CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 921 - 937 z 937
«    41  42  43  44  45  46  47 

Posłowie dyskutują nad zmianami podatku VAT

Krystyna Stankiewicz  |  28.09.2010
Rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT trafił do Sejmu. Posłowie zgłosili m.in. poprawki, które pozwolą podatnikom stosować jednolite zasady ewidencji - zarówno dla potrzeb VAT, jak i dokumentacji...

Obywatelski projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych odrzucony

Krystyna Stankiewicz  |  28.09.2010
W czasie debaty 23 września br. Sejm zajął się tzw. obywatelskim projektem ustawy o działalności spółdzielni mieszkaniowych. Posłowie odrzucili go już w pierwszym czytaniu.

Podpis elektroniczny od przyszłego roku

Krystyna Stankiewicz  |  23.09.2010
Możliwość składania e-podpisu na dokumentach znacznie przyspieszyłaby załatwianie wielu formalności i pozwoliła zarządcom nieruchomości zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Bonifikaty w gestii gmin

Krystyna Stankiewicz  |  21.09.2010
Senat przygotował projekt, który pozwoli samorządom decydować o tym, na jakich warunkach dokonać przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w Krakowie

Krystyna Stankiewicz  |  20.09.2010
Kraków jest pierwszym miastem, w którym realizowano projekt związany z modernizacją sieci przesyłu ciepła, współfinansowany z Funduszu Spójności UE.

O bezpieczeństwo sieci elektroenergetycznych

Krystyna Stankiewicz  |  20.09.2010
Ministerstwo Gospodarki przygotowało, a rząd przyjął 14 września 2010 r. nowelizację ustawy o lasach państwowych i ustawy o ochronie przyrody. Zmiany mają zapewnić właścicielom sieci...

Dyskusja o rynku usług telekomunikacyjnych

Krystyna Stankiewicz  |  20.09.2010
17 września 2010 r. w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się inauguracyjne spotkanie „Okrągłego stołu szerokopasmowego”, którego celem była wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu budowy...

Wyższe odszkodowania za wywłaszczenia na cele publiczne

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010
Sejm na ostatnim, przedwakacyjnym posiedzeniu przyjął nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami, podwyższającą kwotę odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości na cele publiczne.

Zwrot VAT za materiały budowlane pozostanie na tym samym poziomie

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010  |  1
Od 1 stycznia 2011 r. wzrośnie do 23% stawka VAT na materiały budowlane. Nie zmieni się jednak kwota zwrotu części VAT, zawartego w cenie tych materiałów.

Zapowiedź uproszczenia prowadzenia działalności gospodarczej

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010
O tym, że prowadzenie działalności gospodarczej znacznie utrudnia nadmiar przepisów i konieczność gromadzenia nie zawsze potrzebnych dokumentów, wiadomo od dawna. I od dawna w tej sprawie nic się nie...

Prąd z inteligentnej sieci będzie tańszy

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010
Trwają prace nad ustawą dotyczącą wprowadzenia w Polsce inteligentnych systemów energetycznych. Po ich wprowadzeniu będziemy mniej płacić za prąd, ale nastąpi to dopiero za kilka lat.

Wokół podwyżki cen gazu

Krystyna Stankiewicz  |  13.09.2010
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wystąpiło z wnioskiem do Urzędu Regulacji Energetyki o podwyżkę cen gazu o 10%. URE uznało jednak, że tak wysoka podwyżka jest nieuzasadniona.

Konkurs Modernizacja Roku 2009 rozstrzygnięty

Krystyna Stankiewicz  |  08.09.2010
Celem tego konkursu jest wyłanianie i nagradzanie zmodernizowanych, przebudowanych lub rozbudowanych obiektów i budowli, wyróżniających się szczególnymi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi.

Uwaga na stare drzewa

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Meteorolodzy zgodnie twierdzą, że burze z potężnymi wichurami coraz częściej będą nawiedzały Polskę, bezlitośnie łamiąc konary drzew lub wyrywając je z korzeniami. Warto więc wyprzedzić wichury i...

Ceny prądu na 2011 rok w październiku

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Sprzedawcy i dystrybutorzy energii elektrycznej przedstawią Urzędowi Regulacji Energetyki propozycję cen energii elektrycznej i jej dystrybucji na następny rok prawdopodobnie w październiku, a nie we...

Baner reklamowy na oknie

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Banery reklamowe zasłaniające okna to duża uciążliwość dla właścicieli mieszkań. W dzień do pomieszczeń wpada znacznie mniej światła, a w nocy rozjaśniają je często lampy, zintegrowane z...

Nadal będzie można ubiegać się o zwrot podatku VAT

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Ministerstwo Infrastruktury dementuje informacje o planach cofnięcia prawa do zwrotu VAT na materiały budowlane.
Strona: 47 z 47
«    41  42  43  44  45  46  47 

Wybrane dla Ciebie

Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17337|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10823|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10400|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl