CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 921 - 937 z 937
«    41  42  43  44  45  46  47 

Posłowie dyskutują nad zmianami podatku VAT

Krystyna Stankiewicz  |  28.09.2010
Rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT trafił do Sejmu. Posłowie zgłosili m.in. poprawki, które pozwolą podatnikom stosować jednolite zasady ewidencji - zarówno dla potrzeb VAT, jak i dokumentacji...

Obywatelski projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych odrzucony

Krystyna Stankiewicz  |  28.09.2010
W czasie debaty 23 września br. Sejm zajął się tzw. obywatelskim projektem ustawy o działalności spółdzielni mieszkaniowych. Posłowie odrzucili go już w pierwszym czytaniu.

Podpis elektroniczny od przyszłego roku

Krystyna Stankiewicz  |  23.09.2010
Możliwość składania e-podpisu na dokumentach znacznie przyspieszyłaby załatwianie wielu formalności i pozwoliła zarządcom nieruchomości zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Bonifikaty w gestii gmin

Krystyna Stankiewicz  |  21.09.2010
Senat przygotował projekt, który pozwoli samorządom decydować o tym, na jakich warunkach dokonać przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w Krakowie

Krystyna Stankiewicz  |  20.09.2010
Kraków jest pierwszym miastem, w którym realizowano projekt związany z modernizacją sieci przesyłu ciepła, współfinansowany z Funduszu Spójności UE.

O bezpieczeństwo sieci elektroenergetycznych

Krystyna Stankiewicz  |  20.09.2010
Ministerstwo Gospodarki przygotowało, a rząd przyjął 14 września 2010 r. nowelizację ustawy o lasach państwowych i ustawy o ochronie przyrody. Zmiany mają zapewnić właścicielom sieci...

Dyskusja o rynku usług telekomunikacyjnych

Krystyna Stankiewicz  |  20.09.2010
17 września 2010 r. w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się inauguracyjne spotkanie „Okrągłego stołu szerokopasmowego”, którego celem była wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu budowy...

Wyższe odszkodowania za wywłaszczenia na cele publiczne

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010
Sejm na ostatnim, przedwakacyjnym posiedzeniu przyjął nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami, podwyższającą kwotę odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości na cele publiczne.

Zwrot VAT za materiały budowlane pozostanie na tym samym poziomie

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010  |  1
Od 1 stycznia 2011 r. wzrośnie do 23% stawka VAT na materiały budowlane. Nie zmieni się jednak kwota zwrotu części VAT, zawartego w cenie tych materiałów.

Zapowiedź uproszczenia prowadzenia działalności gospodarczej

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010
O tym, że prowadzenie działalności gospodarczej znacznie utrudnia nadmiar przepisów i konieczność gromadzenia nie zawsze potrzebnych dokumentów, wiadomo od dawna. I od dawna w tej sprawie nic się nie...

Prąd z inteligentnej sieci będzie tańszy

Krystyna Stankiewicz  |  14.09.2010
Trwają prace nad ustawą dotyczącą wprowadzenia w Polsce inteligentnych systemów energetycznych. Po ich wprowadzeniu będziemy mniej płacić za prąd, ale nastąpi to dopiero za kilka lat.

Wokół podwyżki cen gazu

Krystyna Stankiewicz  |  13.09.2010
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wystąpiło z wnioskiem do Urzędu Regulacji Energetyki o podwyżkę cen gazu o 10%. URE uznało jednak, że tak wysoka podwyżka jest nieuzasadniona.

Konkurs Modernizacja Roku 2009 rozstrzygnięty

Krystyna Stankiewicz  |  08.09.2010
Celem tego konkursu jest wyłanianie i nagradzanie zmodernizowanych, przebudowanych lub rozbudowanych obiektów i budowli, wyróżniających się szczególnymi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi.

Uwaga na stare drzewa

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Meteorolodzy zgodnie twierdzą, że burze z potężnymi wichurami coraz częściej będą nawiedzały Polskę, bezlitośnie łamiąc konary drzew lub wyrywając je z korzeniami. Warto więc wyprzedzić wichury i...

Ceny prądu na 2011 rok w październiku

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Sprzedawcy i dystrybutorzy energii elektrycznej przedstawią Urzędowi Regulacji Energetyki propozycję cen energii elektrycznej i jej dystrybucji na następny rok prawdopodobnie w październiku, a nie we...

Baner reklamowy na oknie

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Banery reklamowe zasłaniające okna to duża uciążliwość dla właścicieli mieszkań. W dzień do pomieszczeń wpada znacznie mniej światła, a w nocy rozjaśniają je często lampy, zintegrowane z...

Nadal będzie można ubiegać się o zwrot podatku VAT

Krystyna Stankiewicz  |  07.09.2010
Ministerstwo Infrastruktury dementuje informacje o planach cofnięcia prawa do zwrotu VAT na materiały budowlane.
Strona: 47 z 47
«    41  42  43  44  45  46  47 

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18953|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12130|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11541|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl