CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Prośba o poradę

Autor: Cezar   |  03.10.2017, 13:42  |  4
Autor:
Cezar
Cezar
Napisano w dniu:
03.10.2017, 13:42
Prośba o poradę
Czy zarząd wspólnoty może bez wiedzy mieszkańców (mieszkańca , mam na myśli siebie) przydzielić pomieszczenia gospodarcze ? Bardzo zależało mi na otrzymaniu takiego pomieszczenia , lecz niestety zostalam oszukana i wystawiona do wiatru...
Wiedział przewodniczący zarządu, wiedziala osoba pracująca w administracji iż bardzo zależy mi na tej komórce iż często dzwonilam i pytalam. Nie mowiono mi prawdy. W końcu dowiedziałam się , iż pomieszczenia zostaly już przydzielone. Czuję się bardzo skrzywdzona taką sytuacją. Do kogo powinnam się zwrócić?
 
Fix
Fix
Napisano w dniu:
05.10.2017, 12:15
Prośba o poradę
Z opisu stanu faktycznego wnioskuję, że pomieszczenia gospodarcze tzw. komórki wchodzą w skład nieruchomości wspólnej.
Właściciele lokali tworzący wspólnotę mieszkaniową w pierwszej kolejności powinni podjąc uchwałę w sprawie zmiany przeznaczenia części nieruchomości wspólnej w zakresie obejmującym pomieszczenia gospodarcze czyli tzw. komórki.
Dopiero na podstawie tej uchwały zarząd wspólnoty może podpisywać umowy o sposobie korzystania z tych pomieszczeń z poszczególnymi właścicielami lokali.
Nalezy pamiętać, że umowa o sposobie korzystania z części nieruchomości wspólnej w zakresie przekraczającym posiadany udział to nie jest umowa najmu.
Chyba, że takie pomieszczenia zostaną oddane w najem osobom innym niż właściciele lokali to wtedy wystąpi umowa najmu.
W uchwale i w umowie powinny być zawarte regulacje o wynagrodzeniu za korzystanie z takiego pomieszczenia gospodarczego (komórki)

Reasumując; - zmiana przeznaczenia części nieruchomości wspólnej jest czynnością przekraczającą zakres zwykłego zarządu i w związku z tym zarząd współnoty nie ma prawa podejmowania samodzielnie decyzji w tym zakresie.
Konieczna jest uchwała właścicieli lokali upoważniająca zarząd wspólnoty do zawrcia umów o sposobie korzystania z pomieszczeń gospodarczych.

Proponuję najpierw zażądać wydania uchwały właścicieli lokali w w/wym. sprawie.
Jeżeli takiej uchwały nie ma to podjęte przez zarząd wspólnoty czynności są oczywiście bezprawne.

Proszę także ustalić jak uregulowane zostało wynagrodzenie za korzystanie z tych pomieszczeń.
 
Cezar
Cezar
Napisano w dniu:
06.10.2017, 10:41
Prośba o poradę
 Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o szczególy, to pomieszczenie gospodarcze ok. 50 m kw, wynajmowane i nieoplacane przez poprzedniego użytkownika, zostalo odzyskane i podzielone na kilka mniejszych. Na zebraniu zostalo podane do wiadomości. Od tamtego momentu monitorowalam sprawę , bo bardzo mi na tym zależalo. Posiadam duże mieszkanie i zamieszkuję tu na stale. Sprawa zaczęla wyglądać dziwnie . Brak rzetelnej informacji.  Nikt mnie nie poinformował, iż będą przyznawane pomieszczenia. Kiedy zadzwonilam do administracji , dowiedzialam się iż są już przydzielone, ale oni nic w tej sprawie nie wiedzą. Przewodniczący rady wspólnoty ma cały czas wyłączony telefon. Nie wiem do kogo mogę się zwrocić. Nie mogę się pogodzić z takim potraktowaniem mnie przez wspólnotę.
 
Walerian1
Walerian1
Napisano w dniu:
01.11.2017, 12:25
Prośba o poradę
No przydały mi sie te informacje. Wielkie dzięki za tą porade.
____
http://wilczyszaniec.info/
 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Przegląd budynku - pobierz bezpłatnie gotową dokumentację »

prawo budowlaneProtokół kontroli kanałów spalinowych, protokół odbioru robót przy odstąpieniu od umowy, uniwersalny protokół przekazania nieruchomości, protokół kontroli obowiązkowej po zakończonej budowie lub... Chcę pobrać »


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17327|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10817|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10390|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl