CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 61 - 80 z 937
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Ułatwienia dla gmin dotkniętych klęskami żywiołowymi

Krystyna Stankiewicz  |  10.03.2013
Trwają konsultacje społeczne projektu rozporządzenia w sprawie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołów w 2011 i 2012 r.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.03.-07.03. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  08.03.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań w Lublinie, akcji usuwania azbestu w Krakowie, najmniej lubianych dzielnicach Warszawy i o rekordowym dofinansowaniu programu porządkowania...

Kobiety na rynku nieruchomości

Krystyna Stankiewicz  |  08.03.2013
Z okazji Dnia Kobiet Home Broker sprawdził, jak szybko kobiety i mężczyźni wchodzą na rynek nieruchomości i jak sobie na nim radzą.

Niższe raty i wyższa zdolność kredytowa

Krystyna Stankiewicz  |  06.03.2013
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe aż o 0,5 pkt. proc. Raty kredytów hipotecznych będą więc niższe. Łatwiej też będzie uzyskać kredyt, bo przy niższych ratach zdolność kredytowa...

Luksusowe apartamenty opierają się kryzysowi

Krystyna Stankiewicz  |  05.03.2013
Zdaniem analityków firmy Metrohouse, popyt na luksusowe apartamenty i rezydencje utrzymuje się na stałym poziomie. Ich ceny również są stabilne.

Wolimy kupować mieszkania do remontu

Krystyna Stankiewicz  |  03.03.2013
Od 2009 r. na rynku wtórnym prawie dwukrotnie zwiększył się odsetek mieszkań wymagających remontu. Zdaniem analityków, powodem było poszukiwanie przez nabywców coraz tańszych mieszkań.

Czy strona świata, w którą skierowane są okna mieszkania wpływa na czas jego sprzedaży?

Krystyna Stankiewicz  |  28.02.2013
Najkrócej na nowych w właścicieli czekają mieszkania z oknami skierowanymi na wschód, a najdłużej te, których okna wychodzą na północ.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (22.02.-28.02. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  28.02.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o dotacjach dla wspólnot mieszkaniowych na remonty kamienic w Sopocie, tworzeniu mapy wiatraków na Warmii i Mazurach, perspektywach rynku biurowego we Wrocławiu...

UOKiK skontrolował gminy i spółki komunalne

Krystyna Stankiewicz  |  27.02.2013
W 2012 r. prezes UOKiK wydała 93 decyzje w sprawie nadużycia pozycji dominującej i naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przez gminy i spółki komunalne.

Mieszkania coraz tańsze

Krystyna Stankiewicz  |  26.02.2013
Spośród ośmiu największych ośrodków miejskich, analizowanych przez portal RynekPierwotny.com, największy spadek ofertowych cen mieszkań deweloperskich odnotowano w Krakowie (aż o 22,89%), a najmniejszy w...

Ile kosztują najdroższe i najtańsze mieszkania w dużych miastach

Krystyna Stankiewicz  |  26.02.2013
Z raportu portalu nieruchomości domy.pl wynika, że największa rozpiętość cen między najdroższymi i najtańszymi ofertami sprzedaży mieszkań występuje w miastach, w których średnie ich ceny są...

Rządowe dopłaty do budownictwa dla najuboższych

Krystyna Stankiewicz  |  25.02.2013
W ciągu sześciu lat funkcjonowania programu wsparcia budownictwa dla osób oraz rodzin najuboższych dofinansowano 8617 lokali socjalnych, 99 mieszkań chronionych oraz 879 miejsc w noclegowniach i domach dla...

Mieszkania kompaktowe wciąż na topie

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Według ekspertów rynku nieruchomości, popyt na małe mieszkania w najbliższych latach nie będzie malał.

Wynik negocjacji ceny zależy od stanu mieszkania

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Negocjując cenę mieszkań wymagających remontu można uzyskać średnio 6,3% upustu, a takich, które nie wymagają nakładów finansowych 4,5% - wynika z danych Broker i Lion’s House za ostatnie trzy...

Niedozwolone praktyki deweloperów

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Najczęściej kwestionowane przez UOKiK praktyki deweloperów wiązały się z pozbawieniem klientów należnego im prawa do odstąpienia od umowy, jeśli zostały zmienione istotne jej warunki, np. cena,...

Coraz więcej osób traktuje zakup mieszkania jako lokatę kapitału

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Według badań portalu nieruchomości domy.pl, pół roku temu 11,8% poszukujących ofert sprzedaży mieszkań planowało je kupić wyłącznie w celu ulokowania wolnych środków, a dziś już 16,6%.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (15.02.-21.02.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  21.02.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o stołecznym rynku biurowym, akcji „Zielone podwórka Szczecina”, walce Krakowa z pyłem zawieszonym, planowanych remontach kamienic w Bydgoszczy i o kolejnej...

GUS: w styczniu mniej pozwoleń na budowę

Krystyna Stankiewicz  |  18.02.2013  |  1
Według wstępnych danych GUS, w styczniu 2013 r. wydano o 24,2% mniej pozwoleń na budowę niż rok temu. Zmniejszyła się również aż o 38,4% liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Czym kierujemy się przy zmianie mieszkania?

Krystyna Stankiewicz  |  17.02.2013
Prawie połowa respondentów planujących zmianę miejsca zamieszkania wybiera większe od tego, które ma obecnie.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (08.02.-14.02. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  15.02.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o spadku cen mieszkań na stołecznym rynku wtórnym, budowie mieszkań dla seniorów w Szczecinie, karze nałożonej przez UOKiK na SM w Białogardzie, nieudanym...
Strona: 4 z 47
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Osuszanie murów. Chcesz wygrać z wilgocią? Zobacz rozwiązanie »

pożar w budynku zawilgocony budynek
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wilgoć w budynkach to duży problem dla ich właścicieli. Najczęstszą przyczyną występowania zawilgoceń na ścianach jest zła ... czytam więcej»


Rewitalizacja konstrukcji balkonu - Balkon +  »

rewitalizacja balkonówWychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano unikalny system, który pozwala na montaż balkonów zarówno w budynkach już istniejących jak i nowych inwestycjach. Dodatkowo... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Szkolenia i seminaria dla zarządców »

Szkolenia dla zarządców nieruchomościOdbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych i odbiory elewacji według warunków technicznych wykonania i odbioru robót ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18037|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11310|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10878|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl