Redakcja

Artykuły autora

> 121 - 140 z 801
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Jak uregulować kwestię przetwarzania odpadów?

Redakcja  |  30.04.2015
Projekt rozporządzenia w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów jest zbyt szczegółowy. Istniejące instalacje nie spełniłyby nowych wymagań.

Posprzątajmy śmieci znad Wisły

Redakcja  |  29.04.2015
Miejskie służby zbierają nad Wisłą od 10 do 11 tys. m3 śmieci rocznie. Aby zachęcić warszawiaków do zachowania porządku nad rzeką, rusza kampania "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto".

Program społecznego budownictwa czynszowego wesprze rodziny

Redakcja  |  29.04.2015
Stały Komitet Rady Ministrów przyjął Program społecznego budownictwa czynszowego przygotowany w ramach nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

Zabrze wykupiło kolejną partię mieszkań pohutniczych

Redakcja  |  28.04.2015
Samorząd Zabrza wykupił od prywatnego właściciela kolejną partię tzw. mieszkań pohutniczych, które teraz będzie można odremontować. Sprawa mieszkań zakładowych ciągnie się już od kilkunastu lat.

W marcu najniższe w historii oprocentowanie kredytów

Redakcja  |  28.04.2015
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, zarówno ceny ofertowe jak i transakcyjne zanotowały nieznaczne, lecz dosyć zróżnicowane wahania cenowe. Natomiast kredyty mają najniższe...

Budownictwo spółdzielcze w kryzysie?

Redakcja  |  27.04.2015
W ubiegłym roku na każdą ze spółdzielni mieszkaniowych przypadał mniej więcej jeden wybudowany lokal. Wynik ten pokazuje aktualną sytuację budownictwa spółdzielczego.

Czy kredyt w euro się opłacił?

Redakcja  |  24.04.2015
Temat kursu franka szwajcarskiego zdominował ostatnio dyskusję o kredytach walutowych. Tymczasem krajowe banki udzieliły ponad 100 000 kredytów mieszkaniowych w euro. Nabywcy lokali, którzy wybrali tą...

II ogólnopolska manifestacja frankowiczów

Redakcja  |  24.04.2015
W sobotę 25 kwietnia w Warszawie odbędzie się II ogólnopolska manifestacja Stop Bankowemu Bezprawiu - protestować będą osoby spłacające kredyt we frankach.

Kolejne mieszkania na wynajem od państwa

Redakcja  |  21.04.2015
Już wkrótce dostępna będzie następna partia lokali w budynku postawionym dla Funduszu Mieszkań na Wynajem w Poznaniu, przy ulicy Saperskiej. Fundusz już prezentuje na swojej stronie 75 kolejnych lokali,...

Rekordowa transakcja na warszawskim rynku biurowym

Redakcja  |  21.04.2015
Ghelamco Poland podpisało rekordową w skali polskiego rynku umowę najmu na powierzchnie biurowe w kompleksie Warsaw Spire. Nowy najemca zajmie blisko 22 000 m2 w budynku A, tym samym poziom komercjalizacji...

Wzrost budownictwa biurowego w Polsce w 2015 r.

Redakcja  |  20.04.2015
Po spadkowych latach 2013-2014, w 2015 r. oczekiwany jest dwucyfrowy wzrost produkcji budowlano-montażowej w budownictwie biurowym. Wyniki inwestorów w zakresie liczby uzyskanych przez nich w 2014 r. pozwoleń...

GUS: Więcej pozwoleń na budowę i oddanych mieszkań

Redakcja  |  20.04.2015
W okresie trzech miesięcy 2015 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła też (wobec dużego wzrostu przed rokiem) liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Wzrosła natomiast...

Jakie lokale sprzedają deweloperzy?

Redakcja  |  17.04.2015
Narodowy Bank Polski niedawno uzupełnił swój kwartalny raport o nowe dane, które pokazują, jakie lokale najczęściej sprzedają deweloperzy. Na pięciu największych rynkach pierwotnych struktura...

Opłaty za odpady komunalne - ulgi dla rodzin wielodzietnych

Redakcja  |  17.04.2015
Jednym ze sposobów różnicowania stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest np. liczba mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Dzięki temu rozwiązaniu gminy mogą wspierać m.in....

Deweloperzy w trosce o środowisko

Redakcja  |  14.04.2015
Deweloperzy mają pomysł na rozwiązanie problemu nadmiernej wycinki drzew przeprowadzanej w ramach przygotowywania terenów pod inwestycje mieszkaniowe. Polski Związek Firm Deweloperskich w piśmie skierowanym...

Sektor energetyki - kierunki rozwoju

Redakcja  |  13.04.2015
Jakie wyzwania stoją przed sektorem energetyki?

Wyniki sprzedaży deweloperów mieszkaniowych w I kwartale 2015 r.

Redakcja  |  13.04.2015
Znamy już wyniki sprzedaży 9 giełdowych spółek - czołowych i najbardziej rozpoznawalnych deweloperów mieszkaniowych w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Dobry wynik programu MdM w marcu

Redakcja  |  08.04.2015
Łagodna zima przyniosła ożywienie na rynku - w marcu wartość dopłat przyznanych w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" była najwyższa w historii.

Rozwijają się lokalne rynki nieruchomości handlowych

Redakcja  |  08.04.2015
Eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL podsumowali sytuację na polskim rynku nieruchomości handlowych na koniec I kw. 2015 r. Rynek centrów handlowych urósł o 94 000 mkw. w I kw. 2015 r. Dominowały...

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w konsultacjach

Redakcja  |  07.04.2015
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przekazało do konsultacji społecznych i uzgodnień nowelizację ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Strona: 7 z 41
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Wybrane dla Ciebie


Jak radzić sobie z roszczeniami dotyczącymi szkód osobowych ? Poznaj prosty sposób na ulepszenie pomiarów  zużycia wody i ciepła »
jak radzic sobie z roszczeniami dotyczącymi szkód osobowych? Weekend darmowej dostawy w księgarni technicznej
W otaczającej rzeczywistości musimy być przygotowani na szereg roszczeń (...) czytaj dalej » Prawidłowe rozliczenie indywidualnego zużycia wody i ciepła w budynkach wielorodzinnych często stanowi duże wyzwanie (...)  czytaj »

Jak otworzyć bramę lub furtkę telefonem »

zalanie lokatorskie - co zrobić?

Wszechobecne telefony komórkowe realizują wiele funkcjonalności w naszym życiu. Tym razem telefon może być bezpłatnym, o zasięgu globalnym (...) czytaj dalej»

 


Uważaj na pułapki przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego » Jak dostosować nieruchomość do potrzeb niepełnosprawnych »
Uważaj na zakup mieszkania z rynku wtórnego Jak dostosować nieruchomość do potrzeb niepełnosprawnych
Kupno mieszkania z rynku wtórnego może mieć i zalety, i wady (...) czytaj dalej » Powinniśmy zadbać o to, aby rzeczywistość otaczająca nas była przystępna dla nas wszystkich (...) czytaj dalej »

 

Z domofonem bezpieczniej - jaki domofon wybrać?

Jaki domofon wybrać ? Do instalowania domofonu nikogo nie trzeba już przekonywać. W większości budynków wielorodzinnych zresztą funkcjonują już one z powodzeniem (...) czytaj więcej»


 

Jaką izolację przeciwwodną budynku wybrać » Czy instalować na dachu systemy przeciwoblodzeniowe »
Jaka izolacja przeciwwodna budynku? Czy instalować na dachu systemy przeciwoblodzeniowe
Wnikanie wilgoci powinno być wyeliminowane już w fazie budowy obiektu. Błędy budowlane, zmienne warunki (...) czytaj dalej » Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić gruntowny przegląd instalacji i systemów, które (...) czytaj dalej »

 


Jak wydać niewiele dzisiaj i uniknąć ogromnych strat jutro»

Okiem Brokera - wiedza dla wszystkich zajmujących się nieruchomościami

Seria skutecznej i niepublikowanej wcześniej wiedzy dla każdego, kto zajmuje się nieruchomościami czytaj dalej »

 


Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?
Wyjątkowa promocja dla prenumeratorów Administratora »
Prenumerata promocja administrator
Specjaliści twierdzą, że w ciągu kilku godzin w mieszkaniu może się rozlać nawet kilka metrów sześciennych wody. Powierzchniowe zebranie jej nadmiaru nie rozwiązuje problemu (...) czytaj dalej » Prenumerata to także dostęp do treści portalu oraz atrakcyjne zniżki na szkolenia organizowane przez redakcję Administratora czytaj dalej »

 


 Pokonujemy bariery architektoniczne zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i w budynkach prywatnych (...)

Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

5/2017

Aktualny numer:

Administrator 5/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Zarządcą lub pośrednikiem wyłącznie przedsiębiorca
  • - Echa wspólnotowych zebrań
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 13087|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl