CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

rozlcizenie ciepla, przeglady itd

Autor: mieszkan7  |  14.03.2018, 09:00  |  3
Autor:
mieszkan7
mieszkan7
Napisano w dniu:
14.03.2018, 09:00
rozlcizenie ciepla, przeglady itd

witam, 
mam pytanie:

1) czy rozliczenie za cieplo ponizsze jest prawidlowe za lokal mieszkalny, czy nie jest tak ze cieplo stale rozlciza sie wzgledem udzialow? np. nie ma kosztach garazu oplat za cieplo, czy takie rozliczenia sa prawidlowe
Centralne ogrzewanie - opłata stała (LM) 70,6400 m2 1,20 84,77
Centralne ogrzewanie - opłata zmienna (LM) 70,6400 m2 1,20 84,77

 

2) jakie sa obowiazki zarzadcy, wzgledem oplat za cieplo, gdzie mozna znalezc przepisy, czy sprowadzaja sie one tylko do weryfikacji mocy zamowionej, czy takze do dbania o stan budynku. np nieszczelnosci w drzwiach itd, usuwanie przyczyn i skutkow zalań, podciekań, ktore te koszty zwiekszaja?

 

3) czy kaloryfery wewnątrz mieszkania są czescia wspolna budynku, wplywaja one na zapotrzebowanie na cieplo wzg calego bloku, czy w dokumentach wspolnoty moze byc zapis ze sa one tak jakby prywatne, i  w przypadku awari, zarzadca moze powiedziec ze to mieszkanie prywatne i nie jego sprawa?

 

4) czy do obowiazkow zarzadcy, zarzadu nalezy plombowanie wodomierzy ktore sa na klatkach? w przypadku braku takich plomb ktos moze zamienic wodomeirz i nawet nikt nie zauwazy

 

5) czy do obowiazkow zarzadcy nalezy przeprowadzenie dorocznej kontroli kominairskiej, jesli kogos nie ma w mieszkaniu, czy taki przeglad przepada, i ktos moze nie miec przegladu za rok poprzedni?

 

6) czy do obowiazkow zarzadcy, nalezy po zalaniach piwnic, osuszenie komorek lokatorskich mieszkancow, czy sa one traktowane jako wlasnosc prywatna?

 
Fix
Fix
Napisano w dniu:
14.03.2018, 09:27
rozlcizenie ciepla, przeglady itd
Bez przeczytania ze zrozumieniem ustawy o własności lokali podobne pytania można forułować w nieskończoność.
Ręce opadają gdy właściciele lokali nie chcą lub nie potrafią korzystać z prawa.

1/ Jeżeli chodzi o rozliczenie kosztów ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania to należy zapoznać się z art. 45a uatawy - Prawo energetyczne, a następnie z treścią "Regulaminu rozliczeń ciepła....", który musi być uchwalony przez włascicieli lokali tworzących wspólnotę mieszkaniową.

2/ Oczywiście bezspornym jest fakt, że instalacja centralnego ogrzewania w całości wchodzi w skład nieruchomości wspólnej. Wielokrotnie potwierdził to SN.
Prawnie niedopuszczalnym jest istnienie "prywatnycvh grzejników"

3/ Kontrola stanu technicznego instalacji wentylacji grawitacyjnej jest obowiązkiem wynikającym wprost z ustawy - Prawo budowlane.
Jeżeli właściciel lokalu nie udostępni lokalu podczas takiej kontroli to powinien własnym staraniem i na własny koszt zlecić kontrolę firmie kominiarskiej, a protokól z kontroli doręczyć zarządcy celem dołączenia do książki obiektu budowlanego.

4/ Nieporozumieniem jest posługiwanie się określeniem komórka "lokatorska" we wspólnocie mieszkaniowej. Trzeba uświadomić sobie jaki tytuł prawny do tej komórki posiadamy.
Jeżeli pomieszczenie zwane komórką "lokatorską" jest pomieszczeniem przynależnym do lokalu mieszkalnego to wlaściciel lokalu odpowiada za jego utrzymanie w stanie niepogorszonym.
 
martinrekk
martinrekk
Napisano w dniu:
16.07.2018, 14:57
rozlcizenie ciepla, przeglady itd

Jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć o  CRWM  i ich rozliczeniach dla naszej wspólnoty. Wszystko to ma ręce i nogi, nie ma problemów żeby się dodzwonić, dopytać, skonsultowac, wszystkie papiery mamy na czas, bez jakiś błędów w rachunkach itp. Dobra alternatywa dla samodzielnego prowadzenia ksiąg.

 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Wszystko o ogrzewaniu osiedla gazem LPG »

Ogrzewanie osiedlaPlanujesz zmianę ogrzewania, ale nie masz dostępu do gazu ziemnego lub ciepła systemowego?Czytam więcej »


Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej naprawy rur »

Ogrzewanie osiedlaJak łatwo i bezinwazyjnie przeprowadzić remont przy pomocy rewolucyjnej technologii?Czytam więcej »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19460|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16593|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11867|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl