CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Redakcja

Artykuły autora

> 1501 - 1520 z 1590
«    73  74  75  76  77  78  79    »

Minister Styczeń odwołany

Redakcja  |  29.11.2013  |  2
28 listopada odwołano ze stanowiska czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju: Piotra Stycznia, Andrzeja Massela, Patrycję Wolińską-Bartkiewicz i Macieja Jankowskiego.

Sejm ustali maksymalną stawkę opłaty za śmieci

Redakcja  |  29.11.2013  |  1
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 6k ustawy śmieciowej w zakresie, w jakim pozwala gminom samodzielnie ustalać stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jest niezgodny z konstytucją. TK nie...

Spadek obciążony długami można odrzucić

Redakcja  |  28.11.2013  |  1
Zaletą sporządzenia testamentu jest swoboda decydowania, komu chce się przekazać majątek. Spadkodawca może też w każdej chwili odwołać zarówno cały testament, jak i jego poszczególne postanowienia....

Budowa mieszkań w okresie I–X 2013 r.

Redakcja  |  28.11.2013  |  1
W okresie styczeń-październik 2013 r. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż w tym czasie 2012 r., ale więcej niż w 2011 r.

Warszawski rynek nieruchomości w III kwartale

Redakcja  |  27.11.2013
W raporcie „Warszawski rynek nieruchomości" firma Jones Lang Lasalle przeanalizowała sytuację sektora biurowego, handlowego oraz mieszkaniowy, a całość uzupełniono o ekspertyzę inwestycyjną oraz dane...

BGK już wkrótce podpisze umowy z bankami w ramach MdM

Redakcja  |  27.11.2013  |  1
Bank Gospodarstwa Krajowego chce jeszcze w grudniu podpisać umowy z bankami, za pośrednictwem których młodzi ludzie będą mogli się starać o kredyt z dopłatą państwa na zakup pierwszego mieszkania.

Roczne rozliczanie wspólnoty mieszkaniowej – seminarium

Redakcja  |  26.11.2013
7 grudnia we Wrocławiu odbędzie się seminarium dla zarządców nieruchomości na temat rocznego rozliczania wspólnot mieszkaniowych.

Ustawa o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych na portalu Administrator24.info

Redakcja  |  26.11.2013  |  1
Portal Administrator24.info publikuje ujednolicony tekst ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych.

Pozwolenie na budowę domu jawne dla sąsiada

Redakcja  |  26.11.2013
Nadzór budowlany jest zobowiązany udzielić informacji naszemu sąsiadowi, jeśli złoży on wniosek o udostępnienie informacji dotyczącej pozwolenia na budowę naszego domu. Musi ją jednak przetworzyć tak,...

Sejm przyjął ustawę działkową

Redakcja  |  25.11.2013
Po prawie 7 miesiącach debaty Sejm głosował nad obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, który poparło blisko milion obywateli. 441 posłów opowiedziało się za przyjęciem projektu.

Jakie mieszkania wynajmuje się najszybciej?

Redakcja  |  25.11.2013
Coraz częściej o długości okresu, w którym lokal zostaje wynajęty decyduje jego standard. Nawet studenci szukają dziś przestronnych mieszkań z miejscem parkingowym. Standard lokum i lokalizacja to dwie...

Certyfikacja w zamówieniach publicznych

Redakcja  |  22.11.2013
Zamówienia publiczne na realizację inwestycji budowlanych angażują znaczne środki finansowe. Uniwersytet Jagielloński od ponad dekady rozwija swoje zaplecze infrastrukturalne. W uczelnianych specyfikacjach...

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy

Redakcja  |  22.11.2013
Ujednolicony tekst Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. Stan prawny na dzień 8.03.2019 r.

Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej

Redakcja  |  21.11.2013  |  9
Walne zgromadzenie, zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zarząd zwołuje przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Rokiem obrachunkowym w...

Elżbieta Bieńkowska ministrem infrastruktury i rozwoju

Redakcja  |  21.11.2013  |  1
Elżbieta Bieńkowska została zaprzysiężona na stanowisko wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju.

Zmiany w rządzie a rynek nieruchomości

Tomasz Błeszyński, Redakcja  |  21.11.2013  |  1
W ramach rekonstrukcji rządu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej powstało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Maciej Grabowski ministrem środowiska

Redakcja  |  21.11.2013
Maciej H. Grabowski 27 listopada otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację na stanowisko Ministra Środowiska.

Warszawski ratusz zawarł umowy na odbiór śmieci

Redakcja  |  21.11.2013
Warszawski ratusz podpisał pierwsze umowy z firmami, które będą odbierać śmieci od warszawiaków od lutego 2014 r. Umowy dotyczą ośmiu z osiemnastu dzielnic miasta.

Wierzyciel kontra dłużnik

Redakcja  |  20.11.2013  |  1
Przedsiębiorcy domagają się więcej informacji o dłużnikach. To najszybszy sposób na ograniczenie zaległości płatniczych w firmach i w całej gospodarce. Ministerstwo Gospodarki zachęca do dyskusji o...

Długi czas sprzedaży mieszkań w Warszawie

Redakcja  |  20.11.2013
Jesienią na stołecznym rynku zawiera się dużo transakcji mieszkaniowych. Zwiększony ruch wynika ze zmian w kredytowaniu nieruchomości (wymagany wkład własny od początku 2014 r.) i zwiększonej...
Strona: 76 z 80
«    73  74  75  76  77  78  79    »

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Wypróbuj za darmo nowy system do zarządzania nieruchomościami »

Ocieplenie ściany od środkaWszystkie procesy i dokumenty związane z zarządzaniem nieruchomościami są dostępne w jednym miejscu — nie musisz ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16740|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10378|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl