CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

aranżacja ogródka

Autor: nulap  |  22.05.2014, 16:24  |  8
Autor:
nulap
nulap
Napisano w dniu:
22.05.2014, 16:24
aranżacja ogródka
Witam
Mam taki problem, ze w październiku wprowadziłam się do mojego nowego mieszkania do którego przynależy ogródek. Nie wiedziałam, ze na wszystko, co chcę zrobić w tym ogródku musi być zgoda całej wspólnoty (4 bloki, w każdym po ok.35 mieszkań). Wstawiłam do ogródka małą przyczepkę kempingową (niewiadów126). Przyczepka jest czysta, w idealnym stanie, ustawiona tak, że nie przeszkadza nikomu. A jednak przeszkadza, i z tego co wiem, przeszkadza wyłącznie osobom z innych bloków. Poza tym mój ogródek jest zadbany, mam juz mnóstwo posadzonych kwiatów, przyciętą trawkę, a przyczepka za rok miala być zupełnie zatopiona w roślinności. Niestety, nie dano mi szansy i mimo, że jeszcze nie mamy zarządu, to zarządca na wniosek kilku lokatorów (chyba trzech) nakazał mi uzunięcie przyczepki. Czy mam jakieś śzanse aby przyc epka pozostała na swoim miejscu? Co powinnam zrobić, aby wszyztmo zoztało tak, jak jest?  W tej chwili przyczepka przekracza wys 2 m, ale mogę ją obniżyć do 190 cm. Bardzo proszę o radę, jak wybrnąć z tej sytuacji. 


 
miro1980
miro1980
Napisano w dniu:
17.11.2014, 16:02
aranżacja ogródka
Ja w kontekście aranżacji chciałem zapytać o przydatne strony. Ostatnio korzystałem na przykład z witryny http://www.plantquarantine.pl/pl/baza-wiedzy,1581.html. Dużo czytam przede wszystkim o ochronie roślin, bo planuję na wiosnę coś podziałać i zasadzić Wink A Wy jakie strony możecie polecić?
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
mariaa27
mariaa27
Napisano w dniu:
24.01.2015, 11:56
aranżacja ogródka
A właśnie czy na balkonie np. instalowaliści jakieś oświetlenie coś jak tutaj?bo w ogródku chyba można takie małe lampki ledowe wstawić prawda?
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
pasetucz76
pasetucz76
Napisano w dniu:
01.09.2016, 17:42
aranżacja ogródka
Lampki ledowe są dobre do ogródka, ale ja osobiście preferują lampy solarne. Co roku wymieniam na nowe bo na tyle mniej więcej starczają, ale dają super urok. Dołączając się do wątku chciałem zapytać odnośnie zrobienia w ogródku oczka wodnego. Dowiedziałem się, że potrzebne są do tego specjalne folie pehd, czyli wysokiej jakości geomembrany. Jedna z firm, którą mi polecono ma chyba właśnie takie folie: http://abrysfolie.pl/materia%C5%82/folie-pehd-hdpe ale nie jestem przekonany w 100% ze względu na to, że nigdy się nie interesowałem budową oczka wodnego i tego co jest najlepszym materiałem do jego wykonania. Czy możecie mi doradzić?
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
daisy
daisy
Napisano w dniu:
06.09.2016, 10:25
aranżacja ogródka
Oświetlenie na balkonie jest bardzo istotnym elementem, ale warto także pomyśleć o zabezpieczeniu przed wiatrem i wścibskimi sąsiadami. Właśnie dlatego dobrym pomysłem wydaje się skorzystanie ze specjalnych osłon balkonowych, które nie tylko pełnią funkcje użyteczne, ale także estetyczne. Dobry wybór tego typu osłon jest w sklepie internetowym Ogrodolandia w któym kupowałam takie osłony z mocnego technorattanu dwa miesiące temu.
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
Tadek5
Tadek5
Napisano w dniu:
13.01.2017, 11:34
aranżacja ogródka
Jeśli chodzi o aranżację ogrodu to polecam zajrzeć na stronę http://www.petrabet.pl. Jest tam wiele rzeczy, które uczynią nasz ogród piękniejszym.
 
cathy586
cathy586
Napisano w dniu:
12.02.2017, 20:20
aranżacja ogródka
U mnie na osiedlu w ogóle nie ma możliwości prowadzenia swojego ogródka czy postawienia czegokolwiek poza samochodem na parkingu... Dookoła bloku jest tylko i wyłącznie chodnik oraz trawnik, gdzie nie mogą wchodzić ani psy ani ludzie Wink
 
urszula
urszula
Napisano w dniu:
20.08.2017, 12:39
aranżacja ogródka
Pod blokiem w którym mieszkam są dwa ogródki, piękne i zadbane. Ich właściciele bardzo dbają o roślinność, a dookoła ogrodzenia rośnie trawa. Nie jest ona niestety ładnym elementem wystroju. Pomyślałam, żeby dogadać się z włascicielami ogrodów i wspólnie coś z tym zrobić. Zastanawiam się, jak przekonać sąsiadów do wspólnej inwestycji w ładny trawnik. Dodam tylko, że jest to teren między blokami, korzystają z niego dzieci oraz zwierzęta, choć pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby ogrodzenie tego terenu.
 
Ostatnia edycja: 29.08.2017, 13:30 przez magdap. Ilość zmian: 1.
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

W jaki sposób zmodernizować instalację centralnego ogrzewania?

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Zapisz się na webinar dla służb technicznych spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, a także projektantów.czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17571|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10954|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10532|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl