CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 41 - 60 z 937
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (22.03.-28.03. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  29.03.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o największych inwestycjach biurowych w Warszawie, budowie mieszkań spółdzielczych w Białymstoku oraz o planach stworzenia dzielnicy biznesowej w Gdańsku i...

Oczyszczalnia ścieków „Czajka” oficjalnie otwarta

Krystyna Stankiewicz  |  24.03.2013
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków „Czajka” to największa w Polsce inwestycja współfinansowana z unijnych funduszy.

Ceny mieszkań w lutym 2013 r.

Krystyna Stankiewicz  |  24.03.2013  |  2
W lutym 2013 r. najdrożej wyceniany był metr kwadratowy mieszkania w Sopocie i w Warszawie, a najtaniej w Gorzowie Wielkopolskim.

Preferencje poszukujących ofert sprzedaży mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  24.03.2013
Dwa pokoje i metraż mieszkania 41-50 m2 to najbardziej poszukiwane oferty na portalu nieruchomości domy.pl.

Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym z podpisem prezydenta

Krystyna Stankiewicz  |  24.03.2013
Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma wyeliminować wątpliwości interpretacyjne związane ze stosowaniem niektórych jej przepisów.

Mniejsze różnice między cenami transakcyjnymi i ofertowymi mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  24.03.2013  |  1
Największe różnice między cenami transakcyjnymi i ofertowymi mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, odnotowano w grupie kawalerek, a najmniejsze – dużych mieszkań.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (15.03.-21.03. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  22.03.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o budowie mieszkań komunalnych w Warszawie, Programie Pomocy Odbiorcom Wrażliwym Społecznie we Wrocławiu, tzw. eksmisjach w miejscu w Szczecinie oraz o cenach...

MAC podzielił środki na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych

Krystyna Stankiewicz  |  19.03.2013
MAC zatwierdził propozycję podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla poszczególnych województw.

Posiadanie dzieci zmniejsza aktywność zakupową Polaków na rynku mieszkaniowym

Krystyna Stankiewicz  |  19.03.2013
Osoby bezdzietne przeważają wśród klientów portalu nieruchomości domy.pl, poszukujących ofert sprzedaży mieszkań.

Ceny mieszkań w miastach średniej wielkości

Krystyna Stankiewicz  |  19.03.2013
Analitycy firmy Emmerson sprawdzili ceny mieszkań oferowanych do sprzedaży na rynku wtórnym w siedmiu miastach średniej wielkości.

Rośnie popularność coworkingu w Polsce

Krystyna Stankiewicz  |  19.03.2013  |  4
Z usług firm wynajmujących biurka na godziny w Polsce korzysta coraz więcej osób.

Budownictwo mieszkaniowe mocno hamuje

Krystyna Stankiewicz  |  18.03.2013  |  1
W pierwszych dwóch miesiącach 2013 r. oddano do użytkowania o 2,8% więcej mieszkań niż 2012 r., ale aż o 24,1% zmniejszyła się liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia, oraz o 27,3% tych,...

Gdzie nowe mieszkania są tańsze od używanych?

Krystyna Stankiewicz  |  18.03.2013  |  1
W lutym br. mieszkania oferowane na sprzedaż na rynku pierwotnym były tańsze od tych z rynku wtórnego w dwóch miastach – wynika z danych otodom.pl, przygotowanych dla portalu bankier.pl.

Raport o łódzkim rynku nieruchomości komercyjnych

Krystyna Stankiewicz  |  18.03.2013  |  1
Raport „Łódzki Rynek Nieruchomości 2013” prezentuje potencjał i perspektywy trzech głównych sektorów nieruchomości komercyjnych: biurowego, handlowego i magazynowego.

Preferencje cenowe potencjalnych nabywców mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  14.03.2013
Ponad połowa klientów portalu domy.pl poszukuje ofert sprzedaży mieszkań w cenie do 200 tys. zł, a tylko niespełna 4% w cenie powyżej 500 tys. zł.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (08.03.-14.03.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  14.03.2013  |  2
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o planowanych inwestycjach na terenie Torów Wyścigów Konnych w Warszawie, krakowskim programie dla zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, budowie...

Luty przyniósł wydłużenie czasu sprzedaży mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  13.03.2013
Na sfinalizowanie transakcji sprzedaży mieszkań zakończonych podpisaniem umowy końcowej w lutym br. trzeba było czekać średnio 145 dni, o 21 dni dłużej niż w styczniu.

Ceny transakcyjne mieszkań w górę

Krystyna Stankiewicz  |  12.03.2013
Według danych Open Finance i Home Broker, indeks cen transakcyjnych mieszkań w styczniu i lutym br. wzrósł o prawie 5,6%.

Długi Polaków na tle innych krajów UE

Krystyna Stankiewicz  |  11.03.2013
Polskie gospodarstwa domowe na koniec 2012 r. winne były bankom z tytułu kredytów hipotecznych 79,3 mld euro. Łączne zaś zadłużenie mieszkańców 27 krajów UE wynosiło 5,79 bln euro.

BGK podsumował program Rodzina na Swoim

Krystyna Stankiewicz  |  10.03.2013  |  2
Z programu Rodzina na Swoim łącznie skorzystało prawie 182 tys. kredytobiorców, a wartość kredytów z rządowymi dopłatami wyniosła prawie 33 mld zł.
Strona: 3 z 47
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wybrane dla Ciebie


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchniWłaśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Czytam więcej »


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jak bez kucia ścian naprawić i przeprowadzić renowację rur kanalizacyjnych? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

pęknięta rura w ścianie poradnik doboru pomp
Można się domyślać, że bezinwazyjna naprawa oznacza takie działanie, które nie narusza struktury i funkcjonowania badanego obiektu. To oznacza, że w przypadku... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19183|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12551|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11707|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl