CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna
 Jerzy Kosieradzki

Jerzy Kosieradzki

Redaktor naczelny miesięcznika "Rynek Instalacyjny"

 

Autor artykułów na temat centralnego ogrzewania i klimatyzacji w wielu fachowych pismach.

e-mail: jkosieradzki@rynekinstalacyjny.pl | http://www.jkdoradca.pl/

Publikacje:

 

Kalendarium:

1961 - ukończyłem Technikum Budowlane w Warszawie (ul. Górnośląska). Klasa Instalacje sanitarne.

1968 - obrona dyplomu na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. Specjalizacja: Urządzenia Cieplne i Zdrowotne (UCZ). W tym samym roku rozpocząłem pracę w "Instalu" Warszawa gdzie przez 2 lata doszedłem do stanowiska Kierownika Grupy Robót (m.in. modernizacja FSO pod produkcję Polskiego Fiata).

Następne 2 lata to służba wojskowa tzw. okresowa, ale przez dwa lata bez przerwy. Taki był nasz los, absolwentów uczelni technicznych.

1972 - rozpoczynam pracę w COBPBP "BISTYP", gdzie pracuję przez 7 lat, przechodząc wszystkie szczeble do starszego projektanta.

Od 1979 do 1983, po przejściu do BPIP "Instalprojekt", pracuję w RFN przy projektowaniu Kliniki Uniwersyteckiej w Aachen (Akwizgran) pomagając niemieckim kolegom uporządkować instalację klimatyzacyjną.

1983-84 pracuję w Wiedniu w Firmie LTG projektując instalacje klimatyzacyjne dla zakładu metalurgicznego na Białorusi (wspólny kontrakt Voest Alpine - Linz)

W latach 1984-86 kończę studia podyplomowe Handel zagraniczny na SGPiS w Warszawie

Od roku 1987 do 1989 projektuję klimatyzację dla Fabryki Penicyliny w Neubrandenburgu

1990, po paromiesięcznym kontrakcie w RFN przy projektowaniu instalacji odpylających dla odlewni i cementowni, powrót do Kraju i praca dla Mannesmann Anlagenbau Wien przy projekcie klimatyzacji dla nowego terminalu na Lotnisku  Okęcie.

Od roku 1992 do 1997 pracując w firmie Robert Bosch Oddział Junkers organizuję sieć sprzedaży i serwisu kotłów gazowych Junkers.

1997 przechodzę do firmy Radson Panele Grzewcze gdzie pracuję przez 2 lata jako dyrektor handlowy, a następnie przez 5 lat jestem dyrektorem technicznym.

Od 1 stycznia 2004 roku przeszedłem na własny rozrachunek zakładając firmę "JK DORADCA".

Od 1 września 2008 zostałem Redaktorem naczelnym miesięcznika "Rynek Instalacyjny"

Artykuły autora

> 1 - 12 z 12

Centralne ogrzewanie po sezonie

Jerzy Kosieradzki  |  17.05.2017
Zakończenie sezonu grzewczego to okazja do sprawdzenia stanu instalacji grzewczych i zaplanowania koniecznych przed kolejnym sezonem wymian i modernizacji.

Drgania i dźwięki powietrzne w budynku

Jerzy Kosieradzki  |  06.10.2016
Autor poświęca uwagę zjawisku hałasu w budynku wywoływanego przez instalacje wodne, wentylacyjne i będące wynikiem usterek technicznych. Wyjaśnia przy tym przyczyny powstawania takich hałasów,...

Zjawiska akustyczne w budynkach

Jerzy Kosieradzki  |  19.10.2015
Autor wyjaśnia przyczyny różnych hałasów powstających w budynkach wielolokalowych i podaje sposoby na walkę z nimi.

Wymiana instalacji wod-kan w budynkach wielorodzinnych

Jerzy Kosieradzki  |  28.11.2013  |  4
Autor zwraca uwagę na najważniejsze punkty procesu wymiany instalacji wod-kan w budynkach wielorodzinnych: od rozpoznania momentu, w którym jest ona konieczna, przez ułożenie planu prac po ich organizację....

Źródła ciepła dla centralnego ogrzewania

Jerzy Kosieradzki  |  27.04.2012
Publikacja podpowiada o tym, jakie kroki należy poczynić decydując się na inwestycję budowy własnego źródła ciepła dla celów grzewczych w budynku

Energia odnawialna: nowy problem zarządców?

Jerzy Kosieradzki  |  21.11.2011
Autor przedstawia powody, dla których warto wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych i skupia uwagę na alternatywnych rozwiązaniach technicznych geotermalnych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych

O centralnym ogrzewaniu dla zarządcy (1)

Jerzy Kosieradzki  |  23.07.2010  |  2
Wodne instalacje centralnego ogrzewania (tylko takimi będziemy się zajmować) są prawie w każdym budynku, którym zajmuje się zarządca/administrator. Czy oznacza to, że jego wiedza na ten temat jest...

O centralnym ogrzewaniu dla zarządcy (2)

Jerzy Kosieradzki  |  20.07.2010
Na początku chciałbym powiedzieć o wynikach badań, jakie przeprowadzono na dużym osiedlu mieszkaniowym, gdzie połowa budynków była już ocieplona, a drugą część przygotowywano do tego. Pomierzono...

Kontrola instalacji centralnego ogrzewania

Jerzy Kosieradzki  |  15.06.2010
Sprawność instalacji grzewczej w dużej mierze zależy od systematycznej kontroli i bezzwłocznego naprawiania najdrobniejszych nawet usterek. Warto więc wykorzystać okres letni na staranny przegląd...

O grzejnikach c.o. prawie wszystko

Jerzy Kosieradzki  |  20.05.2010
Oferta rynkowa grzejników centralnego ogrzewania jest tak ogromna, że wybór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwy. Warto jednak pamiętać, że grzejnik stanowi integralną część instalacji i musi z...

Modernizacja instalacji grzewczych
Straty ciepła

Jerzy Kosieradzki  |  20.05.2010
Łagodne zimy, występujące w ostatnich latach, uśpiły trochę czujność administratorów budynków. Względnie niskie opłaty ponoszone przez użytkowników zmniejszyły naciski wywierane na...

Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania
Wymiana instalacji

Jerzy Kosieradzki  |  20.05.2010  |  3
Artykuł zawiera najważniejsze informacje dotyczące zakresu i form modernizacji instalacji c.o.: od stadium projektu, przez uzgodnienia projektowe i wybieranie grzejników, aż do jej właściwego montażu.

Wybrane dla Ciebie


Co zrobić gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Zobacz jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Jakie ogrzewanie wybrać do mieszkania »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
5/2019

Aktualny numer:

Administrator 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Kiedy nieważna bonifikata?
  • - Sprawozdanie finansowe wspólnoty
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16605|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10273|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl