CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?

Autor:   |  13.12.2011, 18:28  |  6
Autor:
cleansystem
cleansystem
Napisano w dniu:
13.12.2011, 18:28
Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?

Opady śniegu  wreszcie pod kontrolą .

            Z przyjemnością prezentujemy Państwu pierwszą na polskim rynku usługę monitorowania obciążenia śniegiem połaci dachowej. Oferta skierowana jest do właścicieli  i administratorów budynków i obiektów wielkopowierzchniowych. 

            W celu poznania parametrów obciążenia  określamy wagę  śniegu zalegającego na  połaci dachowej i zgodnie z przyjętym harmonogramem  dostarczamy wyniki pomiarów. Ekspertyzę wykonujemy  za pomocą  specjalnego urządzenia pomiarowego.  Jesteśmy w stanie stwierdzić wartość obciążenia śniegiem w dowolnym miejscu dachu. Uzyskana wartość obciążenia podawana  jest w jednostkach  kg/m2 powierzchni dachu i jest zgodna z  parametrami technicznymi zamieszczonymi w projekcie lub dokumentacji technicznej Państwa budynku. Porównanie obu wielkości -  wskazań urządzenia   i danych z projektu lub dokumentacji pozwala ocenić poziomu zagrożenia. 

            Dzięki przedstawionym przez nas wynikom  obciążenia dachu -  będziecie mogli Państwo podjąć decyzję  o odśnieżaniu w newralgicznym momencie kiedy  będzie  ono wręcz niezbędne dla bezpieczeństwa konstrukcji obiektu.

Wykonana ekspertyza przekłada się na wymierne korzyści gdyż często pozwala zaoszczędzić właścicielowi obiektu od kilku do kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu  tysięcy złotych w sezonie ponieważ to nie grubość warstwy śniegu decyduje o odśnieżaniu a  tylko  jego rzeczywista  waga.   Należy  pamiętać również,  że każde odśnieżanie stanowi ingerencję w poszycie dachowe  i  wpływa na  jego stan techniczny.

 

Miesięczny koszt usługi wynosi 1000 zł netto. Możliwe jest wykonanie jednorazowych pomiarów.

 

Szanowni Państwo jesteśmy zainteresowani jednorazowymi zleceniami bądź nawiązaniem stałej współpracy.

 

dodatkowe informacje na stronie :

www.cleansystem.waw.pl

kontakt@cleansystem.waw.pl

+ 48 669 371 570

 
kular
kular
Napisano w dniu:
16.07.2015, 20:34
Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?
Bardzo ciekawa rzecz z tym monitorowaniem obciążenia dachu, niemal tak samo ciekawa jak ekspertyzy dendrologiczne o których niedawno się dowiedziałem Wink. Mam nadzieję na więcej takich inicjatyw i że pewne wypadki z przeszłości już się nie powtórzą Wink
 
lubomirR
lubomirR
Napisano w dniu:
01.11.2015, 21:47
Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?
Bardzo ciekawa oferta Wink 
 
Szlomo
Szlomo
Napisano w dniu:
30.06.2016, 09:55
Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?
Jeśli ktoś zawierza jedynie 'systemowej kontroli obciążania dachu', to jest w błędzie. Odśnieżanie jest nie tylko konieczne, ale i obowiązkowe.
Ja jestem administratorem budynku, gdzie dach w sezonie obciążany sniegiem bardzo znacznie. Pisze z Białegostoku, wiec każdy kto tam był, zył, czy ogólnie widział podlaską zimę, to wie, że ze śniegiem nie ma tam żartów.
Ja stawiam na firmę, która odśnieża dach a jednocześnie kontroluje jego stan. Da się połączyć te dwie kwestie, choć nie każda firma, zamuje sie takimi usługami.
Kwestia, to odnalezienie odpowiedniej grupy, która zajmie się tym kompleksowo.

 
Levan
Levan
Napisano w dniu:
22.09.2016, 09:19
Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?
Takie kontrole są absolutnie niezbędne i służą ochronie ludzi, przede wszystkim.

 
Jarreczek1
Jarreczek1
Napisano w dniu:
27.10.2019, 23:05
Odsnieżanie czy kontrola obciążenia dachu ?
interesujący temat
 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19237|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12605|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11736|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl