CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 21 - 40 z 937
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Nieruchomości komercyjne w pierwszym kwartale 2013 r.

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013  |  2
W Polsce udział powierzchni biurowych w pierwszych trzech miesiącach br. we wszystkich inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych wyniósł 71%, handlowych – 10%, a magazynowych - 17%.

Na co wydaliśmy unijne pieniądze?

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013  |  2
Z budżetu unijnego na lata 2007-2013 Polska rozdzieliła już ponad 242 mld zł – podało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Sejm będzie rozpatrywał cztery projekty ustaw o ogrodach działkowych

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013
Większość posłów w sejmie zagłosowała 19 kwietnia br. za skierowaniem obywatelskiego projektu o rodzinnych ogrodach działkowych do dalszych prac w komisjach. Jest to już czwarty projekt ustawy o ogrodach...

Budownictwo mieszkaniowe hamuje

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013  |  1
Według wstępnych danych GUS, w pierwszym kwartale 2013 r. oddano do użytkowania o 2,4% więcej mieszkań niż przed rokiem, ale wydano o 23,2% mniej pozwoleń na budowę mieszkań i aż o 31,2% zmniejszyła...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (12.04.-18.04. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  18.04.2013  |  1
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o rekultywacji zbiornika szkodliwych odpadów w Trzebini, budowie pierwszego w Polsce ekologicznego budynku wielorodzinnego i o inwentaryzacji zrujnowanych kamienic...

O lokowaniu farm wiatrowych powinny rozstrzygać przepisy ustawy

Krystyna Stankiewicz  |  15.04.2013
Władze województwa warmińsko-mazurskiego chcą przyjęcia nowych regulacji prawnych, określających warunki budowy farm wiatrowych.

Powiaty chcą zmian w systemie finansów publicznych

Krystyna Stankiewicz  |  15.04.2013  |  1
Delegaci na XVI Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich wystosowali apel, w którym żądają szybkiego podjęcia prac nad stworzeniem nowego systemu finansów publicznych.

O ile staniały mieszkania w Warszawie w ostatnich sześciu latach?

Krystyna Stankiewicz  |  12.04.2013
Z analizy przygotowanej przez portal nieruchomości domy.pl wynika, że od roku 2007 średnia cena metra kwadratowego na warszawskim rynku wtórnym spadła o ok. 10%.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (05.04.-11.04. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  12.04.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach najmu mieszkań w stolicy, perspektywach rozwoju sektora BPO w Kielcach, zatrzymaniu szajki fałszerzy testamentów w Łodzi, likwidacji TBS w Sandomierzu i...

Powierzchnia biurowa dziś i jutro

Krystyna Stankiewicz  |  11.04.2013
W najbliższym czasie oczekiwania najemców powierzchni biurowych podyktowane będą dążeniem do cięcia kosztów i w związku z tym do maksymalnego wykorzystania wynajmowanej przestrzeni.

W Poznaniu powstanie spalarnia odpadów w formule PPP

Krystyna Stankiewicz  |  08.04.2013
Poznańska spalarnia odpadów komunalnych to największy w Polsce samorządowy projekt, realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ceny transakcyjne mieszkań zaczynają iść do góry

Krystyna Stankiewicz  |  08.04.2013
Indeks cen mieszkań, obliczany na podstawie transakcji dokonywanych przez klientów Open Finance i Home Broker, w pierwszym kwartale 2013 r. wzrósł o 6,8%.

Ile zarobiły nieruchomości komercyjne w 2012 r.?

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2013
Roczna stopa zwrotów z inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2012 r. wyniosła 6,3%. Przy czym sektor nieruchomości handlowych zarobił 8,7%, a nieruchomości biurowe 4,7%.

Małopolska i Śląsk mają wspólną strategię rozwoju

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2013  |  1
Wspólna strategia rozwoju Małopolski i Śląska ma pomóc w zbudowaniu silnej pozycji obu województw nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Spadła wartość inwestycji w polskie nieruchomości komercyjne

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2013
W Polsce w pierwszym kwartale 2013 r. w nieruchomości komercyjne zainwestowano 465 mln euro, a rok temu 818 mln euro.

W Katowicach przybywa powierzchni biurowych

Krystyna Stankiewicz  |  05.04.2013
Według szacunków międzynarodowej firmy doradczej Jones Lang LaSalle, Katowice należą do czterech największych regionalnych rynków zasobów biurowych w Polsce. Dysponują bowiem ok. 290 tys. m2 powierzchni...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (29.03.-04.04. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  05.04.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o największych inwestycjach biurowych w Trójmieście, pierwszych w Polsce planach wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej, budowie mieszkań socjalnych w...

PGNiG pod lupą UOKIK

Krystyna Stankiewicz  |  03.04.2013
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce sprawdzić, czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wykorzystuje swoją siłę rynkową i ogranicza konkurencję na rynku sprzedaży hurtowej i detalicznej gazu.

Nowe wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej

Krystyna Stankiewicz  |  03.04.2013  |  5
Na podstawie tych wskaźników wyliczane są maksymalne dopuszczalne stawki czynszów w poszczególnych województwach.

Kto i gdzie poszukuje ofert sprzedaży mieszkań?

Krystyna Stankiewicz  |  02.04.2013
Jakimi ofertami sprzedaży mieszkań najbardziej zainteresowani są potencjalni ich nabywcy oraz w jakim znajdują się wieku?
Strona: 2 z 47
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wybrane dla Ciebie


Gdzie można kupić niedrogie detektory gazu »

Uwaga na gaz w garażachGaraże i parkingi są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak pozbyć się wilgoci, pleśni i grzybów z mieszkania?

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Kocio jaki wybraćW blisko połowie gospodarstw domowych w Polsce do ogrzewania wykorzystuje się kotły na paliwa stałe. Wynika to ze względów ekonomicznych i technicznych, dostępności paliw... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak wyeliminować błędy w działaniu zaworów i głowic?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC zawory i głowice
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

instalacja grzewcza również „przeżywa” stany chorobowe, które bez właściwego diagnozowania nie będą możliwe do usunięcia. W konsekwencji praca systemu jest... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Zapewnij sobie ciepłą wodę do woli»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Masz problem z wentylacją pomieszczeń? Zobacz to rozwiązanie?

Wentylacja pomieszczeńKuchnia to miejsce szczególne -  to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego pragniesz spokoju. Teraz już możesz przygotować posiłki lub... Chcę zobaczyć »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19727|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 17020|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12065|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl