CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Marta  Chmielewska

Adwokat, prowadząca indywidualną praktykę adwokacką. Wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem problemów ludzkich i korporacyjnych. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Współpracuje z największymi chińskimi kancelariami JINGSH Law Firm oraz Beijing Real Long Law Firm a w Polsce z Kancelarią Jingsh Poland. Autorka publikacji z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Artykuły autora

> 1 - 20 z 20

Wyodrębnienie się wspólnoty mieszkaniowej ze spółdzielni

Marta Chmielewska  |  10.07.2020
Jak bezstresowo rozstać się po latach funkcjonowania w ramach spółdzielni i pozostać w zdrowych relacjach?

Obowiązki likwidatora spółdzielni mieszkaniowej

Marta Chmielewska  |  05.06.2020
Czy likwidator może lub powinien przeprowadzać prace remontowe budynku polegające na odświeżeniu elewacji bądź klatek schodowych w trakcie trwania postępowania zmierzającego do zakończenia istnienia...

Postanowienie SN ws. zniszczenia budynku mieszkalnego wielolokalowego

Marta Chmielewska  |  25.03.2020
Postanowienie SN z dnia 13 marca 2020 r. (III CZP 65/19), czyli z ostatniego dnia pracy sądów.

Miejsca postojowe we wspólnocie mieszkaniowej

Marta Chmielewska  |  13.11.2019
Czy wspólnota mieszkaniowa ma zawsze rację w ustalaniu sposobu korzystania z miejsc postojowych? Czy członek wspólnoty może mieć zakaz korzystania z parkingu?

Szukaj wiatru w polu, czyli czy warto wszczynać egzekucję z nieruchomości i kto płaci czynsz w okresie egzekucji?

Marta Chmielewska  |  30.01.2017
W publikacji ważne uwagi dla wspólnot mieszkaniowych związane z postępowaniem egzekucyjnym wobec dłużników zalegających z należnościami.

Zmiana zarządu we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  12.08.2014
Autorka artykułu na podstawie przepisów prawa i wyroków sądów podaje rozwiązanie problemów z głosowaniem nad zmianą zarządu we wspólnocie.

Alternatywne sposoby głosowania we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  09.12.2013
Autorka przedstawia inne niż tradycyjne, często od nich wygodniejsze, sposoby głosowania we wspólnocie oraz środki ostrożności, jakie należy zachować przy ich stosowaniu.

Wspólnota mieszkaniowa stroną postępowania

Marta Chmielewska  |  22.07.2013
Autorka artykułu, powołując się na wyroki sądów i przepisy obowiązującego prawa rozstrzyga, kto i w jakich okolicznościach jest stroną postępowania oraz jakie są konsekwencje błędnego jej ustalenia.

Przychody otrzymane w związku ze zwrotem udziałów lub wkładów w spółdzielni

Marta Chmielewska  |  18.07.2013  |  1
Przysporzeniem majątkowym jest różnica pomiędzy uzyskanym przychodem przez byłego lokatora, a nominalną wartością wniesionego wkładu (po denominacji) oraz wartością spłaconego kredytu zaliczonego na...

Użytkowanie wieczyste w SKO *)

Marta Chmielewska  |  19.09.2012  |  1
W artykule wybrane informacje dotyczące stawianego przed samorządowymi kolegiami odwoławczymi dylematu w kwestii aktualizacji opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste

Ocieplanie ścian lokalu

Marta Chmielewska  |  21.12.2011  |  1
Publikacja omawia prawne aspekty warunkujące rozpoczęcie robót dotyczących ocieplenia ścian zewnętrznych budynku

Kolejna analiza kredytów z tzw. "starego portfela"

Marta Chmielewska  |  16.11.2011  |  1
Nie jest niezgodna z konstytucją egzekucja kredytów zaciągniętych przez spółdzielnie mieszkaniowe z tzw. „starego portfela” i to bez uzyskania pisemnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji.

I powróci eksmisja na bruk...?

Marta Chmielewska  |  15.11.2011
W komentarzu do znowelizowanej ustawy o ochronie praw lokatora wobec dłużników nie płacących czynszu autorka szkicuje potencjalne jej skutki społeczne oraz możliwe zachowania instytucji państwowych

Formalności na drodze do własności, czyli jak krok po kroku zmienić użytkowanie wieczyste

Marta Chmielewska  |  10.10.2011  |  1
Jak w każdym postępowaniu, również droga od użytkowania wieczystego do prawa własności związana jest z pewnym formalizmem. Im bardziej Jan Kowalski skoncentruje się na prawidłowym wskazaniu, o co wnosi...

Nieznajomość prawa szkodzi

Marta Chmielewska  |  05.09.2011  |  1
Autorka przedstawia wybrane problemy prawne wynikające z nieznajomości „regulamin porządku domowego wspólnoty mieszkaniowej”

Wyboista droga do własności - o cząstkowym przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności

Marta Chmielewska  |  29.06.2011
W publikacji analizowane są wybrane przypadki implikacji prawnych wynikające z cząstkowych przekształceń użytkowania wieczystego w prawo własności

Błąd młodej wspólnoty czy złego zarządzania?

Marta Chmielewska  |  27.05.2011  |  1
Zarządzanie nieruchomością należącą do wspólnoty mieszkaniowej wymaga niezbędnej wiedzy, aby zarówno pod względem gospodarczym, jak i prawnym wspólnota rozwijała się prawidłowo. Publikacja...

Nowości w spółdzielniach

Marta Chmielewska  |  15.04.2011  |  3
Autorka analizuje wybrane propozycje zmian przepisów prawnych w przygotowywanym w Sejmie projekcie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Marta Chmielewska  |  14.03.2011  |  1
Autorka przedstawia istotne informacje uzasadniające korzyści prawne wynikające z woli przekształcenia formy prawa użytkowania wieczystego na prawo własności

Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Marta Chmielewska  |  12.10.2010  |  2
Na zarządcach nieruchomości ciążą określone obowiązki podejmowania decyzji i dokonywania czynności prawnych, administracyjnych, techniczno-eksploatacyjnych oraz ekonomicznych i finansowych. Publikacja...

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19428|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16557|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11845|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl