CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Anna Witkowska

Artykuły autora

> 1 - 20 z 42
1  2  3    

Państwo odwraca się od mieszkańca

Anna Witkowska  |  08.07.2011
Uwagi autorki są próbą naświetlenia realnych skutków rynkowych wynikających z zamiarów prawnego ograniczania przez państwo dostępu lokatorów do lokali komunalnych oraz zmniejszania zakresu świadczonych...

Polak kupi większe mieszkanie?

Anna Witkowska  |  27.04.2011
Kryzys umożliwił Polakom zakup większych mieszkań. Więcej zarabiamy, ceny mieszkań spadły, łatwiej dostać kredyt. W ciągu najbliższych miesięcy ta sytuacja ma się jeszcze poprawić.

Odbudowa po powodzi

Anna Witkowska  |  18.03.2011
W województwie lubuskim ruszy odbudowa zniszczonych w powodzi nadodrzańskich wałów.

Polska - najlepsza do inwestowania w nieruchomości

Anna Witkowska  |  17.03.2011
Polska jest jednym z najbardziej popularnych krajów do inwestowania w nieruchomości regionu Europy Środkowo-Wschodniej - wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield.

Porozumienie ubezpieczycieli

Anna Witkowska  |  17.03.2011
W wyniku porozumienia ubezpieczycieli, 25 towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce zyskało możliwość weryfikacji szkód z polis OC i AC. Już pod koniec marca firmy ubezpieczeniowe będą mogły sprawdzać...

PEKAES sprzedaje grunty

Anna Witkowska  |  17.03.2011
PEKAES sprzedał deweloperowi jedną z najbardziej atrakcyjnych działek budowlanych na warszawskiej Woli.

Superwieżowce w Krakowie?

Anna Witkowska  |  17.03.2011
Jedna z firm planuje wybudować w Krakowie dwa najwyższe budynki w Europie, w których znajdą się apartamenty, biura i powierzchnie usługowe

Lokatorzy będą mniej chronieni?

Anna Witkowska  |  15.03.2011  |  4
Ministerstwo Infrastruktury zamierza wprowadzić zmiany w systemie ochrony lokatorów. Projekt zawierający 6 ważnych modyfikacji został już przyjęty przez kierownictwo ministerstwa, jednak nie wiadomo,...

Rekomendacja dobrych praktyk

Anna Witkowska  |  15.03.2011
Tematem artykułu jest II Rekomendacja Dobrych Praktyk Bancassurance. Autorka wyjaśnia zasady jej działania. Artykuł szczególnie polecany klientom banków, którzy zamierzają wziąć kredyty hipoteczne

Będzie obwodnica dla Augustowa

Anna Witkowska  |  14.03.2011
Będzie jednak obwodnica dla Augustowa! Podpisana została (11 marca b.r) w tej sprawie umowa między firmą Budimex a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad . Koszt budowy 36-kilometowej drogi, która...

Kraków boi się osuwisk

Anna Witkowska  |  11.03.2011  |  1
Władze Krakowa chcą zakazać budowania na terenie czynnych osuwisk. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli w pełni korzystać ze swoich nieruchomości, mogą wystąpić o odszkodowania.

MIPIM promuje Polskę

Anna Witkowska  |  11.03.2011
Doroczne Międzynarodowe Targi Nieruchomości (MIPIM) w Cannes ( 8-11 marca) to największa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Europie. To także okazja na przyciągnięcie inwestorów do naszego kraju.

WAM bez mieszkań

Anna Witkowska  |  07.03.2011  |  1
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa zamiast realizować inwestycje budowlane sprzedawała powierzone jej grunty i zarabiała na lokatach - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie

Zadłużone gospodarstwa

Anna Witkowska  |  02.03.2011
Rodziny się zadłużają, przedsiębiorstwa znacznie mniej - wynika z raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

Skargi na banki

Anna Witkowska  |  28.02.2011  |  2
Klienci skarżą się coraz częściej na nieprawidłowe umowy i procedury postępowania banków.

Polska w światłowodowym ogonie

Anna Witkowska  |  25.02.2011
Polska ciągle znajduje się w europejskim ogonie technologii światłowodowych. Wyprzedzają nas nie tylko najbardziej zaawansowane państwa jak Szwecja, ale także Węgry, Czechy, czy Słowacja - podaje...

Euro na Odrę i kolej

Anna Witkowska  |  23.02.2011
Na budowę i modernizacje infrastruktury transportowej państwa członkowskie dostaną 190 mln euro.

Warszawa atrakcyjna dla deweloperów

Anna Witkowska  |  21.02.2011
Warszawa ma coraz lepsze notowania wśród firm deweloperskich - wynika z dorocznego rankingu perspektyw inwestycyjnych firmy PwC oraz Urban Land Institute.

Kary za środowisko

Anna Witkowska  |  18.02.2011
Komisja Europejska zarzuca polskiemu rządowi opóźnienia w dostosowaniu do Unijnego prawa ochrony środowiska. Jej zdaniem niedostateczna jest w naszym prawie ochrona ptaków (czapli siwej i czarnego kormorana).

Podkarpacie dostanie miliony

Anna Witkowska  |  16.02.2011
Podkarpacie dostanie z UE dodatkowo ponad 110 mln euro. To nagroda za dobre wykorzystywanie unijnych programów. Z tej kwoty niemal 50 mln euro przyznane zostało za sprawną realizację programu Kapitał Ludzki.
Strona: 1 z 3
1  2  3    

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Ile kosztuje ocieplenie stropodachu bloku lub wieżowca?

Studia dla zarządców Ocieplenie stropodachu
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej... chcę wiedzieć ile to kosztuje»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Jak zapewnić ciepłe grzejniki mieszkańcom?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywamy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17126|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10684|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10255|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl