Redakcja

Artykuły autora

> 1361 - 1380 z 1434
«    66  67  68  69  70  71  72    »

Maciej Grabowski ministrem środowiska

Redakcja  |  21.11.2013
Maciej H. Grabowski 27 listopada otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację na stanowisko Ministra Środowiska.

Warszawski ratusz zawarł umowy na odbiór śmieci

Redakcja  |  21.11.2013
Warszawski ratusz podpisał pierwsze umowy z firmami, które będą odbierać śmieci od warszawiaków od lutego 2014 r. Umowy dotyczą ośmiu z osiemnastu dzielnic miasta.

Wierzyciel kontra dłużnik

Redakcja  |  20.11.2013  |  1
Przedsiębiorcy domagają się więcej informacji o dłużnikach. To najszybszy sposób na ograniczenie zaległości płatniczych w firmach i w całej gospodarce. Ministerstwo Gospodarki zachęca do dyskusji o...

Długi czas sprzedaży mieszkań w Warszawie

Redakcja  |  20.11.2013
Jesienią na stołecznym rynku zawiera się dużo transakcji mieszkaniowych. Zwiększony ruch wynika ze zmian w kredytowaniu nieruchomości (wymagany wkład własny od początku 2014 r.) i zwiększonej...

100 mld euro dla Polski

Redakcja  |  20.11.2013
Parlament Europejski przyjął nowy budżet UE na okres 2014–2020. Polska jest jego największym beneficjentem. W ciągu siedmiu lat powinniśmy otrzymać ponad 100 mld euro.

Już wkrótce wzrosną ceny nowych mieszkań?

Redakcja  |  19.11.2013  |  3
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce ceny nowych mieszkań od deweloperów zaczną rosnąć.

Co wynika z raportu WORLD ENERGY OUTLOOK 2013?

Helena Śpiewak, Redakcja  |  19.11.2013
14 listopada w Warszawie, w Ministerstwie Gospodarki odbył się Power Ring 2013 – konferencja pt. „Wpływ jednolitego europejskiego rynku energii na gospodarkę niskoemisyjną Europy” towarzysząca...

Forum Polskiej Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego

Redakcja  |  18.11.2013
14 listopada w Zielonce odbyły się obrady Forum Polskiej Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego. Uczestniczył w nich podsekretarz stanu Piotr Styczeń.

Konsultacje społeczne i międzyresortowe projektu ustawy o OZE

Redakcja  |  15.11.2013
Ministerstwo Gospodarki przekazało projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

Zabytkowe budynki na Copernicus Square

Redakcja  |  15.11.2013
Zabytkowe budynki Elektrowni Powiśle zostaną poddane rewitalizacji w ramach projektu Copernicus Square.

Ceny mieszkań w Warszawie i okolicach

Redakcja  |  15.11.2013  |  5
Serwis Domiporta przygotował zestawienie cen mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego położonych na terenie Warszawy i w jej okolicach.

Nadchodzą lepsze czasy dla branży ociepleń

Redakcja  |  15.11.2013  |  2
Producenci systemów ociepleń przewidują poprawę sytuacji w branży ociepleń w ciągu najbliższych dwóch lat – wynika z piątej fali badania TNS Polska „Rynek ociepleń ścian zewnętrznych w Polsce”.

Ożywienie na rynku mieszkaniowym – raport

Redakcja  |  14.11.2013  |  1
Trwa ożywienie na rynku mieszkań. Do końca roku kredytobiorcy mają możliwość otrzymania kredytu na 100% wartości nieruchomości.

Nieuczciwe opłaty za śmieci

Redakcja  |  14.11.2013
UOKiK ukarał spółkę Altvater z Piły za informowanie o podwyżce opłat za śmieci dopiero po jej wprowadzeniu. Kara za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów to prawie 200 tys. zł.

Spółdzielnie nie chcą zmian w prawie

Redakcja  |  13.11.2013  |  3
Władze spółdzielni mieszkaniowych zebrały w całym kraju 41 tysięcy podpisów i zawiozły do Sejmu – informuje „Dziennik Zachodni”.

NFOŚiGW chce wydać 6 mld zł na projekty środowiskowe

Redakcja  |  12.11.2013  |  1
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2014 r. chce wydać ponad 6 mld zł na projekty związane m.in. z promocją alternatywnych źródeł energii, efektywnością energetyczną czy...

MdM w Dzienniku Ustaw

Redakcja  |  12.11.2013
8 listopada w Dzienniku Ustaw opublikowano Ustawę z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi znana jako program „Mieszkanie dla Młodych".

Gdzie będą tafiać wpływy ze składowania odpadów?

Redakcja  |  12.11.2013  |  1
Wpływy z tytułu opłat za składowanie odpadów na składowiskach należących do związków międzygminnych będą trafiały także do gmin – w piątek Sejm znowelizował Prawo ochrony środowiska....

Pierwszy w Polsce system podziemnego składowania odpadów

Redakcja  |  12.11.2013  |  1
W Stalowej Woli zostanie uruchomiony system podziemnego składowania odpadów – pierwszy w Polsce projekt związany z modelem hydraulicznego przechowywania śmieci pochodzących z gospodarstw domowych.

Pułapki programu MdM

Redakcja  |  12.11.2013  |  1
Okazuje się, że poza pozytywnymi aspektami program „Mieszkanie dla Młodych" ma także ograniczenia. Nabywcy domów i lokali powinni je poznać przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu preferencyjnego kredytu.
Strona: 69 z 72
«    66  67  68  69  70  71  72    »

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć zanieczyszczenia z instalacji wodociągowej »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejZanieczyszczenia występujące w wodzie instalacyjnej, często o charakterze ferromagnetycznym mogą powodować następujące problemy: nieprawidłowe działanie automatycznych odpowietrzników... Czytam więcej »Urządzenia do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach - jak oszczędzić na cieple ?

W czym może pomóc izolacja stropów i sufitów piwnic oraz garaży
Dowiedz się, ile kosztuje izolacja stropów piwnic i garaży?

Ciepło i zawór ciepła Ocieplanie garażów i piwnic
Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną kwestią. Dlaczego? czytam dalej »

Odpowiednia izolacja stropów i sufitów piwnic oraz garaży pomoże zmniejszyć przede wszystkim zużycie ciepła. Jest również jedynym sposobem, by uporać się z zimną podłogą w pomieszczeniu nad piwnicą... Chcę wiedzieć, ile to kosztuje»Układy dystrybucji wody użytkowej i grzewczej »

Dystrybucja wodyMają za zadanie dostarczyć wodę i energię do budynków w sposób bezpieczny i optymalny. Ich jakość decyduje w dużej mierze o jakości całej instalacji (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Co zrobić, by nie wymieniać rur ?

Wymiana rur w budynkuKażdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama: kamień ... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Jak powstają awarie pomp i instalacji wodociągowych»
czyszcenie i renowacja elewacji Monitoring pomp i instalacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Udowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym przeglądom. Usterki są rozpoznawane odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze dojdzie do zakłócenia produkcji, dostaw ciepła lub wody i większych uszkodzeń... czytam dalej »

10 powodów, dlaczego warto ocieplić budynek stryopianem »

10powodów dla których warto ocieplić dom styropianemOcieplenie budynku to inwestycja, która dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Inwestycja z założenia ma przynosić korzyści... czytam więcej »


Jak bezinwazyjnie i skutecznie osuszyć mury budynku?
Jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom tam gdzie brak sieci ciepła systemowego i gazu ziemnego? »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Jest kilka sposobów zwalczania wilgoci. Metoda osuszania zawilgoconych murów musi m.in. uwzględniać ich grubość oraz rodzaj materiału, z którego powstały.... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Kiedy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Kotły do budynków mieszkalnych
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16160|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 9783|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl