Blogi

Ha, to dobre pytanie i nie ma na nie jedynie słusznej odpowiedzi. Postaram się zatem pokazać plusy i minusy obu wyborów, najobiektywniej, jak tylko potrafię. Czy jestem w stanie? To się okaże, ale pochwalę się, że choć bardzo tęsknie za moim psem, który odszedł kilka lat...  zobacz więcej »
Mały słodki szczeniaczek jest zwykle głównym obiektem westchnień podczas wyboru zwierzaka do domu, kto by tam spojrzał na kilkulatka. Ale spójrzmy obiektywnie.Wiele osób, które natychmiast pokochało malutką kuleczkę, nie ma pojęcia, z czym wiąże się jej posiadanie w...  zobacz więcej »
Każda żywa istota ma naturalną potrzebę ruchu. Może to być zwykłe dreptanie, marsz czy bieg, to zależy od naszego zdrowia i kondycji, ale ruszać się trzeba. Wszyscy o tym wiemy, bo starano się nas do tego przekonać od wczesnych lat szkolnych, choć metody stosowane na...  zobacz więcej »
Miasta, gminy czy administracje osiedli wprowadzają zazwyczaj w życie regulaminy porządku, czyli zbiór pewnych norm w zachowaniu i pożyciu społecznym.  zobacz więcej »
Dziewczynka czy chłopiec – w przypadku dzieci najważniejsze, żeby były zdrowe, bo na płeć i tak wpływu nie mamy. Jeśli chodzi zaś o psa na osiedlu - dylemat pozostaje. Prawdę mówiąc, trudno dyskryminować którąkolwiek z płci. Wiele zależy od nas samych.  zobacz więcej »
Chrzanów w Małopolsce jakiego już niema. Chrzanów sprzed 30 - 40 lat.  zobacz więcej »
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Żoliborz III powstawała z początkiem lat '60, jako kontynuacja prac z lat międzywojennych. Budynki zaprojektowano w małej kondensacji z dominacją terenów zielonych. Osiedle podzielono na dwie enklawy zabudowy niskiej, łącznie 40 budynków...  zobacz więcej »
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Żoliborz III powstawała z początkiem lat '60, jako kontynuacja prac z lat międzywojennych. Budynki zaprojektowano w małej kondensacji z dominacją terenów zielonych. Osiedle podzielono na dwie enklawy zabudowy niskiej, łącznie 40...  zobacz więcej »
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest największą w Warszawie i najstarszą spółdzielnią mieszkaniową założoną w 1921 r. W eksploatacji Spółdzielni znajduje się ponad 455 budynków położonych na 11 osiedlach. Rozpoczęcie budowy zespołu mieszkaniowego...  zobacz więcej »
Wizyta w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu jest przeżyciem. Tu czuje się historię - do klasztoru okolonego wysokim murem prowadzi wyłożona brukiem wąska, średniowieczna droga. W zabudowaniach mieszają się style: na romańskich fundamentach kościoła i części klasztoru oparto...  zobacz więcej »
Hundertwasserhaus – to niekonwencjonalny dom, będący dziełem austriackiego artysty Friedensreicha Hundertwassera (właściwie Friedricha Stowassera) oraz architekta Josefa Krawiny.  zobacz więcej »
Kliknij i zobacz zdjęcie  zobacz więcej »
Pierwszą część zdjęć Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wawrzyszew Nowy udostępniłam w zeszłym miesiącu. W dzisiejszym wpisie udostępniam zdjęcia zrobione przy ulicy Andersena i Wolumen, jednocześnie odsłaniając słownie zarys historii.  zobacz więcej »
W roku 1959 powstała Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa celem zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych pracowników Zakładu. Infrastrukturę stanowi 77 budynków wielorodzinnych, 35 lokali użytkowych i 261 garaży rozpostartych na pięciu osiedlach i 30 ha powierzchni. W...  zobacz więcej »
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Wawrzyszew Nowy to niezwykłe blokowisko. Na terenie kompleksu odnajdziemy wśród malowniczej zieleni Stawy Brustmana, siłownię zewnętrzną, boiska, place zabaw i liczne ławeczki przy alejkach spacerowych. Rozbudowana jest tutaj...  zobacz więcej »
Ostatnio w Ciechocinku bywam dość często. Nie tylko po to, aby odpocząć przy tężni. Jadę również po to, aby zrobić małe zakupy ;-) Zdjęcia z mojego ostatniego wyjazdu pokazuję poniżej w galerii.  zobacz więcej »
Kraków to piękne miasto. W ostatniej podróży do tego miasta sprawdziłam, gdzie można usiąść w centrum miasta, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów (np. zakupu napoju).  zobacz więcej »
Park Kępa Potocka w Warszawie znajduje się w warszawskiej dzielnicy Żoliborz.  zobacz więcej »
Drzewa rosną przy ulicy Nocznickiego na Bielanach, blisko stacji metra MŁOCINY.  zobacz więcej »
Stacja metra przy dworcu Wileńskim w Warszawie zaczyna nabierać kształtu.  zobacz więcej »
Kamienica wzniesiona w latach 1868 - 1870 według projektu budowniczego rządowego Aleksandra Siekiery. Jest to najstarszy murowany budynek mieszkalny zachowany na Pradze.  zobacz więcej »
Fotoblog dla każdego! Właśnie tu znajdą Państwo ciekawe miejsca, intrygujące cytaty, fotki wydarzeń z terenu nieruchomości lub po prostu ciekawych rozwiązań w budynkach czy w ich otoczeniu.  zobacz więcej »
Jakie przygotowanie zawodowe powinien mieć zarządca?

Produkty i technologie

9/2018

Aktualny numer:

Administrator 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w opodatkowaniu na rynku nieruchomości
  • - Jak (nie) rozliczać kosztów?
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 15502|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl