CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Marta  Chmielewska

Adwokat, prowadząca indywidualną praktykę adwokacką. Wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem problemów ludzkich i korporacyjnych. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Współpracuje z największymi chińskimi kancelariami JINGSH Law Firm oraz Beijing Real Long Law Firm a w Polsce z Kancelarią Jingsh Poland. Autorka publikacji z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Artykuły autora

> 1 - 17 z 17

Miejsca postojowe we wspólnocie mieszkaniowej

Marta Chmielewska  |  13.11.2019
Czy wspólnota mieszkaniowa ma zawsze rację w ustalaniu sposobu korzystania z miejsc postojowych? Czy członek wspólnoty może mieć zakaz korzystania z parkingu?

Szukaj wiatru w polu, czyli czy warto wszczynać egzekucję z nieruchomości i kto płaci czynsz w okresie egzekucji?

Marta Chmielewska  |  30.01.2017
W publikacji ważne uwagi dla wspólnot mieszkaniowych związane z postępowaniem egzekucyjnym wobec dłużników zalegających z należnościami.

Zmiana zarządu we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  12.08.2014
Autorka artykułu na podstawie przepisów prawa i wyroków sądów podaje rozwiązanie problemów z głosowaniem nad zmianą zarządu we wspólnocie.

Alternatywne sposoby głosowania we wspólnocie

Marta Chmielewska  |  09.12.2013
Autorka przedstawia inne niż tradycyjne, często od nich wygodniejsze, sposoby głosowania we wspólnocie oraz środki ostrożności, jakie należy zachować przy ich stosowaniu.

Wspólnota mieszkaniowa stroną postępowania

Marta Chmielewska  |  22.07.2013
Autorka artykułu, powołując się na wyroki sądów i przepisy obowiązującego prawa rozstrzyga, kto i w jakich okolicznościach jest stroną postępowania oraz jakie są konsekwencje błędnego jej ustalenia.

Przychody otrzymane w związku ze zwrotem udziałów lub wkładów w spółdzielni

Marta Chmielewska  |  18.07.2013  |  1
Przysporzeniem majątkowym jest różnica pomiędzy uzyskanym przychodem przez byłego lokatora, a nominalną wartością wniesionego wkładu (po denominacji) oraz wartością spłaconego kredytu zaliczonego na...

Użytkowanie wieczyste w SKO *)

Marta Chmielewska  |  19.09.2012  |  1
W artykule wybrane informacje dotyczące stawianego przed samorządowymi kolegiami odwoławczymi dylematu w kwestii aktualizacji opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste

Ocieplanie ścian lokalu

Marta Chmielewska  |  21.12.2011  |  1
Publikacja omawia prawne aspekty warunkujące rozpoczęcie robót dotyczących ocieplenia ścian zewnętrznych budynku

Kolejna analiza kredytów z tzw. "starego portfela"

Marta Chmielewska  |  16.11.2011  |  1
Nie jest niezgodna z konstytucją egzekucja kredytów zaciągniętych przez spółdzielnie mieszkaniowe z tzw. „starego portfela” i to bez uzyskania pisemnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji.

I powróci eksmisja na bruk...?

Marta Chmielewska  |  15.11.2011
W komentarzu do znowelizowanej ustawy o ochronie praw lokatora wobec dłużników nie płacących czynszu autorka szkicuje potencjalne jej skutki społeczne oraz możliwe zachowania instytucji państwowych

Formalności na drodze do własności, czyli jak krok po kroku zmienić użytkowanie wieczyste

Marta Chmielewska  |  10.10.2011  |  1
Jak w każdym postępowaniu, również droga od użytkowania wieczystego do prawa własności związana jest z pewnym formalizmem. Im bardziej Jan Kowalski skoncentruje się na prawidłowym wskazaniu, o co wnosi...

Nieznajomość prawa szkodzi

Marta Chmielewska  |  05.09.2011  |  1
Autorka przedstawia wybrane problemy prawne wynikające z nieznajomości „regulamin porządku domowego wspólnoty mieszkaniowej”

Wyboista droga do własności - o cząstkowym przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności

Marta Chmielewska  |  29.06.2011
W publikacji analizowane są wybrane przypadki implikacji prawnych wynikające z cząstkowych przekształceń użytkowania wieczystego w prawo własności

Błąd młodej wspólnoty czy złego zarządzania?

Marta Chmielewska  |  27.05.2011  |  1
Zarządzanie nieruchomością należącą do wspólnoty mieszkaniowej wymaga niezbędnej wiedzy, aby zarówno pod względem gospodarczym, jak i prawnym wspólnota rozwijała się prawidłowo. Publikacja...

Nowości w spółdzielniach

Marta Chmielewska  |  15.04.2011  |  3
Autorka analizuje wybrane propozycje zmian przepisów prawnych w przygotowywanym w Sejmie projekcie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Marta Chmielewska  |  14.03.2011  |  1
Autorka przedstawia istotne informacje uzasadniające korzyści prawne wynikające z woli przekształcenia formy prawa użytkowania wieczystego na prawo własności

Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Marta Chmielewska  |  12.10.2010  |  2
Na zarządcach nieruchomości ciążą określone obowiązki podejmowania decyzji i dokonywania czynności prawnych, administracyjnych, techniczno-eksploatacyjnych oraz ekonomicznych i finansowych. Publikacja...

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17987|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11265|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10838|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl