CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Redakcja

Artykuły autora

> 1521 - 1540 z 1994
«    74  75  76  77  78  79  80    »

Aktywność deweloperów po III kwartale 2014 r.

Redakcja  |  22.10.2014
Najnowsze dane GUS dotyczące budownictwa mieszkaniowego podsumowują osiągnięcia trzech zakończonych kwartałów bieżącego roku. W dalszym ciągu imponuje wysoka dynamika aktywności inwestycyjnej branży...

Nowa wiceprezes NFOŚiGW ds. środowiska

Redakcja  |  21.10.2014
Dorota Zawadzka-Stępniak objęła stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ds. przedsięwzięć środowiskowych.

W Poznaniu startuje nowatorski program mieszkaniowy

Redakcja  |  21.10.2014
Urząd Miejski w Poznaniu, współpracując z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, uruchomił program „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności”. Nowa inicjatywa ma stanowić pomoc w...

Główne grzechy deregulacji zawodów

Redakcja  |  20.10.2014  |  2
Jak funkcjonuje sektor nieruchomości dziesięć miesięcy po deregulacji zawodów? Co sądzą o niej przedstawiciele branży? Pokazuje to najnowszy sondaż Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Eksperci o zamykaniu składowisk odpadów

Redakcja  |  20.10.2014
W Polsce wciąż funkcjonuje kilkadziesiąt składowisk odpadów, które nie spełniają unijnych wymogów. Teoretycznie wszystkie powinny być już zamknięte i poddane rekultywacji. Jednak nie wszystkie gminy...

Gminy wiejskie też przeciwne górnym stawkom za śmieci

Redakcja  |  15.10.2014
Gminy wiejskie również skrytykowały poselski projekt wprowadzenia górnych stawek opłaty za śmieci. Wcześniej rozwiązanie negatywnie ocenił Związek Miast Polskich.

Ustawa o odwróconej hipotece w Senacie

Redakcja  |  14.10.2014
Senat wniósł 14 poprawek do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Zmiany dotyczą m.in. formy zawierania i warunków odstąpienia od umowy kredytowej.

Wrzesień na rynku nieruchomości

Redakcja  |  14.10.2014  |  2
Jak wygląda obecnie sektor nieruchomości? Firmy Metrohouse, Szybko.pl i Expander przedstawiają najnowsze oceny i analizy rynku mieszkaniowego i kredytowego.

PZD przeciwko rozbiórkom altan

Redakcja  |  14.10.2014
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozbiórkom altan”, 9 października, złożył w Sejmie obywatelski projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane. Do tej pory przedsięwzięcie działkowców poparło ok....

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania?

Redakcja  |  13.10.2014
Od czterech do siedmiu procent wynosi przeciętna stopa zwrotu z wynajmu średniej wielkości mieszkania, kupionego za 250 000 zł.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy śmieciowej

Redakcja  |  13.10.2014
10 października Sejm uchwalił nowelizację ustawy śmieciowej. Przepisy określają m.in. górną granicę opłaty za śmieci oraz minimalną częstotliwość odbierania odpadów.

Sprzedaż mieszkań deweloperskich w trzecim kwartale

Redakcja  |  10.10.2014
Znamy już wyniki sprzedaży deweloperów mieszkaniowych w trzecim kwartale oraz pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku na podstawie osiągnięć ośmiu giełdowych spółek – czołowych i najbardziej...

Coraz więcej energooszczędnych domów

Redakcja  |  10.10.2014
Przez ostatnie 4 lata w Polsce zdecydowanie wzrósł udział domów energooszczędnych w liczbie nowo oddawanych do użytku budynków, a zużycie energii wykorzystywanej w nich na cele grzewcze spadła o 12 proc....

Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014 [materiały z prezentacji]

Redakcja  |  09.10.2014
Materiały z wydarzenia: Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014

10 mld zł na ochronę środowiska do 2020 r.

Redakcja  |  09.10.2014
6 października zarząd NFOŚiGW zaprezentował nową ofertę programową na lata 2015–2020. Dofinansowanie ma być łatwo dostępne i tanie, a programy elastyczne i dostosowane do potrzeb rynkowych.

Pokój od zaraz – czego oczekują osoby wynajmujące mieszkanie?

Redakcja  |  09.10.2014  |  1
Firma Gumtree we współpracy z partnerami1 sprawdziła, czym kierują się osoby szukające mieszkania na wynajem oraz jakie mieszkania są realnie dostępne na rynku. Wyniki przedstawiono w najnowszym raporcie...

Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014 [zdjęcia]

Redakcja  |  09.10.2014
Zdjęcia z wydarzenia: Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2014

ZMP nie chce górnych stawek opłat za wywóz śmieci

Redakcja  |  08.10.2014  |  1
ZMP krytykuje pomysł wprowadzenia górnych stawek opłat za wywóz odpadów.

MŚ podsumowało poselskie projekty zmiany ustawy śmieciowej

Redakcja  |  08.10.2014  |  1
Opłata za śmieci nie będzie zaokrąglana i będzie ją można przeznaczyć na opróżnianie koszy ulicznych i edukację ekologiczną, a przetargi na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych będą...

Ceny mieszkań niższe niż 7 lat temu?

Redakcja  |  07.10.2014
Obecnie ceny transakcyjne 1 mkw. nowych i używanych lokali są znacznie niższe od wartości notowanych w połowie 2007 r., co pokazuje, że w ciągu ostatnich siedmiu lat faktyczna dostępność mieszkań...
Strona: 77 z 100
«    74  75  76  77  78  79  80    »

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19222|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12573|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11722|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl