CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 101 - 120 z 937
«    3  4  5  6  7  8  9    »

Wybór ofert sprzedaży mieszkań domeną kobiet

Krystyna Stankiewicz  |  20.01.2013
Kobiety stanowią aż 65% wszystkich zainteresowanych ofertami sprzedaży mieszkań.

GUS o budownictwie mieszkaniowym w 2012 r.

Krystyna Stankiewicz  |  20.01.2013  |  1
W 2012 r. oddano do użytkowania 152 527 mieszkań (o 16,5% więcej niż w 2011 r.), wydano 165 092 pozwoleń na budowę mieszkań (o 10,3% mniej niż rok wcześniej) i rozpoczęto budowę 141 798 mieszkań (o...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (11.01.-17.01.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  17.01.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o stężeniu pyłu zawieszonego w śląskich miastach, pierwszym w Polsce biurowcu z certyfikatem „Obiekt bez barier”, dotacjach na wymianę pieców węglowych w...

Od nowego roku obowiązują nowe nazwy niektórych miejscowości

Krystyna Stankiewicz  |  16.01.2013
Od 1 stycznia 2013 r. 149 miejscowości w Polsce ma nową lub zmodyfikowaną nazwę urzędową.

Gdzie mieszkania sprzedają się najszybciej, a gdzie najdłużej

Krystyna Stankiewicz  |  16.01.2013
Według doradców Metrohouse, w 2012 r. mieszkania z rynku wtórnego najkrócej czekały na nowych nabywców w Lublinie, a najdłużej w Sopocie.

UOKiK nałożył kary na trzy banki

Krystyna Stankiewicz  |  16.01.2013
Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, praktyki stosowane przez PKO BP, Pekao SA i Raiffesien Bank Polska naruszały zbiorowe interesy konsumentów.

Samorządy rewitalizują podwórka

Krystyna Stankiewicz  |  13.01.2013
Z inicjatywą modernizacji zrujnowanych i zapuszczonych podwórek występuje coraz więcej miejskich samorządów, które przeznaczają na ten cel całkiem spore środki finansowe. Dzięki temu setki brudnych i...

Ceny ofertowe dużych mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  13.01.2013
W Warszawie średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania o powierzchni ponad 100 m2 wynosi aż 10,2 tys. zł, ale już Kielcach, Łodzi czy Gdańsku jest ona dwa razy niższa niż w stolicy, a w Gorzowie...

W 2012 r. wzrosła liczba mieszkań gotowych do odbioru

Krystyna Stankiewicz  |  13.01.2013
W 2012 r. w większości dużych polskich miast odnotowano znaczący wzrost liczby wybudowanych i niesprzedanych mieszkań w stosunku do stanu z końca 2011 r.

Najbardziej poszukiwane są mieszkania w cenie do 150 tys. zł

Krystyna Stankiewicz  |  13.01.2013  |  1
Tak wynika z analizy preferencji klientów portalu nieruchomości domy.pl, poszukujących w grudniu 2012 r. mieszkań na rynku wtórnym.

Raport o długach Polaków

Krystyna Stankiewicz  |  13.01.2013
Łączna kwota zaległych płatności Polaków na koniec 2012 r. wynosiła ponad 38,2 mld zł i w ciągu minionego roku wzrosła o 11%. Powiększyła się też o 170 tys. osób lista dłużników.

Polska liderem w wydatkowaniu unijnych funduszy

Krystyna Stankiewicz  |  13.01.2013
Polska otrzymała dotąd ponad 35,1 mld euro (zaliczek i refundacji), najwięcej spośród wszystkich państw Unii Europejskiej.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (04.01.-10.01. 2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  11.01.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o przygotowaniach do budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, programie usuwania azbestu w Opolu, walce Krakowa z nielegalnymi grafficiarzami, uzyskaniu...

Raport o rynku mieszkaniowym w 2012 r.

Krystyna Stankiewicz  |  08.01.2013
Wbrew przewidywaniom analityków ostatni miesiąc szansy na dopłaty z rządowego programu „Rodzina na Swoim” nie przyniósł ożywienia na rynku nieruchomości.

UOKiK ukarał pośredników w obrocie nieruchomościami

Krystyna Stankiewicz  |  06.01.2013  |  1
Agencje nieruchomości obciążające klientów pełną prowizją także wtedy, gdy sprzedali oni mieszkanie na własną rękę, niezależnie od czynności podejmowanych przez pośrednika w związku ze...

W 2012 r. mieszkania staniały o ponad 13%

Krystyna Stankiewicz  |  06.01.2013
Rok 2012 przyniósł największy roczny spadek wartości mieszkań w ostatnim pięcioleciu, bo w największych miastach Polski wyniósł on aż 13,3%. Dotychczas rekordowy był 2008 r., w którym ceny...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (21.12.2012–03.01.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  04.01.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań na poznańskim rynku wtórnym, stawkach za odbiór śmieci w śląskim i zachodniopomorskim, podwyżce cen prądu w Warszawie i o rekordowej...

Jak sprzedawały się mieszkania na rynku wtórnym w 2012 r.?

Krystyna Stankiewicz  |  02.01.2013
W ubiegłym roku jedynym miesiącem o wyraźnym wzroście liczby transakcji na rynku wtórnym był marzec – wynika z analizy Metrohouse.

Ile mieszkań można by kupić za sylwestrowe fajerwerki?

Krystyna Stankiewicz  |  02.01.2013  |  1
Z szacunków KPMG wynika, że dla uświetnienia sylwestrowej nocy fajerwerki kupiło co trzecie gospodarstwo domowe, wydając łącznie na ten cel 442 mln zł. Kwota ta wystarczyłaby na zakup ponad 1300...

Okres spłaty kredytu spółdzielczego przedłużony do 2017 r.

Krystyna Stankiewicz  |  01.01.2013  |  4
Nowelizacja ustawy z 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii mieszkaniowych wydłuża o...
Strona: 6 z 47
«    3  4  5  6  7  8  9    »

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Osuszanie murów. Chcesz wygrać z wilgocią? Zobacz rozwiązanie »

pożar w budynku zawilgocony budynek
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wilgoć w budynkach to duży problem dla ich właścicieli. Najczęstszą przyczyną występowania zawilgoceń na ścianach jest zła ... czytam więcej»


Rewitalizacja konstrukcji balkonu - Balkon +  »

rewitalizacja balkonówWychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano unikalny system, który pozwala na montaż balkonów zarówno w budynkach już istniejących jak i nowych inwestycjach. Dodatkowo... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Szkolenia i seminaria dla zarządców »

Szkolenia dla zarządców nieruchomościOdbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych i odbiory elewacji według warunków technicznych wykonania i odbioru robót ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18033|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11307|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10875|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl