CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Budowa hali murowanej cz może hali stalowej

Autor: zwan  |  08.02.2019, 09:36  |  10
Autor:
zwan
zwan
Napisano w dniu:
08.02.2019, 09:36
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Czy ktos ma doświadczenie w realizacji takich projektów? Lepsze będzie wybudowanie hali stalowej czy może jednak hali murowanej? 
 
aster
aster
Napisano w dniu:
08.02.2019, 10:30
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Warto zwrócić uwagę na koszty obu rozwiązań, które ogólnie rzecz biorąc są porównywalne. Warto jednak dodać, że w odróżnieniu od murowanych obiektów, elementy konstrukcji hal stalowych w około 90% nadają się do ponownego wykorzystania, a zatem w przypadku rozbiórki można odzyskać sporą część zainwestowanych środków. Hala stalowa jest również stawiana szybciej i w przyszłości może być łatwiej rozbudowana. Tak wiec jak dla mnie o wiele więcej zalet przemawia za zbudowaniem hali ze stali. 

Polecam zapoznać się z artykułami na tej stronie:
https://www.mcmproject.com.pl/strefa-inwestora
Opisane są stosowane technologie w budowie hali stalowych. 
 
AniaMiel4545
AniaMiel4545
Napisano w dniu:
20.02.2019, 07:57
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Wszstko zależy od przeznaczenia, nie można powiedzieć, że hala stalowa jest zawsze lepsza. Taka moja opinia.
 
blusrobert
blusrobert
Napisano w dniu:
20.03.2019, 12:52
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Zbudowanie hali stalowej jest przede wszystkim tańsze. Funkcjonalność bardzo się nie różni. Profesjonalne i bardzo dobre jakościowo wykonanie posiada firma Commercecon. Zajmują się zarówno montażem hal magazynowych, prodykcyjnych, z przeznaczeniem dla rolnictwa, sportowe, samochodowe. Pełna oferta znajduje się na https://commercecon.pl/oferta/oferta-ogolna .
 
admek3
admek3
Napisano w dniu:
27.03.2019, 22:44
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Betonowe pomieszczenia i konstrukcje robi firma https://betblok.pl/betonowe-garaze-modulowe.html nam wykona. Zajmują się także budowaniem garaży betonowych. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, jak chcemy mieć szybko zrobione takie budowle.
 
nitka
nitka
Napisano w dniu:
31.03.2019, 22:01
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
to trzeba przedyskutować z wykonawcą, który powinien uargumentować wybór. zwróć też uwagę na to jaki system na ocieplenie ma zostać zastosowany. z mojej strony mogę polecić płyty warstwowe od Kingspan https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/plyty-warstwowe, to wiodący producent
 
Ulrych62
Ulrych62
Napisano w dniu:
09.04.2019, 12:30
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
enka2
enka2
Napisano w dniu:
29.06.2019, 23:08
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
Zawsze należy taki obiekt dopasować do sowich potrzeb. Ważne bowiem jest to, aby był on funkcjonalny. To jest podstwa. Tutaj http://www.plytbud.pl jest namiar na firmę, która może się tym zająć. Warto się z nimi skontaktować i omówić takie rozwiązanie. 
 
michalka
michalka
Napisano w dniu:
01.10.2019, 09:25
Budowa hali murowanej cz może hali stalowej
W jednej i drugiej kwestii warto też pomyśleć o wszystkich usługach związanych z budową. Mam na myśli na przykład konieczność wypożyczenia sprzętów takich jak koparka. Dlatego warto rzucić okiem na usługi ładowarko-koparką Warszawa i okolice Warszawski Kopacz: https://warszawskikopacz.pl/uslugi-koparko-ladowarka/ . Na pewno się przydadzą.
 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17709|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11055|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10634|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl