CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

rozlcizenie ciepla, przeglady itd

Autor: mieszkan7  |  14.03.2018, 09:00  |  3
Autor:
mieszkan7
mieszkan7
Napisano w dniu:
14.03.2018, 09:00
rozlcizenie ciepla, przeglady itd

witam, 
mam pytanie:

1) czy rozliczenie za cieplo ponizsze jest prawidlowe za lokal mieszkalny, czy nie jest tak ze cieplo stale rozlciza sie wzgledem udzialow? np. nie ma kosztach garazu oplat za cieplo, czy takie rozliczenia sa prawidlowe
Centralne ogrzewanie - opłata stała (LM) 70,6400 m2 1,20 84,77
Centralne ogrzewanie - opłata zmienna (LM) 70,6400 m2 1,20 84,77

 

2) jakie sa obowiazki zarzadcy, wzgledem oplat za cieplo, gdzie mozna znalezc przepisy, czy sprowadzaja sie one tylko do weryfikacji mocy zamowionej, czy takze do dbania o stan budynku. np nieszczelnosci w drzwiach itd, usuwanie przyczyn i skutkow zalań, podciekań, ktore te koszty zwiekszaja?

 

3) czy kaloryfery wewnątrz mieszkania są czescia wspolna budynku, wplywaja one na zapotrzebowanie na cieplo wzg calego bloku, czy w dokumentach wspolnoty moze byc zapis ze sa one tak jakby prywatne, i  w przypadku awari, zarzadca moze powiedziec ze to mieszkanie prywatne i nie jego sprawa?

 

4) czy do obowiazkow zarzadcy, zarzadu nalezy plombowanie wodomierzy ktore sa na klatkach? w przypadku braku takich plomb ktos moze zamienic wodomeirz i nawet nikt nie zauwazy

 

5) czy do obowiazkow zarzadcy nalezy przeprowadzenie dorocznej kontroli kominairskiej, jesli kogos nie ma w mieszkaniu, czy taki przeglad przepada, i ktos moze nie miec przegladu za rok poprzedni?

 

6) czy do obowiazkow zarzadcy, nalezy po zalaniach piwnic, osuszenie komorek lokatorskich mieszkancow, czy sa one traktowane jako wlasnosc prywatna?

 
Fix
Fix
Napisano w dniu:
14.03.2018, 09:27
rozlcizenie ciepla, przeglady itd
Bez przeczytania ze zrozumieniem ustawy o własności lokali podobne pytania można forułować w nieskończoność.
Ręce opadają gdy właściciele lokali nie chcą lub nie potrafią korzystać z prawa.

1/ Jeżeli chodzi o rozliczenie kosztów ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania to należy zapoznać się z art. 45a uatawy - Prawo energetyczne, a następnie z treścią "Regulaminu rozliczeń ciepła....", który musi być uchwalony przez włascicieli lokali tworzących wspólnotę mieszkaniową.

2/ Oczywiście bezspornym jest fakt, że instalacja centralnego ogrzewania w całości wchodzi w skład nieruchomości wspólnej. Wielokrotnie potwierdził to SN.
Prawnie niedopuszczalnym jest istnienie "prywatnycvh grzejników"

3/ Kontrola stanu technicznego instalacji wentylacji grawitacyjnej jest obowiązkiem wynikającym wprost z ustawy - Prawo budowlane.
Jeżeli właściciel lokalu nie udostępni lokalu podczas takiej kontroli to powinien własnym staraniem i na własny koszt zlecić kontrolę firmie kominiarskiej, a protokól z kontroli doręczyć zarządcy celem dołączenia do książki obiektu budowlanego.

4/ Nieporozumieniem jest posługiwanie się określeniem komórka "lokatorska" we wspólnocie mieszkaniowej. Trzeba uświadomić sobie jaki tytuł prawny do tej komórki posiadamy.
Jeżeli pomieszczenie zwane komórką "lokatorską" jest pomieszczeniem przynależnym do lokalu mieszkalnego to wlaściciel lokalu odpowiada za jego utrzymanie w stanie niepogorszonym.
 
martinrekk
martinrekk
Napisano w dniu:
16.07.2018, 14:57
rozlcizenie ciepla, przeglady itd

Jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć o  CRWM  i ich rozliczeniach dla naszej wspólnoty. Wszystko to ma ręce i nogi, nie ma problemów żeby się dodzwonić, dopytać, skonsultowac, wszystkie papiery mamy na czas, bez jakiś błędów w rachunkach itp. Dobra alternatywa dla samodzielnego prowadzenia ksiąg.

 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17991|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11268|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10840|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl