W chwili obecnej nie posiadamy żadnych informacji.

Komentarze

(11)
jolantaM1 | 29.03.2015, 20:29
Witam
Czy jest możliwość żeby wymieniac rury wodne w budynku który ma 6 lat.
Sprawa dotyczy budynku w Warszawie na ul.Bukowinskiej 12 który to 6 lat temu dewloper J.W Constraction oddał do użytkowania .,W tej chwili okazuje się że rury trzeba wymienić?
Kto ma pokrywac koszty tej wymiany ?Zarząd i Zarządca tego budynku twierdzą że lokatorzy!!
To chyba żarty, wiadomo mi że rury wymienia się po 20 latach. Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
Robert | 05.06.2015, 13:16
Rury można wymieniać zarówno w budynku, który ma miesiąc, jak i w tym który ma dwieście lat. Wszystko zależy od stanu technicznego instalacji. Stan techniczny określa: A) przegląd techniczny, B) ekspertyza, C) badania wody. Za remonty w budynku płacą wszyscy współwłaściciele. Jeżeli korozja instalacji ma podłoże w wadliwym wykonaniu, a nie eksploatacji, to jest możliwość wniesienia sprawy sądowej przeciwko wykonawcy (tu: JWC). Nie ma żadnych norm, ustaw, rozporządzeń, regulujących czas pracy instalacji wodnych. Na rynku funkcjonują pewne szacunki (m.in: COBTRI INSTAL, wyceny ubezpieczeniowe, itp.), ale zapotrzebowanie remontowe zależy od tej jednej konkretnej instalacji i jest ustalane indywidualnie.
krystyna.poniewaz | 28.07.2015, 14:49
Co z tego że może jest i kontakt ale osoba nie ma pojęcia jak ma rzadzić a jeszcze upiera się o swoje racje ..mimo,że nie ma racji patrz punkt 1 prezes zawsze ma rację,,
asz | 28.09.2015, 15:34
Witam p. Jolantę M1
Jeżeli obiekt oddany został do użytku 6 lat temu to oczywiste, że instalacja wodna została wykonana w technologii PP. I teraz pytanie najważniejsze: jaki jest powód podjęcia decyzji przez zarządcę o wymianie instalacji wodnej, która może funkcjonować przez okres nawet 50 lat. W książce obiektu budowlanego (KOB) powinny być zapisane wszystkie informacje o tym, w jakiej technologii została wykonana m.in. instalacja wodno-kanalizacyjna. Do książki powinny być dołączone wszystkie protokoły z odbioru robót oraz projekt, wg którego została wykonana instalacja. Jeżeli instalacja została wykonana zgodnie z projektem (takie stwierdzenie powinno być zapisane w protokole odbioru) i zostały spełnione inne inne wymagania wymienione w Prawie budowlanym i przepisach wykonawczych (np. Rozp. Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie", a woda o odpowiednim ciśnieniu (minimum 0,5 bara) dociera do punktów czerpalnych we wszystkich lokalach, to nie ma podstaw do wymiany instalacji. No chyba, że ktoś ze strony zarządcy usiłuje "zlecić" znajomej firmie wymianę w ramach "dobrej współpracy", ale za pieniądze właścicieli. Ale to już inna sprawa, którą powinien zająć się prokurator.
Pozdrawiam.
mrozowa | 29.06.2016, 08:49
podmiotowość lokatora, profesjonalizm, pasja w wykonywanych czynnościach
Czytelnik Administratora | 29.12.2016, 12:17
Komentarz do tematyki sondy: pytania są tak zredagowane, że miałem dylemat. Bowiem wszystkie trzy aspekty (zawarte w trzech pierwszych pytaniach) - są istotne dla zarządcy. I dlatego miałem poważny dylemat wyborze (tylko jednej !) odpowiedzi. Ostatecznie wybrałem "dla twardzieli", bo wykonywanie zawodu zarządcy nieruchomości wielomieszkaniowej rzeczywiście wymaga szczególnych cech psychicznych.
A skoro p. Jolanta M1 wniosła problem niebędący tematem tej Sondy i już otrzymała odpowiedzi - to dopowiem i ja. Otóż czytając p. Jolanty pytanie kończące jej wpis - stwierdzam całkowite niezrozumienie u p. Jolanty swej pozycji w tej nieruchomości. Pani Jolu - Pani NIE jest jednym z lokatorów tego budynku, tylko jednym z jego WSPÓŁWŁAŚCICIELI ! I to Wy (współwłaściciele) i tylko Wy, a nie ktokolwiek inny, ponosicie koszty utrzymania swojej nieruchomości, prawdaż? I to Wy (współwłaściciele) powołujecie Zarząd tej nieruchomości, a pośrednio (przez ten Zarząd) lub bezpośrednio (np. w trybie uchwały właścicieli lokali) powołujecie Zarządcę. I tym samym to Wy płacicie im (Zarządowi i Zarządcy) wynagrodzenie. I jako współwłaściciele macie prawo wiedzieć o każdej nieprawidłowości WASZEGO MIENIA. A więc także o przyczynach zaistnienia danej nieprawidłowości w Waszym mieniu oraz o sposobach i koszcie usuwania tych nieprawidłowości.
A kto ma to Wam powiedzieć ? To chyba oczywiste, że nie jacyś obcy ludzie np. na danym forum, lecz ....ww. Zarząd wybrany przez Was (spośród ...Was samych) oraz ww. Zarządca.
Pozdrawiam
Czytelnik Administratora
ali | 19.06.2017, 16:00
Czy ja parkując na parkingu należącym do spółdzielni jedna godzinę mam zapłacić mandat , Parkowałem w Gliwicach ul. Odrowążów 71d .Była mała tabliczka że teren prywatny ,którą nie zauważyłem, nie wiadomo kto mi mandat nałożył chyba nie cieć.
Irena | 06.11.2017, 12:14
Nauczyć się dobrze wykonywać swoją pracę, i nic więcej !
Alina Kowalzyk | 18.01.2018, 22:34
Zarządca musi nauczyć się słuchać członków wspólnoty mieszkaniowej oraz wsłuchać się jaki problem nurtuje wspólnotę, czyli spełniać oczekiwania zleceniodawcy.

Aby przekonać wspólnotę do tego, że praca zarządcy jako specjalisty jest niezbędna dla wspólnoty mieszkaniowej, należy myśleć tak jak większość. Proponuję zrobić badania by odgadnąć oczekiwania
wspólnoty.
wlodek64 | 23.03.2018, 07:22
Zarządca musi nauczyć się słuchać członków wspólnoty mieszkaniowej oraz wsłuchać się jaki problem nurtuje wspólnotę, czyli spełniać oczekiwania zleceniodawcy. NIE ZNA GRANIC WSPÓLNOTY A USTALA SWOJE I WYKONUJE PRACE POZA TWIERDZĄC . TO TYLKO METR OBOK ALB ALBO .
   1 / 2    Następny »
Sonda odnosi się do:

Co zrobić, aby praca zarządcy nieruchomości była doceniana?

Redakcja Administratora  |  20.02.2015  |  1
Jak sprawić, aby lokatorzy, których nieruchomością się opiekujemy byli zadowoleni z wykonywanej przez nas pracy? Jak przekonać ich do tego, że nasza praca...
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16162|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl