CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Krystyna Stankiewicz

Dziennikarka zajmująca się budownictwem jedno- i wielorodzinnym, ekologią i zagospodarowaniem terenów wokół budynków.
Autorka i współautorka projektów czasopism m.in. o tematyce architektonicznej, budownictwa jednorodzinnego i wyposażenia wnętrz.

Artykuły autora

> 141 - 160 z 937
«    5  6  7  8  9  10  11    »

SOKiK podtrzymał decyzję prezesa URE

Krystyna Stankiewicz  |  27.11.2012
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Tauron Dystrybucja S.A. miał obowiązek utrzymania w należytym stanie technicznym obiektów, instalacji i urządzeń. W ocenie SOKiK z obowiązku tego...

Inwestycje zagrażają parkom krajobrazowym

Krystyna Stankiewicz  |  26.11.2012
W ocenie Najwyższej Izby Kontroli obowiązujące przepisy prawne są nieprecyzyjne i niejasne i zamiast chronić parki krajobrazowe, dodatkowo komplikują ich funkcjonowanie.

Ubywa mieszkań spółdzielczych

Krystyna Stankiewicz  |  25.11.2012  |  1
Według najnowszych danych GUS, spółdzielnie mieszkaniowe zarządzają obecnie ponad 2 mln mieszkań, a dwa lata temu liczba ta wynosiła aż 2,6 mln.

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (16.11-22.11)

Krystyna Stankiewicz  |  23.11.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. ceny mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie i Wrocławiu, rewitalizacji Browaru Lubicz w Krakowie, planowanych ryczałtach za wywóz śmieci w Gdańsku i...

Zwiększa się różnica między cenami transakcyjnymi i ofertowymi

Krystyna Stankiewicz  |  21.11.2012
W październiku 2012 r. ceny transakcyjne kawalerek były niższe od ofertowych średnio o 12,3% w stosunku do tych sprzed dwóch miesięcy, mieszkań dwupokojowych – o 14,8%, trzypokojowych – o 11,3%, a...

Dzielnice miast z najbogatszą ofertą nowych mieszkań

Krystyna Stankiewicz  |  19.11.2012
Na wielkość oferty deweloperów w danej dzielnicy wpływa dostępność wolnych terenów pod zabudowę, ceny działek, lokalizacja atrakcyjna dla potencjalnych nabywców (dojazd, infrastruktura itp.), a także...

GUS o budownictwie mieszkaniowym w 2012 r.

Krystyna Stankiewicz  |  19.11.2012
Największy udział (54,4%) w przyroście nowych zasobów mieszkaniowych mieli inwestorzy indywidualni, którzy w okresie styczeń-październik 2012 r. wybudowali 64 782 mieszkania, o 10,5% więcej niż przed...

Rynek mieszkaniowy w październiku 2012 r.

Krystyna Stankiewicz  |  19.11.2012
Mieszkania, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, sprzedają się coraz trudniej. Wynika to z jednej strony z zaostrzenia polityki kredytowej przez banki, a z drugiej z obaw potencjalnych nabywców przed...

Ustawa redukująca obciążenia administracyjne dla firm przyjęta przez sejm

Krystyna Stankiewicz  |  18.11.2012
Nowe przepisy zawarte w projekcie tej ustawy mają m.in. poprawić płynność finansową małych firm, ograniczyć zatory płatnicze, zwiększyć dyscyplinę płatniczą między kontrahentami oraz zlikwidować...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (09.11-15.11)

Krystyna Stankiewicz  |  16.11.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o planach przestrzennego rozwoju Łodzi, warszawskim rynku nieruchomości biurowych, systemie monitorowania zagrożeń w Kędzierzynie-Koźlu i o stołecznym...

Coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie

Krystyna Stankiewicz  |  13.11.2012
Mieszkania, na których sprzedaż ostateczną umowę podpisano w październiku 2012 r., zostały wystawione do sprzedaży prawie 21 tygodni wcześniej. Natomiast proces sprzedaży zakończony we wrześniu br....

Światłowody obowiązkowe w budynkach wielorodzinnych

Krystyna Stankiewicz  |  12.11.2012
Obowiązek montażu w nowych budynkach światłowodowej instalacji telekomunikacyjnej, pozwalającej na dostęp do sieci szerokopasmowej, wprowadza rozporządzenie MTBiGM.

Jaki procent nabywców poszukuje wykończonych mieszkań?

Krystyna Stankiewicz  |  12.11.2012
O planowane wydatki na wykończenie nowego mieszkania lub remont używanego zapytał swoich klientów portal nieruchomości domy.pl.

Program „Mieszkanie dla Młodych” w konsultacjach społecznych

Krystyna Stankiewicz  |  10.11.2012
Program „Mieszkanie dla Młodych” ma być elementem prorodzinnej polityki państwa. W związku tym przewiduje on dodatkowe dopłaty do kredytu w zależności od liczby dzieci w rodzinie.

Jak długo trzeba pracować na zakup własnego mieszkania?

Krystyna Stankiewicz  |  10.11.2012
Najkrócej na własne mieszkanie pracuje mieszkaniec Katowic. Na rynku wtórnym może je kupić już po pięciu latach odkładania każdej miesięcznej pensji netto.

W październiku wzrosła liczba kredytów z rządowymi dopłatami na mieszkania używane

Krystyna Stankiewicz  |  10.11.2012  |  1
Eksperci rynku nieruchomości uważają, że najbliższych tygodniach należy się spodziewać wzrostu zainteresowania kredytami na zakup mieszkania na rynku wtórnym w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Po...

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (26.10-08.11.2012)

Krystyna Stankiewicz  |  08.11.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o uchyleniu przez WSA pozwolenia na budowę apartamentowca w Łodzi, cenach nowych mieszkań w Warszawie i okolicach, zakończeniu budowy Bramy Portowej w Szczecinie...

Stan przygotowań w gminach do wdrożenia ustawy śmieciowej

Krystyna Stankiewicz  |  06.11.2012
Ministerstwo Środowiska rozesłało do wszystkich gmin ankiety z pytaniami o stan zaawansowania prac nad wdrażaniem nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Wypełnione ankiety zwróciło między 29 maja...

Polacy wśród najbardziej oszczędnych narodów w Europie

Krystyna Stankiewicz  |  04.11.2012
Największą część swoich miesięcznych dochodów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej odkładają Polacy i Słowacy – odpowiednio 15% i 12%. Dalsze miejsca zajmują Niemcy i Czesi, odkładający 9%...

Co czwarty Polak planuje kupić mieszkanie z własnych środków

Krystyna Stankiewicz  |  04.11.2012
Ponad 26% klientów portalu nieruchomości domy.pl chce pokryć koszty zakupu mieszkania wyłącznie z własnych środków. A tendencja ta najbardziej widoczna jest w dużych miastach.
Strona: 8 z 47
«    5  6  7  8  9  10  11    »

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19417|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16552|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11841|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl