CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Redakcja

Artykuły autora

> 1521 - 1540 z 1611
«    74  75  76  77  78  79  80    »

Jak mieszkają Polacy?

Redakcja  |  02.12.2013  |  1
37% Polaków mieszka w lokalach, które nie są ich własnością. Większość z nas mieszka w budynkach wielorodzinnych – blokach lub kamienicach, a marzy o własnym domku jednorodzinnym – wynika z badania...

Minister Styczeń odwołany

Redakcja  |  29.11.2013  |  2
28 listopada odwołano ze stanowiska czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju: Piotra Stycznia, Andrzeja Massela, Patrycję Wolińską-Bartkiewicz i Macieja Jankowskiego.

Sejm ustali maksymalną stawkę opłaty za śmieci

Redakcja  |  29.11.2013  |  1
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 6k ustawy śmieciowej w zakresie, w jakim pozwala gminom samodzielnie ustalać stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jest niezgodny z konstytucją. TK nie...

Spadek obciążony długami można odrzucić

Redakcja  |  28.11.2013  |  1
Zaletą sporządzenia testamentu jest swoboda decydowania, komu chce się przekazać majątek. Spadkodawca może też w każdej chwili odwołać zarówno cały testament, jak i jego poszczególne postanowienia....

Budowa mieszkań w okresie I–X 2013 r.

Redakcja  |  28.11.2013  |  1
W okresie styczeń-październik 2013 r. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż w tym czasie 2012 r., ale więcej niż w 2011 r.

Warszawski rynek nieruchomości w III kwartale

Redakcja  |  27.11.2013
W raporcie „Warszawski rynek nieruchomości" firma Jones Lang Lasalle przeanalizowała sytuację sektora biurowego, handlowego oraz mieszkaniowy, a całość uzupełniono o ekspertyzę inwestycyjną oraz dane...

BGK już wkrótce podpisze umowy z bankami w ramach MdM

Redakcja  |  27.11.2013  |  1
Bank Gospodarstwa Krajowego chce jeszcze w grudniu podpisać umowy z bankami, za pośrednictwem których młodzi ludzie będą mogli się starać o kredyt z dopłatą państwa na zakup pierwszego mieszkania.

Roczne rozliczanie wspólnoty mieszkaniowej – seminarium

Redakcja  |  26.11.2013
7 grudnia we Wrocławiu odbędzie się seminarium dla zarządców nieruchomości na temat rocznego rozliczania wspólnot mieszkaniowych.

Ustawa o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych na portalu Administrator24.info

Redakcja  |  26.11.2013  |  1
Portal Administrator24.info publikuje ujednolicony tekst ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych.

Pozwolenie na budowę domu jawne dla sąsiada

Redakcja  |  26.11.2013
Nadzór budowlany jest zobowiązany udzielić informacji naszemu sąsiadowi, jeśli złoży on wniosek o udostępnienie informacji dotyczącej pozwolenia na budowę naszego domu. Musi ją jednak przetworzyć tak,...

Sejm przyjął ustawę działkową

Redakcja  |  25.11.2013
Po prawie 7 miesiącach debaty Sejm głosował nad obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, który poparło blisko milion obywateli. 441 posłów opowiedziało się za przyjęciem projektu.

Jakie mieszkania wynajmuje się najszybciej?

Redakcja  |  25.11.2013
Coraz częściej o długości okresu, w którym lokal zostaje wynajęty decyduje jego standard. Nawet studenci szukają dziś przestronnych mieszkań z miejscem parkingowym. Standard lokum i lokalizacja to dwie...

Certyfikacja w zamówieniach publicznych

Redakcja  |  22.11.2013
Zamówienia publiczne na realizację inwestycji budowlanych angażują znaczne środki finansowe. Uniwersytet Jagielloński od ponad dekady rozwija swoje zaplecze infrastrukturalne. W uczelnianych specyfikacjach...

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy

Redakcja  |  22.11.2013
Ujednolicony tekst Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. Stan prawny na dzień 8.03.2019 r.

Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej

Redakcja  |  21.11.2013  |  9
Walne zgromadzenie, zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zarząd zwołuje przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Rokiem obrachunkowym w...

Elżbieta Bieńkowska ministrem infrastruktury i rozwoju

Redakcja  |  21.11.2013  |  1
Elżbieta Bieńkowska została zaprzysiężona na stanowisko wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju.

Zmiany w rządzie a rynek nieruchomości

Tomasz Błeszyński, Redakcja  |  21.11.2013  |  1
W ramach rekonstrukcji rządu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej powstało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Maciej Grabowski ministrem środowiska

Redakcja  |  21.11.2013
Maciej H. Grabowski 27 listopada otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację na stanowisko Ministra Środowiska.

Warszawski ratusz zawarł umowy na odbiór śmieci

Redakcja  |  21.11.2013
Warszawski ratusz podpisał pierwsze umowy z firmami, które będą odbierać śmieci od warszawiaków od lutego 2014 r. Umowy dotyczą ośmiu z osiemnastu dzielnic miasta.

Wierzyciel kontra dłużnik

Redakcja  |  20.11.2013  |  1
Przedsiębiorcy domagają się więcej informacji o dłużnikach. To najszybszy sposób na ograniczenie zaległości płatniczych w firmach i w całej gospodarce. Ministerstwo Gospodarki zachęca do dyskusji o...
Strona: 77 z 81
«    74  75  76  77  78  79  80    »

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Programy wspomagające pracę zarządcy - przegląd 2019»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Programy dla zarządców nieruchomości Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16893|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10512|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10079|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl