CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

aranżacja ogródka

Autor: nulap  |  22.05.2014, 16:24  |  8
Autor:
nulap
nulap
Napisano w dniu:
22.05.2014, 16:24
aranżacja ogródka
Witam
Mam taki problem, ze w październiku wprowadziłam się do mojego nowego mieszkania do którego przynależy ogródek. Nie wiedziałam, ze na wszystko, co chcę zrobić w tym ogródku musi być zgoda całej wspólnoty (4 bloki, w każdym po ok.35 mieszkań). Wstawiłam do ogródka małą przyczepkę kempingową (niewiadów126). Przyczepka jest czysta, w idealnym stanie, ustawiona tak, że nie przeszkadza nikomu. A jednak przeszkadza, i z tego co wiem, przeszkadza wyłącznie osobom z innych bloków. Poza tym mój ogródek jest zadbany, mam juz mnóstwo posadzonych kwiatów, przyciętą trawkę, a przyczepka za rok miala być zupełnie zatopiona w roślinności. Niestety, nie dano mi szansy i mimo, że jeszcze nie mamy zarządu, to zarządca na wniosek kilku lokatorów (chyba trzech) nakazał mi uzunięcie przyczepki. Czy mam jakieś śzanse aby przyc epka pozostała na swoim miejscu? Co powinnam zrobić, aby wszyztmo zoztało tak, jak jest?  W tej chwili przyczepka przekracza wys 2 m, ale mogę ją obniżyć do 190 cm. Bardzo proszę o radę, jak wybrnąć z tej sytuacji. 


 
miro1980
miro1980
Napisano w dniu:
17.11.2014, 16:02
aranżacja ogródka
Ja w kontekście aranżacji chciałem zapytać o przydatne strony. Ostatnio korzystałem na przykład z witryny http://www.plantquarantine.pl/pl/baza-wiedzy,1581.html. Dużo czytam przede wszystkim o ochronie roślin, bo planuję na wiosnę coś podziałać i zasadzić Wink A Wy jakie strony możecie polecić?
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
mariaa27
mariaa27
Napisano w dniu:
24.01.2015, 11:56
aranżacja ogródka
A właśnie czy na balkonie np. instalowaliści jakieś oświetlenie coś jak tutaj?bo w ogródku chyba można takie małe lampki ledowe wstawić prawda?
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
pasetucz76
pasetucz76
Napisano w dniu:
01.09.2016, 17:42
aranżacja ogródka
Lampki ledowe są dobre do ogródka, ale ja osobiście preferują lampy solarne. Co roku wymieniam na nowe bo na tyle mniej więcej starczają, ale dają super urok. Dołączając się do wątku chciałem zapytać odnośnie zrobienia w ogródku oczka wodnego. Dowiedziałem się, że potrzebne są do tego specjalne folie pehd, czyli wysokiej jakości geomembrany. Jedna z firm, którą mi polecono ma chyba właśnie takie folie: http://abrysfolie.pl/materia%C5%82/folie-pehd-hdpe ale nie jestem przekonany w 100% ze względu na to, że nigdy się nie interesowałem budową oczka wodnego i tego co jest najlepszym materiałem do jego wykonania. Czy możecie mi doradzić?
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
daisy
daisy
Napisano w dniu:
06.09.2016, 10:25
aranżacja ogródka
Oświetlenie na balkonie jest bardzo istotnym elementem, ale warto także pomyśleć o zabezpieczeniu przed wiatrem i wścibskimi sąsiadami. Właśnie dlatego dobrym pomysłem wydaje się skorzystanie ze specjalnych osłon balkonowych, które nie tylko pełnią funkcje użyteczne, ale także estetyczne. Dobry wybór tego typu osłon jest w sklepie internetowym Ogrodolandia w któym kupowałam takie osłony z mocnego technorattanu dwa miesiące temu.
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
Tadek5
Tadek5
Napisano w dniu:
13.01.2017, 11:34
aranżacja ogródka
Jeśli chodzi o aranżację ogrodu to polecam zajrzeć na stronę http://www.petrabet.pl. Jest tam wiele rzeczy, które uczynią nasz ogród piękniejszym.
 
cathy586
cathy586
Napisano w dniu:
12.02.2017, 20:20
aranżacja ogródka
U mnie na osiedlu w ogóle nie ma możliwości prowadzenia swojego ogródka czy postawienia czegokolwiek poza samochodem na parkingu... Dookoła bloku jest tylko i wyłącznie chodnik oraz trawnik, gdzie nie mogą wchodzić ani psy ani ludzie Wink
 
urszula
urszula
Napisano w dniu:
20.08.2017, 12:39
aranżacja ogródka
Pod blokiem w którym mieszkam są dwa ogródki, piękne i zadbane. Ich właściciele bardzo dbają o roślinność, a dookoła ogrodzenia rośnie trawa. Nie jest ona niestety ładnym elementem wystroju. Pomyślałam, żeby dogadać się z włascicielami ogrodów i wspólnie coś z tym zrobić. Zastanawiam się, jak przekonać sąsiadów do wspólnej inwestycji w ładny trawnik. Dodam tylko, że jest to teren między blokami, korzystają z niego dzieci oraz zwierzęta, choć pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby ogrodzenie tego terenu.
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18946|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12123|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11539|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl