CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Marta  Chmielewska

Marta ChmielewskaAplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecnie współpracuję z kilkoma kancelariami prawnymi, dla których zajmuję się prawem cywilnym (w tym prawem spółdzielczym i związanym ze wspólnotami mieszkaniowymi), prawem pracy i prawem handlowym oraz prawem administracyjnym.

Do moich obowiązków należy bieżące doradztwo prawne na rzecz klientów kancelarii (sporządzanie opinii, umów pism procesowych) oraz reprezentacja przed sądami powszechnymi (rejonowymi i okręgowymi).

Strona www: http://www.martachmielewska.pl/

Artykuły autora

> 1 - 16 z 16

Szukaj wiatru w polu, czyli czy warto wszczynać egzekucję z nieruchomości i kto płaci czynsz w okresie egzekucji?

Marta Chmielewska  |  30.01.2017
W publikacji ważne uwagi dla wspólnot mieszkaniowych związane z postępowaniem egzekucyjnym wobec dłużników zalegających z należnościami.

Zmiana zarządu we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  12.08.2014
Autorka artykułu na podstawie przepisów prawa i wyroków sądów podaje rozwiązanie problemów z głosowaniem nad zmianą zarządu we wspólnocie.

Alternatywne sposoby głosowania we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  09.12.2013
Autorka przedstawia inne niż tradycyjne, często od nich wygodniejsze, sposoby głosowania we wspólnocie oraz środki ostrożności, jakie należy zachować przy ich stosowaniu.

Wspólnota mieszkaniowa stroną postępowania

Marta Chmielewska  |  22.07.2013
Autorka artykułu, powołując się na wyroki sądów i przepisy obowiązującego prawa rozstrzyga, kto i w jakich okolicznościach jest stroną postępowania oraz jakie są konsekwencje błędnego jej ustalenia.

Przychody otrzymane w związku ze zwrotem udziałów lub wkładów w spółdzielni

Marta Chmielewska  |  18.07.2013  |  1
Przysporzeniem majątkowym jest różnica pomiędzy uzyskanym przychodem przez byłego lokatora, a nominalną wartością wniesionego wkładu (po denominacji) oraz wartością spłaconego kredytu zaliczonego na...

Użytkowanie wieczyste w SKO *)

Marta Chmielewska  |  19.09.2012  |  1
W artykule wybrane informacje dotyczące stawianego przed samorządowymi kolegiami odwoławczymi dylematu w kwestii aktualizacji opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste

Ocieplanie ścian lokalu

Marta Chmielewska  |  21.12.2011  |  1
Publikacja omawia prawne aspekty warunkujące rozpoczęcie robót dotyczących ocieplenia ścian zewnętrznych budynku

Kolejna analiza kredytów z tzw. "starego portfela"

Marta Chmielewska  |  16.11.2011  |  1
Nie jest niezgodna z konstytucją egzekucja kredytów zaciągniętych przez spółdzielnie mieszkaniowe z tzw. „starego portfela” i to bez uzyskania pisemnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji.

I powróci eksmisja na bruk...?

Marta Chmielewska  |  15.11.2011
W komentarzu do znowelizowanej ustawy o ochronie praw lokatora wobec dłużników nie płacących czynszu autorka szkicuje potencjalne jej skutki społeczne oraz możliwe zachowania instytucji państwowych

Formalności na drodze do własności, czyli jak krok po kroku zmienić użytkowanie wieczyste

Marta Chmielewska  |  10.10.2011  |  1
Jak w każdym postępowaniu, również droga od użytkowania wieczystego do prawa własności związana jest z pewnym formalizmem. Im bardziej Jan Kowalski skoncentruje się na prawidłowym wskazaniu, o co wnosi...

Nieznajomość prawa szkodzi

Marta Chmielewska  |  05.09.2011  |  1
Autorka przedstawia wybrane problemy prawne wynikające z nieznajomości „regulamin porządku domowego wspólnoty mieszkaniowej”

Wyboista droga do własności - o cząstkowym przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności

Marta Chmielewska  |  29.06.2011
W publikacji analizowane są wybrane przypadki implikacji prawnych wynikające z cząstkowych przekształceń użytkowania wieczystego w prawo własności

Błąd młodej wspólnoty czy złego zarządzania?

Marta Chmielewska  |  27.05.2011  |  1
Zarządzanie nieruchomością należącą do wspólnoty mieszkaniowej wymaga niezbędnej wiedzy, aby zarówno pod względem gospodarczym, jak i prawnym wspólnota rozwijała się prawidłowo. Publikacja...

Nowości w spółdzielniach

Marta Chmielewska  |  15.04.2011  |  3
Autorka analizuje wybrane propozycje zmian przepisów prawnych w przygotowywanym w Sejmie projekcie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Marta Chmielewska  |  14.03.2011  |  1
Autorka przedstawia istotne informacje uzasadniające korzyści prawne wynikające z woli przekształcenia formy prawa użytkowania wieczystego na prawo własności

Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Marta Chmielewska  |  12.10.2010  |  2
Na zarządcach nieruchomości ciążą określone obowiązki podejmowania decyzji i dokonywania czynności prawnych, administracyjnych, techniczno-eksploatacyjnych oraz ekonomicznych i finansowych. Publikacja...

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Ile kosztuje ocieplenie stropodachu bloku lub wieżowca?

Studia dla zarządców Ocieplenie stropodachu
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej... chcę wiedzieć ile to kosztuje»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Jak utrzymać ciśnienie, usuwać zanieczyszczenia i odgazować systemy HVAC?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17090|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10656|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10229|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl