CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Budowa hali murowanej cz może hali stalowej

Autor: zwan  |  08.02.2019, 09:36  |  12
Autor:
zwan
zwan
Napisano w dniu:
08.02.2019, 09:36
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Czy ktos ma doświadczenie w realizacji takich projektów? Lepsze będzie wybudowanie hali stalowej czy może jednak hali murowanej? 
 
aster
aster
Napisano w dniu:
08.02.2019, 10:30
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Warto zwrócić uwagę na koszty obu rozwiązań, które ogólnie rzecz biorąc są porównywalne. Warto jednak dodać, że w odróżnieniu od murowanych obiektów, elementy konstrukcji hal stalowych w około 90% nadają się do ponownego wykorzystania, a zatem w przypadku rozbiórki można odzyskać sporą część zainwestowanych środków. Hala stalowa jest również stawiana szybciej i w przyszłości może być łatwiej rozbudowana. Tak wiec jak dla mnie o wiele więcej zalet przemawia za zbudowaniem hali ze stali. 

Polecam zapoznać się z artykułami na tej stronie:
https://www.mcmproject.com.pl/strefa-inwestora
Opisane są stosowane technologie w budowie hali stalowych. 
 
AniaMiel4545
AniaMiel4545
Napisano w dniu:
20.02.2019, 07:57
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Wszstko zależy od przeznaczenia, nie można powiedzieć, że hala stalowa jest zawsze lepsza. Taka moja opinia.
 
blusrobert
blusrobert
Napisano w dniu:
20.03.2019, 12:52
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Zbudowanie hali stalowej jest przede wszystkim tańsze. Funkcjonalność bardzo się nie różni. Profesjonalne i bardzo dobre jakościowo wykonanie posiada firma Commercecon. Zajmują się zarówno montażem hal magazynowych, prodykcyjnych, z przeznaczeniem dla rolnictwa, sportowe, samochodowe. Pełna oferta znajduje się na https://commercecon.pl/oferta/oferta-ogolna .
 
admek3
admek3
Napisano w dniu:
27.03.2019, 22:44
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Betonowe pomieszczenia i konstrukcje robi firma https://betblok.pl/betonowe-garaze-modulowe.html nam wykona. Zajmują się także budowaniem garaży betonowych. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, jak chcemy mieć szybko zrobione takie budowle.
 
nitka
nitka
Napisano w dniu:
31.03.2019, 22:01
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
to trzeba przedyskutować z wykonawcą, który powinien uargumentować wybór. zwróć też uwagę na to jaki system na ocieplenie ma zostać zastosowany. z mojej strony mogę polecić płyty warstwowe od Kingspan https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/plyty-warstwowe, to wiodący producent
 
Ulrych62
Ulrych62
Napisano w dniu:
09.04.2019, 12:30
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
enka2
enka2
Napisano w dniu:
29.06.2019, 23:08
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Zawsze należy taki obiekt dopasować do sowich potrzeb. Ważne bowiem jest to, aby był on funkcjonalny. To jest podstwa. Tutaj http://www.plytbud.pl jest namiar na firmę, która może się tym zająć. Warto się z nimi skontaktować i omówić takie rozwiązanie. 
 
michalka
michalka
Napisano w dniu:
01.10.2019, 09:25
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
W jednej i drugiej kwestii warto też pomyśleć o wszystkich usługach związanych z budową. Mam na myśli na przykład konieczność wypożyczenia sprzętów takich jak koparka. Dlatego warto rzucić okiem na usługi ładowarko-koparką Warszawa i okolice Warszawski Kopacz: https://warszawskikopacz.pl/uslugi-koparko-ladowarka/ . Na pewno się przydadzą.
 
wojo100
wojo100
Napisano w dniu:
15.02.2020, 20:08
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Wybór należy do Ciebie. Moją propozycją jest, abyś zrobił ją na tyle dużą, aby można było zrobić w niej kolejne piętro, a nawet dwa. Drugie piętro można zrobić z kraty pomostowej. Szczególnie wytrzymała jest krata pomostowa firmy dumat, dlatego warto na nią się zdecydować.
 
Ostatnia edycja: 15.02.2020, 20:09 przez wojo100. Ilość zmian: 1.
kred
kred
Napisano w dniu:
19.02.2020, 16:24
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Dobrze że zostały wspomniane płyty warstwowe, jak dla mnie bardzo wdzięczny materiał konstrukcyjny, nie ma sobie równych w kwestii parametrów termoizolacyjnych. Trzeba też przyznać, że dają one też spore pole do popisu architektom ze względu na bogatą kolorystykę (tutaj w sklepie https://www.buildnowonline.com/ są dostęne kolory standardowe i niestandardowe) - jak komuś się marzy designerska elewacja to nie ma problemu
 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19223|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12573|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11723|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl