Miesięcznik Administrator

Archiwum:
Administrator 1/2012
Administrator 1/2012

Szanowni Państwo!

Rozpoczął się rok 2012 – 15. rok od wejścia w życie Ustawy o gospodarce nieruchomościami, która usankcjonowała funkcjonowanie trzech grup zawodowych: rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości. Reprezentantów tych trzech zawodów można się obecnie doliczyć łącznie około 45 tysięcy.

Rozwój zawodów nieruchomościowych – to naturalna konsekwencja rozwoju rynku nieruchomości, w tym wspólnot mieszkaniowych, funkcjonujących od 17 lat, bo od tylu lat przecież obowiązuje Ustawa o własności lokali. Na początku Ustawa dotyczyła przede wszystkim wyodrębnianych lokali z zasobów komunalnych, ale wraz z rozwojem deweloperskiego rynku nieruchomości, wkroczyła do nowo budowanych domów, a niedawno i do spółdzielni mieszkaniowych.

Środowiska zarządców, rzeczoznawców, pośredników rozwijają się prężnie, krzepną. Pojawiają się nowe tendencje. Przybywa wielozawodowców – osób z uprawnieniami nie tylko zarządcy, ale także pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rzeczoznawcy majątkowego.

Coraz częściej o tych zawodach mówi się jako o zawodach zaufania publicznego.

Nie da się jednak ukryć, że ciągle są one poddawane próbom. Nieustannie zmieniają się zasady dostępu do nich. Teraz powrócono do kontrowersyjnego pomysłu likwidacji licencji dla zarządców. Jak sprawa się zakończy, trudno przewidzieć. Czy rzeczywiście pewne są tylko zmiany? Oby na lepsze!

Redakcja „Administratora”, towarzysząca na początku środowisku spółdzielców, a potem i zarządców nieruchomości o różnym statusie prawnym, też stawia na zmiany w nadziei, że będą to zmiany na lepsze, że spełnimy Państwa oczekiwania i nadal będziemy Państwa wspierać merytorycznie, a Administrator24.info stanie się prawdziwym forum wymiany informacji i doświadczeń, również w takich sektorach rynku nieruchomości jak zarządzanie zasobami pozostającymi w gestii jednostek samorządu terytorialnego oraz facility management.

Zmieniamy się nie tylko merytorycznie, ale i graficznie. „Facility Management” znajdzie w końcu swoje stałe miejsce w miesięczniku.

Jego znakiem szczególnym jest odwrócona okładka z logo, korespondującym z nowym logo „Administratora”. Po niemalże 22 latach rozstajemy się bowiem ze starym logo. Mamy nadzieję, że to nowe Państwo zaakceptują.

Sabina Augustynowicz

... pokaż całość »

Spis treści

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17754|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl