CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 121 - 140 z 937
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Prezydent podpisał ustawę o odpadach

Krystyna Stankiewicz  |  01.01.2013  |  1
Nowa ustawa określa m.in. ogólne zasady gospodarki odpadami, tworzenia planów gospodarowania nimi, prowadzenia ewidencji odpadów i sprawozdawczości, a także gospodarowania niektórymi rodzajami odpadów i...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (14.12-20.12)

Krystyna Stankiewicz  |  21.12.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o krakowskim pomyśle na pozyskanie lokali socjalnych, stawkach za wynajem mieszkania w Warszawie i o samorządowej akcji zachęcającej do zamieszkania w centrum...

Stawki najmu mieszkań niższe niż rok temu

Krystyna Stankiewicz  |  19.12.2012
Największych obniżek miesięcznych stawek doświadczyli najemcy mieszkań we Wrocławiu i Krakowie, bo tam w ciągu roku spadły one średnio 7% i 6%. Natomiast w Warszawie w październiku br. odnotowano ich...

NBP o cenach mieszkań i sytuacji na rynku mieszkaniowym

Krystyna Stankiewicz  |  19.12.2012  |  1
Według analityków NBP, na sytuację na polskim rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale 2012 r. wpływały przede wszystkim wcześniejsze działania inwestycyjne firm deweloperskich, które doprowadziły do...

Wypis z księgi wieczystej załatwimy przez Internet

Krystyna Stankiewicz  |  18.12.2012
Celem nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece jest umożliwienie łatwiejszego i szybszego dostępu do jawnej księgi wieczystej za pośrednictwem Internetu.

GUS o budownictwie mieszkaniowym w 2012 r.

Krystyna Stankiewicz  |  17.12.2012
Wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania od stycznia do listopada br. w porównaniu w z tym samym okresem 2011 r. GUS odnotował w czternastu województwach. Spadek zaś liczby mieszkań, na których...

Na rynku biurowym coraz bardziej liczy się sektor T&T

Krystyna Stankiewicz  |  16.12.2012
Sektor telekomunikacyjny i technologiczny po raz pierwszy wyprzedził banki i firmy finansowe w popycie na powierzchnię biurową.

Utrzymanie mieszkania coraz droższe

Krystyna Stankiewicz  |  16.12.2012
Użytkowanie i wyposażenie mieszkania w listopadzie 2012 r. kosztowało o 4,3% więcej niż rok wcześniej.

Jaki upust można było uzyskać kupując mieszkanie w listopadzie 2012 r.?

Krystyna Stankiewicz  |  16.12.2012
Analiza porównawcza cen ofertowych i transakcyjnych w listopadzie br. wykazała, że średni wynegocjowany przez nabywców upust wynosił 7%.

Struktura cen nowych mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  16.12.2012
Na koniec września 2012 r. ceny ofertowe prawie połowy mieszkań na warszawskim rynku pierwotnym mieściły się w przedziale od 7 do 9 tys. zł/m2. Natomiast w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (07.12-13.12)

Krystyna Stankiewicz  |  14.12.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o wyludnianiu się centrum Krakowa, zadłużeniu mieszkańców Brodnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, perspektywach rozwoju rynku biurowego na warszawskim Powiślu...

Od nowego roku zmiany w przepisach meldunkowych

Krystyna Stankiewicz  |  09.12.2012
Wprawdzie sejm przesunął nowelizację ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych z 2014 r. na 2016 r., ale część przepisów regulujących kwestie meldunkowe zacznie obowiązywać od początku 2013 r.

Raport UOKiK o kredytach konsumenckich

Krystyna Stankiewicz  |  09.12.2012
Kontrola UOKiK wykazała, że kredytodawcy różnie interpretują przepisy ustawy o kredycie konsumenckim. W związku z tym Urząd przygotował propozycje zmian prawnych.

Powraca tendencja spadkowa cen mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  07.12.2012
Od początku 2012 r. indeks cen transakcyjnych mieszkań, liczony przez Open Finance i Home Broker, spadł o 12,4%, a od połowy 2011 r. aż o 16,6%.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (30.11-06.12)

Krystyna Stankiewicz  |  07.12.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o biurowcach budowanych w Lublinie, problemach mieszkaniowych Wałbrzycha, wstrzymaniu budowy bloku TBS w Opolu, nowych mieszkaniach komunalnych w Warszawie i...

Apartamenty w górskich kurortach

Krystyna Stankiewicz  |  05.12.2012
Większość deweloperów budujących apartamenty w górach oferuje również zarządzanie ich wynajmem. Zyski, jakie właściciele mogą osiągnąć z wynajmu, szacowane są na 7-10% wartości zakupionego...

System ISOK ma być gotowy za dwa lata

Krystyna Stankiewicz  |  04.12.2012
W systemie ISOK znajdą się informacje o terenach zagrożonych powodziami wraz z symulacjami ich skutków w razie gwałtownych opadów deszczu czy przerwania wałów przeciwpowodziowych.

Kto poszukuje kawalerek, a kto większych mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  04.12.2012
Najnowsze badanie portalu nieruchomości domy.pl w znacznej mierze potwierdza powszechną opinię, że potencjalni nabywcy poszukują mieszkań z liczbą pokoi równą liczbie przyszłych domowników, ale też...

Struktura cenowa mieszkań na rynku pierwotnym

Krystyna Stankiewicz  |  02.12.2012
Według raportu Działu Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. ceny ofertowe mieszkań deweloperskich w pięciu dużych miastach Polski w trzecim kwartale 2012 r. uległy spłaszczeniu.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (23.11-29.11.2012)

Krystyna Stankiewicz  |  30.11.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o przekraczającym normę stężeniu pyłu zawieszonego w śląskich miastach, rekordowym wzroście powierzchni biurowej w Warszawie i perspektywach rozwoju tego...
Strona: 7 z 47
«    4  5  6  7  8  9  10    »

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

pożar w budynku termomodernizacja
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Rewitalizacja konstrukcji balkonu - Balkon +  »

rewitalizacja balkonówWychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano unikalny system, który pozwala na montaż balkonów zarówno w budynkach już istniejących jak i nowych inwestycjach. Dodatkowo... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18011|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11291|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10860|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl