CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 21 - 40 z 937
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Nieruchomości komercyjne w pierwszym kwartale 2013 r.

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013  |  2
W Polsce udział powierzchni biurowych w pierwszych trzech miesiącach br. we wszystkich inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych wyniósł 71%, handlowych – 10%, a magazynowych - 17%.

Na co wydaliśmy unijne pieniądze?

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013  |  2
Z budżetu unijnego na lata 2007-2013 Polska rozdzieliła już ponad 242 mld zł – podało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Sejm będzie rozpatrywał cztery projekty ustaw o ogrodach działkowych

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013
Większość posłów w sejmie zagłosowała 19 kwietnia br. za skierowaniem obywatelskiego projektu o rodzinnych ogrodach działkowych do dalszych prac w komisjach. Jest to już czwarty projekt ustawy o ogrodach...

Budownictwo mieszkaniowe hamuje

Krystyna Stankiewicz  |  21.04.2013  |  1
Według wstępnych danych GUS, w pierwszym kwartale 2013 r. oddano do użytkowania o 2,4% więcej mieszkań niż przed rokiem, ale wydano o 23,2% mniej pozwoleń na budowę mieszkań i aż o 31,2% zmniejszyła...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (12.04.-18.04. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  18.04.2013  |  1
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o rekultywacji zbiornika szkodliwych odpadów w Trzebini, budowie pierwszego w Polsce ekologicznego budynku wielorodzinnego i o inwentaryzacji zrujnowanych kamienic...

O lokowaniu farm wiatrowych powinny rozstrzygać przepisy ustawy

Krystyna Stankiewicz  |  15.04.2013
Władze województwa warmińsko-mazurskiego chcą przyjęcia nowych regulacji prawnych, określających warunki budowy farm wiatrowych.

Powiaty chcą zmian w systemie finansów publicznych

Krystyna Stankiewicz  |  15.04.2013  |  1
Delegaci na XVI Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich wystosowali apel, w którym żądają szybkiego podjęcia prac nad stworzeniem nowego systemu finansów publicznych.

O ile staniały mieszkania w Warszawie w ostatnich sześciu latach?

Krystyna Stankiewicz  |  12.04.2013
Z analizy przygotowanej przez portal nieruchomości domy.pl wynika, że od roku 2007 średnia cena metra kwadratowego na warszawskim rynku wtórnym spadła o ok. 10%.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (05.04.-11.04. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  12.04.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach najmu mieszkań w stolicy, perspektywach rozwoju sektora BPO w Kielcach, zatrzymaniu szajki fałszerzy testamentów w Łodzi, likwidacji TBS w Sandomierzu i...

Powierzchnia biurowa dziś i jutro

Krystyna Stankiewicz  |  11.04.2013
W najbliższym czasie oczekiwania najemców powierzchni biurowych podyktowane będą dążeniem do cięcia kosztów i w związku z tym do maksymalnego wykorzystania wynajmowanej przestrzeni.

W Poznaniu powstanie spalarnia odpadów w formule PPP

Krystyna Stankiewicz  |  08.04.2013
Poznańska spalarnia odpadów komunalnych to największy w Polsce samorządowy projekt, realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ceny transakcyjne mieszkań zaczynają iść do góry

Krystyna Stankiewicz  |  08.04.2013
Indeks cen mieszkań, obliczany na podstawie transakcji dokonywanych przez klientów Open Finance i Home Broker, w pierwszym kwartale 2013 r. wzrósł o 6,8%.

Ile zarobiły nieruchomości komercyjne w 2012 r.?

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2013
Roczna stopa zwrotów z inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2012 r. wyniosła 6,3%. Przy czym sektor nieruchomości handlowych zarobił 8,7%, a nieruchomości biurowe 4,7%.

Małopolska i Śląsk mają wspólną strategię rozwoju

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2013  |  1
Wspólna strategia rozwoju Małopolski i Śląska ma pomóc w zbudowaniu silnej pozycji obu województw nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Spadła wartość inwestycji w polskie nieruchomości komercyjne

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2013
W Polsce w pierwszym kwartale 2013 r. w nieruchomości komercyjne zainwestowano 465 mln euro, a rok temu 818 mln euro.

W Katowicach przybywa powierzchni biurowych

Krystyna Stankiewicz  |  05.04.2013
Według szacunków międzynarodowej firmy doradczej Jones Lang LaSalle, Katowice należą do czterech największych regionalnych rynków zasobów biurowych w Polsce. Dysponują bowiem ok. 290 tys. m2 powierzchni...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (29.03.-04.04. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  05.04.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o największych inwestycjach biurowych w Trójmieście, pierwszych w Polsce planach wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej, budowie mieszkań socjalnych w...

PGNiG pod lupą UOKIK

Krystyna Stankiewicz  |  03.04.2013
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce sprawdzić, czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wykorzystuje swoją siłę rynkową i ogranicza konkurencję na rynku sprzedaży hurtowej i detalicznej gazu.

Nowe wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej

Krystyna Stankiewicz  |  03.04.2013  |  5
Na podstawie tych wskaźników wyliczane są maksymalne dopuszczalne stawki czynszów w poszczególnych województwach.

Kto i gdzie poszukuje ofert sprzedaży mieszkań?

Krystyna Stankiewicz  |  02.04.2013
Jakimi ofertami sprzedaży mieszkań najbardziej zainteresowani są potencjalni ich nabywcy oraz w jakim znajdują się wieku?
Strona: 2 z 47
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

niższa cena gazu urządzenia grzewcze
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Jak chronić budynek przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych? »

Dom bez rachunkówSkuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17699|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11048|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10628|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl