CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 61 - 80 z 937
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Ułatwienia dla gmin dotkniętych klęskami żywiołowymi

Krystyna Stankiewicz  |  10.03.2013
Trwają konsultacje społeczne projektu rozporządzenia w sprawie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołów w 2011 i 2012 r.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.03.-07.03. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  08.03.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań w Lublinie, akcji usuwania azbestu w Krakowie, najmniej lubianych dzielnicach Warszawy i o rekordowym dofinansowaniu programu porządkowania...

Kobiety na rynku nieruchomości

Krystyna Stankiewicz  |  08.03.2013
Z okazji Dnia Kobiet Home Broker sprawdził, jak szybko kobiety i mężczyźni wchodzą na rynek nieruchomości i jak sobie na nim radzą.

Niższe raty i wyższa zdolność kredytowa

Krystyna Stankiewicz  |  06.03.2013
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe aż o 0,5 pkt. proc. Raty kredytów hipotecznych będą więc niższe. Łatwiej też będzie uzyskać kredyt, bo przy niższych ratach zdolność kredytowa...

Luksusowe apartamenty opierają się kryzysowi

Krystyna Stankiewicz  |  05.03.2013
Zdaniem analityków firmy Metrohouse, popyt na luksusowe apartamenty i rezydencje utrzymuje się na stałym poziomie. Ich ceny również są stabilne.

Wolimy kupować mieszkania do remontu

Krystyna Stankiewicz  |  03.03.2013
Od 2009 r. na rynku wtórnym prawie dwukrotnie zwiększył się odsetek mieszkań wymagających remontu. Zdaniem analityków, powodem było poszukiwanie przez nabywców coraz tańszych mieszkań.

Czy strona świata, w którą skierowane są okna mieszkania wpływa na czas jego sprzedaży?

Krystyna Stankiewicz  |  28.02.2013
Najkrócej na nowych w właścicieli czekają mieszkania z oknami skierowanymi na wschód, a najdłużej te, których okna wychodzą na północ.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (22.02.-28.02. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  28.02.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o dotacjach dla wspólnot mieszkaniowych na remonty kamienic w Sopocie, tworzeniu mapy wiatraków na Warmii i Mazurach, perspektywach rynku biurowego we Wrocławiu...

UOKiK skontrolował gminy i spółki komunalne

Krystyna Stankiewicz  |  27.02.2013
W 2012 r. prezes UOKiK wydała 93 decyzje w sprawie nadużycia pozycji dominującej i naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przez gminy i spółki komunalne.

Mieszkania coraz tańsze

Krystyna Stankiewicz  |  26.02.2013
Spośród ośmiu największych ośrodków miejskich, analizowanych przez portal RynekPierwotny.com, największy spadek ofertowych cen mieszkań deweloperskich odnotowano w Krakowie (aż o 22,89%), a najmniejszy w...

Ile kosztują najdroższe i najtańsze mieszkania w dużych miastach

Krystyna Stankiewicz  |  26.02.2013
Z raportu portalu nieruchomości domy.pl wynika, że największa rozpiętość cen między najdroższymi i najtańszymi ofertami sprzedaży mieszkań występuje w miastach, w których średnie ich ceny są...

Rządowe dopłaty do budownictwa dla najuboższych

Krystyna Stankiewicz  |  25.02.2013
W ciągu sześciu lat funkcjonowania programu wsparcia budownictwa dla osób oraz rodzin najuboższych dofinansowano 8617 lokali socjalnych, 99 mieszkań chronionych oraz 879 miejsc w noclegowniach i domach dla...

Mieszkania kompaktowe wciąż na topie

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Według ekspertów rynku nieruchomości, popyt na małe mieszkania w najbliższych latach nie będzie malał.

Wynik negocjacji ceny zależy od stanu mieszkania

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Negocjując cenę mieszkań wymagających remontu można uzyskać średnio 6,3% upustu, a takich, które nie wymagają nakładów finansowych 4,5% - wynika z danych Broker i Lion’s House za ostatnie trzy...

Niedozwolone praktyki deweloperów

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Najczęściej kwestionowane przez UOKiK praktyki deweloperów wiązały się z pozbawieniem klientów należnego im prawa do odstąpienia od umowy, jeśli zostały zmienione istotne jej warunki, np. cena,...

Coraz więcej osób traktuje zakup mieszkania jako lokatę kapitału

Krystyna Stankiewicz  |  24.02.2013
Według badań portalu nieruchomości domy.pl, pół roku temu 11,8% poszukujących ofert sprzedaży mieszkań planowało je kupić wyłącznie w celu ulokowania wolnych środków, a dziś już 16,6%.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (15.02.-21.02.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  21.02.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o stołecznym rynku biurowym, akcji „Zielone podwórka Szczecina”, walce Krakowa z pyłem zawieszonym, planowanych remontach kamienic w Bydgoszczy i o kolejnej...

GUS: w styczniu mniej pozwoleń na budowę

Krystyna Stankiewicz  |  18.02.2013  |  1
Według wstępnych danych GUS, w styczniu 2013 r. wydano o 24,2% mniej pozwoleń na budowę niż rok temu. Zmniejszyła się również aż o 38,4% liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Czym kierujemy się przy zmianie mieszkania?

Krystyna Stankiewicz  |  17.02.2013
Prawie połowa respondentów planujących zmianę miejsca zamieszkania wybiera większe od tego, które ma obecnie.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (08.02.-14.02. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  15.02.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o spadku cen mieszkań na stołecznym rynku wtórnym, budowie mieszkań dla seniorów w Szczecinie, karze nałożonej przez UOKiK na SM w Białogardzie, nieudanym...
Strona: 4 z 47
«    1  2  3  4  5  6  7    »

Wybrane dla Ciebie


Kurs - Aktualne zasady prowadzenia rachunkowości przez wspólnotę mieszkaniową »

Kurs księgowości dla wspólnot mieszkaniowychW większości przypadków w księgowości prowadzonej przez wspólnotę mieszkaniowej pojawiają się błędy. Wynika to przede wszystkim z nieznajomości elementarnych zasad rozliczania przychodów i rozchodów wspólnoty. Nieprawidłowa ewidencja księgowa może doprowadzić... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak zapewnić zdrowy mikroklimat w budynku?»

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Fotowoltaika na dachu budynku - zobacz, gdzie uzyskać dotacje »

Fotowoltaika na dachuInstalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu nieruchomości pozyskuje energię z promieniowania słonecznego, a następnie zamienia ją w energię elektryczną. Wytworzony w panelach... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC wilgoć w ścianach
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

W Szwajcarii na początku lat 80. XX w., w trakcie prac badawczych nad wpływem atmosfery zawilgoconych pomieszczeń na zdrowie ludzi, zauważono, że zastosowanie określonych fal elektromagnetycznych może być użyteczne... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Nowe podejście do modernizacji budynków wielorodzinnych»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Rosnące koszty prac i materiałów budowalnych istotnie wpływają na decyzje co do planowanych modernizacji energetycznych budynków wielorodzinnych. Z drugiej strony lokatorzy... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19677|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16941|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12030|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl