Katalog firm

Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Wyświetleń: 9668
Województwo: śląskie
Adres: pl. Warszawski 10
  41-800 Zabrze
NIP: 648-000-17-28
Telefon: 32 37 33 910
Faks: 32 271 15 53
Strona WWW: www.zbm-tbs.zabrze.pl
E-mail:
Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zabrzu działa na rynku od 1953 r. Od lat swoje mienie z pełnym zaufaniem powierza nam ponad 1 000 wspólnot mieszkaniowych. Jesteśmy największym i najbardziej doświadczonym zarządcą na lokalnym rynku. Nasza firma od lat wyznacza trendy na rynku, nie ustając w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju.

W naszej pracy kierujemy się wartościami takimi jak: wiarygodność, uczciwość, szacunek dla Klienta. Jako członek Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami czujemy się zobowiązani wykonywać nasze codzienne obowiązki zgodnie z najwyższymi standardami obsługi i wytycznymi Kodeksu Etyki Zawodowej.

Uczestniczymy w programie Rzetelna Firma i dokładamy wszelkich starań, aby stosowane przez nas procedury były jasne i przejrzyste. Nasi klienci są obsługiwani kompleksowo przez konkretnego zarządcę, pozostającego do ich dyspozycji. Zespół pracowników wspierany przez profesjonalną Kancelarię Radców Prawnych, dzięki wciąż podnoszonym kwalifikacjom i zdobytemu przez lata doświadczeniu, jest w stanie wypracować rozwiązania różnych problemów, które w sposób nieunikniony pojawiają się w toku funkcjonowania Wspólnoty. Postaw na odpowiedzialnego zarządcę >>

ZBM-TBS Sp. z o.o.

Dysponujemy unikalną na rynku zabrzańskim siecią lokalnych biur, zapewniających pełną i bliską mieszkańców obsługę. Duży potencjał i skala działań umożliwia nam opracowywanie nowatorskich rozwiązań informatycznych, takich jak nasze elektroniczne biuro obsługi klienta. Zapewnia ono każdemu właścicielowi pełen wgląd w finanse wspólnoty i własne konto, a także różne kanały komunikacji elektronicznej z Klientem.

Dla naszych Wspólnot pozyskujemy rocznie wielomilionowe kredyty i premie gwarancyjne na preferencyjnych warunkach. Dzięki dużej liczbie zadowolonych z naszych usług Klientów w toku corocznych przetargów, zapewniamy ubezpieczenie nieruchomości na nieosiągalnych dla mniejszych podmiotów warunkach. Wartość obowiązkowego OC Zarządcy w 2016 r. wynosiła 100 000 €. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów >>

ZBM-TBS Sp. z o.o.

Istotnym elementem ochrony ubezpieczeniowej jest ubezpieczenie szkód powstałych w następstwie roszczeń z tytułu odpowiedzialności członków organów spółki. W 2016 roku suma ubezpieczenia z tego tytułu wynosiła 15 mln zł. Ubezpieczenie majątku części wspólnej (ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych) zostało rozszerzone o dodatkowe opcje – kradzież, rabunek, wandalizm z dewastacją, graffiti i szkody estetyczne, przepięcia oraz szyby i przedmioty szklane wraz z klauzulą remontową, rozbudowy i przebudowy. Posiadamy również ubezpieczenie od włamań hakerskich. 

Efekt skali przynosi również korzyści podczas organizowania przetargów na wykonywanie przeglądów czy prowadzenie pogotowia awaryjnego. W ramach świadczonych usług organizujemy otwarte, ogólnopolskie internetowe konkursy ofert na remonty nieruchomości. O wszystkich remontach oraz wyborze wykonawców decydują tylko i wyłącznie Członkowie Wspólnot.

ZBM-TBS Sp. z o.o.

W 2016 r. nasza Spółka otrzymała tytuł „Zarządca Roku – Lider Rynku Nieruchomości”. Konkurs ma na celu wyłonienie liderów z grupy najprężniej działających zarządców nieruchomości w Polsce oraz popularyzację dobrych praktyk zarządzania mieniem wspólnot mieszkaniowych. Jury doceniło profesjonalizm naszych usług, nastawienie na klienta – wspólnoty mieszkaniowe, ciągły rozwój, wysokie standardy zarządzania i pracy. Doceniona została również nasza działalność na rzecz lokalnych społeczności.Lider Rynku Nieruchomości

 

ZBM-TBS Sp. z o.o., jako firma odpowiedzialna społecznie, we wszystkich aspektach swojej działalności przykłada dużą wagę do działań na rzecz ekologii. Cyklicznie organizowane są zbiórki elektrośmieci, we wszystkich kanałach komunikacji promowana jest segregacja śmieci, pracownicy obsługi klienta na bieżąco informują o zasadach segregacji podczas zebrań i spotkań z mieszkańcami. Organizując festyny, sponsorując imprezy dużą wagę przykładamy do upominków firmowych, które trafiając do mieszkańców są świadectwem naszej świadomości ekologicznej. Mamy ekologiczne torby na zakupy, ekologiczne woreczki na śniadanie dla najmłodszych, ekologiczne notesy, kredki i zabawki.

ZBM-TBS Sp. z o.o.

W 2008 r. Spółka nabyła na własność ważne dla miasta Zabrze budynki na zabytkowym osiedlu Zandka, rozwiązując społeczny problem byłych zakładowych mieszkań Huty Zabrze i zapewniając w ten sposób stabilizację mieszkańcom osiedla, pod kątem dbałości o ich nieruchomości, sprawnego zarządzania i niezawodnej, solidnej obsługi.

Do 2022 r. Spółka planuje zmianę przestarzałego i nieekonomicznego sposobu ogrzewania budynków. Efektem termomodernizacji będzie ograniczenie niskiej emisji na osiedlu Zandka. Trwają procedury mające na celu pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel, przede wszystkim z NFOŚiGW.

ZBM-TBS Sp. z o.o.

Jako partner odpowiedzialny społecznie, ZBM-TBS Sp. z o.o. włączył się również czynnie w inne działania w obszarze ograniczenia niskiej emisji w naszym mieście. W ramach współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla wytypowane zostały 3 budynki przy ul. Krakusa, w których mieszkańcy testowali tzw. „błękitny węgiel” – paliwo o optymalnie dobranych parametrach, przy spalaniu którego emisja zanieczyszczeń ulega znacznej redukcji.

ZBM-TBS Sp. z o.o.

ZBM-TBS Sp. z o.o.

Mieszkańcy wytypowanych budynków otrzymali, z inicjatywy naszej Spółki, w sezonie grzewczym 2015-2016 1000Mg „błękitnego węgla”, którego używali do ogrzewania w kotłach c.o. i piecach. Podczas procesu spalania przeprowadzone zostały, z pomocą zainstalowanych na budynkach stacji monitoringu, testy emisji i imisji zanieczyszczeń. Celem współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla jest przyczynienie się do poprawy jakości powietrza w Zabrzu, co przekłada się na poprawę jakości życia społeczeństwa.

ZBM-TBS Sp. z o.o.

Jeśli chodzi o plany na najbliższe lata, z uwagi na nieustające zapotrzebowanie na nowe mieszkania, ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji na terenie Zabrza. Do połowy 2019 roku przy ul. Trocera w Zabrzu powstanie nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku.

Osiedle Trocera składać się będzie z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o łącznej liczbie 72 mieszkań. Mieszkania zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych najemców. W ofercie będą zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe. Szacowany koszt inwestycji to ok. 14 mln zł.

W planach inwestycyjnych Spółki na najbliższe lata znajduje się również budowa garaży murowanych na działce przy ul. Nawrata w Zabrzu.

Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

HVAC – ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja

HVAC – ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja

Systemy klimatyzacji i wentylacji (HVAC) są odpowiedzialne za ponad 50 procent energii zużytej w budynkach. Efektywne ich zaprojektowanie zapewnia więc ogromne oszczędności...
4/2018

Aktualny numer:

Administrator 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O zawodzie zarządcy nieruchomości refleksji kilka
  • - Dojazd pożarowy do budynku zabytkowego
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 14977|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl