biura Informacji Kredytowej. Dlatego m.in. spada liczba udzielanych kredytów, zwłaszcza kredytów...

Większa sprzedaż mieszkań w trzecim kwartale

Redakcja  |  24.10.2013
W trzecim kwartale wzrosła sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym, i to pomimo wakacji. Jakie regulacje i czynniki miały na to wpływ?

Gminy mają problem z wdrożeniem ustawy śmieciowej

Redakcja  |  24.10.2013
66 samorządów na blisko 2,5 tys. gmin w Polsce ma problemy z wdrożeniem ustawy śmieciowej.
Strona: 40 z 42
«    36  37  38  39  40  41  42    »

Wybrane dla Ciebie


Dowiedz się, co należy zrobić aby nie dopuścić do strat ciepła w budynkach »

Jak wykorzystać wodę deszczową.

Nowa generacja kamer termowizyjnych to wyższa czułość termiczna (...) czytaj dalej »Jak wykorzystać wodę deszczową »

Jak wykorzystać wodę deszczową.

Podlewanie ogrodu lub mycie miejsc takich jak taras czy ścieżki ogrodowe z użyciem wody deszczowej jest niedrogie i przyjazne (...) czytaj dalej »


Pobierz program, który wystawi charakterystykę świadectwa energetycznego » Jaki sterownik umożliwi bezpłatne otwieranie bram dla ponad 2000 użytkowników »
Wady i błędy budowlane w nieruchomościach? Jak otworzyć bramę telefonem »
Wystawi świadectwo charakterystyki energetycznej także dla lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej(...) czytaj dalej » Wszechobecny telefon komórkowy realizuje wiele funkcjonalności w naszym życiu. Teraz możesz go użyć jako bezpłatnego pilota do (...) czytaj »

Dlaczego powinieneś wykonać przegląd zestawów hydroforowych?

Zapewnij mieszkańcom ciągłość w dostawie wody, a sobie spokojny weekend bez telefonów o awarii od rozżalonych mieszkańców (...) czytaj dalej»


Jak i czym osuszać mury » Jak obniżyć koszty odczytu wody »
Uważaj na zakup mieszkania z rynku wtórnego nawiewniki okienne - skuteczna wentylacja w domu

Jest kilka sposobów zwalczania wilgoci. Metoda osuszania zawilgoconych murów musi uwzględniać ich grubość rodzaj materiału, z którego powstały (...) czytaj dalej »

Jak wiele może się jeszcze zmienić w zakresie monitorowania i zarządzania pracą instalacji oraz obróbki danych, tak na poziomie administratora budynków, jak dostawcy mediów (...) czytaj dalej »

Jakie warunki musisz spełnić, by zamontować platformę schodową u siebie w bloku?

Dobierz odpowiedni rodzaj platformy schodowej

  Jakie czynności wiążą się z zakupem, montażem i eksploatacją takiego urządzenia? Wszystkie te informacje szczegółowo opisujemy w artykule (...) czytaj dalej»


 

Ranking najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami » Zadbaj o bezpieczeństwo techniczne nieruchomości »
Jaka izolacja przeciwwodna budynku? Zadbaj o bezpieczeństwo techniczne nieruchomości
Sprawdź ranking najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami. czytaj dalej » Obsługa i regularna kontrola, przeglądy i próby technicznych urządzeń i budynków to tylko niektóre rzeczy, o których trzeba (...) czytaj dalej »

Jak dobrać oprawy oświetleniowe LED?
Dodatkowe korzyści dla prenumeratorów Administratora »
Prenumerata promocja administrator
O tym, że energooszczędne oświetlenie LED-owe w budynkach i na ulicach pozwala na duże oszczędności finansowe (...) czytaj dalej » Prenumerata to także dostęp do treści portalu oraz atrakcyjne zniżki na szkolenia organizowane przez redakcję Administratora czytaj dalej »

 


 Pokonujemy bariery architektoniczne zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i w budynkach prywatnych (...)

Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

5/2017

Aktualny numer:

Administrator 5/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Zarządcą lub pośrednikiem wyłącznie przedsiębiorca
  • - Echa wspólnotowych zebrań
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 13258|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl