Katalog firm

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie
Wyświetleń: 44137
Województwo: dolnośląskie
Adres: Al. Wolności 19
  67-200 Głogów
Telefon: 76 852 07 00
Faks: 76 852 07 36
Strona WWW: www.smnadodrze.pl
E-mail:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie została powołana do życia w 1963 roku. Obecnie w jej zasobach znajduje się prawie 15 tys. lokali, w których mieszka ok. 40 tys. osób. Spółdzielnia zarządza ośmioma osiedlami, każde z nich ma własną administrację. Najniższym szczeblem organów samorządowych jest Zebranie Wyodrębnionej Nieruchomości, których w Spółdzielni jest 81. W takich zebraniach uczestniczą nie tylko członkowie Spółdzielni, ale także osoby, które nimi nie są. Zebrania organizowane na tym szczeblu sprawiają, że mieszkańcy mają realny wpływ na to, co się dzieje w ich najbliższym otoczeniu.

SM Nadodrze w Głogowie

Poza tym SM „Nadodrze” zarządza siedemnastoma wspólnotami mieszkaniowymi i garażowymi. Ma też w swych zasobach lokale użytkowe.

Głogowska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” dzięki sprawnej pracy oraz dobrej organizacji zdobyła na lokalnym i krajowym rynku nieruchomości opinię firmy rzetelnej i kompetentnie zarządzanej. W ostatnich latach zdobyła szereg nagród i wyróżnień: Grosz Głogowski 2017; Gazela Biznesu 2016; Nagroda Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP 2016; Jakość Roku 2015; Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej 2015; Lider Zarządzania Nieruchomościami 2015. Dowiedz się więcej o aktywnej działalności SM "Nadodrze" >>

SM Nadodrze w Głogowie
Od kilku lat w Spółdzielni realizowany jest duży program związany z termomodernizacją budynków mieszkalnych. W ciągu dwóch lat wykonano docieplenie ponad 30 obiektów. W 2016 roku Spółdzielnia otrzymała środki z Unii Europejskiej na kolejne prace w tym zakresie. Całe zadanie oszacowano na kilkanaście milionów zł. Rozpoczęto prace nad przygotowaniem wniosków do następnego konkursu, w ramach których możliwe będzie pozyskanie kolejnych milionów złotych unijnych dotacji. W znacznym stopniu wpłynie to na rozwój lokalnego rynku gospodarczego, a mieszkańcom Głogowa nie zabraknie pracy. W efekcie końcowym to mieszkańcy będą oszczędzać na opłatach za ciepło, otoczenie zyska piękne kolorowe budynki, wypierając szarą wielka płytę, i znacznie przedłuży się trwałość bloków.

SM Nadodrze w Głogowie

Innym z priorytetów jest budowa parkingów komercyjnych. Do tej pory oddano do użytku dwa takie obiekty na prawie 160 miejsc – ogrodzone, oświetlone i monitorowane. Cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. W związku z tym takich parkingów powstanie jeszcze kilka na różnych osiedlach.

W minionych latach Spółdzielnia zrealizowała również budynek dla Centrum Technicznego Spółdzielni. W jego ramach funkcjonuje między innymi Pogotowie Awaryjne. Przez całą dobę jest ono do dyspozycji lokatorów, świadczy też usługi innym zarządcom, firmom i instytucjom. Spółdzielnia inwestuje także w rewitalizację terenów zielonych. Dzięki temu osiedla zyskują nowe oblicze, są ciekawie zaaranżowane zielenią i wyposażone w nowe elementy małej infrastruktury.

SM Nadodrze w Głogowie

Jednym ze sztandarowych działań Spółdzielni w zakresie działalności kulturalno-oświatowej, realizowanym wspólnie z Gminą Miejską Głogów, jest program „Wakacyjna Praca dla Młodych”. Co roku bierze w nim udział kilkudziesięciu, a ostatnio ponad stu młodych mieszkańców miasta. Wykonują oni proste prace, polegające na utrzymaniu czystości w budynkach i na terenach zielonych. Te działania nie tylko pozwalają uczestnikom zarobić pierwsze w życiu pieniądze, ale też kształcą młodzież i przygotowują ją do podjęcia w przyszłości stałej pracy. Najważniejszym efektem jest to, że dzięki temu programowi znacząco zmniejszyła się liczba dewastacji na terenie nieruchomości. Ci, którzy biorą udział w programie, szanują swoją pracę i tym samym pilnują, żeby ich rówieśnicy również ją szanowali.

SM Nadodrze w Głogowie
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie jest firmą aktywną społecznie, która od lat czynnie uczestniczy w życiu Głogowa. Prowadzi stałą współpracę z Urzędem Miejskim w zakresie poprawy bezpieczeństwa i warunków zamieszkiwania – budowa nowych parkingów, dróg i chodników, a także bezpiecznych placów zabaw. Wraz z Komendą Powiatową Policji prowadzi cykliczne działania pod hasłem „Bezpieczne osiedle”.

SM Nadodrze w Głogowie

Wspiera także Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji w budynkach mieszkalnych, czym również przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spółdzielnia premiuje lokalne przedsiębiorstwa w realizowanych postępowaniach przetargowych.

SM Nadodrze w Głogowie

Współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w kwestii uruchamiania własnej działalności gospodarczej oraz promuje najemców lokali użytkowych. Ponadto Spółdzielnia wspiera w różnej formie wiele organizacji pozarządowych, szkół, klubów sportowych i parafii. Wspomaga organizację imprez kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Aktywnie włącza się w pomoc dla Przytuliska dla Najuboższych im. Św. Siostry Faustyny poprzez przekazywanie materiałów budowlanych oraz obsługę techniczną. Pamięta również o osobach niepełnosprawnych, budując podjazdy i inną przyjazną dla nich infrastrukturę.


Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

10/2017

Aktualny numer:

Administrator 10/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Krajowy Zasób Nieruchomości
  • - Akceleracja zmian w przepisach o spółdzielniach
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 13900|Ocena: 3.0
Adres:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl