CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Zarządca toleruję ciągłe zaległości Gminy w opłatach.

Autor: gor11  |  17.02.2019, 20:52  |  3
Autor:
gor11
gor11
Napisano w dniu:
17.02.2019, 20:52
Zarządca toleruję ciągłe zaległości Gminy w opłatach.

Sytuacja ma się tak.
1.. Zarządcą naszej Wspólnoty jest MPGL – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100 % udziałem Gminy, któraż to Gmina jest właścicielem 30,1 % mieszkań niewyodrębnionych.

2.. Jest to spółka powstała ma gruzach gminnego (postPRLowskiego) MZBM.

3.. Umowę notarialną Wspólnota 6 lat przed powstaniem Spółki (MPGL) z ówczesnym MZBM (tym postPRLowskim)

4.. Gmina bez nowej umowy przekazała zarządzanie wszystkimi dotychczas zarządzanymi Wspólnotami tejże nowo powstałej MPGL.

5.. Mieszkania w chwili ich wyodrębnienia – do roku 2010 (potem Gmina ustaliła zaporowe upusty i wykupy ustały) – kupowane były od Gminy – nie od ówczesnego MZBM.

6. Zarząd Spółki jest więc w pełni zależny od właściciela czyli Gminy – a to ciągły dłużnik Wspólnoty praktycznie nie wpłacający swoich należności pomimo regulowania przez najemców tychże 30,1 % mieszkań niewyodrębnionych należności.

7.. Z należności wpłacanych przez 69,1 % właścicieli mieszkań wyodrębnionych Gmina pokrywa wszystkie płatności wobec podmiotów zewnętrznych ( śmieci, woda, energia elektr. ciepło, usługi, ubezpieczenie itp.)

8.. Pomimo że Gmina jest ciągłym dłużnikiem wobec Wspólnoty pobiera (w rozliczeniach) sobie przy zadłużeniu (rzeczywistym tylko za miesiąc  styczeń2018 r.) 2 676,02 zł z tytułu wynagrodzenia za zarządzanie 828,54 zł + 236,73 zł z tytułu „wydumanych” nieudokumentowanych” dowodami kosztów administrowania, co daje jej poprawę kondycji finansowej o 3 737,29 zł tylko za jeden miesiąc a to narasta w skali roku, co daje dobry wynik przy ok. 150 zarządzanych nawet większych od naszej Wspólnot.

9.. Nadpłaty za ogrzewanie z własnej kotłowni (stawka prewencyjnie za zgodą Właścicieli zawyżona) zwraca – jeżeli właściciele sobie życzą w gotówce – w ratach nawet do 5. miesięcy po rozliczeniu kosztów, kapią niewielkie kwoty po ostrych interwencjach zarządu (właścicielskiego).

Podsumowanie.

Zarządca a tak naprawdę Gmina – bo to takie hybrydowe dwa w jednym - nic nie wnosząc pokrywa swoje zobowiązania z pieniędzy nie swoich, niejako” zdeponowanych”  Cry chociażby tylko z narastających nadpłat za ciepło) przez właścicieli mieszkań wyodrębnionych, łagodząc tym sposobem swój wizerunek, swoje kilkudziesięciomilionowe zadłużenie gdzie tylko się da za wyjątkiem należącej do Gminy w ok. ⅓ części  Spółki z o.o. wodociągów i kanalizacji i oczywiście wpłat na rzecz Urzędu Miejskiego z tytułu gospodarki odpadami.

Pytania:

1.. Czy mają tu zastosowanie art. 286 Kodeksu Karnego, art. 134 § 1 Kodeksu wykroczeń, art. 388 § 1 a może 405 Kodeksu cywilnego ?

2.. Czy skorzystanie z dobrodziejstwa tzw. Uzasadnionego Podejrzenia Popełnienia Przestępstwa – powiadomienia do Prokuratury ma szanse pozytywnego efektu ?

3.. A może jest jakiś inny przepis pozwalający na zdyscyplinowanie zarówno zarządcy jak i Gminy, na zakończenie tego stanu rzeczy ?

 
Ostatnia edycja: 17.02.2019, 21:47 przez gor11. Ilość zmian: 1.
Fix
Fix
Napisano w dniu:
19.02.2019, 11:29
Zarządca toleruję ciągłe zaległości Gminy w opłatach.
Sprawa wydaje się banalnie prosta.
Skoro gmina posiada tylko 30,1 % udziałów w nieruchomości wspólnej, to pozostali właściciele lokali mogą przegłosować każdą uchwałę.
Zamiast użerać się z zarządcą zorganizujcie większość właścicieli lokali w swoim budynku celem podjęcia uchwały o zmiane zarządcy.
Możecie także zmienić sposób zarządu nieruchomością wspólną i ustanowić zarząd właścicielski.
Wtedy w ogóle nie będzie zarządcy tylko zarząd wybrany przez właścicieli lokali, a administrowanie możecie zlecić podmiotowi zewnętrznemu.
 
Fix
Fix
Napisano w dniu:
19.02.2019, 12:42
Zarządca toleruję ciągłe zaległości Gminy w opłatach.
Otwartym pozostaje także pytanie, czy w tej wspólnocie mieszkaniowej naliczane są odsetki ustawowe od nieterminowych płatnośći ?
 
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie


Nie masz dostępu do gazu ziemnego lub ciepła systemowego? To nie problem »

Gaz ziemny dla osiedli i budynkówSieć gazowa LPG  to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych ... Zobacz ile to kosztuje »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Odpady - czy są korzyści ze stosowania pojemników półpodziemnych? »

mieszkańcy spółdzielni pojemniki podziemne
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy – przykry widok i zapach. Ponadto powierzchnia, na której znajdują się wiaty śmietnikowe, zwykle... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę pilotem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi, poprzez wysłanie... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Seminaria dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - dowiedz się więcej »
efektywność energetyczna Szkolenia i seminaria
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Odbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych według warunków technicznych wykonania i odbioru robót (...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Wyszukiwarka Forum

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18228|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11453|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11023|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl