CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Marta  Chmielewska

Marta ChmielewskaAplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecnie współpracuję z kilkoma kancelariami prawnymi, dla których zajmuję się prawem cywilnym (w tym prawem spółdzielczym i związanym ze wspólnotami mieszkaniowymi), prawem pracy i prawem handlowym oraz prawem administracyjnym.

Do moich obowiązków należy bieżące doradztwo prawne na rzecz klientów kancelarii (sporządzanie opinii, umów pism procesowych) oraz reprezentacja przed sądami powszechnymi (rejonowymi i okręgowymi).

Strona www: http://www.martachmielewska.pl/

Artykuły autora

> 1 - 16 z 16

Szukaj wiatru w polu, czyli czy warto wszczynać egzekucję z nieruchomości i kto płaci czynsz w okresie egzekucji?

Marta Chmielewska  |  30.01.2017
W publikacji ważne uwagi dla wspólnot mieszkaniowych związane z postępowaniem egzekucyjnym wobec dłużników zalegających z należnościami.

Zmiana zarządu we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  12.08.2014
Autorka artykułu na podstawie przepisów prawa i wyroków sądów podaje rozwiązanie problemów z głosowaniem nad zmianą zarządu we wspólnocie.

Alternatywne sposoby głosowania we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  09.12.2013
Autorka przedstawia inne niż tradycyjne, często od nich wygodniejsze, sposoby głosowania we wspólnocie oraz środki ostrożności, jakie należy zachować przy ich stosowaniu.

Wspólnota mieszkaniowa stroną postępowania

Marta Chmielewska  |  22.07.2013
Autorka artykułu, powołując się na wyroki sądów i przepisy obowiązującego prawa rozstrzyga, kto i w jakich okolicznościach jest stroną postępowania oraz jakie są konsekwencje błędnego jej ustalenia.

Przychody otrzymane w związku ze zwrotem udziałów lub wkładów w spółdzielni

Marta Chmielewska  |  18.07.2013  |  1
Przysporzeniem majątkowym jest różnica pomiędzy uzyskanym przychodem przez byłego lokatora, a nominalną wartością wniesionego wkładu (po denominacji) oraz wartością spłaconego kredytu zaliczonego na...

Użytkowanie wieczyste w SKO *)

Marta Chmielewska  |  19.09.2012  |  1
W artykule wybrane informacje dotyczące stawianego przed samorządowymi kolegiami odwoławczymi dylematu w kwestii aktualizacji opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste

Ocieplanie ścian lokalu

Marta Chmielewska  |  21.12.2011  |  1
Publikacja omawia prawne aspekty warunkujące rozpoczęcie robót dotyczących ocieplenia ścian zewnętrznych budynku

Kolejna analiza kredytów z tzw. "starego portfela"

Marta Chmielewska  |  16.11.2011  |  1
Nie jest niezgodna z konstytucją egzekucja kredytów zaciągniętych przez spółdzielnie mieszkaniowe z tzw. „starego portfela” i to bez uzyskania pisemnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji.

I powróci eksmisja na bruk...?

Marta Chmielewska  |  15.11.2011
W komentarzu do znowelizowanej ustawy o ochronie praw lokatora wobec dłużników nie płacących czynszu autorka szkicuje potencjalne jej skutki społeczne oraz możliwe zachowania instytucji państwowych

Formalności na drodze do własności, czyli jak krok po kroku zmienić użytkowanie wieczyste

Marta Chmielewska  |  10.10.2011  |  1
Jak w każdym postępowaniu, również droga od użytkowania wieczystego do prawa własności związana jest z pewnym formalizmem. Im bardziej Jan Kowalski skoncentruje się na prawidłowym wskazaniu, o co wnosi...

Nieznajomość prawa szkodzi

Marta Chmielewska  |  05.09.2011  |  1
Autorka przedstawia wybrane problemy prawne wynikające z nieznajomości „regulamin porządku domowego wspólnoty mieszkaniowej”

Wyboista droga do własności - o cząstkowym przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności

Marta Chmielewska  |  29.06.2011
W publikacji analizowane są wybrane przypadki implikacji prawnych wynikające z cząstkowych przekształceń użytkowania wieczystego w prawo własności

Błąd młodej wspólnoty czy złego zarządzania?

Marta Chmielewska  |  27.05.2011  |  1
Zarządzanie nieruchomością należącą do wspólnoty mieszkaniowej wymaga niezbędnej wiedzy, aby zarówno pod względem gospodarczym, jak i prawnym wspólnota rozwijała się prawidłowo. Publikacja...

Nowości w spółdzielniach

Marta Chmielewska  |  15.04.2011  |  3
Autorka analizuje wybrane propozycje zmian przepisów prawnych w przygotowywanym w Sejmie projekcie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Marta Chmielewska  |  14.03.2011  |  1
Autorka przedstawia istotne informacje uzasadniające korzyści prawne wynikające z woli przekształcenia formy prawa użytkowania wieczystego na prawo własności

Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Marta Chmielewska  |  12.10.2010  |  2
Na zarządcach nieruchomości ciążą określone obowiązki podejmowania decyzji i dokonywania czynności prawnych, administracyjnych, techniczno-eksploatacyjnych oraz ekonomicznych i finansowych. Publikacja...

Wybrane dla Ciebie


Co zrobić gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Zobacz jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Jakie ogrzewanie wybrać do mieszkania »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
5/2019

Aktualny numer:

Administrator 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Kiedy nieważna bonifikata?
  • - Sprawozdanie finansowe wspólnoty
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16605|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10273|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl