CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Redakcja

Artykuły autora

> 1361 - 1380 z 1555
«    66  67  68  69  70  71  72    »

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Redakcja  |  19.02.2014  |  1
Jeśli chcemy kupić mieszkanie na kredyt, musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową, aby uzyskać od banku pożądaną kwotę.

Standardy wyceny RICS w dyrektywie UE

Redakcja  |  19.02.2014
Unia Europejska przyjęła dyrektywę, której celem jest stworzenie jednego rynku kredytów hipotecznych. Konsekwencją tej decyzji jest nałożony na państwa członkowskie obowiązek przyjęcia rzetelnych...

Rok 2013 w branży dźwigowej

Redakcja  |  19.02.2014
W 2013 r. w branży dźwigowej odnotowano wciąż wysoki wskaźnik instalacji nowych urządzeń, choć nieco niższy niż w ubiegłym roku. Zdaniem ekspertów mniejsza sprzedaż może mieć związek z kryzysem,...

Mieszkanie z licytacji komorniczej – czy warto?

Redakcja  |  18.02.2014  |  1
Licytacja komornicza pozwala taniej kupić mieszkanie, ale ma też wady. Czy jest to raczej okazja czy pułapka?

Zanim kupimy mieszkanie od dewelopera

Redakcja  |  18.02.2014
Decyzja o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego zapada często na etapie, kiedy nieruchomość jest w trakcie budowy. Warto więc sprawdzić historię dewelopera oraz inne jego inwestycje, a także zobaczyć...

Powstanie nowy bank hipoteczny?

Redakcja  |  17.02.2014
Spółka PKO BP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o pozwolenie na założenie nowego banku. PKO Bank Hipoteczny może zostać uruchomiony na przełomie 2014 i 2015 r.

Wypłacono pierwsze dofinansowanie w ramach MdM

Redakcja  |  14.02.2014
W województwie opolskim wypłacono pierwsze rządowe dofinansowanie w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Podatek dla zwolnionych z opłaty za windę?

Redakcja  |  13.02.2014
W myśl ustawy o własności lokali wszyscy lokatorzy ponoszą koszty utrzymania części wspólnych nieruchomości. Okazuje się jednak, że są w Polsce spółdzielnie, w których mieszkańcy parteru i I...

Styczeń na rynku mieszkaniowym – raport

Redakcja  |  13.02.2014  |  1
O tym, jaka jest aktualna sytuacja na rynku kredytowym oraz na wtórnym rynku mieszkaniowym dowiemy się z raportu opracowanego przez firmy Metrohouse, Expander oraz Szybko.pl.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014 – Złote Medale

Redakcja  |  12.02.2014  |  1
Przedstawiamy laureatów konkursu o Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014.

Złe praktyki Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Redakcja  |  11.02.2014
Sąd Apelacyjny potwierdził, że postanowienia zawarte w kodeksie dobrych praktyk Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) mogły przyczyniać się do niezgodnego z prawem postępowania przedsiębiorców.

Prezes UOKiK odwołana ze stanowiska

Redakcja  |  11.02.2014
10 lutego Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel został odwołana przez premiera Donalda Tuska ze stanowiska prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak poprawić nadzór gminy nad firmą odbierającą odpady?

Redakcja  |  10.02.2014
Wymóg stosowania wagi elektronicznej, rozdzielenie miejsc postoju pojazdów i magazynowania odpadów, a także wprowadzenie obowiązku kontrolowania bazy magazynowo-transportowej – takie propozycje zmian w...

Seniorzy na rynku mieszkaniowym

Redakcja  |  10.02.2014
Jeszcze 10 lat temu mobilność osób po 60. roku życia była niewielka. Dziś seniorzy coraz częściej decydują się na zmianę mieszkania na mniejsze, oddalone od centrum miasta. Często pomagają im w tym...

MF chce zwolnić dodatek energetyczny z podatku dochodowego

Redakcja  |  10.02.2014
Ministerstwo Finansów poinformowało, że pracuje nad projektem rozporządzenia, które zwolni osoby otrzymujące od państwa wsparcie na utrzymanie mieszkania od płacenia podatku od tzw. dodatku energetycznego.

Łódzkie mieszkania w programie MdM

Redakcja  |  07.02.2014
Limit cenowy mieszkań kwalifikujących się do kredytów jest o jedną czwartą wyższy od rynkowych cen – w tak korzystnej sytuacji są mieszkańcy Łodzi, którzy bez problemu mogą znaleźć i kupić...

Ustawa śmieciowa w Warszawie

Redakcja  |  07.02.2014
Jak Warszawianie oceniają sposób wprowadzania ustawy śmieciowej w swoim mieście? Co wynika z badania „Gospodarka odpadami w Warszawie. Opinie, oceny, oczekiwania”?

Nowelizacja ustawy śmieciowej już w czerwcu

Redakcja  |  06.02.2014
Według szefa sejmowej podkomisji ds. monitorowania gospodarki odpadami Tadeusza Arkita ustawa śmieciowa może być znowelizowana już w czerwcu.

Wdrażanie systemu doskonalenia kompetencji zawodowych zarządców nieruchomości

Redakcja  |  06.02.2014  |  1
Po długich i czasami trudnych rozmowach prezydenci trzech federacji reprezentujących w sumie 91% zrzeszonych stowarzyszeń zarządców nieruchomości (PFOZAiWN, PFSZN i PFZN) 9 stycznia br. podpisali ogólne...

Kto płaci za windę we wspólnocie?

Redakcja  |  05.02.2014
Czy lokatorzy mieszkający na parterze też muszą ponosić koszty za eksploatację windy?
Strona: 69 z 78
«    66  67  68  69  70  71  72    »

Wybrane dla Ciebie


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
5/2019

Aktualny numer:

Administrator 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Kiedy nieważna bonifikata?
  • - Sprawozdanie finansowe wspólnoty
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16634|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10292|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl